PDA

View Full Version : biologia i ikonomika



09-17-2007, 15:30
hora mn mi e t1po edva po4nahme daskalo i vednaga ni davat doma6ni teq pusti daskali parvo iskam da kaja 4e sam 9 klas i sega po biologia ni karat za doma6no da sravnim skeleta na gorila sas skeleta na 4ovek a az de da znam kak be6e oh vsi4ko sam zabravila a u4ebnicite sam gi prodala a tetratkata mi e v pe4kata molia vi se pomognete mi tezi koito znaqt help miiiiii sravnete skeleta na 4ovek s skeleta na gorila i o6te edno strano doma6no imam za parva godina sega u4a ikonomika i de da znam kakvo ozna4ava tova "ikonomika" dori ne sa ni go obesnili i vednaga ni davat za doma6na da otgovorim na vaprosa kakvo razbirame ot li4na ikonomika? aide sega de ta az ikonomika nz kakvo e a p1k iskat na tozi vapros da otgovoria moliavi doma6noto po ikonomika mi e za utre a po biologia za drugi den poomognete mi 6toto ina4e trqbva da se qvia bez doma6na a iskam da sam otli4na o4eni4ka za da polu4a stipendia nakraia blagodaria vi predvaritelno

DjBaloon
09-17-2007, 16:13
Ucha ikonomika 4-ri godini,takova ponqtie lichna ikonomika za pruv put chuvam,sigorena li si,che si razbrala pravilno tochno kakvo iskat??
Moje bi stava duma ti kato edinica,kakva chast si ot ikonomikata?
Popitai i poqsni;]

09-17-2007, 16:21
Скелетът на горилата и на човека са почти еднакви. Имат ясно обосбени долни и горни крайници, туловищи итн. Разликите са глвано в големината на някои кости. Черепът на човека е с по-голям черепно мозъчен дял. Това е една от стъпките в еволюцията. И от там лицевата част при горилата е по-голяма, както и долната челюст. Разлика има и в пръстите и ходилата.

LedenaStrast
09-17-2007, 16:41
Скелетът на горилата и на човека са почти еднакви. Имат ясно обосбени долни и горни крайници, туловищи итн. Разликите са глвано в големината на някои кости. Черепът на човека е с по-голям черепно мозъчен дял. Това е една от стъпките в еволюцията. И от там лицевата част при горилата е по-голяма, както и долната челюст. Разлика има и в пръстите и ходилата.

Разликата в пръстите и ходилата се изразява в това, че костите на горилата са по-дълги от тези на човека! Освен това човека ходи изправен, а горилата не, което се обуславя от различието в разположението на прешлените и таза. ПРи хората гръбначния стълб е с S-овидна форма. Мисля, че и гръдния кош на горилите е по-широк!
Освен това понеже има разлика в храненето има такава и в зъбите.