PDA

View Full Version : Интервюта преди заминаване в USA ?



Brave_Heart
09-21-2007, 20:09
Аз съм на 17 години. Миналата година по това време семейството ми участва в томбола за спечелване на емигратски визи за USA. Не бяхме настроени, но не след дълго получихме писмо пълно с куп документи за попълване и входящ номер, който по късно е от значение за интервюто. Попълнените документи бяха удобрени, но остава най-трудната част - интервюто. То ще е най-вероятно Декември тази година или Януари. Много съм притеснена, защото попринцип съм и много срамежлива и ако там ме питат нещо 100% ще се спеча! Искам да помоля тези който са преминали през този кошмар, защото за мен е точно такъв, да споделят какво точно представлява това интервю, какво ви питат и как сте се настроили за него? Аз няколко пъти го санувах и беше голям ужас!? Please help

bawarec
09-21-2007, 20:19
НЕма да те изядът!НА тези интерв'та се явяват какви ли не селяци :lol:
Двай смело и не се притеснявай ще те питат общи неща нема да те препитват на квантова физика и тн........давай смело и успех! :idea: :!: =D>

fti4ka
09-21-2007, 21:04
ми и аз много се притеснявах и разпитвах наляво и надясно какво ще ме питат и т.н. но общо взето няма нищо страшно.. могат да ти откажат виза по две причини - ако не владееш английски или ако си потенциален имигрант.. мен ме питаха ме колко съм години.. за кой път отивам в щатите.. какво ще работя там.. какво уча и т.н.. ще те питат все елементарни въпроси свързани с теб и семейството ти.. най-често гледат документите които си попълнила и те питат въпроси от там.. но не е изключено и да те пита например какво си сънувала вчера или какво си закусвала.. дори да не си спомниш си измисли нещо.. никога не отговаряй с "незнам" и задължително поздрави преди интервюто.. американците са луди на тази тема.. много се засягат иначе.. ако имаш някви въпроси питай!

Brave_Heart
09-21-2007, 21:51
Благодаря за бързите отговори. Частта с английският най-много ме притеснява ... умея го, но като се притесня ми се връзва езика :( fti4ka теб караха ли те да говориш на английски? Сега къде живееш ?

fti4ka
09-21-2007, 22:10
ми карат те разбира се.. цялото интервю е на английски.. нищо че всички американски консули знаят български.. сега съм в София.. върнах се за съжаление..

Ziezi
09-21-2007, 23:02
ми и аз много се притеснявах и разпитвах наляво и надясно какво ще ме питат и т.н. но общо взето няма нищо страшно.. могат да ти откажат виза по две причини - ако не владееш английски или ако си потенциален имигрант.. мен ме питаха ме колко съм години.. за кой път отивам в щатите.. какво ще работя там.. какво уча и т.н.. ще те питат все елементарни въпроси свързани с теб и семейството ти.. най-често гледат документите които си попълнила и те питат въпроси от там.. но не е изключено и да те пита например какво си сънувала вчера или какво си закусвала.. дори да не си спомниш си измисли нещо.. никога не отговаряй с "незнам" и задължително поздрави преди интервюто.. американците са луди на тази тема.. много се засягат иначе.. ако имаш някви въпроси питай!
Бе фтичке,стига говори глупости бе!В случая става дума за зелена карта(ако не,да ме поправи авторката),в такъв случай ако не кажеш,че ще избиеш всички американци и най-вече евреи всичко ще е наред!Ако за английски отказваха зелени карти 98% от емигрантите щяха да са си в България!

fti4ka
09-21-2007, 23:08
ми и аз много се притеснявах и разпитвах наляво и надясно какво ще ме питат и т.н. но общо взето няма нищо страшно.. могат да ти откажат виза по две причини - ако не владееш английски или ако си потенциален имигрант.. мен ме питаха ме колко съм години.. за кой път отивам в щатите.. какво ще работя там.. какво уча и т.н.. ще те питат все елементарни въпроси свързани с теб и семейството ти.. най-често гледат документите които си попълнила и те питат въпроси от там.. но не е изключено и да те пита например какво си сънувала вчера или какво си закусвала.. дори да не си спомниш си измисли нещо.. никога не отговаряй с "незнам" и задължително поздрави преди интервюто.. американците са луди на тази тема.. много се засягат иначе.. ако имаш някви въпроси питай!
Бе фтичке,стига говори глупости бе!В случая става дума за зелена карта(ако не,да ме поправи авторката),в такъв случай ако не кажеш,че ще избиеш всички американци и най-вече евреи всичко ще е наред!Ако за английски отказваха зелени карти 98% от емигрантите щяха да са си в България!

ти ако не знаеш английски къде си тръгнал бе??? ако ще бембена карта да имаш..

Ziezi
09-21-2007, 23:29
ми и аз много се притеснявах и разпитвах наляво и надясно какво ще ме питат и т.н. но общо взето няма нищо страшно.. могат да ти откажат виза по две причини - ако не владееш английски или ако си потенциален имигрант.. мен ме питаха ме колко съм години.. за кой път отивам в щатите.. какво ще работя там.. какво уча и т.н.. ще те питат все елементарни въпроси свързани с теб и семейството ти.. най-често гледат документите които си попълнила и те питат въпроси от там.. но не е изключено и да те пита например какво си сънувала вчера или какво си закусвала.. дори да не си спомниш си измисли нещо.. никога не отговаряй с "незнам" и задължително поздрави преди интервюто.. американците са луди на тази тема.. много се засягат иначе.. ако имаш някви въпроси питай!
Бе фтичке,стига говори глупости бе!В случая става дума за зелена карта(ако не,да ме поправи авторката),в такъв случай ако не кажеш,че ще избиеш всички американци и най-вече евреи всичко ще е наред!Ако за английски отказваха зелени карти 98% от емигрантите щяха да са си в България!

ти ако не знаеш английски къде си тръгнал бе??? ако ще бембена карта да имаш..добре бе майка му стара,са що приказваш като не знаеш,айде кажи ми?две-трети от чужденците в Калифорния с зелена карта НЕ знаят английски-преди две седмици имаше такова проучване...Аре у лево!

Brave_Heart
09-22-2007, 06:53
Да става дума за зелена карта! Целта на това интервю е евентуално удобряване за законно препиваване в САЩ. Не става въпрос за студентските визи за по 4 месеца, ще ходим семейството .... за това ми е толкова спечено и за това моля всеки който има инфо и се е явявал да сподели. Аз четох в разни други сайтове, но там коментираха само родители, а незнам децата какво са ги питали. Това което каза Ziezi ме окуражи, пък и не го чувам от него за 1ви път .... много хора споделят, че знаенето на езика преди заминаването е до толкова от значение колкото ТАМ да си намериш по бързо работа или в моя случай - да тръгна на даскало

fti4ka
09-22-2007, 08:41
ми и аз много се притеснявах и разпитвах наляво и надясно какво ще ме питат и т.н. но общо взето няма нищо страшно.. могат да ти откажат виза по две причини - ако не владееш английски или ако си потенциален имигрант.. мен ме питаха ме колко съм години.. за кой път отивам в щатите.. какво ще работя там.. какво уча и т.н.. ще те питат все елементарни въпроси свързани с теб и семейството ти.. най-често гледат документите които си попълнила и те питат въпроси от там.. но не е изключено и да те пита например какво си сънувала вчера или какво си закусвала.. дори да не си спомниш си измисли нещо.. никога не отговаряй с "незнам" и задължително поздрави преди интервюто.. американците са луди на тази тема.. много се засягат иначе.. ако имаш някви въпроси питай!
Бе фтичке,стига говори глупости бе!В случая става дума за зелена карта(ако не,да ме поправи авторката),в такъв случай ако не кажеш,че ще избиеш всички американци и най-вече евреи всичко ще е наред!Ако за английски отказваха зелени карти 98% от емигрантите щяха да са си в България!

ти ако не знаеш английски къде си тръгнал бе??? ако ще бембена карта да имаш..добре бе майка му стара,са що приказваш като не знаеш,айде кажи ми?две-трети от чужденците в Калифорния с зелена карта НЕ знаят английски-преди две седмици имаше такова проучване...Аре у лево!

ти май не схващаш какво ти обяснявам а?.. какво незнам по-точно?.. незнам че със зелена карта можеш да заминеш ли?.. хубаво много се радвам че ти знаеш.. ако прочетеш по-внимателно може и да ми схванеш мисълта.. това че може да се замине и без да знае английски е прекрасно направо чудесно но истината е че езика ще й трябва навсякъде ако иска да се оправи.. ако ще за хляб да отиде пак трябва да знае..

Brave_Heart на колко години си?.. не вярвам да те питат нещо сложно.. не се плаши.. а и има време.. какво си се запритеснявала от сега..

Brave_Heart
09-22-2007, 10:35
Споменах още в началото : на 17 години съм. Знам че е рано, но времето си лети и така и няма да усетя кога ще дойде. Пък и самото заминаване си е сериозна крачка, защото живота ми ще се промени коренно. Въпреки всичките трудности се радвам, че родителите ми предприемат всичко това, защото те го правят само за моето бъдеще :) fti4ka ти заради учението ли замина и ако е така какво учиш. Питам това, защото този въпрос също много ме интересува. Сега уча в Професионална Гимназия по Компютърни Технологии и системи и точно тази сфера много ме вълнува.Бих желала да продължа да се занимавам с Програмиране

fti4ka
09-22-2007, 11:04
ми заминах за да работя там лятото.. студентска бригада.. а вие с каква виза заминавате цялото семейство?.. и за колко време?.. аз исках да се пробвам за студентска виза но е скъпо обучението там и предварително трябва се доказват доходи за една година.. иначе е много хубаво в щатите.. но и много по-различно от България.. отиваш в един съвсем друг свят..

Brave_Heart
09-22-2007, 11:24
Визата е имигрантска - така се води, няма краен срок за пребиваване. Стоиш колкото си искаш законно и след 4 година ти дават гражданство. Сега на 3 Октомври започва новата томбола. За самото интервю трябва да покажеш, че имаш някакви доходи, било в банка, било къща или земя и задължително трябва да има човек в САЩ който да гарантира за теб! Сложно е :( В това, че живота там е различен не се и съмнявам, въпреки че не съм излизала извън родината и нямам база за сравнение. Ти в кой щат си работила?

fti4ka
09-22-2007, 22:10
ми ние се местихме няколко пъти.. но най-дълго бяхме в щата Мериленд в един град близо до Балтимор и Вашингтон.. вие къде ще заминавате?.. как ти завиждам ако знаеш..

Ziezi
09-23-2007, 02:27
ти май не схващаш какво ти обяснявам а?.. какво незнам по-точно?.. незнам че със зелена карта можеш да заминеш ли?.. хубаво много се радвам че ти знаеш.. ако прочетеш по-внимателно може и да ми схванеш мисълта.. това че може да се замине и без да знае английски е прекрасно направо чудесно но истината е че езика ще й трябва навсякъде ако иска да се оправи.. ако ще за хляб да отиде пак трябва да знае..

Brave_Heart на колко години си?.. не вярвам да те питат нещо сложно.. не се плаши.. а и има време.. какво си се запритеснявала от сега..
офф....не,не си права!точно в сащ език НЕ ти трябва!познавам хора,живеещи от 15-20 години в сащ,които не знаят въобще английски и пак живеят в къщи на по 2 етажа...Както и да е с теб не ми се спори...

ПП:авторке,между другото фтичката отново те излъга,в сащ е доста тъпо и не само тъпо,но и шибано,особено за човек на твоята възраст...като отидеш ще разбереш какво имам предвид...Единственото хубаво нещо най-вероятно ще е мисълта,че си в "великите" сащ....

Navixo
09-23-2007, 05:48
Споко интервюто е мн лесно и въпросите ще са от сотра на "Какво мислите за Америка", "Смятате ли че живота в Америка ще е по-добър от този в България", просто трябва да не казваш нищо от сорта на "отиваме за парите" или "мразим америка" и всичко ще мине перфектно.

Brave_Heart
09-23-2007, 09:57
Благодаря ти Navixo. Дано е така както казваш. Относно въпроса на fti4ka, ако имаме късмета да спечелим зелената карта ще заминем за Флорида.
А за купона - аз не отивам заради това и не очаквам да е като по филмите с партита по къщите. Макар, че ще е трудно без приятелите ми, без дивотиите който вършим .....

Vikitooo
09-24-2007, 01:28
Абе я си глейте работата всички тия кадето казвате, че интервюто е на english!!!!Не ви е срам да плашите така момичето :smt013

Спокойно мацка. Аз съм мминала през тоя път. Нема се плашиш. Мен ме питаха каква искам да стана като порасна, дали ще ми липсва България...елементарни въпроси. Минахме без проблем, аз и тричленното ми семейство. Само си намерете спонсор за кинтите, че яко брулят.

*Първото впечетление когато отидох там( а това беше преди 3 години и още помня) големият Американски флаг над сградата...Еее вълнения големи бяха. ;-)
Флорида ли бе?! Изборът Ви е не много добър. Всички бягат от там, няма кинти там за имигрантите. Аз съм в Чикаго :lol:

Brave_Heart
12-19-2007, 09:59
Искам да благодаря отново на всички който ми разказаха за интервюто защото това ми беше голяма подкрепа. Не беше така както си го представях и не беше и толкова страшно. Останах направо изумена от точността и любезността на всички служители от Посолството. Всички си вършеха работата много стриктно и орканизирано, а такава сигурност никъде не съм виждала. Попаднахме на много добър консул.... незнаеше добре български, защото много му беше трудно да се изразява за това и не ни пита никакви въпроси. Документите ни бяха изрядни, но с нашият карък се оказа, че някакъв човек със същите имена и рожденна дата като на баща ми е имал проблеми с властите в САЩ и се наложи да плащаме още за да може да се изпратят пръстовите отпечатъци в САЩ за справка. Така, че Vikitoo си беше права за парите.
Незнам какво ще става, но сега сме в учакване за справката и дано всичко е наред

ShadyRecords
06-22-2008, 23:38
Знам че темата е стара но какво стана с справката какви бяха твойте първи впечатления за Америка разкажи ни и ние да разберем :) надявам се всичко да е минало добре

до модераторите- моля не заключвайте темата знам че е стара просто ми е интересно какво е станало както и на другите потребители надявам се :)