PDA

View Full Version : За красотата. Стереотипно.



09-18-2007, 19:03
Гледах последните 20 минути от Пълна промяна, българското издание. Ставаше въпрос за някакво младо момиче, Борянка.

Наистина, на представянето си тя изглеждаше много красива.

Жегна ме нещо друго. Знаете ли още коя беше красива? Пак тя, отпреди предаването. Наистина, тогава тя не е имала някаква бляскава външност, но освен някакви проблеми с кожата и фигурата (напълно решими без хирургия) друго нямаше... И все пак са последвали далеч повече процедури под скалпела.

Тъжно е. Тъжно е когато едно такова предаване се възползва от несигурността на някого, за да печели на негов гръб. Тъжно е, че налага стереотипни идеали. Не ме разбирайте погрешно - не я осъждам. Искрено се надявам да е щастлива сновия си вид. Но съм разочарована от начина на мислене на всички, от шаблонноста, от печалбарството...

И все пак...

"Аз знам и ти знаеш и те знаят." Нищо няма да се промени.

Muse_of_Madness
09-18-2007, 19:22
Не трябва да се разочароваш, нима не съзнаваш колко дълбоко вкопават в съзнанието още от най-ранна възраст образа на перфектната жена?
http://i166.photobucket.com/albums/u101/nessa_bri/cinderella.jpg

experiment_m
09-18-2007, 19:24
Наистина е тъпо да постъпиш така със самия себе си. Пластичната хирургия е хубав нещо но според мен би трябвало да се използва за помощ на хора, които наистина имат нужда от това.Хора които са претърпяли някоя травма в следствие на което им се е нарушил външния вид. Не удобрявам промяната на човека чрез хирургическа намеса просто, за да си задоволим прищявката.Аз искам децата ми да си приличат на мен и на жената с която ще бъда. А ако не искам да си приличаме, винаги мога да се обърна към комшията :-D

09-18-2007, 19:25
Не трябва да се разочароваш, нима не съзнаваш колко дълбоко вкопават в съзнанието още от най-ранна възраст образа на перфектната жена?
http://i166.photobucket.com/albums/u101/nessa_bri/cinderella.jpg

разбирам и точно това ме разочарова...не действията на хората,а това, което ги подтиква към тях...

09-18-2007, 19:33
аз пък искам да заформим някакъв спор и затова ще стана адвокат на дявола...


А защо хората, като имат възможност да не искат да направят подобрение в себе си???

Защо жените си бръснат краката, мъжете ходят на фитнес и т.н.???
Самочувствието в днешния свят се гради на две неща- пари и външен вид, а не на ловни умения като преди хилядолетия. И всеки иска да изпъкне пред конкурента.... ;)

ем ти хубаво искаш спор, но пък аз съм съгласна с теб - хората искат да бъдат харесвани и е тяхно право да опитат да го постигнат. тяхно право е да имат свободата да направят избор. само че това право не им ли се отнема, когато отвсякъде ги убеждават, че ако не са еди-какви-си не са красиви, не са желани, няма да успеят и т.н.?

09-18-2007, 19:37
а, бинго... ей за тва беше цялото мрънкане в първия ми пост :lol: :roll:

09-18-2007, 19:40
съгласен съм с автора на темата, ама няма кво да се направи за жалост :(

09-18-2007, 19:41
...авторката :wink:

и все пак...все има какво да се направи..да мислим по-често сами за себе си, може би? няма да променим света, но...можем поне да несе подлъгваме и ние..поне не много.

136179
09-18-2007, 19:46
Гледах последните 20 минути от Пълна промяна, българското издание. Ставаше въпрос за някакво младо момиче, Борянка.

Наистина, на представянето си тя изглеждаше много красива.

Жегна ме нещо друго. Знаете ли още коя беше красива? Пак тя, отпреди предаването. Наистина, тогава тя не е имала някаква бляскава външност, но освен някакви проблеми с кожата и фигурата (напълно решими без хирургия) друго нямаше... И все пак са последвали далеч повече процедури под скалпела.

Тъжно е. Тъжно е когато едно такова предаване се възползва от несигурността на някого, за да печели на негов гръб. Тъжно е, че налага стереотипни идеали. Не ме разбирайте погрешно - не я осъждам. Искрено се надявам да е щастлива сновия си вид. Но съм разочарована от начина на мислене на всички, от шаблонноста, от печалбарството...

И все пак...

"Аз знам и ти знаеш и те знаят." Нищо няма да се промени.



s Bori ot mn vreme se poznavame i mislq 4e tova 6te dade nov start v jivota i. kakto sami ste 4uli za neinoto minalo, to ne e blqskava prikazka i mislq 4e nadejdata da zapo4ne nanovo sled predavaneto i da nameri nqkoi koito da q obi4a istinski i da q podkrepq ... glavnata pri4ina da iska da u4astva

white_chik
09-19-2007, 06:59
Съгласна съм за стереотипа,но иначе хората се натискат да отидат в това предаване.Никой не ги кара насила,никой не се възползва от тях,поне според мен.Освен това въпросната Борянка преди да претърпи промяна беше едно обикновено момиче,не особено хубаво,което на улицата никога не би ти напарвило впечатление.Вярно,че на пердставянето си тя беше облечена,гримиране,беше й направена прическа,неща,които тя едва ли ще може да направи в ежедневието си,но разлика имаше.

^Sam90^
09-19-2007, 07:07
Човек трябва да се чувства добре в кожата си, независимо каква е тя. Не съм гогледал БГ изданието и нямам намерение да го гледам, но щом е съгласна цяла България да я гледа като научен експеримент, само за да поправи нещо в себе си, значи има сериозен проблем. Днес и' пречи носът, утре ще и' пречи устата, после краката и т.н. и т.н. и цял живот ще се чувства непълноиценна и незадоволена. Нима операцията е отговора на на проблема? Не.... това е просто моментно бягане от реалността, а реалността е, че тези хора бликат от комплекси и живеят според предпочитанията на околните. Това е жалко.

Jamalska
09-19-2007, 07:44
Koга,извинете,го дават туй?

quench
09-19-2007, 07:47
тялото е стока

преди продавахме смо мускулите си, но сега, след като имаме толкова развит сектор услуги, трябва да продаваме и външността си

ако се налага да се докопам до подземните бункери, ще си сменя и полът

дона
09-19-2007, 08:10
вие НЕ ЗНАЕТЕ,че имате лениви черва?
веднага отидете в аптеката и си купете хапче!

SINDEL
09-19-2007, 10:26
Няма какво да се лъжем - още от деца ни се натрапва стереотип за перфектната жена, перфектния мъж, перфектната връзка, перфектния живот... абе за вси4ко. И малко или много живеем, гонейки този стереотип, опитвайки се да постигнем вси4ко, което ни убеждават, 4е трябва да постигнем. Тогава това с въпросната Борянка не е нищо странно и нищо ненормално. Да, тя нямаше някакви сериозни дефекти преди операциите, но и не беше нищо особено. Просто невзра4но моми4е, което едва ли ще загледаш, ако се разминете по улицата. Просто защото на такива хора рядко се обръща внимание - та нали всеки търси онзи, перфектния.. А невзра4ните.. те нямат привилегията някой да ги хареса от пръв поглед. Не знам колко от вас са гледали предаването от самото на4ало, но на мен ми направи впе4атление как тя каза, 4е хората я харесват само след като са я опознали като 4овек. А 4есто не искат да я познават и не й дават шанс заради външния вид.
Външният вид е основното предимство в днешно време. И ако си невзра4ен и не ти обръщат внимание, ако има как да промениш нещо в себе си и да станеш по-привлекателен, то тогава защо не?! Така отново се връщаш на пазара един вид. И е доказано, 4е красивите хора са по-облагодетелствани в по4ти всяко отношение.
На Борянка просто й се е предоставила 4удесна възможност да се промени и да се харесва пове4е, а и да я харесват пове4е. Какво като според някои носът й си бил съвсем добре и като цяло не се нуждаела от пласти4на хирургия? Нали всеки си има несъвършенствата, които би поправил ако можеше, просто защото така ще е по-щастлив и с по-голямо само4увствие. Айде моля ви се, в раздела за диети и здраве всеки втори се оплаква, 4е му били малки циците, голямо дупето, крив носът и кво ли не още. А сигурно за пове4ето хора на него нищо му няма. Но като той самият не се 4увства добре в кожата си не може да го съдим, 4е е избрал да се промени.

quench
09-19-2007, 11:03
чудно твоето самочувствие тогава откъде е дошло 8) :lol:






хранааааааа!!!!

:twisted:

tItEufFf
09-20-2007, 12:07
Тези, които участват в "Пълна промяна" са хора без никакво самочуствие...И аз ако реша ще отида там, щото и аз не съм перфектна имам си дефекти и неща, които не харесвам в себе си..Ама трябва да се приемаме такива каквито сме

IlLuSi0nS`
09-20-2007, 12:15
тфа е пълна лудост да си променяш така коренно външния вид.. не че съм гледала предаването, ама му хванах смисъла.. та нали ти си си ти заради себе си.. щом си такъф и изглеждаш така значи така е трябвало да бъде.. не може ей така да ставаш някой друг.. представям си да се погледна в огледалото и да не се позная.. ами колкото и красива да е оная която ще видя това би било ужасно да не съм вече аз.. че какво като не съм в определението за супер топмодел.. това съм си аз и моя си живот, не бих искала да съм друга с друг живот и друга аз.. тфа е плашещо.. не искам да гледам такива предавания..