PDA

View Full Version : Херния или нещо подобно?



анонимен гост
09-21-2007, 17:30
Вчера ходих за пръв път на тренировка (фитнес) от много време, доста се понатоварих, но нямам кой знае каква мускулна треска, обаче има нещо което ме притеснява - снощи докато се къпех, случайно забелязох, че когато си стегна корема в долната част, в областта където почва десния крак, ми излиза една продълговата подутина, която я няма отляво. Не ме боли при натиск и когато ми е отпуснат корема, подутината не се забелязва. Дали това може да е херния?

Diva4e
09-21-2007, 17:33
Ам незнам .. сори

roni.mk
09-21-2007, 18:03
emi idi na lekar ili pone pogovri s va6te!uspex..makr 4e mislq 4e ne e serizono,4e ne e xerniq! :wink:

tuka6na
09-21-2007, 19:26
Може и да е херния,но не трябва ли да има и болка :smt017
Преди години имах абсолютно същото...оплакване.Много се бях наплашила...Сигурно година съм си ходила с тая подутина докато не се реших да ходя на лекар.Оказа се че имам киста някаква,доста неприятно но ...жива съм.
Може да е също така подуване на лимфните възли,ама...то ако си момче всъщност варианта с хернията звучи най-адекватно.Но е желателно да отидеш на лекар,защото при всички случей ще се нуждаеш от някакво лечение все пак,било то с медикаменти или оперативно.

doctors
09-22-2007, 08:22
Вчера ходих за пръв път на тренировка (фитнес) от много време, доста се понатоварих, но нямам кой знае каква мускулна треска, обаче има нещо което ме притеснява - снощи докато се къпех, случайно забелязох, че когато си стегна корема в долната част, в областта където почва десния крак, ми излиза една продълговата подутина, която я няма отляво. Не ме боли при натиск и когато ми е отпуснат корема, подутината не се забелязва. Дали това може да е херния?

А преди имал ли си я тази подутина!На колко си години?Изведнъж ли се е появила?В областа на слабините ли е?
Ако изведнъж се е появила и преди си я нямал,ако е в областта на слабините и когато си легнал подутината се прибира,а когато си прав тя се появява отново!В този случай говорим за т.нар. Слабинна херния!Лечението е оперативно,а операцията тряе около 40 минути!След операция е необходимо да спреш тичане,скачане за около месец и половина-два!След това да се пазиш около година,да не вдигаш тежко,
ограничения за вдигането на големи тежести има и след тази година!

batkodoki
09-23-2007, 16:56
Вчера ходих за пръв път на тренировка (фитнес) от много време, доста се понатоварих, но нямам кой знае каква мускулна треска, обаче има нещо което ме притеснява - снощи докато се къпех, случайно забелязох, че когато си стегна корема в долната част, в областта където почва десния крак, ми излиза една продълговата подутина, която я няма отляво. Не ме боли при натиск и когато ми е отпуснат корема, подутината не се забелязва. Дали това може да е херния?

да може!

никакви натоварвания докато не се консултираш с хирург, който ще назначи нужните изследвания и лечение!

foreverr
09-23-2007, 17:14
хич не се чуди, а отивай още утре на лекар, защото може да е нещо сериозно(не искам да ти убивам надедата, но .......)

MiMcHeToOo
09-24-2007, 00:05
хич не се чуди, а отивай още утре на лекар, защото може да е нещо сериозно(не искам да ти убивам надедата, но .......)

+1