PDA

View Full Version : Смисълът на човешкия живот ?



Insatiable
09-19-2007, 16:20
Чудих се къде да пусна темата и на края реших, че ще е тук.
Случи се нещо вчера, което ме накара да се замисля над това за какво всъщност живеем ние? Има ли смисъл от толкова много болка и тъга? И защо щастливите моменти са толкова малко? Каква за бога е мисията ни на тази смотана планета?
Може темата да ви се стори тъпа, но ще се радвам ако побеседваме върху това.

т.1
крем4ет0

thefreak
09-19-2007, 16:27
Никой не знае.

trittico
09-19-2007, 16:40
според мен не че лошите неща , които ни се случват преобладават, ами просто не сме свикнали да се радваме истински на малките неща :wink: разбира се че има смисъл да живеем, а всъщност точно това е живота - да се бориш .... просто мислете по-позитивно бре хора :roll

MostHated
09-19-2007, 17:24
смисълът е да имаш луда младост и спокойна старост! :) да намериш своята истинска любов и да си умреш спокойно... не бъди песимистка но живота е хубаво нещо! не му мисли... забавлявай се

Seducti0n
09-19-2007, 17:37
Да имв смисъл,всеки го разбира по различен начин. :wink: Вяно е,че за да намериш истинското щастие,трябва да преживееш твърде много мъка и тъга,но все пак си заслужава,казвам го от личен опит. :wink: Всеки сам избира своя път,своите приятели.Няма нищо случайно на този свят и всичко и добро и лошо,рано или късно се връща. :wink:

moon_flower
09-19-2007, 18:56
Смисъла е да постигнеш нещо и да живееш по свои правила,да се забавляваш и да имаш всичко,което искаш от живота.
Има радост,но има и тъга.Какъв е смисъла?Смисъла е в онези малки нещица,които ни правят щастливи.Наспример една безсънна нощ с приятелки и забавления,зелениете училища и всички онези клюки.Това ми доставя радост,а радостта носи смисъл в живота ми.

Just_say_no
09-19-2007, 20:21
Смисъла на живота? Ядеш, сереш, ебеш ... и пукваш... тва е ...

tItEufFf
09-19-2007, 20:32
смисълът е да имаш луда младост и спокойна старост! :) да намериш своята истинска любов и да си умреш спокойно... не бъди песимистка но живота е хубаво нещо! не му мисли... забавлявай се

Добре казано :wink:

deathproof
09-19-2007, 21:24
Според "Пътеводителя" смисълът на живота май беше 47...или 42 не помня вече :lol: Според Сартр смисълът на живота е в смъртта, а Конфуций е казал, че ако сутринта разбереш смисъла на живота вечерта може да умреш. С други думи тази тема е широко експлоатирана и предизвиква въпроси от много отдавна. И отговор няма. И може би не трябва да го разбираме. Защото общото мнение е убедено, че има някакъв много голям замисъл, някаква вечна истина, към която всички трябва да се стремим. Ами ако смисъл няма? Ако смисъла е в това, че ти съществуваш тук и сега и четеш тези думи? Според една теория разумът на човека е нещо като болест, непредвидено изменение, тумор. Може би дори цялото човечество е грешка. Неуспял експеримент? И тогава къде отива вечният смисъл? Живей живата се максимално пълноценно е открий смисъл в твоя живот. Света сам ще се погрижи за себе си.

teenkopele
09-19-2007, 22:41
Смисълът на човешкия живот ?



не се притисняваи , не е голям :D

:lol: :lol: :lol:

:arrow: Смисълът е да го живеем, както ни харесва на нас...до колкото това е възможно.

`Death`Whore``
09-19-2007, 23:30
Смисълът е да създадем поколение. Такъв е смисълът на живота на всяко същество.

Schnitzer
09-19-2007, 23:30
Живея да си дялкам железа на струг.Кат си зема де,ся нема мъни. :lol:

Zealot
09-19-2007, 23:36
смисълът е че няма смисъл

ThunderGoddess
09-20-2007, 08:53
Да създадеш поколение, което да си чупи главата над философския въпрос "Какъв е смисъла на живота". ХАхахха :)

VaNicHkaa
09-20-2007, 11:29
смисълът е да имаш луда младост и спокойна старост! :) да намериш своята истинска любов и да си умреш спокойно... не бъди песимистка но живота е хубаво нещо! не му мисли... забавлявай се

На същото мнение съм ..просто винаги трябва да се гледа от положителната страна ..тъй като ако за всичко гледаме от лошата страна на нещата със сигорност живота няма да е хубав и по-точно ние ще си го направим такъв

SeXy_to0
09-24-2007, 11:24
смисълът е да имаш луда младост и спокойна старост! :) да намериш своята истинска любов и да си умреш спокойно... не бъди песимистка но живота е хубаво нещо! не му мисли... забавлявай се
Точно :wink:

free_spirit
09-24-2007, 12:24
Смисъл-всеки си мисли,че живота е нещо изключително сложно и оплетено и следователно има велик смисъл, аз пък си мисля че е едно огромно недоразумение :D Какъв смисъл има в това да се родиш,да се развиеш,да тръгнеш на училище, после да си скъсаш нервите да влезеш в университет и да завършиш специалност да речем атомна физика,след това да работиш като ненормален в някое заведение за бързо хранене или да караш такси,какъв е смисълът в това да създадеш поколение,което мисли само за алкохол ,секс и самоубийства,за пари и всякакви други безсмислени работи. Какъв е смисъла да остарееш и внукът ти наркоман да ти изнесе всички мебели,които си купил със зор ,благодарение на таксиметровата професия и накрая да умреш от рак в адски мъки...за съжаляние това става с едно 85% от хората,за мене тука смисъл няма но пък ми е интересно какво ще стане на татък...може би смисъла идва след това...

Novkov
09-24-2007, 12:53
Mали с какви житейски въпроси си запълвате екзестенцията :lol: Каква ни е мисия на живота? Мисията все сам си я прави. За всеки смисъла на живот е различен. Един иска кариера и пари за друг смисъла да топне чушката в чушкопека. Разни хора разни идеали.

radito
09-24-2007, 12:58
Mали с какви житейски въпроси си запълвате екзестенцията :lol: Каква ни е мисия на живота? Мисията все сам си я прави. За всеки смисъла на живот е различен. Един иска кариера и пари за друг смисъла да топне чушката в чушкопека. Разни хора разни идеали.
Ест! :D Абе остъй ги да си разсъждават децата... :lol:

09-24-2007, 13:55
:shock: :shock: :shock:

sladkish_14
09-24-2007, 14:31
Смисъл :roll: -има!Сама трябва да го откриеш,а междувремено си изживей хубаво младините и си купонясвай....Според мен този въпрос трябва да се зададе на старини :-D

Insatiable
09-24-2007, 15:31
Въпроса не се отнася за мен лично, а по принцип.
/само да доуточня/

Mimka_sweet
09-24-2007, 21:01
Ъ къф беше ОТГОВОРЪТ?42 ли беше бе :lol: ?

pachob
09-24-2007, 22:00
ами никой не знае,някой хора са на земята за да са щастливи,други не..

BUFU994
09-25-2007, 02:29
:smt055 :smt055 :smt055 ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ :smt055 :smt055

Disrespect
09-25-2007, 11:37
ЕДИН ЖИВОТ! ЕДНА БОРБА! БИРА! И ШКЕМБЕ ЧОРБА!

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-25-2007, 12:03
ох не си спомням къде го четох.. смисъъла е да търсиш смисъла.. :roll: :smt017 :smt016

beyond_transience
09-25-2007, 12:16
Според "Пътеводителя" смисълът на живота май беше 47...или 42 не помня вече Laughing Според Сартр смисълът на живота е в смъртта, а Конфуций е казал, че ако сутринта разбереш смисъла на живота вечерта може да умреш. С други думи тази тема е широко експлоатирана и предизвиква въпроси от много отдавна. И отговор няма. И може би не трябва да го разбираме. Защото общото мнение е убедено, че има някакъв много голям замисъл, някаква вечна истина, към която всички трябва да се стремим. Ами ако смисъл няма? Ако смисъла е в това, че ти съществуваш тук и сега и четеш тези думи? Според една теория разумът на човека е нещо като болест, непредвидено изменение, тумор. Може би дори цялото човечество е грешка. Неуспял експеримент? И тогава къде отива вечният смисъл? Живей живата се максимално пълноценно е открий смисъл в твоя живот. Света сам ще се погрижи за себе си.

Това мнение много ми хареса. Задава широка гама от въпроси за размишление.


`Death`Whore`` написа:
Смисълът е да създадем поколение. Такъв е смисълът на живота на всяко същество.

Иначе (от биологична гледна точка) съм съгласна и тук, така и бих отговорила.

П.С. Пише се екзИстенция.
:wink:

I'm crazy
09-25-2007, 14:23
Аз мисля че щастливите мигове в живота ни са толкова малко, точно за да можем да ги оценим и да разберем, че някои нигога няма да се повторят!!!ТОва са единствените, неповторими мигове!!!И аз понякога си мисля, че живота ни мачка и сме тук само за да страдаме...НО не е така...Щом сме тук, значи имаме работа...трябва да зарадваме някой...трябва да разберем някой неща!!!Е не винаги, но се пак след всяко лошо нещо следва радост...както след дългото училище хубавите ваканции...Колко хора са си отишли в живота ми...Колко съм страдала...Но продължавам да живея не за друго...А да радвам хората...Мисля, че се пак живота не е толкова труден!!!Всеки си има свой живот...свои емоции...Но най-приятно е кагота има с кой да споделиш всичко това!!!Все пак не сме създадени на този свят да живеем и да страдаме сами!!! [-X Когато плачеш...Когато се радваш...можеш да се чувстваш понякога толкова самотен...Но всъщност в живота ти има толкова много хора,които са до теб независимо настроението и проблемите ти!!!Аз понякога живея със спомение...те ме крепят...Знам, че трябва да гледам напред в живота...Но се пак човек не може да избяга нито от себе си, нито от миналото...Благодаря на този,който прочете това до края!!! :wink:

[Soulmate].!
09-25-2007, 14:56
Олеее.... как мразя да мисля над подобни... проклети въпроси..... Освен това, че се отнасям, става мн дълго и досадно (горките ми приятели) ... най-накрая се депресирам... без да е станало нищо.

Нз, какъв е смисълът. Най-важното е да помним, че някой ден ще отговорим за вс ни постъпки горе... за това е глупаво да казваме "живота е един...... ще си пр квото си искам"...... Или поне съдейки по собствените си желания... ще нараня доста хора, ако пр квото поискам...

Хм.... наистина на този етап не намирам отг на този въпрос, но вярвам, че някой ден ще си отговоря на него.... Но определено трябва да съм мн повърхностна за да се съглася с мисълта: "Смисълът е да създадем поколение. Такъв е смисълът на живота на всяко същество." По твойта логика, `Death`Whore`, циганите живеят смислет живот, а? :S

KiLLeR_InSTiNkT
09-25-2007, 15:20
Смисълът е да се радваме на дребните нещица и да живеем както на нас ни харесва *доколкото можем*. Знам ли - прекалено е обширна тази тема и честно понякога се питам същото. :?

09-25-2007, 16:05
Смисъла е да почитаме Majestic.
Все още ли не сте го разбрали :x

RAWRRR
09-25-2007, 18:50
Според "Пътеводителя" смисълът на живота май беше 47...или 42 не помня вече :lol: Според Сартр смисълът на живота е в смъртта, а Конфуций е казал, че ако сутринта разбереш смисъла на живота вечерта може да умреш. С други думи тази тема е широко експлоатирана и предизвиква въпроси от много отдавна. И отговор няма. И може би не трябва да го разбираме. Защото общото мнение е убедено, че има някакъв много голям замисъл, някаква вечна истина, към която всички трябва да се стремим. Ами ако смисъл няма? Ако смисъла е в това, че ти съществуваш тук и сега и четеш тези думи? Според една теория разумът на човека е нещо като болест, непредвидено изменение, тумор. Може би дори цялото човечество е грешка. Неуспял експеримент? И тогава къде отива вечният смисъл? Живей живата се максимално пълноценно е открий смисъл в твоя живот. Света сам ще се погрижи за себе си.
Това за Конфуций не го знаех,ноза Сартр-да,имам слабост към него,след като прочетох "Погнусата".Както и да е,много се зарадвах на поста ти. :P

Моето мнение по темата : Творчеството винаги прави живота смислен. :-)

Deskata_90
09-25-2007, 21:21
...Благодаря на този,който прочете това до края!!! :wink:

Заслужава си да го прочете човек :wink: С всичко казано съм съгласна, но не винаги и не всеки може да оцени малките и мимолетни случки които могат да те зарадват найстина много.Според мене си заслужава да се живее дори и само заради хубавите спомени над който в труден момент или когато ти е тъжно да се замисляш.

Shadow_Walker
09-25-2007, 21:53
Смисълът на човешкия живот е да си намериш смисъл :-)

loyal_88
09-25-2007, 22:13
Чудих се къде да пусна темата и на края реших, че ще е тук.
Случи се нещо вчера, което ме накара да се замисля над това за какво всъщност живеем ние? Има ли смисъл от толкова много болка и тъга? И защо щастливите моменти са толкова малко? Каква за бога е мисията ни на тази смотана планета?
Може темата да ви се стори тъпа, но ще се радвам ако побеседваме върху това.

т.1
крем4ет0 Ами явно ти се е случило нещо доста кофти. Но всеки минава през такива неща. Аз примерно само преди седмица бях направо скапан от 1 случай, в който наистина бях дабя пре*бан, но за няколко дена ми мина, сега имам нови проблеми, но си казвам, че един ден и те ще отминат. Няма как-не живеем във филм и нищо не е перфектно. Но поне аз се опитвам да бъда щастлив с това което имам. Демек приятели, семейство и тн. Не че нямам мечти, но съм реалист, и знам че особено в тая страна всички сме прецакани и ако се надявам на нещо повече просто един хубав ден ще го издухам. Това е и смисъла на живота за мене - да си го изживееш така, както искаш ти, а не както искат родителите ти, приятелите ти и всички останали.
Ай със здраве :)

MajeStic
09-26-2007, 01:05
Чудих се къде да пусна темата и на края реших, че ще е тук.
Случи се нещо вчера, което ме накара да се замисля над това за какво всъщност живеем ние? Има ли смисъл от толкова много болка и тъга? И защо щастливите моменти са толкова малко? Каква за бога е мисията ни на тази смотана планета?
Може темата да ви се стори тъпа, но ще се радвам ако побеседваме върху това.

т.1
крем4ет0

Абе темата.... ама какво ти се е случило 8) Да видя какво те е накарало да се замислиш над този въпрос :)

09-26-2007, 15:44
Така - да се твърди, че само защото биологично погледнато сме способни да направим нещо, то това би трябвало да е смисълът на съществуването ни, е безумие. Може да бъде цел на съществуването, но чак пък смисъла му? По-добре д аминем без съчинения на свободна тема. =;

Като погледнете обективно, има един доста елементарен отговор- смисълът е да избегнем болката. В крайна сметка всеки един е воден от това. Вероятно бихте могли да намесите например мазохистите като контра-аргумент и тн. НО поради съответни особености на психиката за тях болката в товаотношение е придобила съвсем различна дефиниция - да не я получат би означавало по-голямо мъчение, отколкото да я.. Лично аз за себе си съм преценила, че това е най-адеватният отговорна темата. Не защото енай-красив, най-романтичен...не. Такова нещо няма. Приемам го, защото е общовалиден. А само такъв отговор би бил истина спрямо зададения генерален въпрос.

Fluffy^;pp
09-26-2007, 15:53
смисъла е да намериш смисъл..хъх..да откриеш това ,което те прави истински,пълноценен...и щастлив.

find_m3
09-26-2007, 18:43
Господ си праи ебавка с нас и точно както ние гледаме мравките от високо и си мислим колко нисши същества са те така и той ни гледа сеира ,а ни продължаваме да се държим като лайна :smt011 без да осъзнаваме ,че затъваме все повече и все повече в собствената си помия ,а това ,че хората са единствените разумни същества е един огромен МИНУС!!!!!!

tuka6na
09-26-2007, 20:17
:roll: Животът ти е даден а смисъл му придаваш ти.
Такова нещо като универсален смисъл няма-всеки има различен живот ,различни виждания и цели .Смисъла трябва сам да го откриеш.Разбира се, да не забравяш да живееш през това време -само така можеш да разбереш.А и животът мн мн не чака да се осъзнаеш :lol: :wink:

chaos_
09-26-2007, 21:06
Смисълът е 42 ,според зелената библия.Иначе това твърдение ,че живота няма смисъл ми се струва наивно.Преди имах някаква теория ,че смисълът на живота е да откриеш смисълът на живота,но така се завърташ в един вечен кръг и общо взето няма идея.

SuNsEt
09-27-2007, 14:07
Чудих се къде да пусна темата и на края реших, че ще е тук.
Случи се нещо вчера, което ме накара да се замисля над това за какво всъщност живеем ние? Има ли смисъл от толкова много болка и тъга? И защо щастливите моменти са толкова малко? Каква за бога е мисията ни на тази смотана планета?
Може темата да ви се стори тъпа, но ще се радвам ако побеседваме върху това.

т.1
крем4ет0 ами и аз съм се питала...да ти кажа 4есно щом си се родил трябва да живееш,нали? :lol: къв е смисъла да се родиш и после да умреш :lol: Просто така е устроен света...ние сме 4аст от него и тва не може да се промени...винаги ще има борба в живота на всеки 4овек...ето за това хубавите моменти са по-малко от лошите...никога не може да има 2 добри,нали? :lol: Ако ти се живее-живей,ако пък не... :roll: :roll: :roll:

SuNsEt
09-27-2007, 14:11
Господ си праи ебавка с нас и точно както ние гледаме мравките от високо и си мислим колко нисши същества са те така и той ни гледа сеира ,а ни продължаваме да се държим като лайна :smt011 без да осъзнаваме ,че затъваме все повече и все повече в собствената си помия ,а това ,че хората са единствените разумни същества е един огромен МИНУС!!!!!! аха...

I'm crazy
09-27-2007, 15:35
Тази статия намерих в нета:

Смисъла на живота е интересен въпрос. Сигурно векове наред е бил задаван и навярно е имало и има хиляди отговори. Откъде да започна, може би няма точен отговор, а може би има. Да започнем с това какво е живота и какво искаме от него? Някои ще поискат да имат всичко, други ще се задоволят с малко. Като си помисля, човек идва гол на този свят и какво може да вземе след смъртта, ако има такава – нищо.

Живота трябва да се живее леко, без очаквания и резултати. Той е като плуването – отпускаш се и живееш , ако се страхуваш трябва да преодоляваш хиляди пречки, които сам си създаваш. Живота това е една голяма загадка на Вселената. От къде идва и къде отива никой не знае, а може би знаем, но не искаме да си отговорим, защото се страхуваме от истината. Истината е една – животът.

Живота това е да видиш капките дъжд по стъклото, да видиш заскрежените прозорци през зимата, жълтите листа на дърветата, да виждаш как изгрява и залязва слънцето, да посрещаш изгрева, да гледаш луната, да се вслушваш в шепота на вятъра, в песента на птиците.

Живота е да заспиваш до любимия човек, да се вглеждаш в малкото дете, което спи или си играе, в усмивката на родителите си като им кажеш, че вече си възрастен човек, в гласа на брата или сестра, които са далеч от България, с приятелите си с които имате еднакви теми за разговор, за щастливите мигове в тяхната компания.

Ние сме тук не да се учим, а да си припомним неща от минали животи. Живота не е училище, а място за духовно израстване, място където ние се развиваме.

Живота това е чиста енергия, това е нещо велико, което не може да се опише с думи, може само да се почувствува. Вярвайте на чувствата си, те никога не биха ви подвели. Чувството е сила , вяра в твоите възможности. Не може да има живот без чувства, той би изгубил блясък и смисъл.

Това е което имам да кажа за Живота с главно “Ж”.

Свиня
09-27-2007, 15:36
смисъла е в свинските пържоли !

Octofunk
09-27-2007, 16:05
Няма смисъл човешкият живот. Ние сме толкова НИЩОЖНИ в тази Вселена, че за какъв фондаментален смисъл говорим. Жевеи си животеца и не си блъскаи главата с тези въпроси без отговор. :roll:

sweety_blondy
09-30-2007, 22:13
Емотата - за тях няма смисъл живота :)

но за мен има :-D макар да съм малка , ще порастна :) и ще се радвам ако стане това : Живота е да заспиваш до любимия човек, да се вглеждаш в малкото дете, което спи или си играе, в усмивката на родителите си като им кажеш, че вече си възрастен човек, в гласа на брата или сестра, които са далеч от България, с приятелите си с които имате еднакви теми за разговор, за щастливите мигове в тяхната компания.

Muse_of_Madness
10-01-2007, 06:30
Тази статия намерих в нета:

Смисъла на живота е интересен въпрос. Сигурно векове наред е бил задаван и навярно е имало и има хиляди отговори. Откъде да започна, може би няма точен отговор, а може би има. Да започнем с това какво е живота и какво искаме от него? Някои ще поискат да имат всичко, други ще се задоволят с малко. Като си помисля, човек идва гол на този свят и какво може да вземе след смъртта, ако има такава – нищо.

Живота трябва да се живее леко, без очаквания и резултати. Той е като плуването – отпускаш се и живееш , ако се страхуваш трябва да преодоляваш хиляди пречки, които сам си създаваш. Живота това е една голяма загадка на Вселената. От къде идва и къде отива никой не знае, а може би знаем, но не искаме да си отговорим, защото се страхуваме от истината. Истината е една – животът.

Живота това е да видиш капките дъжд по стъклото, да видиш заскрежените прозорци през зимата, жълтите листа на дърветата, да виждаш как изгрява и залязва слънцето, да посрещаш изгрева, да гледаш луната, да се вслушваш в шепота на вятъра, в песента на птиците.

Живота е да заспиваш до любимия човек, да се вглеждаш в малкото дете, което спи или си играе, в усмивката на родителите си като им кажеш, че вече си възрастен човек, в гласа на брата или сестра, които са далеч от България, с приятелите си с които имате еднакви теми за разговор, за щастливите мигове в тяхната компания.

Ние сме тук не да се учим, а да си припомним неща от минали животи. Живота не е училище, а място за духовно израстване, място където ние се развиваме.

Живота това е чиста енергия, това е нещо велико, което не може да се опише с думи, може само да се почувствува. Вярвайте на чувствата си, те никога не биха ви подвели. Чувството е сила , вяра в твоите възможности. Не може да има живот без чувства, той би изгубил блясък и смисъл.

Това е което имам да кажа за Живота с главно “Ж”.


Тази статия, освен неграмотна, е и повърхностна. Според мен винаги, абсолютно винаги, живееш, за да изпълниш Волята.

dunapren
10-01-2007, 17:20
живота няма смисъл.Щъкаме си,хапваме ,пийваме,ебем от време на време, унищоваваме чифутите :-D и толкова после се мре слагат те в 1 дървена кутйика и си изгниваш...... :-D

WINTER_NIGHT
10-01-2007, 17:39
според мен не че лошите неща , които ни се случват преобладават, ами просто не сме свикнали да се радваме истински на малките неща :wink: разбира се че има смисъл да живеем, а всъщност точно това е живота - да се бориш .... просто мислете по-позитивно бре хора :roll
razmerut ima zna4enie!!! :wink:

WINTER_NIGHT
10-01-2007, 17:41
Смисъла на живота? Ядеш, сереш, ебеш ... и пукваш... тва е ...
az bih dobavila i edno ostavq6 edno o6te po-zadrusteno pokolenie ! :-D

WINTER_NIGHT
10-01-2007, 17:42
Смисъла на живота? Ядеш, сереш, ебеш ... и пукваш... тва е ...
az bih dobavila i edno ostavq6 edno o6te po-zadrusteno pokolenie ! :-D

ouT-oF(coNtr0L)
10-01-2007, 18:26
Живота... това е едно изпитание

demons_of_my_soul
10-01-2007, 19:43
Смисалът на един човешки живот е да създаде друг живот и чрез него той да се прероди!

SuNsEt
10-01-2007, 20:25
хм...смисъла...какъв е той?...Да...има смисъл,просто трябва да се живее докато има време :lol:

sherry
10-02-2007, 07:27
Смисълът на живота е различен за различните хора. Едни намират щастието си на 1 място, други-на друго.
За мен смисълът на живота се изразява в това да се преборя(доколкото мога) със страховете си, да загърбя разочарованията и да се самоусъвършенствам, да постигна целите си. Да бъда обичана и да обичам силно.

miloto na miloto:P
10-02-2007, 07:42
и аз колко пъти съм се питала,какъв е смисълът..и едва ли някои може да даде точен отговор,поне според мен..смисълът е да не се замисляш много много,а да се радваш на това,което е днес,без да мислиш за несигурното утре..когато живееш без да си задаваш много въпроси всичко изглежда мн по-простичко..човек сам осложнява всичко..просто трябва да се забавляваме