PDA

View Full Version : БЕНКИ



ОТЧАЯНАІ
09-19-2007, 21:16
оф бе хора много ви моля помогнете миииии.. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
искам да премахна една бенка от лицето си ..мразя яяяя :smt010 :smt010 :smt010 :smt009 :smt009 :smt009 незнам какво да правя..
някой знае ли нещо за изгаряне...или лекарство за мазане..има ли такова нещо въобще... или трябва само лекар да я махне.. колко струва такова премахванее :smt009 :smt009 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 :smt086 :smt087 :smt085 :smt089 :smt088 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt090 :smt091 хелп моля вииииииииии

iveto89
09-19-2007, 22:28
nqkoi benki sa rakovi obrazuvaniq....imalo e slu4ai...v koito pri tazi prividno lesna operaciq(kozmeti4na)...za premahvaneto na benka...se e stigalo do lo6 krai..ne gi tretirai s ni6to,priemi q kato 4ast ot teb.az mn haresvam benkite,za6toto te pravqt razli4en i pridavat neustoim 4ar..vsi4ko zavisi ot teb samata,ot tova da se haresah i vuzprieme6 takava..kakvato si

sladur4eto_f
09-20-2007, 05:14
az sa6to pisah takava tema ma taka i ne polu4ih svesten otgovor

ELiTyYy
09-20-2007, 07:24
ееххх.... :? и аз искам отговор..

[Mea_Culpa]
09-20-2007, 07:40
ми аз знам за два начина със скалпел по стандартния начин или с лазер...но по-добре е със скалпел!
При горене- с лазер или термо/крио не се взема хистология, частта от бемката, която е под повърхността на кожата си остава.


д-р Мариан Ангелов написа:
Бенките – бомба със закъснител

Съществуват най-различни бенки – плоски, изпъкнали, висящи на краче, космати, червени, черни, сини, кафяви. Човек се ражда с част от бенковото си наследство "една от мама, една от тате, една от баба …", а след половото съзряване се появяват и останалите.
Бенките могат да бъдат десетки, даже стотици, по кожата на един и същ човек. Повечето си кротуват. Нито растат, нито се променят. Други обаче, пускат косми, нарастват, променят цвета си.
Кои са опасни:
Опасни са тъмнокафявите и черните плоски бенки. При разчопляне, удар, напичане на слънце, претриване от обувки, дрехи, верижки, гердани – те могат да се изродят и да се превърнат в най-жестокия тумор известен на медицината – меланомът (рак на кожата).
Ако някой притежава бенка от описания тип най-добре е да се консултира незабавно с дерматолог.
Препоръчва се "опасните" бенки, особено такива разположени на места свързани с хронично травмиране или излагане на слънце, да бъдат премахнати хирургично, заедно с ивица от заобикалящата ги кожа. Има специални хирургични техники, които гарантират възстановяване на кожния участък без белег. Това е най-сигурният начин да се предпазите, а иначе избягвайте чоплене, удар, триене, излагане на слънце на "заподозряната" бенка.
Как да познаем израждането …
Бенката започва да боли, разкървавява се, цветът на някои нейни участъци се променя, нараства. Ако това ви се случи веднага се обърнете към кожен лекар.

дано поне малко да съм помогнала :roll:

Sweet__baby
09-20-2007, 07:43
Знаете ли... Има едно много странно растение, което попринцип е отровно! Не знам точно как се казва... Расте навсякъде. Представлява: като малка гъста, ниска горичка от тънки стъбълца и листенца накрая. В тези стъбълца се намира ЖЪЛТА течност. Когато се откъсне стъбълцето изтича жълтия сок. Ярко жълт е. След това се маже на бенката и се оставя така... И така трябва да се мажете почти всеки ден в продължение на 2 седмици, докато бенката не зчезне.
Това го знам от личен опит. Премахвала съм една бенка на едната си ръка просто ей така да пробвам. И понеже беше малка...изчезна за 3 дена. А при вас, ако са малко по-големички се мажете по-дълго време...(около 2 седмици най-малко, докато се махне напълно)....

П.П Това растение може да се срещне навсякъде...като откъснете стъблото ще видите, ако изтече жълта течност..значи е това...но точното име не го знам.... :smt017
Айде успех.... :smt006