PDA

View Full Version : Косопад ... Фитовал??



о-О
09-19-2007, 11:09
Косата ми започна да пада повече от нормалното. :? При всяко разресване или прокарване на пръсти през нея падат по 1-2 косъма и това започна много да ме притеснява. (Така е от няколко дни.) Отидох до аптеката, попитах за някакви таблетки и аптекарката ми даде Fitoval, не ме е питала колко съм годишна :(. Проблема е, че като се прибрах и прочетох листовката, се оказа, че са за над 15 годишни. :( Аз съм на 14 и 4 месеца 8-[, дадох 8лв. за таблетките, но още се колебая дали да започна да ги пия, понеже нямам 15. :cry: Косопада ме побърква, незнам как да постъпя, дайте ми някакъв съвет, моля ви се! :cry:

raindrop
09-19-2007, 11:50
Попринцип е нормално с идването на есента косата да пада повече от обикновено. По-добре си вземи шампоан Фитовал и някоя маска, а таблетките остави за след няколко месеца по-късно.Няма да им изтече срока на годност до тогава :)

Silvi21
09-22-2008, 11:26
spokoino ako pro4ete6 e samu na vitamini kombinirani a za godinite mm nz az dnes si go kupih na 16 sam i dnes mi e 1vata tabletka te nali sa 60 vatre dano vitaminite mi pomognat:}spored men po4vai:}

mumiikataa
09-22-2008, 13:13
Аз пия Калмацин и днес фризьорката ми ми показа новата коса,която малко по малко е започнала да расте.

SunShinePearl
09-22-2008, 13:46
ми и аз имах такъв проблем и си направих маска:яйце,олио и мляко и стоях към 4 часа така и наистина има ефект сега не ми пада така коса както преди

foreverr
09-22-2008, 14:48
Според мен косата ти пада повече от преди, защото сега идва есетна и при всеки е така!Дори и при мен!Но щом много се шашкаш си ги пий тези хапчета-няма значение, че си с 8 месеца по-малка!!А ако те притеснява фактът, че си по-малка иди в аптеката и питай дали можеш да ги пиеш!Ако аптекарката каже, че не може кажи и да ти даде други и да ги замени с други!Дано да пазиш касовата бележка...

Sladur_
09-23-2008, 09:54
Годините са препорачителни :) но щом ще ги правиш след няколко месеца мисля че не би било проблем

batkodoki
09-25-2008, 00:18
системно ме канят да консултирам някакво производство като най-често иде реч за витамини и витаминоподобни в/ва като заплащането на тоя велик "труд" да се подпиша под отдавна известни зависимости но поднесени по начин такъв, че да внушават приносна инновация е твърде изкушаващо.

когато косата ви започне да пада - това е нормално! и е продуцирано от различните хормонални съотношения във вашият организъм и няма пряко общо с никакъв годишен сезон.

както и няма нищо, ама съвсем нищо общо с козметичните боклуци чиято лековата жертва ставате

darla
09-25-2008, 07:30
Ami az piq Fitoval ot edna sedmica,no ne za kosata,a za noktite.Su6tevremenno sum dovolna ot dvoiniq efekt,za6toto 6te mi podsili i kosata i spored men nqma problem da priema6 tabletkie!

TheCookie
09-25-2008, 16:05
М според мен е нормално да ти пада..не знам..все пак сме в пубертета,сякакви промени настъпват с тялото- а и тази есен дойде изведнъж може да е от времето.. не знам.. :) предполагам

Sladuranka_ta
10-01-2008, 08:10
Имам абсолютно същия проблем.След като се среша по четката ми остава много коса ии....само леко да дръпна и пак пада..мисля че е от сезона нз..

Sigrina
10-01-2008, 13:20
Приемай много плодове, зеленчуци и вода.
Купи си хума.
Разтварят се няколко супени лъжици (зависи колко ти е дълга косата) в топла вода, докато стане кашичка.
Измиваш си косата с вода и шампоан. Докато е мокра нанасяш хумата, много добре от корените до краищата. Слагаш една шапка за баня отгоре и прибираш цялата коса вътре. Седиш така 15-20 минути и после се измиваш САМО С ВОДА.
Правиш го 1 или 2 пъти седмично. Абсолютно натурално е и адски много укрепва косата. А и няма да ти излезе скъпо. Хумата е м/у 2-5 лева, а шапката за баня е 1 :)
Успех :)