PDA

View Full Version : Кандидатстване с английски и специалности



fake
09-22-2007, 10:00
понеже догодина ще кандидатствам(ех, пораснаха децата...) и съм в пълен шок и ужас...мисля да се подготвям ужасно сериозно по английски...и не толкова сериозно по география
тааа какво ще кажете за специалностите Социология и Етнология, и по-специално в ПУ...и Социология в СУ? в смисъл..интересно ли е, каква реализация имат и т.н.
а да..и някой ако може да даде линк към учебния план за двете специалности в ПУ, да видя дали се учи и математика, щото съм твърдо решена, че задача по математика няма да погледна след като завърша..докато детето ми(да не дава господ) не ме попита 'мамо, ела да ми помогнеш с домашното'...тааа, да...
и изобщо нека обсъждаме вкякаквите специалности, за които може да се кандидатства с английски

sasha_90
09-22-2007, 10:07
http://www.vuzove.com/

sh3_1s_7h3_0n3
09-22-2007, 10:09
Социология... и не искаш математика и цифри? ъъъ...май малко трудно... освен това не виждам мн реализация с тази специалност... :roll:

fake
09-22-2007, 10:26
:smt017 тъкмо се бях зарадвала и ми развали мечтите :(
честно казано, не ме интересува толкова реализацията, щот и без това едва ли ще си работя по специалността

RoyTheReaper
09-22-2007, 10:36
На твое място бих кандидатствал Скандинавистика или Японистика. Сууупер интересно. :)

Magnoliq'
09-22-2007, 10:48
Социология... и не искаш математика и цифри? ъъъ...май малко трудно... освен това не виждам мн реализация с тази специалност... :roll:

sh3_1s_7h3_0n3
09-22-2007, 12:00
:smt017 тъкмо се бях зарадвала и ми развали мечтите :(
честно казано, не ме интересува толкова реализацията, щот и без това едва ли ще си работя по специалността

да, бе..и аз така си мислех в началото... после сама за себе си осъзнах, че е безсмислено да уча нещо, което не би ми дало възможност да се реализирам...
за това реших да уча друго, което също ми е интересно, и което според мен има бъдеще и добра реализация в икономическата сфера, пък после мога да запиша 2ра специалност, която ми харесва, интересна ми е и ще я уча с голямо удоволствие...
к'во пък...снаха ми има 2 висши - 3 специалности... мотивира ме :roll:
а и никога не мога да съм сигурна накъде ще задуха вятъра...
хващам нещо по-сигурно, после ако имам още желание друго, което ми е интересно и така... :roll:

fiama
09-22-2007, 13:16
Предлагам ти да разгледаш сайответе на ВУЗ- овете и сама да прецениш. ПУ: uni-plovdiv.bg, СУ: uni-sofia.bg. Лично за мен с английски в СУ е най -добре да учиш някоя интересна филология, ккато ти предложи Lake Bodom. Но да знаеш, че ти трябват солидни знания по английски и висок бал. Късмет :)

InitialD
09-22-2007, 17:14
Ами аз мога да ти кажа само да не е филология.Загуба на време и неща които нямат смисъл да се учат..но ако ти се става даскал или преводач..давай филология..но аз ти казвам има и по-готини специалности които могат да се кандидатстват само с английски.

fake
09-22-2007, 21:57
Ами аз мога да ти кажа само да не е филология.Загуба на време и неща които нямат смисъл да се учат..но ако ти се става даскал или преводач..давай филология..но аз ти казвам има и по-готини специалности които могат да се кандидатстват само с английски.
и аз не искам филология, няма смисъл
а за специалностите...например?

shadow4e
09-22-2007, 23:20
Не разбрах дали си разглеждала сайта на СУ, но ето ти линк към специалностите и за коя с какво се кандидатства.
http://www.uni-sofia.bg/students+bg/admission+bg/baloobrazuwane/index.html
Първите 7 са само с английски и филологиите, които ти не искаш за друго не се сещам, но разгледай.
Ако избереш от първите седем, ето ти
ЛИНК (http://forum.uni-sofia.bg/filo/display.php?page=bakalavri_pr&PHPSESSID=1906e81b94aa70ad60868e169f483453) към страницата на факултета. Избираш специалност /пример Социология/ и гледаш учебния план. :wink:

fiama
09-23-2007, 08:14
Ами аз мога да ти кажа само да не е филология.Загуба на време и неща които нямат смисъл да се учат..но ако ти се става даскал или преводач..давай филология..но аз ти казвам има и по-готини специалности които могат да се кандидатстват само с английски.

и аз не искам филология, няма смисъл
а за специалностите...например?


Да ти направи впечатлене, че не ти говорим за английска филология, а за някоя от екзотичните в СУ? Едно е да знаеш английски, съвсем друго нещо е да знаеш английски + арабски, японски, китайски или нещо подобно! Те са толкова рядко срещани, интерсени за изучаване, и предоставящи ти доста добри възможности за реализация!

shadow4e
09-23-2007, 21:43
Сега 11-ти или 12-ти клас си? Написала си догодина, че ще кандидатстваш, с което имаш предвид 2008 или другата учебна т.е. 2009?


Аз доколкото видях плана на СУ там Социологията е без математика. Ама ако си 11-ти клас, имаш време да мислиш :)

RAWRRR
09-23-2007, 22:45
Ами аз мога да ти кажа само да не е филология.Загуба на време и неща които нямат смисъл да се учат..но ако ти се става даскал или преводач..давай филология..но аз ти казвам има и по-готини специалности които могат да се кандидатстват само с английски.
и аз не искам филология, няма смисъл
а за специалностите...например?
Английската филология има 100 пъти повече смисъл и възможност за реализация от етнологията,или както някой каза скандинавистика..еехехе..те зи специалности са по-скоро като хобита,но не можеш да чакаш да си вадиш хляба с тях.
Аз сега ще съм българска и английска филология в ПУ и съм мнгоо горда.Освен това кандидатствах с географиякакто ти си направила и ме приеха икономика,но ако не си започнала да се готвиш с география-те съветвам,наистина добронамерено,въобще да не почтваш-защото за да се подготвиш за 6 трябва да учиш поне по 4-5 часа на ден,само по география.
А английски + география + отлична диплома ,е направо невъзможно.

Blab
09-23-2007, 22:50
:smt017 тъкмо се бях зарадвала и ми развали мечтите :(
честно казано, не ме интересува толкова реализацията, щот и без това едва ли ще си работя по специалността

да, бе..и аз така си мислех в началото... после сама за себе си осъзнах, че е безсмислено да уча нещо, което не би ми дало възможност да се реализирам...
за това реших да уча друго, което също ми е интересно, и което според мен има бъдеще и добра реализация в икономическата сфера, пък после мога да запиша 2ра специалност, която ми харесва, интересна ми е и ще я уча с голямо удоволствие...
к'во пък...снаха ми има 2 висши - 3 специалности... мотивира ме :roll:
а и никога не мога да съм сигурна накъде ще задуха вятъра...
хващам нещо по-сигурно, после ако имам още желание друго, което ми е интересно и така... :roll:

интересно ми стана, какво учиш, ако не е тайна?

honey_girl
09-25-2007, 18:16
И аз смятам да кандидатствам с география и английски,но и мен ме чака догодина.Аз сам се насочила обаче кам туризма.Това наистина ми е мечта и мисля, че има добра реализация! :smt016