PDA

View Full Version : Добра ли е цената за чистокръвна немска овчарка?



d0gggg
09-19-2007, 11:27
Zdraweite!zna4i az iskax da si vzema mujko ky4e nemska of4arka ot policiqta 6tot gi poznavam tam i se bqxa navili da mi dadat..ama dneska ku4kata e rodila 5 jenski i 1 mujko koeto myjko e umrqlo ta sq mi predlagat jenskata za 150lv kato se ima predvid 4e e polceisko ky4e ta da pitam kak e cenata i vie ko mislite da go zema li ^^

Заглавието на темата трябва да бъде написано на кирилица!
krem4et0

OtherDimension
09-19-2007, 11:31
Zdraweite!zna4i az iskax da si vzema mujko ky4e nemska of4arka ot policiqta 6tot gi poznavam tam i se bqxa navili da mi dadat..ama dneska ku4kata e rodila 5 jenski i 1 mujko koeto myjko e umrqlo ta sq mi predlagat jenskata za 150lv kato se ima predvid 4e e polceisko ky4e ta da pitam kak e cenata i vie ko mislite da go zema li ^^

вземи някое малко..

^Sam90^
09-19-2007, 11:36
Ами, не е лоша цената. Аз си взех мойта Немска от еди къв си немски клуб на Немските овчарки в Б-я и беше 270лв.
Но първо виж документите и на 2мата родители, за да си сигурен, че е чистокръвно псето. :)

d0gggg
09-19-2007, 11:42
mi to e 4istokrawno 6oto e v razvadnika na policiqta praweno..ama nz nqkfo mi e kofti 4e 6e e jensko 6ot iskax mn mujko.. :\

^Sam90^
09-19-2007, 11:46
mi to e 4istokrawno 6oto e v razvadnika na policiqta praweno..ama nz nqkfo mi e kofti 4e 6e e jensko 6ot iskax mn mujko.. :\
До колкото знам, било по-добре женско куче, а котка - мъжка. Но не знам защо...
От друга страна пък, е кофти като се разгони, щото може да стане фал и после кученцата са при тебе... Това, че е в полицейския развъдник не е кой знае каква гаранция :roll: Все пак, не пречи да провериш със сигурност.

09-19-2007, 11:52
mi to e 4istokrawno 6oto e v razvadnika na policiqta praweno..ama nz nqkfo mi e kofti 4e 6e e jensko 6ot iskax mn mujko.. :\
До колкото знам, било по-добре женско куче, а котка - мъжка. Но не знам защо...
От друга страна пък, е кофти като се разгони, щото може да стане фал и после кученцата са при тебе... Това, че е в полицейския развъдник не е кой знае каква гаранция :roll: Все пак, не пречи да провериш със сигурност.

mda az 6e prowera za vseki slu4ai pak :) a dali znae6 razlikata m/u jenskata i majka nemska ovarka osfen 4e jenskata rajda :) :?:

^Sam90^
09-19-2007, 11:55
Ааамии.. външно има разлика, имат малко по-различна фигура и стойка май. При женската има опастност да не се развие като хората, ако роди много рано (преди 2 години)... Мъжкия много ще ти препикава територия, ако не го научиш от малък да ходи навънка по нужда... мммм друго не се сещам :)

09-19-2007, 12:02
Ааамии.. външно има разлика, имат малко по-различна фигура и стойка май. При женската има опастност да не се развие като хората, ако роди много рано (преди 2 години)... Мъжкия много ще ти препикава територия, ако не го научиш от малък да ходи навънка по нужда... мммм друго не се сещам :)

aha ok 10x mn emi zna4az poprincip mn iskax mujko ama sq takoa ima i ddz abe vikam go zema :)

^Sam90^
09-19-2007, 12:04
Ми, сам ли живееш? Питай й другите кво мислят :Р

09-19-2007, 12:08
Ми, сам ли живееш? Питай й другите кво мислят :Р

mi az sum na 16 o6te jiveq s na6te :) to az 6e si se grija za nego obsto vzeto :-D

^Sam90^
09-19-2007, 12:15
Надявам се, че си на ясно с каква отговорност се захващаш? ;) Всеки ден извеждане по 3-4-5 пъти и то е хубаво да му правиш по-дълги разходки по градинки, където да играе с други кучета, хранене, имунизации, дресиране...
Сериозна работа си е :)

SINDEL
09-19-2007, 12:15
Виж сега, цената не е лоша, но това, 4е взимаш ку4ето от полицейски развъдник не е гаранция, 4е ще е 4истокръвно. Ако толкова държиш на 4истокръвно ку4енце, много внимателно провери документите на родителите.
За парите... хм.. ами за сравнение мога да ти кажа, 4е в зоомагазин ов4арка с документи се продава за 400 лв и нагоре. Но пак това нищо не зна4и. Може на теб да ти го дават толкова евтино, защото имаш връзки.
Другото - помисли си добре дали искаш женско или мъжко ку4е, да не се окаже 4е после няма да искаш да го гледаш. Имай предвид 4е женските са по-дребни, но като цяло по-лесно се възпитават. По-гальовни са от мъжките.
Мъжките като цяло са по-едри, но и по-тромави. Проявяват много пове4е инат и характер. Често имат някакви проблеми с агресията - пазят стопаните си от вси4ко и вси4ки. По-ревниви са от женските.

Jamalska
09-19-2007, 21:50
Всъщност за котка е по-дбре женска а куче-мъжко.Обосновавам се-когато котарака се разгони той започва да прай мизерии обикновено.А пък кучката кърви:)

shadow4e
09-19-2007, 22:11
Цената е бая ниска, така че ако майката и бащата ти харесват взимай кученцето.

Аз имам женско- Ризеншнауцер, ако не ги знаеш пак е голямо куче колкото немската овчарка. Като цяло женските не се бият /въпреки, че ни нападали 2 женски ротвайлерки/. Останалите неща са доста специфични, примерно моята кучка е много по-любвеобвилна от съпругогоденика й, но пък той е по-доверчив към непознати, а по принцип се казва, че е обратното. Той обича да играе и с други кучета, докато моята обича сама да си се занимава и да си търчи, хич не й е скучно :)

Относно разгонването, когато е в нас нямаме проблеми, слагам й гащи и превръзка в най-силните дни /гащи с дупка за опашката :lol:/. Малко може би ще ти е гадно с превръзката в началото, ама се свиква и без тва поне веднъж ще има разстройство и ще трябва да чистиш, така че това няма да ти е такъв проблем надявам се :) Баща ми бързо свикна :lol: За навън трябва да внимаваш, ако имаш къде да я разхождаш е идеално /ние имаме двор/, ако не, само на каишка и ще я извеждаш примерно в три следобед, когато няма други кучета, имай предвид, че ако я "яхне" някое куче и ти си там ще ги разтървеш бързо и няма да стане фал, въпросът е да не се разхожда сама :) А и съм сигурна, че и на тях също им действа Ескапел-а, така че консултация с доктор и въпросът е решен :) Разгонват се само два пъти в годината.

И аз първо исках мъжко, но имаше останало само женско, но след това хич не съжалявах, защото преди имах мъжко и създаваше повече проблеми, защото като отидем на село и се изпишкваше, веднъж и нагости така.... и беше кофти. Но и с това се свиква :)

Прецени си сам дали ще го обичаш кученцето и женско. :) /аз бих го взела :wink: /. Поинтересувай се задължително от родителите, защото примерно на мен късокосместите не ми харесват толкова, колкото тези със среден или дълъг косъм. :wink:


Едит: Сега ти препрочетох постта и разбрах, че ти предлагат майката. Тя на колко е години. Ако е над 2, си търси мъниче според мен :)

OtherDimension
09-19-2007, 22:22
в тоя форум само разбирачаи :lol:
няма сфера, по която да не се изяват поне 2-3 квалифицирани специалиста..
кеф ти здравеопазване, кеф ти музика, кеф ти политика, кеф ти образоване.. кеф ти кучета :roll:

shadow4e
09-19-2007, 22:28
ААаааа, аз за Музика не пиша, защото там не разбирам :) Не че от другите много разбирам, де :lol: