PDA

View Full Version : Създава ли проблем новия - Windows Vista?



sweet-dreams
09-19-2007, 14:32
Trqbva da si kupuvam laptop.Sprql sum se na marka - L 40 - 139 , no e sus Windows Vista ,koito tepurva navliza,no me preduprediha 4e bih imal problemi s otvarqneto na golqma 4ast ot programite.Tova taka li e v deistvitelnost? Kak stoi vuprosa sus skype?Az shte zaminavam za Germany i za tam mi trqbva.Molq kompetentnite da se izkajat.

Котарана
09-19-2007, 16:04
Хах изхабих си нервите с тaя Vista...писна ми от нея постоянно ми прави проблеми...Сигурно само със Skype и Mirc съм нямала проблеми с всички останали програми голям зор видях докато ги инсталирам, а пък няма да казвам, че полвината не искаха да тръгнат...тъпа Vista

Ruthless
09-19-2007, 16:42
Vista - Уиндоус, като всички останали, но една огромна част зависи и от теб, какво правиш и прочие. За сега само с кодеците съм чул, че има кажи-речи проблем, но пък от последните версии нямало проблем или поне не такъв, като преди. Всичко става с опити, ако решиш опитай :wink:

_PuNk`PrInCeSs_
09-21-2007, 11:04
пфффф из4акайте сервис пак 1 ве
пуди ли сте да си купите виста?????????????!!!!!!

MajeStic
09-21-2007, 14:06
Всичко нови лаптопи вървят с Windows Vista... значи не вървят програми, които не са толкова актуални вече и такива нямат поддръжка на Vista. Аз имах проблем с не повече от 1/5 от програми, които бях инсталирал и то на beta2 версията когато излезна. Ако ще е за интернет... взимай си няма да има проблеми :)

Forslor
09-21-2007, 17:34
Ако не знаете Вие сте си в пълното право да изискате да закупите дадената стока без ОС (защото няма какво да се лъжем със Vista едно е , че се оскъпява продукта и друго ,че не е стабилна и съвместима със много софтуерни продукти, но все пак желаят да я "набутат" буквално на пазара).
Ако се съгласят да ти дадат лаптопа без ОС... си го взимаш, инсталираш Windows XP SP2 + всички ъпдейти ако не можеш сам отиди във някой компютърен магазин или сервиз или извикай някой приятел . Това е.

Silvering
09-24-2007, 00:38
грешиш.. виста си е стбилна.. за съвместимостта си прав.. ама си е стабилна. Пък и не можеш да очакваш няколко месеца след излизането на ново поколение операционна система ( образно казано ) всички програми на пазара за които се сетиш да са съвместими с нея. Лично съм инсталирал виста на 5 машини до сега 1 от които моята.. няма грам проблем. нито производителността нито бързината.. по доволен съм от ХР..!

Forslor
09-24-2007, 07:15
грешиш.. виста си е стбилна.. за съвместимостта си прав.. ама си е стабилна. Пък и не можеш да очакваш няколко месеца след излизането на ново поколение операционна система ( образно казано ) всички програми на пазара за които се сетиш да са съвместими с нея. Лично съм инсталирал виста на 5 машини до сега 1 от които моята.. няма грам проблем. нито производителността нито бързината.. по доволен съм от ХР..!
Кажи ми само как определяш стабилноста на една операционна система ?
Относно програмите има няма едно 70 % от тях които ползвам в момента не тръгват под Vista (доминиращата OS на пазара) .
Няколко месеца са напълно достатъчни на софтуерните разработчици да изкарат и по една версийка за Vista, но защо се бавят се питам аз ...какво "чакат" :wink:

Eagle_13
09-24-2007, 07:19
От колко месеца е излезнала Vista бе момче?
Да не би да е от началото на годината :D Тя е вече на 1 година и още не е съвместима със всичко :)
Чувал ли си за Windows Longhorn, който беше работното заглавие на Vista, те започнаха разработката още 2004 края :)
От тогава се занимават със Виста а виждаш колко жалък опит се получи :)
Смятат да я пробутат щото другите им боклуци вече на нищо не мясат, ама и тя има още много трески за дялане.
Като започнем от огромното гълтане на ресурси и свършим с несъвмемоста с старите Windows приложения :)
Айде със здраве ;)