PDA

View Full Version : не ми идва редовно



09-19-2007, 20:07
имам цикъл от 1 година и ми идва през 2 месеца, ето сега последно ми дойде юли и оттогава нищо. трябва ли да се консултирам с лекар? :( притеснено ми е, че не е редовно като но другите момичета

09-19-2007, 20:19
ami ako ne znae6 edin mesec ti idva ot ediniq qi4nik, a sledva6tiq ot drugiq... sledovatelno0 ima6 nekuv problem s ediniq qi4nik a i btw zavisi na kolko0 si ... i ot koo0ga ti idva...

foreverr
09-20-2007, 03:51
Ами щом имаш цикъл от ч година е нормално, но ако е от 2 не е нормално [-X

gia_bs
09-20-2007, 06:20
Здравей миличка,

Може да си го чувала много пъти като съвет но наистина е НАЙ-Добре да отидеш на лекар ( АКо не си ходила до сега не гинеколог ти препоръчвам първия път да отидеш при жена и знай че няма нищо тсрашнп и срамно... Аз ти препоръчвам дори на всеки 4-5 месеца дори ако искаш на половин година да си ходиш профилактично на преглед... така би си спестила много евентуални проблеми)
А това че цикъла ти не е идвал от месеци може да се дължи на много неща - било то на състояниетов което си и средата (ако например е много стресова), било то някаква кистичка или прочие ( на мен също ми се беше случило, ходих на лекар и ми дадоха хапченца от 2 одини си м ие редовен цикъла) Така че УСПЕХ! и НЕ ОТЛАГАЙ ПОСЕЩЕНИЕТО ПРИ ГИНЕКОЛОГА

Sweet__baby
09-20-2007, 07:48
ДА! Съгласна съм с gia_bs!
Но това, че ти закъснява и то не с дни, а с месеци се дължи на голямото притеснение и от средата, в която си! Също може да е от климата и т.н.
Наистина трябва да посетиш гинеколог. Ще те прегледа сигурно и може да ти предпише някое лекарство за нормализиране на менструалния цикъл! :wink:

_butterfly_
09-20-2007, 19:22
ако искаш можеш да отидеш за твое успокоение на гинеколог, но доколкото знам е нормално да ти е нередовен при положение, че имаш цикъл от 1 година. За да се регулира понякога са нужни около 2 години.

Diva4e
09-20-2007, 19:30
Съгласна съм с горните мнения...на мен ми дойде преди 4 години но имам месеци в които ми идва по късно или по рано или навреме...от много неща зависи.А пък 1-вата година си идваше когато си искаше!! От сменянето на климата например.При мен това лято беше пълна каша,защото работих на морето и всеки месец за два дена се пребирах в къщи и беше много разнообразен. :smt017

rihannka
09-22-2007, 08:13
mi maika mi mi e kazvala che parvite 2 godini e neredovno i to mnogo..ama na mene veche mi idva poveche ot 3 godini i pak si mi e leko neredovno...nz idi na lekar shtom mn se pritesnqvash..no ako ne vodish polov jivot pone moje da izkluchish vazmojnostta za bebe :lol:

`Death`Whore``
09-22-2007, 11:05
Всъщност половият живот регулира цикъла :-D Аз перз пролетта праве доста редовно секс и 4 месеца ми идваше на точен интервал...а така не е било никога...

fiama
09-22-2007, 12:57
Имаш цикъл малко повече от година- нормално е да не ти е редовен. Не е зле да идеш на гинеколог, да види дали всичко в теб се развива нормално, но по принцип случаят ти не е повод за притеснение. На мен в началото ми прескачаше и по 6 месеца, прилошаваше ми, кървях обилно. Но с времето се регулира горе- долу.

foreverr
09-23-2007, 15:07
Имаш цикъл малко повече от година- нормално е да не ти е редовен. Не е зле да идеш на гинеколог, да види дали всичко в теб се развива нормално, но по принцип случаят ти не е повод за притеснение. На мен в началото ми прескачаше и по 6 месеца, прилошаваше ми, кървях обилно. Но с времето се регулира горе- долу.а на мен щом като понякога ми закъснява с по 4-5 дни трябва ли да ида на гинеколог? :roll:Имам цикъл от 5 месеца и досега само с дни ми е пропускало, а не с месеци-с по 4-5 дена

foreverr
09-24-2007, 06:10
Имаш цикъл малко повече от година- нормално е да не ти е редовен. Не е зле да идеш на гинеколог, да види дали всичко в теб се развива нормално, но по принцип случаят ти не е повод за притеснение. На мен в началото ми прескачаше и по 6 месеца, прилошаваше ми, кървях обилно. Но с времето се регулира горе- долу.а на мен щом като понякога ми закъснява с по 4-5 дни трябва ли да ида на гинеколог? :roll:Имам цикъл от 5 месеца и досега само с дни ми е пропускало, а не с месеци-с по 4-5 денаEo няма ли кой да каже какво да правя???

`Death`Whore``
09-24-2007, 06:35
Млъкни, PEPITO SLADKATA. Ако след 2-3 години започне да ти идва точно на 28 дни, остане така с години и веднъж ти закъснее с 5 дни, тогава питай.

fiama
09-24-2007, 06:41
PEPITO SLADKATA, много е хубаво човек да се интересува от здравето си, но ти прекаляваш, мила. Във всяка тема чета за твоя цикъл, във всяка тема питаш все едно и също. Леко дразнещо е. Какъв очакваш да е цикълът ти, щом го имаш от 5 месеца??? Естествено, че няма да е регулиран, и да идва като по часовник! Закъснявало ти с няколко дена? Не знаеш ли, че на някои жени цикълът им трае 28 дена, на други 33-34. И в двата случая е нормално! Потребителката над мен ти каза кое е не наред вече- да имаш цикъл, който години наред е редовен, и да почне драстично да ти закъснява- или ще си бременна, или ще имаш гиенкологичен проблем! Не се заяждам!

foreverr
09-24-2007, 07:11
PEPITO SLADKATA, много е хубаво човек да се интересува от здравето си, но ти прекаляваш, мила. Във всяка тема чета за твоя цикъл, във всяка тема питаш все едно и също. Леко дразнещо е. Какъв очакваш да е цикълът ти, щом го имаш от 5 месеца??? Естествено, че няма да е регулиран, и да идва като по часовник! Закъснявало ти с няколко дена? Не знаеш ли, че на някои жени цикълът им трае 28 дена, на други 33-34. И в двата случая е нормално! Потребителката над мен ти каза кое е не наред вече- да имаш цикъл, който години наред е редовен, и да почне драстично да ти закъснява- или ще си бременна, или ще имаш гиенкологичен проблем! Не се заяждам!Oки знам, че не се заяждаш и знам, че не съм права, защото наистина постоянно говоря за моя цикъл!Сори вече няма да говоря за цикъла ми е тем подобни :wink: Разбрах, че е нормално :wink: А и не водя полов живот така, че няма за какво да се притеснявам :wink:

monityY
09-24-2007, 07:24
забелязала ли си колко такива ТЕМИ има? :shock: ](*,) ](*,) ](*,)

Sweet__baby
09-24-2007, 15:01
Пепито Сладката, много ме дразниш!!!!!!!! Разбрахме те и тебе вече ееее значи... и не дразниш малко а много !!!!! :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt019 :smt019 :smt019 :smt019 :smt019 :smt018

VictoriaIgnatova
09-25-2007, 18:55
Ами и аз се притеснявам много,но при мен е точно обратното.На мен ми дойде на 4-ти и на 23 пак.А пък иначе не ми е дошло от скоро,някъде година и три-четири месеца.Никога не е ставало така.Странното е,че навсякъде чета,че на момичетата им закъснява,а при мен всеки месец избързва с по 4-5 дена.Да нямам и трети яйчник :-D