PDA

View Full Version : за епилирането на краката???



sexi_kukli4ka
09-22-2007, 06:26
махам си космите на краката с епилатор и имам няколко въпроса: 1 някаде бях прочела че след като се махнат не трябва да се капеш околко 2 часа,а пък аз като ги махна веднага влизам в банята и нз дали е вярно че не трябва да се капеш веднага; 2 след като ги махна ми се появяват малки точици и според мен е добре да ги намажа с някакаъв крем или лосион.Кажете какво точно правите като се епилирате та краката ви наистина да изглеждат добре

fiama
09-22-2007, 06:29
Аз лично правя следното: влизам в банята и първо се търкам с утайко от кафе. Слагам си на ръцете малко душ гел, или сапун, и утайката от кафе, и така търкам кожата си- действа по-добре от всеки друг ексфолиант. Гледам да се мия с по-топличка вода. След това се епилирам. След епилация мажа с лосион за тяло- на Нивеа са много добри- хидратират перфектно. Това с кафето го прави поне 2 пъти седмично, за да избегнеш появата на подкожни косъмчета.

Sweetlove1990
09-22-2007, 12:44
Първо влизам в банята, минавам с ексфолиант цялото тяло, след това ако има нужда слагам някаква маска там където ще епилирам и като излезна от банята махам космите. Хубаво е да се изкъпеш с по-топла вода, за да може порите да се отворят и по лесно да се махат космите, пък и няма да те боли толкова.Накрая слага6 малко лосион или крем и си готова...всъщност не знам дали това е най-правилният ред на действие, ама аз така го правя от много време... :roll: