PDA

View Full Version : Английски - съчинение



gabs
09-20-2007, 13:23
molq vi pomognete mi trqbva mi sa4inenie na angliiski na tema s kakvo e izvestna stranata mi t.e. Balgariq

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

gabs
09-20-2007, 13:25
a zabravih da laja 4e trqbva da e okolo 250 dymi

thefreak
09-20-2007, 14:02
Напиши го на български.
Аз ще го преведа.

ThunderGoddess
09-20-2007, 14:08
Напиши си го сама. Предполагам, че докато форумците се трепят да ти правят домашното, ти ще си на кафенце с приятелчета. Я сядай и си го пиши сам/а!

gabs
09-20-2007, 16:13
България е малка страна. Но е известна с природата и с историята си. Никоя друга държава не може да се гордее със суровата красота на Пирин, хайдушката безбрежност на Родопите, величавото могъщество на Етъра планина. Да не забравя ме и маслодайната роза, с която се произвеждат многобройни козметични продукти.
Няма друга държава в Европа, която ХІІІ века да не е сменила името си, която ХІІІ века да е отстоявала себе си и своето бъдеще. Няма държава, която 1300 години да е била арена за борбите на великите сили и въпреки това да е изградила собствена култура, собствен облик.Няма друга държава, чийто принос в световната култура да е толкова специфичен, толкова интелектуален… Създаването на нова азбука, просъществувала векове наред, може да бъде дело само на народ с висока култура, с огромен духовен потенциал.
И да не забравяме и спортните успехи на България- 4 място на световното по футбол 1994г., 3 място световното по волейбол 2006г., двете световни титли по фигурни пързаляне на Албена Денкова и Максим Ставински, световния рекорд за на Петър Стойчев за преплуване на Ламанша. Има и още много не не мога да ги изброявам.
Е след всичко това кажете, че България не е велика държава.

gabs
09-20-2007, 16:15
Напиши си го сама. Предполагам, че докато форумците се трепят да ти правят домашното, ти ще си на кафенце с приятелчета. Я сядай и си го пиши сам/а!
попринцип обичам да пиша съчинения, но на бъларси просто ангийския ми е чужд и затова моля за помощ.

ThunderGoddess
09-21-2007, 08:12
Попринцип хадо ходиш в даскало и ти дадат домашно би трябвало ти сам да си го писал. А изказвания от рода на - "Ама то аз съм скарана с английския, не мога да пиша такива неща". Ем то става с тренировки, а не помолиш тук, помолиш там да ти направят домашното. Смисъла на домашното е да си го напишеш спокойно у вас това и после даскала да ти каже къде грешиш. И аз не обичам математиката и съм скарана с нея супер много, но си пиша домашното дет е за три и толкоз. Не преписвам и не моля да ми го правят.

LuXuRy
09-21-2007, 09:16
Bulgaria is a small country. But it is famous with its nature and history. No other country can be proud with the raw beauty of Pirin, negligence of Rodopi, the great might of Etar mountain. We can't forget the oil rose which is used for lot of cosmetic products. There is no other country in Europe that XIII centuries didn't change it's name, which XIII centuries defended itself and its future. There's no other country which 1300 years was a field for the fights of the great powers and inspite of that constructed own culture and pattern. There is no other country which contribution to the world culture is so specific, so intelectual... Creating of a new alphabet, existed for centuries ahead, can be act only of a nation with high culture and huge spirit potencial.

Засега това успях да преведа (сравнително буквално) надявам се да съм помогнала, ако имам време ще го довърша. :)

gabs
09-21-2007, 10:48
Bulgaria is a small country. But it is famous with its nature and history. No other country can be proud with the raw beauty of Pirin, negligence of Rodopi, the great might of Etar mountain. We can't forget the oil rose which is used for lot of cosmetic products. There is no other country in Europe that XIII centuries didn't change it's name, which XIII centuries defended itself and its future. There's no other country which 1300 years was a field for the fights of the great powers and inspite of that constructed own culture and pattern. There is no other country which contribution to the world culture is so specific, so intelectual... Creating of a new alphabet, existed for centuries ahead, can be act only of a nation with high culture and huge spirit potencial.

Засега това успях да преведа (сравнително буквално) надявам се да съм помогнала, ако имам време ще го довърша. :)
mersi mnogo zatova koeto si napisala do sega na men mi trqbva za ponedelnik zatova ako meje6 do nedelq ve4erta 6teti bada mnogo blagodarna

LuXuRy
09-22-2007, 09:39
And we can't forget the Bulgarian sport successes - fourth place at the world football championship in 1994y., thirth place at the world volleyball championship in 2006y., two world ice-skating titles belong to Albena Denkova and Maxim Stavijski, Petar Stoichev's world record for swimming the English Channel. There are furthermore but I can't enumerate them. After all that, can you say that Bulgaria is not a great country?

Ето и останалото. :) Провери за правописни и граматически грешки! \:D/

gabs
09-23-2007, 17:39
mersi mnogo moje da zaklu4ite temata

Navixo
09-23-2007, 19:08
България е малка страна. Но е известна с природата и с историята си. Никоя друга държава не може да се гордее със суровата красота на Пирин, хайдушката безбрежност на Родопите, величавото могъщество на Етъра планина. Да не забравя ме и маслодайната роза, с която се произвеждат многобройни козметични продукти.
Няма друга държава в Европа, която ХІІІ века да не е сменила името си, която ХІІІ века да е отстоявала себе си и своето бъдеще. Няма държава, която 1300 години да е била арена за борбите на великите сили и въпреки това да е изградила собствена култура, собствен облик.Няма друга държава, чийто принос в световната култура да е толкова специфичен, толкова интелектуален… Създаването на нова азбука, просъществувала векове наред, може да бъде дело само на народ с висока култура, с огромен духовен потенциал.
И да не забравяме и спортните успехи на България- 4 място на световното по футбол 1994г., 3 място световното по волейбол 2006г., двете световни титли по фигурни пързаляне на Албена Денкова и Максим Ставински, световния рекорд за на Петър Стойчев за преплуване на Ламанша. Има и още много не не мога да ги изброявам.
Е след всичко това кажете, че България не е велика държава.

Bulgaria is a small country. But it is famous with it's nature and history. No other country can be proud of the raw beauty of mt. Pirin, the haidouk boundlessness of mt. Rodopi, the epic might of Mt. Etara. We should not forget the roses rich of oil which are used in the making of many different cosmetic products. No other country in Europe, which has not changed it's name for 13 centuries, which has fought and defended itself and it's future. No other country, which for a thirteen hundred years has been an arena for the fights of the great powers and after all has created it's own culture, it's own appearance. No other country that has contributed to the world's culture is so specific, so intelligent... The creation of the new alphabet, that has survived for centuries ahead, can only be created amongst a nation with high culture and enormous spiritual potential.
And lets not forget about Bulgaria's success in sports-4th place in the World Cup championship of 1994, 3rd place in the world volleyball championship of 2006, the two world awards for figure skating of Albena Denkova and Maksim Stavinsky, the world record for swimming across the Lamansh, belonging to Petyr Stoichev. There is much more but I can not keep listing.
Well, after all this tell me that Bulgaria is not a great country.