PDA

View Full Version : малък проблем с кръвното



ivakavlad
09-22-2007, 09:10
Значи през определено време ми пада рязко кръвното и припадам правих иследвания казаха че това се нарича хистерия и докато съм в пубертета припадаците ще зачестявам искам да попитам дали има някакъв начин да се задържът припадаците всмисал да ги задъжа по някакъв начин пшоне като съм навънка защото няма да е приятно пресичам улицата и да припадна под някоя кола лекарите не ми казаха нищо съществено

krem4et0
09-22-2007, 09:22
И аз припаднах пред входа преди 2 седмици. 2 седмици се мъкнах по кардиолози и пак ще ходя. Аз си имам сърдечен порок, предсърдията ми са широки и кръвното от това е ниско.
Пий Вивотон S. Капки са и са хомеопатични. Стабилизираха ми доста кръвното. Сутрин и вечер по 15 капки и си ок.
Откакто ги пия не съм имала прилошавания, а преди това бяха доста чести. Пробвай-няма да ти навредят. Само дано нямаш проблем с черния дроб, защото съдържат малко алкохол.

ivakavlad
09-22-2007, 09:26
И аз припаднах пред входа преди 2 седмици. 2 седмици се мъкнах по кардиолози и пак ще ходя. Аз си имам сърдечен порок, предсърдията ми са широки и кръвното от това е ниско.
Пий Вивотон S. Капки са и са хомеопатични. Стабилизираха ми доста кръвното. Сутрин и вечер по 15 капки и си ок.
Откакто ги пия не съм имала прилошавания, а преди това бяха доста чести. Пробвай-няма да ти навредят. Само дано нямаш проблем с черния дроб, защото съдържат малко алкохол.

ще пробвам а а черният дроб май само с него нямам проблеми засега

krem4et0
09-22-2007, 09:29
И аз съм така, споко. кисти, очи, кръвно, сърце............ама се справяме някакси.

ivakavlad
09-22-2007, 09:31
е няма как иначе трябва да се оправяме само като кажа на някой всичко което имам ме питат как още си жив еми жив съм поне засега и имам намерение още да живея 8)

Sweet__baby
09-22-2007, 09:42
За да не пада рязко кръвното, поне пий половин чаша кафе. Но попринцип през пубертета това е нормално. Яж повечко шоколад е в определени количества де, пий кола и кафе..и дано подейства.
Преди 1-2 месеца някъде и аз бях така, но не съм припадала чак. Казаха ми да ям шоколад повече и да пия кафе. Сега всяка сутрин пия кафе...ама малко.... :roll:

ouT-oF(coNtr0L)
09-22-2007, 09:45
Колко ти е кръвното? Мен вчера ми го мери лекарката и каза че ми е доста нисичко :-$

ivakavlad
09-22-2007, 09:54
като ми мерят кръвното след припадак то е 60 на 90 това е около 20 мин след припадака докато стигна до поликлиниката иначе ми е нормално

krem4et0
09-22-2007, 11:09
Шоколадът и кафето вдигат, но временно. След 3-4 часа нямат ефект. Най-доброто за ниско кръвно е да се яде солено. Солта не позволява обезводняване на организма, което е причина за падането на кръвното. 1 чаша айрян със сол при всяко хранене е най-ефикасното нещо. И да се пият много течности, но не само вода. Най-добле е сокове. Червеното винце също е добра идея, но не повече от 150 мл с обяда и вечерята. не пий друг алкохол-всичко друго води до падане на кръвното, защото обезводнява организма.
И моето 10 мин след припадъка беше 90 на 60. Ама 1 приятелка припадна тези дни и е била с кръвно 60 на 40. сега си закрепих кръвното на 105 на 80 и съм мн доволна. Повече не мога и да го вдигна.

fiama
09-22-2007, 13:09
Кремчето ти даде много добри савети. Аз само ще допълня- гледай да не седиш гладен, носи в себе си ако трябва малко шишенце с вода винаги, а също и ментов бонноб, айрян със сол е много добро средство за ниско кръвно, пий течности, за д ане се обезводняваш. В пубертета се случват такива неща. Аз с времето уж го израстнах, но пак ми прилошава от време на време.

krem4et0
09-22-2007, 13:37
за шишето вода забравих. Аз никъде не мърдам без него!

ivakavlad
09-22-2007, 15:00
мерси много за помоща ще пробвам и пак Благодаря задължен съм ви

iNsaNE`giRL
09-23-2007, 07:08
Kaкво става когато ти падне кръвното?
Или стане много високо? Как се чувсваш? Вие ли ти се свят или нещо такова? Обяснете плс...

ivakavlad
09-23-2007, 07:31
при мен като ми падне кръвното ми причернява пред очите и след 1-2 минути най-много припадам но това е при мен а при високо кръвно ме боли задната част на главата все едно някои ме е стиснал с менгеме

krem4et0
09-23-2007, 08:21
мерси много за помоща ще пробвам и пак Благодаря задължен съм ви
Заключвам тогава!