PDA

View Full Version : Прием на глутатион, убихинон и други ензими? (баткодоки)



Exoras
09-17-2007, 20:00
Така... Живо се интересувам от темата за антиоксидантната защита на организма и прочие. Имам някои познати лекари и фармацевти, които ще разпитам по въпроса, но все пак бих желал да чуя и някои мнения тук. Момче съм, 22 годишен. Поради факта, че нивата на убохинин, или така наречения Коензим 10 (Q10) след 20 годишна възраст в кръвта намаляват бих искал да попитам в какви дози мога да го приемам и евентуално какви препарати, освен Кудесан на НАНОМЕД ООД го има. По същия начин бих искал да поразпитам за ефекта от глутатиона и как мога да си го доставям по естествен/изкуствен път. Същото се касае и за супероксид дисмутазата и каталазата, но те ме вълнуват по-слабо.

Бих искал да чуя също така мнението относно приема на комбинирани таблетки от витамини и микроелементи веднъж дневно и разделния такъв ( 3 пъти дневно селектирани съответно по групи витамини/минерали с комбинирано усилено въздействие върху организма), тъй като уж е доказано, че например витамин Ц пречи на усвояването на витамин Б и неща от сорта.

Exoras
09-17-2007, 20:40
:arrow:

belerofone
09-17-2007, 20:41
Никой във форума няма право да ти дава таъкв тип мнение предвид , че това се отнася изключително до спецификата на организма ти....В какви дози или кои препарати....Никои тук не може да предвиди какви реакции биха предизвикали различните съставки в организммати пък и на дали се знаят всички те....Би било тотално некоректно....Освен ако не е медицинско лице друг няма право да ти определя такава информация...

Вярвам че го знаеш но все пак....

http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/drugs/articles/coenzym_q10.htm

примерно...

09-18-2007, 06:33
Аз не съм питал в какви дози трябва да ги приемам, защото знам. Питам къде евентуално мога да ги намеря абе изобщо въпроса мие пределно ясен................ Няма каквод а пояснявам допълнително

belerofone
09-18-2007, 06:48
...бих искал да попитам в какви дози мога да го приемам и .....

Прав си...Попита в какви дози можеш да ги приемаш....Пак никой нява право да дава такъв съвет онлайн....Причините са същите...

Поздрави....

Exoras
09-18-2007, 12:06
Прав си... И смисъла от мненията ти, освен че ми дигаш темата нагоре е нулев. Мерси. :roll: Аз искам съвет, а относно това дали ще го последвам си е мой личен избор. Мисля, че съм достатъчно зрял човек, за да преценя кое е добро за мен и кое не. А и дори да сбъркам все пак мога да понеса отговорността. Но добре поне, че някакви спамери не ми оакаха темата...

batkodoki
09-18-2007, 16:45
Така... Живо се интересувам от темата за антиоксидантната защита на организма и прочие. Имам някои познати лекари и фармацевти, които ще разпитам по въпроса, но все пак бих желал да чуя и някои мнения тук. Момче съм, 22 годишен. Поради факта, че нивата на убохинин, или така наречения Коензим 10 (Q10) след 20 годишна възраст в кръвта намаляват бих искал да попитам в какви дози мога да го приемам и евентуално какви препарати, освен Кудесан на НАНОМЕД ООД го има. По същия начин бих искал да поразпитам за ефекта от глутатиона и как мога да си го доставям по естествен/изкуствен път. Същото се касае и за супероксид дисмутазата и каталазата, но те ме вълнуват по-слабо.

Бих искал да чуя също така мнението относно приема на комбинирани таблетки от витамини и микроелементи веднъж дневно и разделния такъв ( 3 пъти дневно селектирани съответно по групи витамини/минерали с комбинирано усилено въздействие върху организма), тъй като уж е доказано, че например витамин Ц пречи на усвояването на витамин Б и неща от сорта.

здр :)

Коензим 10 нашумя най-вече покрай агресивните кампании на т.н "мрежови компании" продаващи отдавна известни в-ва на космически цени.
Q10 може да се намери под разни имена и в разни расфасовки на различни цени, но ако купувате се придържайте към доверен производител, като имате предвид, че повечето от нещата написани за Коензим 10 имат по-скоро пожелателен характер, отколкото реално доказан ефект.

за да се компенсира евентуален недостиг на глутатион се приема N-ацетилцистеин, отдавана известно муколитично средство.

не ми е мн ясно защо на 22 проявявате такъв интерес към атиоксидантната терапия, едва ли имате нужда от нея, но трябва да разберете и запомните две неща:
- няма такова чудодейно средство, приемът на което да ликвидира евентуален оксидативен стрес! борбата с него (когато се налага) е комплекс от мерки включ. касещи начина на живот.
- самият Живот Е продукт на оксидативните процеси, на окислението, на горенето в клетката. благодарение точно на тези процеси и живеем :)

за витамините също не са прости нещата. за тяхното действие не е толкова важно тяхното количество, колкото правилното съотношение помежду им.
м/у отделните витамини съществуват сложни взаимоотношения. например: хипервитаминоза А се балансира чрез В1 съчетан с С. приема на С в изобилие намалява депонирането на А в черния дроб. свръхприема на А и на Д води до хиповитаминоза С. хипервитаминоза Д се балансира чрез А, а се премахва чрез В1. недоимък на А дава картина на Д-хипервитаминоза. високи дози В1 дават РР-авитаминоза (пелагра). големите дози никотинова киселина (вит РР) проявява авитаминозите А, В1, С. В1 пък забавя явленията на авитаминозите С и А. А спестява използването на В1. между А и Е има синергизъм. големи дози В12 повишава нуждата от В1 и В6 и РР. В6 усилва излъчването от организма на В1 и В6. В1 затруднява усвояването на В6. между С и Р има синергизъм и т.н.....и т.н...и т.н....

belerofone
09-18-2007, 17:28
Така... Живо се интересувам от темата за антиоксидантната защита на организма и прочие. Имам някои познати лекари и фармацевти, които ще разпитам по въпроса, но все пак бих желал да чуя и някои мнения тук. Момче съм, 22 годишен. Поради факта, че нивата на убохинин, или така наречения Коензим 10 (Q10) след 20 годишна възраст в кръвта намаляват бих искал да попитам в какви дози мога да го приемам и евентуално какви препарати, освен Кудесан на НАНОМЕД ООД го има. По същия начин бих искал да поразпитам за ефекта от глутатиона и как мога да си го доставям по естествен/изкуствен път. Същото се касае и за супероксид дисмутазата и каталазата, но те ме вълнуват по-слабо.

Бих искал да чуя също така мнението относно приема на комбинирани таблетки от витамини и микроелементи веднъж дневно и разделния такъв ( 3 пъти дневно селектирани съответно по групи витамини/минерали с комбинирано усилено въздействие върху организма), тъй като уж е доказано, че например витамин Ц пречи на усвояването на витамин Б и неща от сорта.

здр :)

Коензим 10 нашумя най-вече покрай агресивните кампании на т.н "мрежови компании" продаващи отдавна известни в-ва на космически цени.
Q10 може да се намери под разни имена и в разни расфасовки на различни цени, но ако купувате се придържайте към доверен производител, като имате предвид, че повечето от нещата написани за Коензим 10 имат по-скоро пожелателен характер, отколкото реално доказан ефект.

за да се компенсира евентуален недостиг на глутатион се приема N-ацетилцистеин, отдавана известно муколитично средство.

не ми е мн ясно защо на 22 проявявате такъв интерес към атиоксидантната терапия, едва ли имате нужда от нея, но трябва да разберете и запомните две неща:
- няма такова чудодейно средство, приемът на което да ликвидира евентуален оксидативен стрес! борбата с него (когато се налага) е комплекс от мерки включ. касещи начина на живот.
- самият Живот Е продукт на оксидативните процеси, на окислението, на горенето в клетката. благодарение точно на тези процеси и живеем :)

за витамините също не са прости нещата. за тяхното действие не е толкова важно тяхното количество, колкото правилното съотношение помежду им.
м/у отделните витамини съществуват сложни взаимоотношения. например: хипервитаминоза А се балансира чрез В1 съчетан с С. приема на С в изобилие намалява депонирането на А в черния дроб. свръхприема на А и на Д води до хиповитаминоза С. хипервитаминоза Д се балансира чрез А, а се премахва чрез В1. недоимък на А дава картина на Д-хипервитаминоза. високи дози В1 дават РР-авитаминоза (пелагра). големите дози никотинова киселина (вит РР) проявява авитаминозите А, В1, С. В1 пък забавя явленията на авитаминозите С и А. А спестява използването на В1. между А и Е има синергизъм. големи дози В12 повишава нуждата от В1 и В6 и РР. В6 усилва излъчването от организма на В1 и В6. В1 затруднява усвояването на В6. между С и Р има синергизъм и т.н.....и т.н...и т.н....

И това отговаря ли ти на питанията...Статистика можеш да намериш из нета колокото искаш....Дано наистина си толкова разумен и можеш да прецениш от какво имаш нужда и как да го приемаш...

Exoras
09-18-2007, 17:58
Ами не напълно. Баткодоки нищо не спомена за супероксид дисмутазата и каталазата. Начина им на набавяне по изкуствен път и дали е възможен и достъпен. Намерих коензим 10 в аптеките на доста достъпни цени в комбинация със синергизиращия с него витамин Е. За около двумесечен пример на цена около 15 лева. Относно баланса на витамините в организма съм напълно съгласен и за сега не виждам причини да почвам да пия отделни таблетки, съставени от взаимоусилващи действието си компоненти. Все пак съм на 22 :) Може би след някоя друга година ще му мисля по-сериозно по този въпрос.

А за интереса ми към антиоксидантната терапия на моята възраст:
Причините естествено са комплексни, но най-вече ..
1) Интересувам се живо по какъв начин мога да запазя и удължа младостта си възможно най-много :) Нормално е - харесва ми да съм жив, да съм млад и да съм здрав и не искам да се разделя лесно и без борба с тази дарба от природата :) Наслаждавам се на всеки ден, който ми е дадена възможността да изживея с ясната мисъл, че няма винаги да бъда млад.
2) Налага ми се да живея в силно агресивна и стресова среда - голямо физическо натоварване, психически стрес, умствена умора, недостатъчна възможност за почивка. А като прибавим и ужасно мръсния въздух, влиянието на вредните газове от автомобилите, цигарите и други емисии върху организма не ми става много приятно и не искам да разчитам само на природните механизми да ме предпазват от това - нормално е да искам да съм максимално защитен от тези вредни влияния.
3) Биологията и по специално процесите в човешкото тяло са напът да се превърнат в мое хоби, от това се интересувам още от детска възраст и ми е любопитно какво се случва с телата ни през различните етапи от жизнения цикъл.
4) Спортувам активно, което създава голямо количество свободни радикали в организма ми.
И т.н.... Предполагам достатъчно изчерпателен отговор. А сега моля за малко допълнителна информация, ако може разбира се. И моля, който няма да каже нещо по темата просто да не се изказва :)

Exoras
09-19-2007, 15:55
up :arrow:

malinita
03-08-2011, 23:06
Така... Живо се интересувам от темата за антиоксидантната защита на организма и прочие. Имам някои познати лекари и фармацевти, които ще разпитам по въпроса, но все пак бих желал да чуя и някои мнения тук. Момче съм, 22 годишен. Поради факта, че нивата на убохинин, или така наречения Коензим 10 (Q10) след 20 годишна възраст в кръвта намаляват бих искал да попитам в какви дози мога да го приемам и евентуално какви препарати, освен Кудесан на НАНОМЕД ООД го има. По същия начин бих искал да поразпитам за ефекта от глутатиона и как мога да си го доставям по естествен/изкуствен път. Същото се касае и за супероксид дисмутазата и каталазата, но те ме вълнуват по-слабо.

Бих искал да чуя също така мнението относно приема на комбинирани таблетки от витамини и микроелементи веднъж дневно и разделния такъв ( 3 пъти дневно селектирани съответно по групи витамини/минерали с комбинирано усилено въздействие върху организма), тъй като уж е доказано, че например витамин Ц пречи на усвояването на витамин Б и неща от сорта.

здр :)

Коензим 10 нашумя най-вече покрай агресивните кампании на т.н "мрежови компании" продаващи отдавна известни в-ва на космически цени.
Q10 може да се намери под разни имена и в разни расфасовки на различни цени, но ако купувате се придържайте към доверен производител, като имате предвид, че повечето от нещата написани за Коензим 10 имат по-скоро пожелателен характер, отколкото реално доказан ефект.

за да се компенсира евентуален недостиг на глутатион се приема N-ацетилцистеин, отдавана известно муколитично средство.

не ми е мн ясно защо на 22 проявявате такъв интерес към атиоксидантната терапия, едва ли имате нужда от нея, но трябва да разберете и запомните две неща:
- няма такова чудодейно средство, приемът на което да ликвидира евентуален оксидативен стрес! борбата с него (когато се налага) е комплекс от мерки включ. касещи начина на живот.
- самият Живот Е продукт на оксидативните процеси, на окислението, на горенето в клетката. благодарение точно на тези процеси и живеем :)

за витамините също не са прости нещата. за тяхното действие не е толкова важно тяхното количество, колкото правилното съотношение помежду им.
м/у отделните витамини съществуват сложни взаимоотношения. например: хипервитаминоза А се балансира чрез В1 съчетан с С. приема на С в изобилие намалява депонирането на А в черния дроб. свръхприема на А и на Д води до хиповитаминоза С. хипервитаминоза Д се балансира чрез А, а се премахва чрез В1. недоимък на А дава картина на Д-хипервитаминоза. високи дози В1 дават РР-авитаминоза (пелагра). големите дози никотинова киселина (вит РР) проявява авитаминозите А, В1, С. В1 пък забавя явленията на авитаминозите С и А. А спестява използването на В1. между А и Е има синергизъм. големи дози В12 повишава нуждата от В1 и В6 и РР. В6 усилва излъчването от организма на В1 и В6. В1 затруднява усвояването на В6. между С и Р има синергизъм и т.н.....и т.н...и т.н....

Дали "Коензим 10 нашумя най-вече покрай агресивните кампании на т.н "мрежови компании" продаващи отдавна известни в-ва на космически цени?" А как "нашумяват" фармацевтичните лекарства? Това че на всеки 20-30 мин. телевизиите бълват безумни реклами, като първо внушават, че всички едва ли не се скъсваме да кашляме, да вдигаме температура, мъчат ни какви ли не болежки, а после ни втълпяват че еди какво си лекарство - и само то - ще ни спаси - това не са ли "агресивни кампании"? При това, като смениш канала, попадаш на същата или други подобни реклами. Върхът е една "есесовска" реклама на ибупрофен - и естествено, не се споменават нежеланите реакции, а те не са малко! Но пък Коензим Q10 НЯМА никакви нежелани реакции!
И тъй като не е добре да се говори ангро, що се отнася до коензима ето малко инфо: "През 1957 г д-р Фред Крейн, Университета в Уисконсин, пръв изолира CoQ10, следват технологии за производството му, патент и Нобелови награди. С времето това забележително хранително вещество, кофактор за производството на АТФ – основната енергийна молекула на клетката, става сериозен помощник за спортисти, за хора със сърдечно-съдови проблеми, при имунна недостатъчност и импотентност, за възстановяване на нормалната жизненост на организма. Защото присъствието на достатъчно СоQ10 е задължително за отделянето на клетъчна енергия."
Та не е ли редно човек да се позамисли: дава ли се току така Нобелова награда за нещо, което има "пожелателен характер, отколкото реално доказан ефект". Ако е така - хайде всички юруш на Нобеловите награди! :grin: