PDA

View Full Version : Какво мислите за стачката на учителите?



bboy_bunker
09-22-2007, 12:05
Какво мислите за стачката на учителите? Смятате ли, че ще успеят да постигнат нещо? Тези действия няма ли да им излезнат през носа накрая?

miminia
09-22-2007, 12:12
Мисля,че в понеделник няма да уча,но въпреки това във вторник ще имам немски :x

JoeBanana
09-22-2007, 12:15
тия па кво реват http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
да не вдигат торби с цимент по цял ден, че 100% увеличение ?

bboy_bunker
09-22-2007, 12:23
тия па кво реват http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
да не вдигат торби с цимент по цял ден, че 100% увеличение ?


Не, но си късат нервите по цял ден ;)
Не си струва за 300-400лв да си съсипваш здравето.. то и за 1000 не си струва де, ама айде.. :)

vodolei4e_m
09-22-2007, 12:26
тия па кво реват http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
да не вдигат торби с цимент по цял ден, че 100% увеличение ?


Не, но си късат нервите по цял ден ;)
Не си струва за 300-400лв да си съсипваш здравето.. то и за 1000 не си струва де, ама айде.. :)

podkrepqm

Obsession
09-22-2007, 12:27
Според мен са си в правото да искат по-високи заплати, всеки от училището е тръгнал! Заради нас си тровят нервите по цял ден. Освен това искат не само по-големи заплати, искат да има повече пари за образованието в България. Така че ги подкрепям хората, не им е никак лесно.

DjBaloon
09-22-2007, 12:28
Vupreki,che moito uchilishte nqma da stachkuva,poneje ne e kum obshtinata e kum samoto ministerstvo,podrepqm q :wink:

thefreak
09-22-2007, 12:31
тия па кво реват http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
да не вдигат торби с цимент по цял ден, че 100% увеличение ?


Не, но си късат нервите по цял ден ;)
Не си струва за 300-400лв да си съсипваш здравето.. то и за 1000 не си струва де, ама айде.. :)
Ще получат достойни заплати, когато отдадат достоен труд.
Колко даскали си вършат работата както подобава?

JoeBanana
09-22-2007, 12:36
добрите даскали успяват да си докарат доход от частни уроци и получават повече след въвеждането на диференцираното заплащане :-D
само некадърниците реват за 100%

thefreak
09-22-2007, 12:45
тия па кво реват http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
да не вдигат торби с цимент по цял ден, че 100% увеличение ?


Не, но си късат нервите по цял ден ;)
Не си струва за 300-400лв да си съсипваш здравето.. то и за 1000 не си струва де, ама айде.. :)
Ще получат достойни заплати, когато отдадат достоен труд.
Колко даскали си вършат работата както подобава?

Те трябва да дойдат психиатри да ни учат.Аз лично не бих се справила ако съм учител.По-скоро бих отишла още на първия ден в лудницата.. :smt011
Да не говорим,че лично АЗ побърквам даскалите в училище... :roll:
Това какво общо имаше с моето мнение?

sexa_na_kompleksa
09-22-2007, 12:57
Ще получат достойни заплати, когато отдадат достоен труд.

! ! !

[Lucifer]
09-22-2007, 13:01
pove4eto hora sus durjavni raboti imat nisko zapla6tane ... ima mnogo hora v drugi sferi koito su6to biha bili v pravoto si da imat takiva iskaniq no zasega mislq 4e e absyrd da imat yspex ! a da ne govorim 4e tva 100
% e nevuzmojno

Jamalska
09-22-2007, 13:08
Парите са мотивация.Колко мотивиран може да си когато имаш висше...а някои че и 2 и зимаш няма и 300лв.Учителите са основна брънка в изграждането на общество и заслужават да взимат прилична заплата.Дори в страни като Албания и Румъния взимат с пъти повече от нашите учители...Не е случайно че все по-малко млади хора се отказват да стават учители...дори и такива завършили педагогика и тн след година 2 в училище и просто се отказват...като учителката ми по френски например.Вярно,че не си рискуват живота ама си тровят нервите и си съсипват здравето...И въпреки жалкаа заплата много учители се стремят да ни дадат най-доброто и да ни научат качествено.
Представете си,че изведнъж всички те наистина се вдигнат на стачка...всички!и сериозно!...няма ли учители ние се връщаме...едва ли не в каменната ера...без елементарно образование не се живее

Maimunche_f
09-22-2007, 13:33
Харесва ми това че няма да учим, но не мисля, че учителите имат някакво основание, за да искат по-големи заплати. В училище даскалите нищо не ни учат, ама като отидем на уроци са много внимателни...обесняват...вси чко на 6. Като искат високи заплати трябва да има нещо в замяна, а да си взимат заплатките и да си "въртят синджирчето" по цял ден.

sWeEt_SeEd
09-22-2007, 13:53
Определено няма да бъде ефективна след като искат 100%.Супер Нагло е някак...хоп, стачка и 100% увеличение, хоп...още една, айде още 100 .Дори и да се увеличи със 100% няма да е изведнъж,да бяха излезли с някфи 30-40 % примерно.Пак е много, но е по-приемливо поне. :-D Съгласна съм ,че заплатите са хипер малки, но няма как да получат това увеличение.Дали ще им излезе през носа- ами горе-долу, стачката е неплатена, за да приключи ше им дадат някфи 10 % , за да им затворят устите. И тия (примерно) 10 % ще покрият неплатения период...Тъпото е,че най-вероятно ше излезе на нашия нос, защото ако продължи доста ще тряа да учиме няколко съботи сигурно...и следователно цялата работа едва ли не рефлектира върху нас...или пропаднала година или учене събота :mrgreen:

Jamalska
09-22-2007, 14:00
Харесва ми това че няма да учим, но не мисля, че учителите имат някакво основание, за да искат по-големи заплати. В училище даскалите нищо не ни учат, ама като отидем на уроци са много внимателни...обесняват...вси чко на 6. Като искат високи заплати трябва да има нещо в замяна, а да си взимат заплатките и да си "въртят синджирчето" по цял ден.
хайде ти се опитай да се занимаваш едновременно с 30 крещящи,неадекватни идиотчета.Не всички учители могат да бъдат сроги...просто това им е в характера...тези,които се развикат или налагат наказания и тн на тях им се сърдите ама в часовете им се мълчи,а тия дето не могат да се справят с учениците и са душички им се качваме на главата.

Iria
09-22-2007, 14:32
После ще ни вземат ваканциите заради стачките :?

^Sam90^
09-22-2007, 14:38
Най-малкото, което заслужават, за дето се занимават с откачалки като нас, е по-висока заплата.

bboy_bunker
09-22-2007, 14:58
тия па кво реват http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
да не вдигат торби с цимент по цял ден, че 100% увеличение ?


Не, но си късат нервите по цял ден ;)
Не си струва за 300-400лв да си съсипваш здравето.. то и за 1000 не си струва де, ама айде.. :)
Ще получат достойни заплати, когато отдадат достоен труд.
Колко даскали си вършат работата както подобава?

Във всяко стадо си има черни овце..

А и по-нагоре някой ви го каза - без мотивация (в случая финансова) никой не би си направил труда да се хаби за нищо.

tItEufFf
09-22-2007, 15:15
Трябват 500 млн. евро за да им вдигнат заплатите...Незнам държавата откъде ще ги намери тези пари. Те даскалите са готови да провалят годината, а ние да повтаряме...тва ще е ужасно [-( Може би заслужават вдигане на заплатите, но чак със 100%..

AliceSw
09-22-2007, 15:30
ако знаете колко мразя хората да приказват, без да са запознати с нещо, само, за да изразят мнение ](*,)

нулевата година не значи да повтаряш, даже на моменти се чудя дали няма да ми е по-лесно, ако се обяви такава...ще имам още време за подготовка за матури и изпити, но определено не вярвам да се обяви такава

няма да ви вземат от никоя ваканция, няма да се учи в събота....учителите стачкуват като не влизат в час =>не им се плаща, но нас това не ни засяга, още повече - не всички учители стачкуват

те не искат веднага 100% увеличение...искат го в рамките на 6-7-8 месеца....постепенно

те са хората с висше образование, получаващи най-малко възнаграждение, а има излишък в бюджета, които те могат да получат като по-високи заплати


по темата: ако си достатъчно добър педагог можеш да накараш учениците и да внимават и да мълчат и да те уважават, дори и ако те мразят...в противен случаи нещо биха научили само хората, които се интересуват силно от предмета

не подкрепям само факта, че не всички протестират, а за всички ще има повишение...дори и за пълните некадърници и дръвници...не мисля, че заплатите им се определят правилно, но това е друг въпрос, вероятно ще се намери компромисен вариант...

Octofunk
09-22-2007, 15:46
От 10 учители, 2-ма заслужават това увеличение. И не ми отговаряите, че го заслужават, защото си имали работа с "откачалки". Това е ИЗЦЯЛО техен проблем, че не могат да въдворят ред в часовете си. Както каза един преди мен, строгите учители може и да са мразени, но в техните часове се мълчи и слуша, и се учи за контролните. При мекушавите просто скалъпваш един пищов и си готов...

Blab
09-22-2007, 15:58
ако знаете колко мразя хората да приказват, без да са запознати с нещо, само, за да изразят мнение ](*,)

нулевата година не значи да повтаряш, даже на моменти се чудя дали няма да ми е по-лесно, ако се обяви такава...ще имам още време за подготовка за матури и изпити, но определено не вярвам да се обяви такава

няма да ви вземат от никоя ваканция, няма да се учи в събота....учителите стачкуват като не влизат в час =>не им се плаща, но нас това не ни засяга, още повече - не всички учители стачкуват

те не искат веднага 100% увеличение...искат го в рамките на 6-7-8 месеца....постепенно

те са хората с висше образование, получаващи най-малко възнаграждение, а има излишък в бюджета, които те могат да получат като по-високи заплати


по темата: ако си достатъчно добър педагог можеш да накараш учениците и да внимават и да мълчат и да те уважават, дори и ако те мразят...в противен случаи нещо биха научили само хората, които се интересуват силно от предмета

не подкрепям само факта, че не всички протестират, а за всички ще има повишение...дори и за пълните некадърници и дръвници...не мисля, че заплатите им се определят правилно, но това е друг въпрос, вероятно ще се намери компромисен вариант...
Благодаря ти!Радвам се, че има и умни, начетени деца(т'ва не е обида, а сборната ни категория:))!

I'm crazy
09-22-2007, 16:04
Ще получат достойни заплати, когато отдадат достоен труд.

! ! !
Подкрепям с две лапи :D Аз лично в даскало колкото и да внимавам нищо не разбирам!!! :-k И не съм само аз повярвайте ми!!! [-( =; #-o

bboy_bunker
09-22-2007, 16:27
ако знаете колко мразя хората да приказват, без да са запознати с нещо, само, за да изразят мнение ](*,)

нулевата година не значи да повтаряш, даже на моменти се чудя дали няма да ми е по-лесно, ако се обяви такава...ще имам още време за подготовка за матури и изпити, но определено не вярвам да се обяви такава

няма да ви вземат от никоя ваканция, няма да се учи в събота....учителите стачкуват като не влизат в час =>не им се плаща, но нас това не ни засяга, още повече - не всички учители стачкуват

те не искат веднага 100% увеличение...искат го в рамките на 6-7-8 месеца....постепенно

те са хората с висше образование, получаващи най-малко възнаграждение, а има излишък в бюджета, които те могат да получат като по-високи заплати


по темата: ако си достатъчно добър педагог можеш да накараш учениците и да внимават и да мълчат и да те уважават, дори и ако те мразят...в противен случаи нещо биха научили само хората, които се интересуват силно от предмета

не подкрепям само факта, че не всички протестират, а за всички ще има повишение...дори и за пълните некадърници и дръвници...не мисля, че заплатите им се определят правилно, но това е друг въпрос, вероятно ще се намери компромисен вариант...
Благодаря ти!Радвам се, че има и умни, начетени деца(т'ва не е обида, а сборната ни категория:))!

Колко си скромна само... :lol:

ArTanDra
09-22-2007, 16:33
ако знаете колко мразя хората да приказват, без да са запознати с нещо, само, за да изразят мнение ](*,)

нулевата година не значи да повтаряш, даже на моменти се чудя дали няма да ми е по-лесно, ако се обяви такава...ще имам още време за подготовка за матури и изпити, но определено не вярвам да се обяви такава

няма да ви вземат от никоя ваканция, няма да се учи в събота....учителите стачкуват като не влизат в час =>не им се плаща, но нас това не ни засяга, още повече - не всички учители стачкуват

те не искат веднага 100% увеличение...искат го в рамките на 6-7-8 месеца....постепенно

те са хората с висше образование, получаващи най-малко възнаграждение, а има излишък в бюджета, които те могат да получат като по-високи заплати


по темата: ако си достатъчно добър педагог можеш да накараш учениците и да внимават и да мълчат и да те уважават, дори и ако те мразят...в противен случаи нещо биха научили само хората, които се интересуват силно от предмета

не подкрепям само факта, че не всички протестират, а за всички ще има повишение...дори и за пълните некадърници и дръвници...не мисля, че заплатите им се определят правилно, но това е друг въпрос, вероятно ще се намери компромисен вариант...

Искам да те попитам нещо: Учителите няма да ги има една или две седмици (най - вероятно 1 ден , ама както и да е) те имат план - програма за уроците си. Как ще наваксат изгубеният материал и ако не вземем тези уроци на кого ще се отрази на учителите или на нас? (НЕ искам да се заяждам , но трябва да се погледне отвсякъде).

По темата: Мисля , че не трябва да има такова увеличение , защото всеки мисли пак за себе си. Не може ли всички работещи да се обединят и да направят масова стачка за всички сфери ... Учителите казват , че учениците са виновни , а пък учениците казват , че учителите са некадърни ?! Ред и дисциплина се постига с наказания!!! Ученик направи някоя глупост да се накаже.. , ако има оплакване от учител също да се накаже. Трябва да се научим българите на ред и дисциплина и тогава да искаме пари!!!

miminia
09-22-2007, 16:47
Да ама накрая ,ако има стачка ще отрежат ваканциите на децата :wink:

miminia
09-22-2007, 16:48
Да ама накрая ,ако има стачка ще отрежат ваканциите на децата :wink: тва министъра го каза по новините :roll: и аре не ми се прайте на мн запознати и навътре в нещата ,защото никой нищо не може да каже със сигурност

Blab
09-22-2007, 16:55
Искам да те попитам нещо: Учителите няма да ги има една или две седмици (най - вероятно 1 ден , ама както и да е) те имат план - програма за уроците си. Как ще наваксат изгубеният материал и ако не вземем тези уроци на кого ще се отрази на учителите или на нас? (НЕ искам да се заяждам , но трябва да се погледне отвсякъде).

По темата: Мисля , че не трябва да има такова увеличение , защото всеки мисли пак за себе си. Не може ли всички работещи да се обединят и да направят масова стачка за всички сфери ... Учителите казват , че учениците са виновни , а пък учениците казват , че учителите са некадърни ?! Ред и дисциплина се постига с наказания!!! Ученик направи някоя глупост да се накаже.. , ако има оплакване от учител също да се накаже. Трябва да се научим българите на ред и дисциплина и тогава да искаме пари!!!
Да, ако са с висше образование и жизненоважна функция, да стачкуват!Возят ли се хората на влак?Тогава искам мама и тати да печелят поне по хиледарка...
Учителите казват, че учениците са виновни?Пффф....как го измисли? :-s
Учители се наказват, както и ученици...стига да не са спуснати отгоре(каквото явление наблюдавам тази година), става дума и за 2-те категории...

bboy_bunker, ставаше дума за "деца", 'щото много хора се обиждат, като ги наричам така. :wink:

bboy_bunker
09-22-2007, 17:27
Мерси за разяснението, be_true :)

Другото, което ме притеснява във връзка с удължаването на учебната година е какво ще стане с тези, които сега са 12 клас? Ако не могат да си вземат навреме дипломите за средно образование, няма да могат да кандидатстват във ВУЗ...

malka_sladuranka
09-22-2007, 17:30
Трябват 500 млн. евро за да им вдигнат заплатите...Незнам държавата откъде ще ги намери тези пари. Те даскалите са готови да провалят годината, а ние да повтаряме...тва ще е ужасно [-( Може би заслужават вдигане на заплатите, но чак със 100%.. Ще ги намерят тея пари от където намериха и за медиците. :wink:
Иначе съм За стачката. Не може хора с образование да взимат 300 лева. #-o

Както казват сега хората- "Днес нняма да се учи защото учителите стачкуват, а след 15 години няма да се учи защото няма учители.."
[-(

AliceSw
09-22-2007, 17:31
даа, знам за министъра, точно заради това съм говорила с учител, който ми каза, че като той стачкува на него не му се плаща, но това не засяга нас....а планът си го изготвя всеки за себе си, това значи, че учителят ще реши как ще преподава после, все пак всички имаме пропиляни часове в правене на нищо....и не на последно място имайте предвид, че малко учители ще стачкуват повече от седмица...все пак това е 1/4 от 350-те лева заплата, само финансово подсигурените с курсове или по някакъв друг начин, ще са готови да защитават каузата си половин или цял месец

Blab
09-22-2007, 17:48
Мерси за разяснението, be_true :)

Другото, което ме притеснява във връзка с удължаването на учебната година е какво ще стане с тези, които сега са 12 клас? Ако не могат да си вземат навреме дипломите за средно образование, няма да могат да кандидатстват във ВУЗ...
мхм, indeed...
аз се успокоявам с факта, че са ме пратили година по-рано на училище, тъй че к'вото и да стане...ще кандидатствам навреме:))
пффф...една седмица да стачкуват и ще им платят, няма к'во да се косим...

koalka
09-22-2007, 17:54
Трябва да стачкуват, явно само по този начин може да се постигне нещо.Лошото е, че това може и да навреди и на нас, учениците.Иначе аз в понеделник мисля да не ходя за малкото часове, които ще има...
Но сигурно исканията им няма да бъдат удовлетворени, защото тези пари просто ги няма.МОН разполага с някакви пари, но за 100% увеличение няма да стигне.

Tazuma_girl
09-22-2007, 18:27
Абе вий луди ли сте,бе,ква стачка ще се отучва,чувате ли се?
Стачка НЕ се отучва,министъра да си бръщолеви каквото си иска.

И не всички учители стачкуват само и единствено заради заплатите.
Не знам защо всички в тази тема засягат само темата за парите,а не и примерно това,че всички родители плащат данък общ доход,който включва и определени пари и за училищата(подръжка имам предвид на училищата),а после тези пари изчезват и наново давате пари я да купите нови чинове,я столове,я дъска и т.н.

teenkopele
09-22-2007, 18:42
Радвам се, защото ще имам повече време с приятелката в скайп. :-D :twisted: :-D

Дали ще постигнат нещо? Ако се вдигнат масово и за по-дълъг период от време- да.

stelka_kz
09-22-2007, 18:48
Offf chesno da vi kaja 6te ni pobarkat .... sq nqma da uchim 2-3 dni ama posle sig vs 2 puti prez .... znaq samo che mai nikoi daskal ne e malcha na malchalivata sta4ka v 4etvartak ... i ne razbrah samo zashto trqbvashe na nas da mal4at kfo ni pokazaha che mogat da malchat li????Epa to tva vseki normalen ili nenormalen 4ovek go moje .... ujasno tapi sa spored mene teq daskali i .... prekalqvat s teq tehnite ..... ZAPLATI ... a pak ne mislq za roditeli ni kato pri zapo4vaneto na vsqka u4ebna gd te kazvat 30lv za tui 80 za onui 150 za vs vi u4ebnici za taq god ..... AZ AKO SAM .... NQMA DA IM DAM UVELI4ENIE .... A PAK AKO IM DAVAT DA NE E SAS 100% .... :smt019

Shadow_Walker
09-22-2007, 18:58
Подкрепям им стачката - заслужават повече пари.
А дали ще успеят - не знам, но поне ще опитат :]

thefreak
09-22-2007, 18:59
Стачка НЕ се отучва,министъра да си бръщолеви каквото си иска.

Той не ги чатка тия работи, нали така?

Blab
09-22-2007, 19:01
Offf chesno da vi kaja 6te ni pobarkat .... sq nqma da uchim 2-3 dni ama posle sig vs 2 puti prez .... znaq samo che mai nikoi daskal ne e malcha na malchalivata sta4ka v 4etvartak ... i ne razbrah samo zashto trqbvashe na nas da mal4at kfo ni pokazaha che mogat da malchat li????Epa to tva vseki normalen ili nenormalen 4ovek go moje .... ujasno tapi sa spored mene teq daskali i .... prekalqvat s teq tehnite ..... ZAPLATI ... a pak ne mislq za roditeli ni kato pri zapo4vaneto na vsqka u4ebna gd te kazvat 30lv za tui 80 za onui 150 za vs vi u4ebnici za taq god ..... AZ AKO SAM .... NQMA DA IM DAM UVELI4ENIE .... A PAK AKO IM DAVAT DA NE E SAS 100% .... :smt019
пепел на устата ти :smt011

gabrielka@a
09-22-2007, 19:05
Ами знам, че няма да е по-добре за нас,защото или ще отучваме, или ще ни се скъсят ваканциите, или пък ще пропуснем тези часове #-o
Дали ще постигнат нещо-не се знае.

malka_sladuranka
09-22-2007, 19:28
Offf chesno da vi kaja 6te ni pobarkat .... sq nqma da uchim 2-3 dni ama posle sig vs 2 puti prez .... znaq samo che mai nikoi daskal ne e malcha na malchalivata sta4ka v 4etvartak ... i ne razbrah samo zashto trqbvashe na nas da mal4at kfo ni pokazaha che mogat da malchat li????Epa to tva vseki normalen ili nenormalen 4ovek go moje .... ujasno tapi sa spored mene teq daskali i .... prekalqvat s teq tehnite ..... ZAPLATI ... a pak ne mislq za roditeli ni kato pri zapo4vaneto na vsqka u4ebna gd te kazvat 30lv za tui 80 za onui 150 za vs vi u4ebnici za taq god ..... AZ AKO SAM .... NQMA DA IM DAM UVELI4ENIE .... A PAK AKO IM DAVAT DA NE E SAS 100% .... :smt019

Честно казано не мисля, че ще стигнеш до там, че да даваш увеличение на който и да е.. Пък да не говорим за образовани хора... =;

Valar
09-22-2007, 19:55
В тая държава всяка година на бунтове се вдигат:
Циганите,бакшишите и даскалите макар и някой от вас да са малки не го ли осъзнахте!? :roll:

I'm crazy
09-23-2007, 13:21
Абе вий луди ли сте,бе,ква стачка ще се отучва,чувате ли се?
Стачка НЕ се отучва,министъра да си бръщолеви каквото си иска.

И не всички учители стачкуват само и единствено заради заплатите.
Не знам защо всички в тази тема засягат само темата за парите,а не и примерно това,че всички родители плащат данък общ доход,който включва и определени пари и за училищата(подръжка имам предвид на училищата),а после тези пари изчезват и наново давате пари я да купите нови чинове,я столове,я дъска и т.н.
Съгласна съм!!! [-(

kikirinka
09-23-2007, 13:41
suglasna sum 4e u4itelite sa gradivna edinica na ob6estvoto i 4e trqbva da sa motivirani za da si vur6at rabotata i bla bla bla.... no si spomnete 4e jiveem v bulgariq... 100 procenta uveli4enie na zaplatite na vsi4ki u4iteli e nerealisti4no i neposilno za na6ata durjava.... a i se suglasete , 4e ne u4itelite sa nai - zle plateni.... az li4no ne sum 4ula v druga durjava lekarite i sestrite da polu4avat kolkoto u4itelite.... fakt e, 4e dori v durjavite ot evropeiskiq s1uz u4itelite sa zle plateni - v celiq svqt e taka. A i kolko trudno e spored vas da vzeme6 obrazovanie za u4itel??? Emiiii - dosta e lesno (vuv vseki slu4ai e po lesno ot pove4eto drugi obrazovaniq)... A da ne govorim, 4e ako ima efektivna sta4ka pove4e ot 2 sedmici na nas nqma da ni priznaqt u4ebnata godina..... A i sam sigurna 4e vseki ot nas e hodil na uroci, kakto i 4e vsi4ki sme 4uvali frazata "200 evro i nqma zavarka".....
Edin u4itel mnogo hubavo si go be6e kazal: '' koito ne stava za ni6to, stava u4itel. Koito i za tova ne stava - stava direktor, ako i za tova ne stava - otiva v inspektorata, a ako i za tam ne stava - go vzimat za minist1r na obrazovanieto...'' :lol: :lol: :lol:

Jamalska
09-23-2007, 14:15
Всъщност стачката трябва да продължи 2 месеца за да не се счита годината.
100% увеличение на заплатата-500лв.сега тия жалки 250-300 лв...ми че аз лятото бачкам за повече пари.И не е вярно че най-лесно се става даскал...мда кфо са 2 висши образования да ги вземеш,а?нищо работа..и после да ги приложиш и ако на 50 още имаш някакви нерви си направо щастлив.

HopeLesss
09-23-2007, 14:25
И не всички учители стачкуват само и единствено заради заплатите.
Не знам защо всички в тази тема засягат само темата за парите,а не и примерно това,че всички родители плащат данък общ доход,който включва и определени пари и за училищата(подръжка имам предвид на училищата),а после тези пари изчезват и наново давате пари я да купите нови чинове,я столове,я дъска и т.н.

Дам... преди 2 години от родителския съвет, в който участваше и майка ми събираха пари за фитнес зала. Търсеха спонсорство от родителите, а от нас учениците взеха по 1 лв. Майка ми тогава даде 400 лв за фитнеса. Хубаво, направиха го. Имаше 6-7 уреда и казаха че ще влизаме по групи в часа по физическо. Е, аз за тия 2 години не съм влизала нито веднъж, а когато преди няколко месеца трябваше да смъкваме в едно мазе разни чинове, видях всичките фитнес уреди, заедно с тоалетни чинии, саксии и радиатори да събират прах и мухъл :smt011 Айде кажи ми после как човек да се реши и да помогне с нещо...

thefreak
09-23-2007, 14:43
И не всички учители стачкуват само и единствено заради заплатите.
Не знам защо всички в тази тема засягат само темата за парите,а не и примерно това,че всички родители плащат данък общ доход,който включва и определени пари и за училищата(подръжка имам предвид на училищата),а после тези пари изчезват и наново давате пари я да купите нови чинове,я столове,я дъска и т.н.

Дам... преди 2 години от родителския съвет, в който участваше и майка ми събираха пари за фитнес зала. Търсеха спонсорство от родителите, а от нас учениците взеха по 1 лв. Майка ми тогава даде 400 лв за фитнеса. Хубаво, направиха го. Имаше 6-7 уреда и казаха че ще влизаме по групи в часа по физическо. Е, аз за тия 2 години не съм влизала нито веднъж, а когато преди няколко месеца трябваше да смъкваме в едно мазе разни чинове, видях всичките фитнес уреди, заедно с тоалетни чинии, саксии и радиатори да събират прах и мухъл :smt011 Айде кажи ми после как човек да се реши и да помогне с нещо...
Минали сте се ^^ .

gLoRiOuS_aNGeL
09-23-2007, 19:16
тия па кво реват http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
да не вдигат торби с цимент по цял ден, че 100% увеличение ?


Не, но си късат нервите по цял ден ;)
Не си струва за 300-400лв да си съсипваш здравето.. то и за 1000 не си струва де, ама айде.. :)

podkrepqm I az!Vse pak u4itelite se trudqt mnogo,za da ni nau4at i zaslujavat pone malko po-visoko zapla6tane!

sladko_dete
09-23-2007, 22:33
Дано да постигнат нещо, защото те са хората, които ни изграждат като личности, целта на училището е не само да се учат дългите уроци, а да се предава житейски опит и да ни научават как да се справяме в живота.Вярно има учители, които просто си вършат работата, без да се интересуват дали ученика разбира нещо, дали иска да научи нещо повече и дали на него всичко му е цветя и рози, и че и ние също сме хора... Обаче, по - голямата част от учителите обичат работата си и предават с голяма любов своите знания. Например моята класна имам чувството, че ни обича като собствени деца.. е кажете ми тая женичка, що трябва да си хаби нервите, че сме избягали от час или че ни е паднал успеха, или дори заради някои наш личен проблем, за 200 лв???? На една обикновенна детегледачка и дават по 400 лв. и си щрака с пръсти, а горките учители си хабят здравето и нервите и се чудят как да връзват двата края...

Blab
09-23-2007, 22:35
Дано да постигнат нещо, защото те са хората, които ни изграждат като личности, целта на училището е не само да се учат дългите уроци, а да се предава житейски опит и да ни научават как да се справяме в живота.Вярно има учители, които просто си вършат работата, без да се интересуват дали ученика разбира нещо, дали иска да научи нещо повече и дали на него всичко му е цветя и рози, и че и ние също сме хора... Обаче, по - голямата част от учителите обичат работата си и предават с голяма любов своите знания. Например моята класна имам чувството, че ни обича като собствени деца.. е кажете ми тая женичка, що трябва да си хаби нервите, че сме избягали от час или че ни е паднал успеха, или дори заради някои наш личен проблем, за 200 лв???? На една обикновенна детегледачка и дават по 400 лв. и си щрака с пръсти, а горките учители си хабят здравето и нервите и се чудят как да връзват двата края...
Радвам се, че има деца като теб!
Успех със стачката им желая!

sladka_niki
09-24-2007, 06:56
pri vsqko polojenie xorata imat pravo pone da bydat izslu6ani i si mislq 4e kakto te taka i vseki drug 4ovek trqbva da otstoqva poziciqta si za da polu4i jelanoto
evala im pravq 4e nq sa se otkazali o6te :wink:

quench
09-24-2007, 06:59
абе всичко много добре, ама учителите искат ДЕФИЦИТЪТ да се насочва към техните заплати, хахахаха

даааа, дай да освободим в икономиката допълнителни свободни пари и да вдигнем инфлацията ;)

HopeLesss
09-24-2007, 10:38
абе всичко много добре, ама учителите искат ДЕФИЦИТЪТ да се насочва към техните заплати, хахахаха

даааа, дай да освободим в икономиката допълнителни свободни пари и да вдигнем инфлацията ;)

Колко повече? :-k

quench
09-24-2007, 11:05
абе всичко много добре, ама учителите искат ДЕФИЦИТЪТ да се насочва към техните заплати, хахахаха

даааа, дай да освободим в икономиката допълнителни свободни пари и да вдигнем инфлацията ;)

Колко повече? :-k

то цените в момента не се дължат на инфлация, но как да е

но със сигуност ще я повишим, защото паричната маса ще се увеличи непропорционално на общата цена на произведените стоки и услуги

впрочем, във всички държави инфлация има заради социалните плащания и професиите, които не произвеждат пряк продукт или услуга

Blab
09-24-2007, 11:38
Чух няк'ви прогнози, че до 2040-та заплатите в България ще са вече европейски. :roll: Е, аз ще съм на 50..., но още жива :lol:
За стачките: Почна се, коледната ни ваканция е намалена с 3 дни(заради 1 ден стачка), ако продължат и утре, какво?Още 3 дни, сигурно :smt011

quench
09-24-2007, 11:40
2040 заплатите ще са европейски, защото оеканът ще ни е заляли световната икономика ще е съсипана - тогава всички заплати ще бъдат нулеви, затова ще се изравним с европейските, та даже и с американските ;)

Blab
09-24-2007, 11:45
2040 заплатите ще са европейски, защото оеканът ще ни е заляли световната икономика ще е съсипана - тогава всички заплати ще бъдат нулеви, затова ще се изравним с европейските, та даже и с американските ;)
ясноо :wink:

RoyTheReaper
09-24-2007, 12:25
Подкрепям ги, защото съм убеден, че има пари за да им увеличат заплатите и защото заслужават нормални доходи. Само да не прекаляват със стачките, защото е долно да държат децата като заложници.

sasha_90
09-24-2007, 12:52
Да стачкуват и те са хора и имат нужда от пари.

Борат
09-24-2007, 12:59
НА БУНТ =D>
НЕКА ЦЕЛИЯ НАРОД ИЗЛЕЗЕ НА УЛИЦИТЕ И ДА СВАЛИМ ПРАВИТЕЛСТВОТО!
И ЩЕ ИМА ПАРИ ЗА НАРОДА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =D>

Forslor
09-24-2007, 14:18
Ми то хубаво и аз ги подкрепям ама днес ставам аз рано и отивам на училище гледам пълен хаус ...всички ходят наляво - надясно като ,че ли Армагедон чука на вратата и буквално не знаят какво да правят.
Чакам аз още 1 час малко да си синхронизират движенията учителския състав след което нахално се набутвам в учителската стая и питам любезно :
- Много се извинявам, но днес ще учим или не ?
... и какво получавам като отговор на изключително простичкия ми куесчън:
- Не няма да се учи ! - казва първата учителка
- ..и утре няма да се учи ! - казва втората
- Ще имате часове и трябва да останете да видите кои учители не стачкуват , така че ще стоите тук ! - казва третата
- ...ама ние сега ще преподаваме ли на децата или не ? - казва четвъртата
При което си излезнах от учителската стая и оставих учителите да се доуточняват.. потърсих директора , но за жалост и той се бил заблеял на някъде.


..... и за какво отидох се питам аз?!?!? Да горя само бензин ...тогава пък аз искам процент от учителската заплата която да ми заплаща пътните ,но не само мойте , а на всички ученици по време на стачните действия.

SuNsEt
09-25-2007, 07:20
Какво мислите за стачката на учителите? Смятате ли, че ще успеят да постигнат нещо? Тези действия няма ли да им излезнат през носа накрая? 1.Аз съм против ста4ката :!: Знам,4е у4ителите заслужават по-високи заплати,но не е сега момента за ста4ки...то4но пред избори...тази година и матури ще има...а и има много желаещи за кандидатстване след 7 клас :!: така не може, :smt011 съгласна съм да си търсят правата...но просто сега не е момента :wink: И аз съм на мнението на Даниел Въл4ев(колкото и да го мразя :smt019 ),4е просто не може да има увели4ение със 100%...защото,ако се увели4ат у4ителските заплати,заплатите на другите работници ще спаднат :wink: никой ли не го разбира?! просто е невъзможно да е със 100%...пък и не виждам колко добре преподават...ако си преподаваха на ниво,нямаше да прибегваме към 4астни уроци,нали :wink: Това е пълен дебилизъм да ходим на у4илище самоза 1,2 4аса а другите у4ители да ста4куват :smt013 има толкова много деца,които живеят дале4,а им се налага заради тъпата програма да ходят до у4илище само за 1 4ас :smt011 :smt013 :smt019 2.Да мисля,4е ще излезе през носа,но не на тях,а на самите у4еници :!: :evil: :smt011 :smt013 :smt019 Пълна глупост,колкото и дълго да протестират няма да полу4ат 100% увели4ение,в това съм сигурна :wink:

Spork
09-25-2007, 07:33
офф неща да ни взимат от ваканциите....

баси :smt013

miminia
09-25-2007, 08:35
При нас свърши ии утре имам 8 часа :-D ебаси кефа

bungle
09-25-2007, 09:40
Против стачката съм.
К'ви са тия своеволия?? :smt014

quench
09-25-2007, 09:42
Против стачката съм.
К'ви са тия своеволия?? :smt014

fascista
comunista
:evil:

HopeLesss
09-25-2007, 10:27
SunSet, ходите на частни уроци, защото вместо да си седите на гъза и да слушате в час, вие играете судоку, гримирате се, разказвате си вицове и ходите през 5 мин до кенефа... Нали и аз съм била ученичка :roll:

Child_In_Time
09-25-2007, 10:32
SunSet, ходите на частни уроци, защото вместо да си седите на гъза и да слушате в час, вие играете судоку, гримирате се, разказвате си вицове и ходите през 5 мин до кенефа... Нали и аз съм била ученичка :roll:


Абсолютно съгласна, малко късно научих че ако в клас внимавам в къщи даже няма нужда да поглеждам, всичко може да се научи в час, поне според мен...

Blab
09-25-2007, 10:48
SunSet, ходите на частни уроци, защото вместо да си седите на гъза и да слушате в час, вие играете судоку, гримирате се, разказвате си вицове и ходите през 5 мин до кенефа... Нали и аз съм била ученичка :roll:


Абсолютно съгласна, малко късно научих че ако в клас внимавам в къщи даже няма нужда да поглеждам, всичко може да се научи в час, поне според мен...
така си е!

bboy_bunker
09-25-2007, 12:55
Какво мислите за стачката на учителите? Смятате ли, че ще успеят да постигнат нещо? Тези действия няма ли да им излезнат през носа накрая? 1.Аз съм против ста4ката :!: Знам,4е у4ителите заслужават по-високи заплати,но не е сега момента за ста4ки...то4но пред избори...тази година и матури ще има...а и има много желаещи за кандидатстване след 7 клас :!: така не може, :smt011 съгласна съм да си търсят правата...но просто сега не е момента :wink:

Напротив, за тях точно това е най-подходящият момент. Точно в такива моменти шансът им за успех е най-голям, защото по този начин притискат максимално Министерството, което е принудено да вземе спешни мерки и да вдигне заплатите заради напрегнатата обстановка.

Борат
09-25-2007, 13:03
SunSet, ходите на частни уроци, защото вместо да си седите на гъза и да слушате в час, вие играете судоку, гримирате се, разказвате си вицове и ходите през 5 мин до кенефа... Нали и аз съм била ученичка :roll:


Абсолютно съгласна, малко късно научих че ако в клас внимавам в къщи даже няма нужда да поглеждам, всичко може да се научи в час, поне според мен...
така си е!
не! не е така!
аз не говоря в час, но не научавам НИЩО. все едно говорят на китайски ](*,)
и в къщи не уча, тва е моят протест срещу системата!
училището да гори! :twisted:

Child_In_Time
09-25-2007, 13:20
SunSet, ходите на частни уроци, защото вместо да си седите на гъза и да слушате в час, вие играете судоку, гримирате се, разказвате си вицове и ходите през 5 мин до кенефа... Нали и аз съм била ученичка :roll:


Абсолютно съгласна, малко късно научих че ако в клас внимавам в къщи даже няма нужда да поглеждам, всичко може да се научи в час, поне според мен...
така си е!
не! не е така!
аз не говоря в час, но не научавам НИЩО. все едно говорят на китайски ](*,)
и в къщи не уча, тва е моят протест срещу системата!
училището да гори! :twisted:




Толкоз слушаш и ти :smt005

white_chik
09-26-2007, 08:22
Ами аз вече трети ден не уча и не се радвам особено,защото след това тия дни ще се отучват,ама както и да е.Относно стачката,от едан страна разбирам учителите,че заплатите им са малко,че вършат доста работа,но ако техните заплати се вдигнат следва да започнат стачка медициниските работници,след това полицаите и т.н и т.н.Трябва да има някакво равновесие и освен това в днешно време много малко от учителите разчитат само на собствената си работа.Голяма част дават частни уроци

HopeLesss
09-26-2007, 08:25
Тъпото е, че всичко е на политическа основа вече. Дори вчера една от стачкуващите каза: "Оказва се, че Янка Такева пак ни предаде"

find_m3
09-26-2007, 08:29
еми мисля ,че нищо няма да измъкант

quench
09-26-2007, 12:58
а вие какво мислите?

HopeLesss
09-26-2007, 13:01
Тъпото е, че всичко е на политическа основа вече. Дори вчера една от стачкуващите каза: "Оказва се, че Янка Такева пак ни предаде"

Янка Такева винаги е била *много лоши неща*...
Като цяло синдикатите в България са голяма пародия..

Уж именно синдиката трябва да защитава интересите на учителите, а изглежда, че те защитават единствено и само своите.

quench
09-26-2007, 13:03
а вие какво мислите?
съгласен съм да вдигнат заплатите но само на учителите които с заслужили като тези от НДЕК

другарю монке, добре дошъл!

:twisted:

заплатите на учителите ще се вдигнат заедно с моята, но не и отделно

навсякъде учителите получават най-малки заплати

не искам инфлация,а вие? :)

quench
09-26-2007, 13:07
как ме позна :roll: !!!!!!!!!!

просто събрах 2+2=5

кофти аватар + липса на смислени постове и пунктоация + коментари и забележки по теми, от които нямаш идея

беше по-просто, откокото си мислиш ;)

quench
09-26-2007, 13:13
то инфлация има...

да, ама копелетата иксат да влеят излишъка в оборота, лелее

и тея тъпунгери ще ми учат детето един ден!

#-o

иначе синдикатите сега са застанали отдолу, зинали, чакат гаргата да пусне сиренцето - тоест парите, които ще потекат безотчетно в касите на Подкрепа и КНСБ

;)

quench
09-26-2007, 13:19
аха, по тая логика е хубава мисъл да гледаме и двамата приближаващата се взривна вълна от тактическият ядрен взрив и аз да кажа
"Ще умрем"

=D>

quench
09-26-2007, 13:25
Проблема е както обикновено в разпределението на бюджета...
Твърде много пари отиват в едни структури и тввърде малко в други...

Вече веднъж споменах, че МВР ще прави собствен Резерв (отделен от този на ГЗ), което са АДСКИ много пари...
Правителствена болница всяка година получава специална субсидия от 84 млн. лева, защото е със специален статут ;) (има още три такива болници)
така и трябва това са болници с специален статут

ахаа, фашистското мислене в действие - ако не лижеш подметките на държавата, да го духаш,а? ;)

нека работниците да мрат в мизерия, а куките-репресори да гушат,а? ;)

=D>

ПП: споря, защото се чувствам морално и интелектуално по-силен :twisted:

quench
09-26-2007, 13:28
Проблема е както обикновено в разпределението на бюджета...
Твърде много пари отиват в едни структури и тввърде малко в други...

Вече веднъж споменах, че МВР ще прави собствен Резерв (отделен от този на ГЗ), което са АДСКИ много пари...
Правителствена болница всяка година получава специална субсидия от 84 млн. лева, защото е със специален статут ;) (има още три такива болници)
така и трябва това са болници с специален статут

ахаа, фашистското мислене в действие - ако не лижеш подметките на държавата, да го духаш,а? ;)

нека работниците да мрат в мизерия, а куките-репресори да гушат,а? ;)

=D>

ПП: споря, защото се чувствам морално и интелектуално по-силен :twisted:
ти не разбираш ! понеже си комунист ! държавата управлява хората а не обратното

златна реплика за преди екзекуцията на невинни хора ;)

quench
09-26-2007, 13:31
тогава кво лицемерничиш че подкрепяш стачката на учителите бе?

впрочем, това, че псуваш комунистите, които са част от управляващите сега, те поставя в позиция на бунтовник и трябва да умреш

кажи си адреса, за да дойдем с наказателният отряд

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

quench
09-26-2007, 13:36
учителите, които носят свастики ли са достойни? хаха

просто проследи кво си говорехме последните 4-5 поста и скивай как си противоречиш - с такива опоненти като теб е нужно само да си бъбриш глупости, за да ги оставяш сами да се побеждават

^^

Франц Щаудегер
09-26-2007, 13:41
Всеки учител е достоен, защото преподава знания... просветител ;)

аеееееее..
аз подкрепям всички стачкуващи с изкл. на полицаи, военни и шофьори...
така е !!!!!!!!!!

OtherDimension
09-26-2007, 13:42
искам да добавя, че учителите искат увеличение на своите заплати, никъде не казват, че искат да са най-богати, а другите бедни - просто се борят за своята заплата и къшей хляб

на политиците горе като не им е възможно да направят това увеличение и било невъзможно да си стягат бажаите и айдее.... нали са за това там, да подобряват живота на гражданите, а не да пъчат стойки по телевизията

quench
09-26-2007, 13:47
щях да уча там, но се отказах...
старо-гръцкия не ме кефи ;)

гахахахахахахахаххахаха...

това, че си от НГДЕК не значи, че си умен, особено ако си 8-и клас... виж като завършиш- може да си поговорим ;)

вметвам - като завръшиш ВУЗ

:twisted:

ThankYouVeryMuch
09-26-2007, 13:50
Направо си е антихуманна тази стачка.

SuPeRSlaDkA
09-26-2007, 16:54
тия па кво реват http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
да не вдигат торби с цимент по цял ден, че 100% увеличение ?


Не, но си късат нервите по цял ден ;)
Не си струва за 300-400лв да си съсипваш здравето.. то и за 1000 не си струва де, ама айде.. :)

podkrepqm 3 sme :D

caRamelO_cHicA
09-26-2007, 21:00
Сега ще ме нападнете ще кажете че имам всичко и затова имам такова мнение.Но вече не издържам това е пълно безообразие и не е честно спрямо нас учениците спрямо другите хора.Така стамкуват те хубаво стачкуват обаче немога да разбера защо заради тях страдаме ние децата знам не сме цветя за мирисане ама тва е безочразие да стйм в даскало само за 3 часа който са напримр 1 5 7 и през дупките да ни карат да гледаме филми или пък да висим на даскало до 7 и никой учител да не влезне в час(говоря за себеси за вас незнам уча в друг град и вече 3 ден си изпускам автобуса и не ми е приятно).Снощи са идвали да ме пребират 8 от училище егати.Ако ще стачкуват нека го правят по разумно например да ни кажат кои часове ще караме да дойдем за тях да ни разместят да нямаме дупки или въобще да не ходим.И другото те и аи другите мислят ли че така ще ни провалят учебната година явно не ако бяха толкова заитересовани от децата нямаше да правят такива циркове(за мен си е чист цирк).Има и 7 и 12 клас на които им предстой кандитастваме и какво ще бъдат пак в 12 клас и ще провалят 1 година от живота си :smt011 :smt011 .А и никой няма желание да учи ваканцията и то лятната не смятам че е честно.Разбирам ги учителите аз лично не бих издържала и 1 час на тяхно място но все пак това за 100% увеличение ми изглежда НЕВЪЗМОЖНО за държавата ни в Б-я има много хора които имат нужда от пари и айде дайде сега всички да стачкуват не става така.Ако ще стачкуват да го правят ефекасно и така.

П.П Сори но още не съм оправила клавиатурата си и ако имам грешки се извинявам.

sweety_blondy
09-26-2007, 22:40
ami az q podkrepqm zashtoto taka nie pochivame poveche dni :) no bqha kazali che stachkata e bezsrochna i tova znache che moje 1-2 meseca da prodalji , a dali posle nqma da ni otnemat vakanciite ? ili ako e cqla godina , da povtarqme si4kite ? Nz no sega mi haresva zasshtoto oshte s1m vakancionno nastroena :) s1glasna s1m che trqbva da uvelichat zaplatite na u4itelite zashtoto te ni davat parvoto i nai vajno obrazovanie , ot tam se zapochva za da stanesh 4ovek :) no ne samo da im uvelichat parichkite koito poluchavat , a i daskalite da sa po s1vestni .. zashtoto ne e normalno , edin u4itel uvajavash sebe si da kaje : vsi4ko vi pozvolqm da pravite v chas samo ne iskam da govorete ... dimek i mp3 mojem da slushame i da qdem i da ne vlizame v chas ! spored men i te trqbva malko da si izpalnqvat zadaljeniqta kachestveno :)

bboy_bunker
09-27-2007, 07:11
Учителската стачка става гладна (http://www.dnes.bg/article.php?id=41769)


Тия се побъркаха... :shock: :shock: :shock:

mysterious93
09-27-2007, 08:18
Donqkude gi podkrepqm..ama 4ak 100%..kat imame napredvid 4e vakanciite,subotite i nedelite po4ivat zaedno s nas..

quench
09-27-2007, 08:27
Сега ще ме нападнете ще кажете че имам всичко и затова имам такова мнение.Но вече не издържам това е пълно безообразие и не е честно спрямо нас учениците спрямо другите хора.Така стамкуват те хубаво стачкуват обаче немога да разбера защо заради тях страдаме ние децата знам не сме цветя за мирисане ама тва е безочразие да стйм в даскало само за 3 часа който са напримр 1 5 7 и през дупките да ни карат да гледаме филми или пък да висим на даскало до 7 и никой учител да не влезне в час(говоря за себеси за вас незнам уча в друг град и вече 3 ден си изпускам автобуса и не ми е приятно).Снощи са идвали да ме пребират 8 от училище егати.Ако ще стачкуват нека го правят по разумно например да ни кажат кои часове ще караме да дойдем за тях да ни разместят да нямаме дупки или въобще да не ходим.И другото те и аи другите мислят ли че така ще ни провалят учебната година явно не ако бяха толкова заитересовани от децата нямаше да правят такива циркове(за мен си е чист цирк).Има и 7 и 12 клас на които им предстой кандитастваме и какво ще бъдат пак в 12 клас и ще провалят 1 година от живота си :smt011 :smt011 .А и никой няма желание да учи ваканцията и то лятната не смятам че е честно.Разбирам ги учителите аз лично не бих издържала и 1 час на тяхно място но все пак това за 100% увеличение ми изглежда НЕВЪЗМОЖНО за държавата ни в Б-я има много хора които имат нужда от пари и айде дайде сега всички да стачкуват не става така.Ако ще стачкуват да го правят ефекасно и така.

П.П Сори но още не съм оправила клавиатурата си и ако имам грешки се извинявам.

о, боже! колко чудовищно! накарали са ви да направите усилие! скандално и безочливо! всеки знае, че ученикът не бива да се отделя и за миг от лентяйското си ежедневие!!!

:smt011

caRamelO_cHicA
09-27-2007, 09:17
Сега ще ме нападнете ще кажете че имам всичко и затова имам такова мнение.Но вече не издържам това е пълно безообразие и не е честно спрямо нас учениците спрямо другите хора.Така стамкуват те хубаво стачкуват обаче немога да разбера защо заради тях страдаме ние децата знам не сме цветя за мирисане ама тва е безочразие да стйм в даскало само за 3 часа който са напримр 1 5 7 и през дупките да ни карат да гледаме филми или пък да висим на даскало до 7 и никой учител да не влезне в час(говоря за себеси за вас незнам уча в друг град и вече 3 ден си изпускам автобуса и не ми е приятно).Снощи са идвали да ме пребират 8 от училище егати.Ако ще стачкуват нека го правят по разумно например да ни кажат кои часове ще караме да дойдем за тях да ни разместят да нямаме дупки или въобще да не ходим.И другото те и аи другите мислят ли че така ще ни провалят учебната година явно не ако бяха толкова заитересовани от децата нямаше да правят такива циркове(за мен си е чист цирк).Има и 7 и 12 клас на които им предстой кандитастваме и какво ще бъдат пак в 12 клас и ще провалят 1 година от живота си :smt011 :smt011 .А и никой няма желание да учи ваканцията и то лятната не смятам че е честно.Разбирам ги учителите аз лично не бих издържала и 1 час на тяхно място но все пак това за 100% увеличение ми изглежда НЕВЪЗМОЖНО за държавата ни в Б-я има много хора които имат нужда от пари и айде дайде сега всички да стачкуват не става така.Ако ще стачкуват да го правят ефекасно и така.

П.П Сори но още не съм оправила клавиатурата си и ако имам грешки се извинявам.

о, боже! колко чудовищно! накарали са ви да направите усилие! скандално и безочливо! всеки знае, че ученикът не бива да се отделя и за миг от лентяйското си ежедневие!!!

:smt011
Не виж сега не казваш че правят нещо чудовищно аз одобрявам стачката им но не и начина по който я правят.Не е нормално да ни карат да стойм в училище след като нямаме часове еми извинявам се ама (не знам дали има някой учи в друг град) на тия който учите във ваште градове ви е лесно а има такива който учат в други градове и какво ще стойм там за нищо.Нищо против стачката им нямам подкрепям я но не ми харесва начина по който я правят .Освен това какво сме им виновни ние вчера влиза тая по География и почна да ни нарица-тъпаци простаци и да ни цели с тебешири ей така без нищо извинявам се ама...

gothic_angel
09-28-2007, 17:02
До някъде е яко само дето после трябва да си наваксваме часовете и е много гадно :(

find_m3
09-28-2007, 17:31
дано не свърши скоро

Mooo6no
09-28-2007, 19:13
Дано да свърши скоро.

{!}sLuNcHeVaTa{!}
09-28-2007, 22:55
Кефя им се,че стачкуват! И то не заради това,че не учим.. Учителството е професия изискваща много работа,подготовка и не на последно място нерви .. Парите,които взимат са направо смешни! За да израстне един човек като личност,за да може да се оправя в живота .. трябва да има едно прилично образование. А сигурно всеки има или се е сблъсквал някога поне с един преподавател, който си няма хал хабер от работата си .. Увеличат ли им заплатите и кандидатстващите за учителски места хора ще се увеличат,нивото на всички училища ще се вдигне,както и нивото на образованието..

Qnchety
09-29-2007, 08:54
Само не моа разбера колко пойче пари искат :smt017 ? Там една от госпожите ни ни дааше примери че получавали мн малки заплати и там др тъпотии ма аз пак съм на мнението, че мн искат. Ся разбирам да искат да им ги увеличат с окло 50% най мн, ама със 100%.... е не са ли малко нахални...

Борат
09-29-2007, 08:56
Само не моа разбера колко пойче пари искат :smt017 ? Там една от госпожите ни ни дааше примери че получавали мн малки заплати и там др тъпотии ма аз пак съм на мнението, че мн искат. Ся разбирам да искат да им ги увеличат с окло 50% най мн, ама със 100%.... е не са ли малко нахални...
НЕ! Не са, а ти не смяташ ли, че не си за тая тема :smt011

BroKeN^DreAmZ`f
09-29-2007, 11:00
Еи щом за решили, че парите са им малко добре и нека стачкуват щото в нашта страна без стачки и подобни работи май нищо няма да стане (не че и тва е мн сигурен начин, но поне да се опита), лошото е че не са достатъчно единни поне като е стачкуват да го правят всички заедно! Мене лично ме дразни тва, че от цялата тая работа н акрая ще сме пак ние прецаканите, щото едно,че ся коато са във стачка ние трябва да ходим само за по 1-2 часа на даскало, които обикновено са 1 и 7, ама лошото е и тва че когато всичко тва приключи ще имаме мноогооо за наваксване и пак на нас ще ни го изкарат през * щото няма да има време за всички материал. Дано поне накрая да си вземат тва което искат поне да има за кво да е всичко тва!

Forslor
09-30-2007, 16:19
Какво мисля за стачката ли ?
Мисля ,че продължава :lol:
Ц-ц-ц не мога да отида на училище като хората :) , не сериозно говоря тази ми е последната година и поне малко да се нарадваме всичките от класа....ама неее стачкааа. :|

Mooo6no
09-30-2007, 19:54
Аве писна ми от тези стачки и цялато незнание около тях. Не ми харесва начина, по който се провежда стачката... и от двете страни. Учителите заслужават по-високи заплати, но не ми харесва този тип изнудване. Просто не трябваше да дадат парите на шибаните автобусни шофьори. Тогава нямаше да я има и тази стачка. Пак щяха да се протестира, но само с шествия, а не след като 2 години съм чакал да отида на училище да се окаже, че пак не ходя на училище и си стоя сам в къщи.


exploitedteen - Явно имаш роднини действащи учители. Поне на мен така ме си струва.

NightSky
09-30-2007, 20:01
Искам стачката да свършва, писна ми. Учителите си заслужават повече пари, но 100% наведнъж ми се струва множко.

Mooo6no
09-30-2007, 20:06
А на мен всички близки роднини (общо 6) без майка ми и ляля ми са се занимавали във сферата на образованието. Половината са бивши преподаватели, другата половина бивши учители. Нито един действащ. Защо ли? :lol:


Steli{P} - те не са веднъж, въпреки че то няма абсолютно никакво значение дали са на части или не.

FelisDirus
09-30-2007, 20:09
Искам стачката да свършва, писна ми. Учителите си заслужават повече пари, но 100% наведнъж ми се струва множко.


Нима 600 са много? :-s

Преди няколко дни Уискас пусна тема, в която попита колко пари да иска за работа, в която почти нищо не върши, освен да се усмихва, да взима пари и да дава касови бележчици и нека наблегна на това, че дори няма образование. Не искам да обидя по никакъв начин нея, похвално е, че иска да изкара пари и много се радвам, че си е намерила подобна работа. Мисълта ми тук е друга - във въпросната тема дискутираха колко са парите, които тя да получава и сумата се въртеше между 300 и 400. Окей, лошо няма, надявам се да й ги дават тези кинти, НО един учител с висше образование получава средно 280. Е, кажете ми това справедливо ли е?

Разбира се, че трябва да увеличат с ПОНЕ 100% заплатите, защото за мен и 600 не са достатъчни, но поне заплащането няма да е така обидно, както е сега...

FelisDirus
09-30-2007, 20:12
моите родители преди работиха други неща, но са щастливи като учители и това им доставя удоволствие..


така е
както вече казах - не може всички да са шофьори.. България има нужда и от интелигенция

brain_stew
09-30-2007, 20:15
Ахаа!Значи на някои са им омръзнали стачките...на мен пък ми омръзнаха некомпетентните мнения!

100% били множко!
Аре си го наврете отзад!С 200 лева НЕ СЕ ЖИВЕЕ!А вярвайте доста учители не получиват по-висока заплата от 400 кинта!Тва са хората, които ни учат, тва са хората, които до няква степен ни мотивират и възпитават, тва са хората, които ви търпят говеда такива!
И докато няква пикла ми мрънка, че стояла до 8 часа в даскало и имала 1, 5 и 7 час, един учител се чуди как да намери някви пари за да даде на детето си (също ученик) пари за джобни!
Трябва да ги търпите тия стачки, трябва!Защото дкгато една учителка по английски си скъсва задника, не ляга до 3-4 през нощта за да подготви материала за утрешния ден и се чуди как да научи 20 сополанковци на цветовете, вие, неблагодарници такива, които се чудите аджеба, защо денят ви бил пропилян...или как ваканцията ви щяла да бъде скъсена, дъвчите дъвки в същия тоя час, при същата тая учителка и играете карти!
За това ако обичате, 100% не са много...най-ниската заплата трябва да е 400 лева!Защото това наистина е достоен труд!И има хора, които си разбират от работата, но некви псевдо емота и кифли, твърде заети да висят по кафенцата и да се чудят какво значи метанефридий, почват да изказват мнения абсолютно неподготвени!

И разбирам да вис е ходи на училище, но тва е вече прекалено!И кво кат си се прибрала в 8, уважаема?!Аз съм се прибирала и в 9:30 вечерта от училище...но мрънкам ли?!НЕ!Защо?!Защото искам да науча нещо и да не съм прост ватман, който получава 800 кинта за да върти един и същи маршрут, да ми изостава с 20 минути от графика, защото играе карти с колегите и когато отида да си купя билет да почне да ме псува, че съм му нарушавала спокойствието!


(нищо лично към отрочетата на служители в градския транспорт!)

Valar
09-30-2007, 20:20
Защото дкгато една учителка по английски си скъсва задника, не ляга до 3-4 през нощта за да подготви материала за утрешния ден и се чуди как да научи 20 сополанковци на цветовете,
Лелеее всички учители ако бяха така грешка нямаше да има!
В моето даскало 3-те учителки по английски си клатят краката на бюрото всеки час.

malka_sladuranka
09-30-2007, 20:21
моите родители преди работиха други неща, но са щастливи като учители и това им доставя удоволствие..И майка ми много си се кефи на работата и точно за това не я е напуснала. Естествено само от заплащането не е доволна. :?

brain_stew
09-30-2007, 20:25
Защото дкгато една учителка по английски си скъсва задника, не ляга до 3-4 през нощта за да подготви материала за утрешния ден и се чуди как да научи 20 сополанковци на цветовете,
Лелеее всички учители ако бяха така грешка нямаше да има!
В моето даскало 3-те учителки по английски си клатят краката на бюрото всеки час.

Интересно!Само в моето даскало ли даскалите са некви сериозни, обичащи професията си?!

А и май споменах, че има хора, които си разбират от работата....просто си зависи от учителя и от човека!

Valar
09-30-2007, 20:27
Защото дкгато една учителка по английски си скъсва задника, не ляга до 3-4 през нощта за да подготви материала за утрешния ден и се чуди как да научи 20 сополанковци на цветовете,
Лелеее всички учители ако бяха така грешка нямаше да има!
В моето даскало 3-те учителки по английски си клатят краката на бюрото всеки час.

Интересно!Само в моето даскало ли даскалите са некви сериозни, обичащи професията си?!

А и май споменах, че има хора, които си разбират от работата....просто си зависи от учителя и от човека!
Ако учиш в елитно или образцово у-ще разбираемо! :wink:

brain_stew
09-30-2007, 20:31
Защото дкгато една учителка по английски си скъсва задника, не ляга до 3-4 през нощта за да подготви материала за утрешния ден и се чуди как да научи 20 сополанковци на цветовете,
Лелеее всички учители ако бяха така грешка нямаше да има!
В моето даскало 3-те учителки по английски си клатят краката на бюрото всеки час.

Интересно!Само в моето даскало ли даскалите са некви сериозни, обичащи професията си?!

А и май споменах, че има хора, които си разбират от работата....просто си зависи от учителя и от човека!
Ако учиш в елитно или образцово у-ще разбираемо! :wink:

Ми да ти кажа....не е!
Уча в 12то СОУ "Иван Асен II"!Да училището е яко, има некви яки хора вътре и даскалите са велики....самото даскало обаче не върши!Най-обикновено училище, с изучаване на чужди езици,,,английски, френски, немски, гръцки ( :smt050 )...и все пак не е нито елитно, нито частно, нито образцово....

Mooo6no
09-30-2007, 20:38
brain_stew - По-спокойно. Не ни наричай "сополанковци", защото от това гадно време и ти имаше хрема. Всъщност и 200% са малко, но за някой учители. Няма да обяснявам повече, но подобен тип изнудване е ужасен. И всъщност аз не обвинявам учителите, а синдикатите. Аз вече си говорех с теб и мисля, че ти стана ясно какво имам в предвид.

Повечето ми учители са добри и заслужават по-високи заплатите, но аз уча в МГ. Но учителите н забутаните и селските училища... те са друга работа.


бтв аз точно утре имам английски и трябва да ходя на училище. Че и пишат отсъствия, ако отсъстваш. Бе прецакана работа. Хубаво, че географичката излиза от утре в стачка, че отървах временно входното.


бтв 2 - нета ми спира след точно 19 минути.

Blab
09-30-2007, 20:40
и в обикновените училища има свестни даскали и то доста...

проблема е колко гелосани чалгари, гангстери, рапъри, метъли, пънкари и прочие измет ще благоволи да чуе кой какво им казва...;)
точно така!
А, brain_stew, в 12-то нещата са на доста високо ниво, не сте за оплакване:))Иначе споделям казаното от теб в леко гневния пост по-нагоре.

ThankYouVeryMuch
09-30-2007, 20:50
Ахаа!Значи на някои са им омръзнали стачките...на мен пък ми омръзнаха некомпетентните мнения!

100% били множко!Аре си го наврете отзад!С 200 лева НЕ СЕ ЖИВЕЕ!А вярвайте доста учители не получиват по-висока заплата от 400 кинта!


Никой не е казал, че с 200 лева се живее. Но учителите имат далеч по-висок доход, макар и според вижданията ти минимален. Но за мен 400 са си предостатъчно за човек, който работи само 7 месеца в годината, по 4 часа дневно. Да не говорим и за отделните приходи от частни уроци. Няма учител, който да не дава частни уроци независмо дали предмета ще математика или музика. Никой вече не взима по-малко от 10 лв на час за частен урок. Смятай тези учители, които взимат на ден по 20 ученика... Ето ти 200 лева на ден. Тези пари дори не са обложени с данъци. Така считай, че повечето учители си докарват на месец хиляди левове особено онези, които преподават математика или литература стига да не са мързеливи. И какво излиза сега ? По статистика, българинът дава над 800 млн лева годишно за частни уроци на децата си. Аз не съм видял гладен или гол учител, а ти ? Може би щях да съм съгласен да взимат толкова пари ако наистина стандарта го позволяваше, но при условие че булшинството българи са със заплати към 300 лева мисля, че това ще е наистина една грозна постановска. Нима те са единствените хора в тази държава ?




Трябва да ги търпите тия стачки, трябва!Защото дкгато една учителка по английски си скъсва задника, не ляга до 3-4 през нощта за да подготви материала за утрешния ден и се чуди как да научи 20 сополанковци на цветовете, вие, неблагодарници такива, които се чудите аджеба, защо денят ви бил пропилян...или как ваканцията ви щяла да бъде скъсена, дъвчите дъвки в същия тоя час, при същата тая учителка и играете карти!

Говориш глупости. Никаква стачка не съм длъжен да търпя. Тези хора които защитаваш (не знам дали още мога да ги наричам хора) не мога да проумея защо така ревностно ги защитаваш. И в качеството си на какъв обощаваш учениците като цяло. Нима ти не дъвчеш дъвка в час, нима не играеш карти в училище. Нима седиш само над учебника, нима не си сополанко все още ? И счиаташ ли, че ти самия се отблагодаряваш за труда им, че да квалифицираш другите като неблагодарници ? Ще се учудя ако смяташ, че това че тази година си подарил букет за 10 лв на учителката ти е бил огромен жест на благодарност. И още нещо, учителите винаги се наспиват. Не ги вярвам тези работи, че не си лягат до късно само и само, за да проверяват домашни. Наш учител никога не ни е връщал контролните по-рано от 3 месеца закъснение. Прави си изводите и само от това, че домашните въобще не ги проверяват, а в повечето случаи и не дават, за да не си създават работа естествено. Повечето учители идват на училище само, за да си се наприказват с колегите си, да поседят в час и да изплямпат уркоа за 2 минути и през останалото време предпочитат да решават кръстословици, докато четем доклади. Тея въобще не заслужават заплатата си била тя и от 300 лв. Повечето учители са си за уволнение ако питаш мен.



И разбирам да вис е ходи на училище, но тва е вече прекалено!И кво кат си се прибрала в 8, уважаема?!Аз съм се прибирала и в 9:30 вечерта от училище...но мрънкам ли?!НЕ!

Между впрочем ако четеш между реводете, много отявлено си личи, че мрънкаш! :-D

Mooo6no
09-30-2007, 20:51
бтв и без тва ей ся ми спира нета да ви покажа една глупост на едни улигофрени от квартали ни дет праят супер смешни песни. :smt005 Интересното в песента е сравнението с шофьора на асансьора, а песента е от преди 2-3 години, т.е. доста преди да им увеличат заплатите на шофьопиге. Песента е е само 1 минутка.

Кайсиева Градина - Ода за един учител (http://www.data.bg/f.php?fid=14513542)

Mooo6no
09-30-2007, 20:54
Смятай тези учители, които взимат на ден по 20 ученика... Ето ти 200 лева на ден.
Вярно... бе всичко ти се вързва. :lol: 4 часа на ден в училището + 20 часа за ученици. Точно един ден се получава. Сметките ти са точно до минутката. :smt005


ццц.. 2 минути до изключването.

malka_sladuranka
09-30-2007, 20:56
Но за мен 400 са си предостатъчно за човек, който работи само 7 месеца в годината, по 4 часа дневно. Да не говорим и за отделните приходи от частни уроци. Няма учител, който да не дава частни уроци независмо дали предмета ще математика или музика. Всъщност отпуската е 42 или 48 дена(в момента не мога да се сетя точно).. Колкото е и на военните, колкото и на полицаите, колкото е и на още други. :wink: И не се работи по 4 часа, а от 8 до 2. Което прави 6 часа.
Колкото до това, че няма учител който да не дава частни уроци е абсолютна глупост. В моето училище най-много 3-4ма даваха уроци.ю

Хем неусведомени, хем блещите... Смешно е. :smt012

ThankYouVeryMuch
09-30-2007, 20:59
Смятай тези учители, които взимат на ден по 20 ученика... Ето ти 200 лева на ден.
Вярно... бе всичко ти се вързва. :lol: 4 часа на ден в училището + 20 часа за ученици. Точно един ден се получава. Сметките ти са точно до минутката. :smt005


ццц.. 2 минути до изключването.

От позицията на какъв го казваш.
Ако водиш частни уроци с по няколко ученика на веднъж. Група от 5 кандидат студенти. 10 лева на час, което е символично сравнение с това, което ти искат някои учители. Съвсем нормално е. Аз ходя на такива уроци. Уителя пак успява да обясни на за това време на всеки, като считай че всички сме на едно ниво и не ни пречи да бъдем в група.

malka_sladuranka
09-30-2007, 21:02
От позицията на какъв го казваш.
Ако водиш частни уроци с по няколко ученика на веднъж. Група от 5 кандидат студенти. 10 лева на час, което е символично сравнение с това, което ти искат някои учители. Съвсем нормално е. Аз ходя на такива уроци. Уителя пак успява да обясни на за това време на всеки, като считай че всички сме на едно ниво и не ни пречи да бъдем в група.И понеже абсолютно всеки учител си води група от кандидатстуденти........ :-s
Говориш безмислици.

Briseis
09-30-2007, 21:46
Ха-ха.
Моята майка е учителка. Взема около 220-230 чисти. Останалите пари покриват осигуровки и данъци.
Как с 200 лева се гледат 2 деца? Какво първо да плати?
Обаче не, у дома постоянно има групи с кандидат-студенти, които й плащат по 10 лв на час. Нали знаете, че има изпити по Конструиране на облекото и Технология, да не говорим за ЗБУТ и Практика...

Аз подкрепям стаката на учителите, не само заради майка ми/между другото, тя наистина стои до 1 да пише програми/. Аз знам каква ученичка съм, виждам й класа си. Отвратителни сме. Как да се оправят с нас, и материал да предадат, и да изпитат...А часовете все не стигат. Имам да вземем тухли по счетоводство и макроикономика за часа седмично...

По-добре да станат шофьорки или продавачки-сигурно ще вземат повече от смешните 200-300 лв.

brain_stew
10-01-2007, 09:08
Ахаа!Значи на някои са им омръзнали стачките...на мен пък ми омръзнаха некомпетентните мнения!

100% били множко!Аре си го наврете отзад!С 200 лева НЕ СЕ ЖИВЕЕ!А вярвайте доста учители не получиват по-висока заплата от 400 кинта!


Никой не е казал, че с 200 лева се живее. Но учителите имат далеч по-висок доход, макар и според вижданията ти минимален. Но за мен 400 са си предостатъчно за човек, който работи само 7 месеца в годината, по 4 часа дневно. Да не говорим и за отделните приходи от частни уроци. Няма учител, който да не дава частни уроци независмо дали предмета ще математика или музика. Никой вече не взима по-малко от 10 лв на час за частен урок. Смятай тези учители, които взимат на ден по 20 ученика... Ето ти 200 лева на ден. Тези пари дори не са обложени с данъци. Така считай, че повечето учители си докарват на месец хиляди левове особено онези, които преподават математика или литература стига да не са мързеливи. И какво излиза сега ? По статистика, българинът дава над 800 млн лева годишно за частни уроци на децата си. Аз не съм видял гладен или гол учител, а ти ? Може би щях да съм съгласен да взимат толкова пари ако наистина стандарта го позволяваше, но при условие че булшинството българи са със заплати към 300 лева мисля, че това ще е наистина една грозна постановска. Нима те са единствените хора в тази държава ?

Ами за гол учител не съм виждала...но познавам учители, които например не са си купувлаи нови обувки от 5 години насам....или от три години, ходят с един и същи костюм на първия учебен ден!
Самата аз миналата година бях два месеца на боб и картофи!И знаеш ли защо!?Защото майка ми получаваше 180 лева и нямаше пари да ми купи ядене!
Занеш ли колко учители не могат да взимат по-високи заплати, защото нямат висше с английска фиология примерно, но са завършили история и българска фиология...и пак не могат да работят по специалността си, защото училищата си пазят дъртите 60 годишни исторички?!
Или че ако са в системата на Бюрото по труда, работата им е на ръба?!Защото ако в един момент, си постъпил на работа в...125то СОУ в Младост да речем, до месец Бюрото по труда, могат да пратят висшист, който е с 15 години по-млад от тебе, но има висше със специалност...и ти си отиваш!
Занеш ли колко ебзработни учители има?!Точно за това, че системата е шибана!А знаеш ли колко хора по професия са учители, но не работят това?!Защо?Защото парите са малко!
Пенсията на даскалите е нищожна....баба ми като бивш учител със 35 години стаж получава 80 лева пенсия!Може ли да се живее с тези пари?!
И както каза експлойтед тийн учителите работят през ваканциите!Миналата година съседката ни не си беше у дома за Коледа, защото беше в училището си, за да се разправя с някви седмокласници, които ще са изключени от училище!
Ваканцията на учителите официално е от 15 юли, до 1 септември!еми...не е почивка тва, вярвай!Защото никъде не се броят оставащите на изпит до края на юли нали?! :wink:





Трябва да ги търпите тия стачки, трябва!Защото дкгато една учителка по английски си скъсва задника, не ляга до 3-4 през нощта за да подготви материала за утрешния ден и се чуди как да научи 20 сополанковци на цветовете, вие, неблагодарници такива, които се чудите аджеба, защо денят ви бил пропилян...или как ваканцията ви щяла да бъде скъсена, дъвчите дъвки в същия тоя час, при същата тая учителка и играете карти!

Говориш глупости. Никаква стачка не съм длъжен да търпя. Тези хора които защитаваш (не знам дали още мога да ги наричам хора) не мога да проумея защо така ревностно ги защитаваш. И в качеството си на какъв обощаваш учениците като цяло. Нима ти не дъвчеш дъвка в час, нима не играеш карти в училище. Нима седиш само над учебника, нима не си сополанко все още ? И счиаташ ли, че ти самия се отблагодаряваш за труда им, че да квалифицираш другите като неблагодарници ? Ще се учудя ако смяташ, че това че тази година си подарил букет за 10 лв на учителката ти е бил огромен жест на благодарност. И още нещо, учителите винаги се наспиват. Не ги вярвам тези работи, че не си лягат до късно само и само, за да проверяват домашни. Наш учител никога не ни е връщал контролните по-рано от 3 месеца закъснение. Прави си изводите и само от това, че домашните въобще не ги проверяват, а в повечето случаи и не дават, за да не си създават работа естествено. Повечето учители идват на училище само, за да си се наприказват с колегите си, да поседят в час и да изплямпат уркоа за 2 минути и през останалото време предпочитат да решават кръстословици, докато четем доклади. Тея въобще не заслужават заплатата си била тя и от 300 лв. Повечето учители са си за уволнение ако питаш мен.


Не, не говоря глупости!Това, че ти не обичаш своите учители и, явно, те не са допринесли с нищо за твоята обща култура, не значи, че всички учители са тъпанари като твоите!И да...аз съм малка, аз съм сополанко, даже понякога може и да съм неблагодарна към учителите си, но поне ги подкрепям в това им начинание и ги уважавам...за разлика от повечето ученици днес!
1во:НИКОГА не съм дъвкала дъвка в час!Никога...
2ро:Не играя карти, да!Н еобичам да играя на карти!
3то:Винаги преди история (примерно) си прочитам следващия урок...за да знам за що иде реч!И да уча!
4то:Всъщност тази година подарих точно два карамфила...нямах пари за повече!
5то:Добрият учител никога не си доспива!И мисля, че не съм единственото дете на учители тук, което може да каже, че родителят/ите му не си лягат в 10 вечерта!



И разбирам да вис е ходи на училище, но тва е вече прекалено!И кво кат си се прибрала в 8, уважаема?!Аз съм се прибирала и в 9:30 вечерта от училище...но мрънкам ли?!НЕ!

Между впрочем ако четеш между реводете, много отявлено си личи, че мрънкаш! :-D

Не не мрънкам...но уотева...въпрос на гледни точки!

ЕPu
10-01-2007, 16:09
съмнява ме скоро да се постигне консенсус...

днес бях на протеста пред президентството и доколкото успях да разбера (и чуя де...то беше някаква уникална лудница) от министерството няма да отстъпят, а учителите си запазват исканията.. :roll:

успях да документирам един-два култови лозунга, ама като си кача снимките на компютъра тогава ще ви покажа :wink:

WINTER_NIGHT
10-01-2007, 16:27
Според мен са си в правото да искат по-високи заплати, всеки от училището е тръгнал! Заради нас си тровят нервите по цял ден. Освен това искат не само по-големи заплати, искат да има повече пари за образованието в България. Така че ги подкрепям хората, не им е никак лесно.

suglasna, ama otkude da gi vadqt tezi pari? to ne stava taka, to i az iskam da otida v parij i da imam 4asten samolet i o6te mn ne6ta, ama to ne e da izvadi vul4ev edna pa4ka ot zadniq jod i da gi prusne za u4itelite! to sa vs se metnaha da sta4kuvat- u4eni, aptekari..... a puti6ta i drugi takiva! pari za tova otkude????

ouT-oF(coNtr0L)
10-01-2007, 17:16
Мисля че са в пълното си право да искат сто-процентово увеличение на заплатите си!Повярвайте ми с 200 лева не се живее!Майка ми е учителка и заплатата и е точно 250 лева!Във всички останали държави от ЕС заплатите на учителите не са по малко от 500 евро!Та дори в Румъния учителите получават 3-4 пъти по-висока заплата от Българската .. а уж се твърдеше че България е по-добре!Министъра на Образованието бил казал, че единствено Халеевата Комета ще го притесни, ако смени посоката си на движение.Мда е това показва колко го ебе за образованието в България.Нашето образование се слави като едно от най-добрите в цял свят!Не мислите ли че учителите поставят нашата основа?!?!Защото аз мисля, че е така и за един достоен труд, заплата от рода на 200 лева в някой случаи повече е СМЕШНА! :smt011

^^^БоГинЯ^^^
10-01-2007, 17:33
ЕСТ 4Е ПОДКЕПЯМ !!!!!!!! :smt006 Мама е у4ителка,взима мн малко пари,труда и е неблагодарен и неоценен/// Адски ми е мъ4но за тях :smt010 :smt010 :smt010 МИЛИТЕ хора няяям думи за кфа скапана държава става дума ](*,) :smt018 :smt010 :smt010 :smt010

swords1010
10-01-2007, 17:40
Подкрепям я. Имам майка, учител и съм наясно, за какво става въпрос. Трудът, който се полага и условията, в които се работи не са равностойни със това възнаграждение! А коментарите по адрес на "невероятният" и "компетентен" министър на образованието, просто ще си ги спестя! :wink:

brain_stew
10-01-2007, 20:06
ЕСТ 4Е ПОДКЕПЯМ !!!!!!!! :smt006 Мама е у4ителка,взима мн малко пари,труда и е неблагодарен и неоценен/// Адски ми е мъ4но за тях :smt010 :smt010 :smt010 МИЛИТЕ хора няяям думи за кфа скапана държава става дума ](*,) :smt018 :smt010 :smt010 :smt010

И не само тва...Това са хора, които всеки ден са наранявани от учениците...и то морално!Чрез неуважение, чрез действия...как се чувства един учител, когато трети клас сополонако почне да ходи по перваза на класната стая в междучасието?!
Или когато коментара на родителите е "Кой ще ни гледа децата сега?!"...дане би учителите да са бавачки?!
Или когато шестокласник ти каже "млъквай ма, бастун!"?!
Само за психическите увреждания заслужават повече пари!

ThankYouVeryMuch
10-01-2007, 21:14
ThankYouVeryMuch

ще те разочаровам много, но когато вие сте ваканция учителите пак ходят на работа, а и обикновено през учебната година не е за по 4 часа...
Тези, които дават частни уроци в по-голямата част се занимават само с това и не преподават в училища, а най-големият фън е, че заплатата на учителите е средно 340-380 лева, които биват облагани с данъци, плащат осигуровки, ЧЛЕНСКИ ВНОС ЗА СИНДИКАТИТЕ и куп други простотии...

200 лв на ден... идват да си приказват с учителите...
а това, че в нас е пълно с учебници, защото трябва да изберат по коя от 4-те безумни, но все пак одобрени от министерстово (нарочно е с малка буква) програми трябва да се учи, или факта че се проверяват и подготвят контролни, изпитвания, класни, домашни, реферати, писмени работи и прочие...
отделно от това задълженията като класен ръководител...


Много ги обичам разбирачите като теб...

Добре, отговарям ти на предния пост. Ако под "разбирачите" поставяш всички онези, които са на различно мнение от теб, то наистина няма смисъл да спорим. Просто си мисля, че защитаваш прекалено много тези хора, преподавател ли си? Имам много такива, които само се пишат за учители, а дори не могат едно контролно да направят. Вадят си от онези сборници с тествове и сравняват като съкати отговора от задните страници на книжката. Това и обяснява факта, че всички некадърници имат 6-ци. А същия учител не се вълнува от това дали децата знаят нещо, а от това дали има 50 стотинки за мазна баничка и кафе. Повечето учители просто изглеждат угоени.

Та да си дойдем на думата ? Трябва ли този цирк да провали учебната за смешните искания на преподавателите ? Всеки знае, че 100% е не реално увеличение. В тази държава има освен учители и много други хора с не по-висока заплата и пак се оправят. Какво прави учителите толкова специални? Въобще не виждам от какво се оплакват. Не стига, че много от тях са комплексирани застаряващи невротици без никакъв подход с децата, а сега взеха да стачкуват просташкото искане за още пари. Алоо ? Огледайте се къде сте и вижте, че реално погледнато никак не ви е зле. Тъпи копелета, какво да кажа. Ще обидя двама трима, но не ми дреме. Това, което се развива в момента е едина нехуманна постановка.

Като толкова искат и смятат, че заслужават да се направи един тест на всеки преподавател, който се оплаква, за да се види дали изобщо заслужава да има квалификация за преподавател и да е в основание да иска повече! Нека се въведе система за оценка на всеки учител, което не малко пъти е било предлагано. Задниците обаче ги е стар да се подлагат на тестове особено знаейки, че реалните им възможности не покриват това, което се иска за да си учител.







Ахаа!Значи на някои са им омръзнали стачките...на мен пък ми омръзнаха некомпетентните мнения!

100% били множко!Аре си го наврете отзад!С 200 лева НЕ СЕ ЖИВЕЕ!А вярвайте доста учители не получиват по-висока заплата от 400 кинта!


Никой не е казал, че с 200 лева се живее. Но учителите имат далеч по-висок доход, макар и според вижданията ти минимален. Но за мен 400 са си предостатъчно за човек, който работи само 7 месеца в годината, по 4 часа дневно. Да не говорим и за отделните приходи от частни уроци. Няма учител, който да не дава частни уроци независмо дали предмета ще математика или музика. Никой вече не взима по-малко от 10 лв на час за частен урок. Смятай тези учители, които взимат на ден по 20 ученика... Ето ти 200 лева на ден. Тези пари дори не са обложени с данъци. Така считай, че повечето учители си докарват на месец хиляди левове особено онези, които преподават математика или литература стига да не са мързеливи. И какво излиза сега ? По статистика, българинът дава над 800 млн лева годишно за частни уроци на децата си. Аз не съм видял гладен или гол учител, а ти ? Може би щях да съм съгласен да взимат толкова пари ако наистина стандарта го позволяваше, но при условие че булшинството българи са със заплати към 300 лева мисля, че това ще е наистина една грозна постановска. Нима те са единствените хора в тази държава ?

Ами за гол учител не съм виждала...но познавам учители, които например не са си купувлаи нови обувки от 5 години насам....или от три години, ходят с един и същи костюм на първия учебен ден!
Самата аз миналата година бях два месеца на боб и картофи!И знаеш ли защо!?Защото майка ми получаваше 180 лева и нямаше пари да ми купи ядене!
Занеш ли колко учители не могат да взимат по-високи заплати, защото нямат висше с английска фиология примерно, но са завършили история и българска фиология...и пак не могат да работят по специалността си, защото училищата си пазят дъртите 60 годишни исторички?!
Или че ако са в системата на Бюрото по труда, работата им е на ръба?!Защото ако в един момент, си постъпил на работа в...125то СОУ в Младост да речем, до месец Бюрото по труда, могат да пратят висшист, който е с 15 години по-млад от тебе, но има висше със специалност...и ти си отиваш!
Занеш ли колко ебзработни учители има?!Точно за това, че системата е шибана!А знаеш ли колко хора по професия са учители, но не работят това?!Защо?Защото парите са малко!
Пенсията на даскалите е нищожна....баба ми като бивш учител със 35 години стаж получава 80 лева пенсия!Може ли да се живее с тези пари?!
И както каза експлойтед тийн учителите работят през ваканциите!Миналата година съседката ни не си беше у дома за Коледа, защото беше в училището си, за да се разправя с някви седмокласници, които ще са изключени от училище!
Ваканцията на учителите официално е от 15 юли, до 1 септември!еми...не е почивка тва, вярвай!Защото никъде не се броят оставащите на изпит до края на юли нали?! :wink:


Първо. Гориките учители, те май са единствените, които си износват дрехите. Я стига ! Много хора в държавата ни имат нужда от пари. Не са само те, я! Не само учителите са вишисти, далеч по-голям е броят на вишистите, които работят други неща. Учителите са просто един малък процент от целия бульон от хора и съдби на тази земя. Всеки има нужда от пари.

Второ. Винаги се търсят хора с тясна специалност. Естествено е като хора, които нямат квалификацията и уменията да бъдат измествани от по-млади, по-умни и надарени. В това няма нищо жестоко , всеки сам избира пътя си. Не сме виновни за онези, които се пишат за учители, а през целия си живот не са умеели да преподават. А системата, дали е шибана или не, ти в качеството си на каква даваш подобни квалификации. Нима вече работиш и се издържаш, че да има от какво да се оплакваш, да си разбрала, че никой не те оценява, че доходите ти не стигат. Не е така, умовете винаги ги оценяват. Не познавам беден вишист. Виж, познавам интелигентни хора, които са бедни, но безработен вишист не. Ако имаш умения и квалификация в тясна специалност, винаги ще бъдеш оценен. Дори и в България !

Постовете тук нараснаха лавинообразно и нямам време да отговарям подробно затова ме извинете ако тук таме има смислови грешки. Иначе позицията ми е ясна ! Не подкрепям тази стачка !

FelisDirus
10-01-2007, 21:18
няма да споря с никого, защото отсега казвам, че който НЕ Е съгласен със стачката - НЕ Е ПРАВ :arrow: не приемам критики и възражения


искам само да кажа, че учителите в плевен утре ще блокират движението тук, а в сряда заминават за софия със същата цел

пожелавам им успех! :twisted:

swords1010
10-01-2007, 21:28
ThankYouVeryMuch, я се огледай бе! Говориш ми, че имало още куп вишисти, професионалисти и още много съдби !?! А тези всички професионалисти от къде мислиш тръгват? Кой им дава старта в този живот? От кой получават висшето си образование? Замисляш ли се, или просто ги праскаш ей така? Казваш, че не виждаш от какво се оплакват? Имаш ли си на представа, че майка ми работи по абсурдно натоварваща програма, в невероятно мизерни условия, за някаква си мижава заплата. Знаеш ли, че като се прибере в къщи е натоварена и психически и физически и едвам намира време да си отдъхне! Всичко това, идва от глупавият ни министър, който се чуди каква още невероятна глупост да измисли. Ти да не мислиш, че стачкуват само за пари ?!?
Майка ми трябва цял ден да окротява и да се опитва да научи на нещо някакви зверчета, чийто родители, не са намерили начин да ги възпитат? Не смятам, че някакви си 300 лева са достатъчни за тези условия на труд! Чудим се ние тук, как да смогнем и добре, че баща ми взима по висока заплата, та някак се справяме! :smt013

ThankYouVeryMuch
10-01-2007, 21:42
[color=darkred][b][i]ThankYouVeryMuch, я се огледай бе! Говориш ми, че имало още куп вишисти, професионалисти и още много съдби !?! А тези всички професионалисти от къде мислиш тръгват? Кой им дава старта в този живот? От кой получават висшето си образование?
Висшето си го получават от вишисти. Не съм информиран дали университетските преподаватели стачкуват. Както и да е. Отговорих на значително голяма част от въпросите. По-назад в постовете ми ще откриеш отговори на настоящите ти въпроси ако тръгна отново да отговарям рискувам да се повторя напразно.
А по начало мен тази стачка не ме плаши. Всички много добре знаем, че ако тя продължи още 1 месец да речем вече ще има масови уволнения и учителите ще се смирят и един по един ще се върнат кой от къде дошъл.
Искрено съжалявам, че майка ти е учителка. Наистина неблагодарна професия, но ние учениците не сме виновни. Защо трябва да бъдем потърпевши след време. Защо не питаш майка ти защо учителите не предприемат гладна стачка вместо да отсъстват от часовете или просто така им е много по-изгодно? И не приемай директния ми въпрос с лоши чувства. Имам чисто позитивно отношение към проблема, просто нека чуем видим и гледната точка на някой, който е по в центъра на нещата.
Т.е. пием вода директно от извора, нали? Ако получим отговори нататък може и да продължим иначе безмислената вече дискусия.

swords1010
10-01-2007, 22:04
ThankYouVeryMuch, не могат да бъдат уволнени, защото си имат договори и това което правят е напълно законно! Питаш защо ние трябва да сме потърпевши? Ти ще си потърпевш, ако исканията им не бъдат изпълнени! И преди стачката си бил потърпевш! Нямаш си представа, колко по-лека може да бъде програмата!

ThankYouVeryMuch
10-01-2007, 22:07
Иксплойтед, до тук не прочетох конрааргументи.
Само ме убеди да препрочета отново поста си, за да видя къде са ми грешките. Не ги открих, дори умората да може да ме извини, все пак ако съм допуснал грешка наистина не я открих. Светни ме бързо къде бъркам, че си лягам и може и да не намина тук скоро. :)

пп. Никъде не съм се и сравнявал с преподавателите, че да се взимам за по-способен. Дори за миг не съм намекнал ни най-тънко, че подценявам психическото им здраве. Даже изказах притеснението си, че повечето от тях са застаряващи комплексирани невротици както ти успя да извадиш тази част от контекста и да решиш, че може би ще ми стане съвестно от позицията на ученик и да кажа "Да, ние сме виновни!." Само дето съвсем не се чувствам виновен за провала в личния живот на някои, които наистина пренасят негавното си настроение в клас .:D

Както и да е, лека и доходна.

Без лоши чувства, thank you very much ! :-D

swords1010
10-01-2007, 22:08
[color=darkred][b]ThankYouVeryMuch, я се огледай бе! Говориш ми, че имало още куп вишисти, професионалисти и още много съдби !?! А тези всички професионалисти от къде мислиш тръгват? Кой им дава старта в този живот? От кой получават висшето си образование?
Висшето си го получават от вишисти...

[i]Да, но дали щяха да стигнат до там, ако е нямало, кой да им даде елементарни знания? А тези вишисти от които получават знанията си, от къде за получили своите? Разбери, че ако образованието в една държава закъса, това би било пагубно за нея!

FelisDirus
10-02-2007, 07:05
exploited, напълно те подкрепям, но има ли смисъл?
Както казва Мечо Пух: "Някои са умни, а някои не са"...

^Sam90^
10-02-2007, 07:07
Аз подкрепям стачката с 5 ръце, но вече си искам даскало :smt012

Decu
10-02-2007, 07:12
Ако стачката продължи още две седмици ще анулират годината :roll: нещо такова чух...

^Sam90^
10-02-2007, 07:18
Абе, до там надали ще стигнат, ама някои от нас имат нужда от знания за матурите все пак... кво трябва да хукваме всички на уроци ли :roll:

Decu
10-02-2007, 07:20
Еми няколко човека така ми казаха...то и на мен тая година ми е много важна :roll:

FelisDirus
10-02-2007, 07:55
Ако стачката продължи още две седмици ще анулират годината :roll: нещо такова чух...


няма да я анулират - абсурдно е

вчера говорих с учителката си по литература, при която ходя на уроци, та тя ми обясни всичо на дълго и широко
мързи ме да повтарям, пък и ще стане супер дълъг пост

просто приеми на доверие, че това е невъзможно да се случи

Decu
10-02-2007, 08:26
Само споменах какво чух..и на мен ми се струва абсурдно..невозможно.. :roll:

FelisDirus
10-02-2007, 08:36
Само споменах какво чух..и на мен ми се струва абсурдно..невозможно.. :roll:


да де
аз да ти кажа, щото не знам какво си мислиш
и аз чух подобни неща, но ти представяш ли си да ни провалят цяла година?! особено пък както съм 12 клас.. no way!

ЕPu
10-02-2007, 09:00
така е...
и мене силно ме съмнява да провалят годината - това значи да настъпи някакъв хаос в иначе така обърканата ни образователна система

гимназиите няма да имат осмокласници, университета ще остане за една година без нови студенти..

FelisDirus
10-02-2007, 09:09
мда, така е

пък и някога да сте чували да се е случвало?
ами пък как ще се процедира с тези учители, които преподават

примерно половината у-ще стачкува, а другата половина - бачка
тогава кво правим при евентуално анулиране?

абеее.. пълен абсурд :lol:

brain_stew
10-02-2007, 11:45
Много от учителите са
комплексирани застаряващи невротици, дали някога си се чудил защо са точно такива??

Полицаите и военните се пенсионират много по-рано, защото се води, че службата им е тежка ( :smt005 ) и са в друга категория на труд, както и миньори и т.н.
Защо шапкарите, които по цял ден нищо не правят (съмнявам се да си бил в казарма, ама все пак...) да имат високи заплати, да се пенсионират по-рано и да се мисли за тяхното психическо здраве, а учителите- кучета ги яли???





Хахаха!По няква ужасна случайност баща ми пък е военен! :lol:
Но в това отношение си напълно прав!Повечето началници на баща ми примерно приличат на буренца!Едни оплешивяли, застаряващи перфектно надебелели буренца!
И се търкалят те в кабинета си, по столовете, размахват листове и т.н.
Макар че и на военните заплатата не беше кой знае колко, но малко хора знаят, че при военните също имаше стачка!
Началникът им не беше доволен от заплащането и не подписваше рапорта за заплатите.Което за недосетливите, значи, че просто в един момент военните нямаха заплати...това продължи около...една седмица, и бърже им вдигнаха заплатите с 200 кинта!

А майка ми преподава вече 15 години...от както се помня, все се е оплаквала от заплащането...


ThankYouVeryMuch, някъде спомена, че е логично да се приема на работа човек, който е с висше, със специалност и т.н....надарен, и ОПИТЕН!
Ебаси опита има едно 22 годишно девойче, тамън излязло от университета!
Както каза експлойтед....заплатата от 500 лева средно е напълно недостатъчна!
В Германия на учителите плащат по 1500 евро!А уж сме вече в Европейския съюз! :lol:

Mooo6no
10-02-2007, 12:56
няма да я анулират - абсурдно е
Ако стамката продължи повече от 3 месеца ще я нулират. Мисля че това е станало в Гърция миналата година, така че не казвайте, че не е възможно.

Иначе Класната каза, че очаква поне още 2 седмици в добрия случай. А в лошия... :?


exploitedteen - Ако учителите бяха направили стачка миналата година найстина щяха да провялат моято година, тъй като изпитите ми за вземане на годината бяха последните 2 месеца и половина + до 10 юли. Ако точно тогава имаха стачки аз можеше и да не завърша гоздината, защото нямаше да има кога да правя изпитите.

Трябва най-сетне да се направят яки реформи и те трябва да дойдат с увеличаването на заплатите. За съжаление най-важното нещо - ясно диферинцирано заплащане е невъзможно първо, защото тея от МОН няма да го направят, второ защото масата учители няма да приемат по-добрите да имат значително по-добри заплатите от тях.

ЕPu
10-02-2007, 13:27
Не беше ли повече от 1 месец??
ако не се лъжа наскоро и в Румъния учителите правиха стачка.

иии да, диферинцираното заплащане е простотия, първо, защото ще има недоволни и второ, не е сигурно, че критериите ще бъдат спазени. Всъщност доста зависи и от това кой оценява...примерно съм сигурна, че в мойто училище никой няма да гледа колко добре работи даден учител, а директорката + приближените й ще вземат увеличение... :roll:

Mooo6no
10-02-2007, 13:48
иии да, диферинцираното заплащане е простотия, първо, защото ще има недоволни и второ, не е сигурно, че критериите ще бъдат спазени. Всъщност доста зависи и от това кой оценява...примерно съм сигурна, че в мойто училище никой няма да гледа колко добре работи даден учител, а директорката + приближените й ще вземат увеличение... :roll:
Ми аз съм го казвал и другаде, но отново ще го кажа. Директорите изобщо не трябва да участват, а хора които не познават учителите и да се направи система, която може да се манипулира минимално от хората. В следствие на това, което съм чел съм си добавил следната представа.

Заплатата на един учител трябва да определя от това, в колко елтно училище е, дали учениците му имат участия по олимпиади и най-важното напредъка на учениците му.

Колко елитно е средното училище или Гимназията ще се определя от това, колко ученици и в кои университети са влезли. Колко елитен е даден университет ще се определя според това каква е заплатата на завършилият 1 и 5 години след завършването му. Тези данни е лесно да се вземат. В САЩ така се определя колко елитен е даден университет.

Участията по олимпиадите също са ясни.

А напредъка на учениците се определя от независим комисия от друг град (за да няма познати и връзки) с 2 или 3 изпита годишно по-всеки предмет като се гледа напредъка на учениците между учителите и се сравнява, кой как напредва и на какво ниво е. Мисля, че и последното е възможно.

Друго 10 или 15% от най-слабо представилите се учители на следваща та година да се борят за местата си с други учители.


Кажете ми какво е сбъркано в идеите ми и дали са правилни?

ЕPu
10-02-2007, 13:56
донякъде не съм съгласна с това за олимпиадите...

може просто на детето да му върви по даден предмет и за това да има успехи по разните изпити, олимпиади и т.н. не винаги учителската заслуга е толкова голяма. Естествено това на значи, че даскалите са некадърни - напротив, повече си преподават урока добре, а другото е решение на учениците - дали ще слушат в час, дали ще се интересуват от предмета, дали да учат...

мога да ти дам за пример мен..учителя ми по английски е пълен мързеланец, влиза в час за да пие кафенце и да си лафи с учениците, в резултат на което са наложи да взимам допълнителни частни уроци иии смея да твърдя, че нивото ми по английски е сравнително добро. В края на миналата година организираха някакъв изпит, който аз изкарах с 80-90 процента и излиза, че това е заслуга на учителя ми, а далеч не е така.. :roll:

Mooo6no
10-02-2007, 14:04
Нормално е да има доста нередности и малки подробности в нещата, които предлагам. Не съм министър, но мисля, че като главно концепцията ми е по-правилна от това, което е сега в момента.

А и ти си отделен случаи. Не всички отиват на уроци по английски.

А и уроците трябва да се узаконят и да се вземат данъците за тях. Може и евентуално да се следи кой, по какво ходи на уроци и накрая това да се вземе в предвид, примерно.

Ако се въведат камери в стаите ще се вижда винаги как преподава даден учител, как се държат учениците и ще има далеч по-голяма дисциплина.

Забравих да кажа, че олимпиадите ще определят и колко елитно е училището.

ЕPu
10-02-2007, 14:09
да, по-добре е от положението в момента, въпреки,че аз съм на маалко по-различно мнение

по закон би трябвало, ама на кой му се занимава да гледа кой ученик на какви уроци ходи и съответно да се заемат мерки срещу несериозните учители (които според мен нямат абсолютно никакво място в училищата)..

Ice_Queen_
10-02-2007, 14:37
Гадни даскали!
12 клас съм ,а тия сега намериха да правят стачки..после как ще наваксваме материала?!??!

На вс отгоре ни казаха учителите , че сигурно още 2 седмици ще е тая простотия...боже.. а поне 0вата година - няма пари за тях , повече време за вас за учене.. / или така се успокоявам .../

Paiper
10-02-2007, 14:49
Аз ги подкрепям напълно!!!Заплатите им са безсрамно ниски,по цял ден се чудят как ще изхранят децата си с тези нищожни доходи!По тази причина ние учениците убираме всички негативи.Ало учителите успеят да си отвоюват пойсканото увеличение съм убедена че нещата за нас ще са мн по добре!!!

ArTanDra
10-02-2007, 14:59
Нормално е да има доста нередности и малки подробности в нещата, които предлагам. Не съм министър, но мисля, че като главно концепцията ми е по-правилна от това, което е сега в момента.

А и ти си отделен случаи. Не всички отиват на уроци по английски.

А и уроците трябва да се узаконят и да се вземат данъците за тях. Може и евентуално да се следи кой, по какво ходи на уроци и накрая това да се вземе в предвид, примерно.

Ако се въведат камери в стаите ще се вижда винаги как преподава даден учител, как се държат учениците и ще има далеч по-голяма дисциплина.

Забравих да кажа, че олимпиадите ще определят и колко елитно е училището.


Това за камерите съм го мислила много пъти , но учителите ще се преструват пред тях!!! Точно , както става на една проверка. Миналата година минаха на проверка на всички учители и незнам защо все на нашия клас се падаше. Учителката преди часа на уговяраше и "подкупваше" с 6 , който взима участие... и впрочем в моето училище имаме камери в коридорите , обаче всички се държат , както си поискат. Трябва дисциплина!!! Трябва да има и униформи , санкции за учениците и учителите и т.н. А учителите да не ми разправят за заплатите си ... 200 лв , ама СИГУРНИ!!!! И си знаят , че до края на живота си ще работят там и никой не може да ги помръдне.. кажете колко хора над 50 работят някъде (освен като чистачики , миячки и т.н. даже и да има ще са 1-2 %) Вярно е , че една магазинерка взима 400 лв заплата или една сервитьорка , но я се замислете цял ли живот ще я работи ?! Да не говоря лятото , че учителите лятото изобщо не ходят в училищата или отиват веднъж в седмицата (на смени са) няма също да говоря , че повечето в момента са се хванали и на 2ра работа... И не мислите ли , че е егоистично само техните заплати да вдигнат ? Нека тогава се замислим благодарение на кой се появяваме на бял свят ... Те имат принос да се оформяме като хора? Те ако имат принос тогава аз да съм за джунглата... защото единственото , което научих от учителите , че хората се делят , научих да лицемернича , да мамя , да угоднича и още други "хубави" качества. Аз съм "ЗА" да им плащат времето , когато проверяват контролните или си подготвят урока.. , но да им вдигнат на 100 % заплатите .. а ако провалят учебната година ще бъдат линчувани в буквалния смисъл!

Muse_of_Madness
10-02-2007, 15:45
Цццццц....
Ще избегна да поставя българските учители под общ знаменател както горния форумец.
Доволна съм от работата на преподавателите в моето училище и смятам, че заслужават да могат да изхранват семейството си, без да дават частни уроци/чистят/карат такси когато не се занимават с нас, олигофрените. Каквито и дивотии за вършим не крием възхищението си към повечето от преподаващите.

Octofunk
10-02-2007, 15:58
exploited, виждам, че ти е много присърце и наистина искаш 100% увеличение на учителските заплати, но това е Н-Е-В-Ъ-З-М-О-Ж-Н-О да стане, нито наведнъж, нито до поне 4-5 години. Какво предлагаш, имало голям бюджетен излишък? Еми знаеш ли какво ще стане, ако всичко това се пренасочи за това 100%-но увеличение? 2 варианта - по-малко увеличение на заплатите на други професии или увеличение на данъците. Отделно, че ако нямаме бюджетен излишък, държавата е изправена пред фалит. Ама какво те грее, важното е учителите да гушнат 100% отгоре... :roll:

FelisDirus
10-02-2007, 16:39
exploited, виждам, че ти е много присърце и наистина искаш 100% увеличение на учителските заплати, но това е Н-Е-В-Ъ-З-М-О-Ж-Н-О да стане, нито наведнъж, нито до поне 4-5 години. Какво предлагаш, имало голям бюджетен излишък? Еми знаеш ли какво ще стане, ако всичко това се пренасочи за това 100%-но увеличение? 2 варианта - по-малко увеличение на заплатите на други професии или увеличение на данъците. Отделно, че ако нямаме бюджетен излишък, държавата е изправена пред фалит. Ама какво те грее, важното е учителите да гушнат 100% отгоре... :roll:


фалит заради 600лв заплата? ти чуваш ли се, бе?! а парите, с които политиците се гушат яко? за това винаги ще има...

вие наблягате повече на стоте процента, отколкото на реалната цифра... не ми излизайте с тия номера, моля

AnIcHkAtA
10-02-2007, 17:51
Майка ми е учителка и да ви кажа честно добре, че е баща ми да носи големите пари в къщи, че иначе незнам как ще се издържаме :lol: .

beyond_transience
10-02-2007, 18:57
Вие наясно ли сте, че ако незабавно се даде 100 процентово увеличение на учителите, ще последват масови протести и от други сфери. Именно защото правителството изпълни веднага исканията на шофьорите, се надигнаха и мн други ( ще припомня само за медицинските лица и научните работници )
И къде забравяте Европейския съюз и наложените ни ограничения?

Octofunk
10-02-2007, 19:26
exploited, виждам, че ти е много присърце и наистина искаш 100% увеличение на учителските заплати, но това е Н-Е-В-Ъ-З-М-О-Ж-Н-О да стане, нито наведнъж, нито до поне 4-5 години. Какво предлагаш, имало голям бюджетен излишък? Еми знаеш ли какво ще стане, ако всичко това се пренасочи за това 100%-но увеличение? 2 варианта - по-малко увеличение на заплатите на други професии или увеличение на данъците. Отделно, че ако нямаме бюджетен излишък, държавата е изправена пред фалит. Ама какво те грее, важното е учителите да гушнат 100% отгоре... :roll:

Всъщност е адски възможно...
И изобщо няма да говорим за бюджетен излишък, а заплатите са най-малкото перо в бюджета...

Примери откъде могат да бъдат взети тези пари (не, че ги няма) има много..
Вече съм давал най-абсурдния пример за бюджетно разточителство (собствен Резерв на МВР, който дублира този на ГЗ)- ето откъде могат да се вземат пари, а не да се правят такива абсурдни неща...

Сега да си поговорим малко за икономика :)
Държавата е Н-Е-В-Ъ-З-М-О-Ж-Н-О да фалира, защото не е фирма :)

Бюджета се гласува всяка година и затова за догодина това увеличение на заплатите може да бъде включено, гласувано и да няма нито фалити, нито някакви ексцесии и апокалипсиси, както ти го рисуваш...

Давам пример и откъде да се вземат парите за увеличение на заплатите, при положение, че бюджета е толкова стегнат, че да няма и стотинка. Административна реформа - България е с изключително тромава и неефективна администрация, доста от служителите са абсолютно излишни и само взимат заплати, без да има реална полза от тях...

Друг пример- колко струва поддръжката на военната мисия на България в Ирак??? Погледни колко пари отиват за тази безмислица и се запитай, а колко ли още такива безумия съществуват... ;)
Ти и Къдли маи не знаете, че държавата (омфг?!) наистина може да изпадне в състояние на фалит и това го обясних как би се получило. Просто когато разходите надвишават приходите, какво друго очакваш да стане. Къдли очевидно нищо не разбира щом си мисли, че увеличение от 300 на 600 лв. заплата ВСЕКИ МЕСЕЦ за около 100 хил.+ учители в страната може да стане лесно и безболезнено за всички останали сфери в обществото. Така че няма какво да я коментирам.

Експлоитед, това за МВР няма какво да го коментирам, то е все едно да кажеш, че мерцедесите на управляващите струват колкото увеличението на учителските заплати със 100% всеки месец.

Другото което споменаваш е добра идея, но за съжаление бавно осъществима. Съкращаването на безполезните чиновници и осигуряването на по-бързи и ефективни услуги наистина може да повиши приходите, от където и да се увеличат заплатите. И това за Ирак нали се сещаш, че не ние го определяме, а Чичо Сам..... тъжно ама... Човекът преди мен също е прав. ЕС и МФ изискват от нас да имаме бюджетен излишък.

П.С. Не си мислете, че аз не искам учителите да имат по-високи заплати, но нека бъдем реалисти...

FelisDirus
10-02-2007, 19:36
Е, Octofunk, явно учебна година няма да има :lol:
и моля те, не ме подценявай толкова

Octofunk
10-02-2007, 19:59
Е, Octofunk, явно учебна година няма да има :lol:
и моля те, не ме подценявай толкова
Еми за мен учебна година няма, така или иначе. А и "курвата е манталитет, а не броики" някак си не звучи интелигентно, не че от това съм си направил изводите, а от мнението ти.


Експлоитед, не съм казал, че са препъни камък. Те може да се вдигнат, но както казах ще е за сметка на друго. А останалите източници според теб биха ли били достатъчни да покрият всички тези разходи за години напред? За месец-два.... и после? :roll:
Според мен едно разумно увеличение, поетапно би било по-добър за момента.

Лека от мен засега, че днеска цял ден бях навън и съм изморен. :)

FelisDirus
10-02-2007, 20:08
Е, Octofunk, явно учебна година няма да има :lol:
и моля те, не ме подценявай толкова
Еми за мен учебна година няма, така или иначе. А и "курвата е манталитет, а не броики" някак си не звучи интелигентно, не че от това съм си направил изводите, а от мнението ти.


Не виждам какво общо има подписът ми с темата, но явно при липсата на други аргументи си се хванал за това. Позволи ми да вметна само, че се пише "броЙки", а не "броИки".
А щом си изграждаш мнението за някого въз основа на 1 или 2 негови поста, няма какво повече да кажа по въпроса и деликатно ще замълча. :lol:

DarkAvenger
10-02-2007, 20:59
Вие наясно ли сте, че ако незабавно се даде 100 процентово увеличение на учителите, ще последват масови протести и от други сфери. Именно защото правителството изпълни веднага исканията на шофьорите, се надигнаха и мн други ( ще припомня само за медицинските лица и научните работници )
И къде забравяте Европейския съюз и наложените ни ограничения?

Защо всички давате като пример гевреците? СКГТ е общинска фирма, увеличенията дойдоха от общината, правителството няма нищо общо...т'ва беше идеята - да се дигнат и останалите на стачка - политически мотиви. идват избори, лайна етц. а и шоферите стоят доста по-високо у пазара на труда от даскалите...

Иначе максимум 50% е мойта прогноза - правителството не може да си позволи да клекне на исканията за 100% и няма да го направи, а повечето даскали не могат да си позволят много дълготрайна стачка... :?

swords1010
10-02-2007, 22:07
Проблемът тук е, че господин Вълчев и господин Станишев, опитват да манипулират хорското мнение чрез медиите, като изнасят неверни факти и данни. Уви, успяват!

brain_stew
10-03-2007, 08:28
Е, Octofunk, явно учебна година няма да има :lol:
и моля те, не ме подценявай толкова

Мда....И аз много искам да стане така...защото, ако годината се анулира, даскалите не са на работа, нямат пари....
децата не ходят на училище - нямат образование!12ти клас са преебани, седми клас са преебани, първи клас са преебани...
Хората се ядосват-някои за децата си, други за самите себе си, учителите- на правителството....става едно голямо мазало....И накрая тези политици ще разберат, че не струват и ще сложим Вили за министър! :lol:

Не знам защо, но от пети клас си мечтая да преживея някакъв политически преврат и сега май има възможност за това!Как искам преврат...ще го пише в учебниците по история и ще разказвам на внуците си! :lol:

bboy_bunker
10-03-2007, 08:29
Ако управниците не крадяха толкова много пари, сега сигурно щеше да има и за 200% увеличение на заплатите...

Disrespect
10-03-2007, 17:59
ако не се обърне внимание ще се обяви нулева година и всички ще трябва да повтаряме...

а за мен особено е МНОГО ВАЖНО да не повтарям тази година...

Kisses_P
10-03-2007, 18:50
ако не се обърне внимание ще се обяви нулева година и всички ще трябва да повтаряме...

а за мен особено е МНОГО ВАЖНО да не повтарям тази година...годината не се "повтаря".АНулира се и все едно не я е имало и догодина пак същия клас.

Disrespect
10-03-2007, 19:14
ако не се обърне внимание ще се обяви нулева година и всички ще трябва да повтаряме...

а за мен особено е МНОГО ВАЖНО да не повтарям тази година...годината не се "повтаря".АНулира се и все едно не я е имало и догодина пак същия клас.

не е ли същото??

brain_stew
10-03-2007, 19:18
ако не се обърне внимание ще се обяви нулева година и всички ще трябва да повтаряме...

а за мен особено е МНОГО ВАЖНО да не повтарям тази година...годината не се "повтаря".АНулира се и все едно не я е имало и догодина пак същия клас.

не е ли същото??

Не!
Защото докато повтарянето на година е две години в един и същи клас, то анулирането.....вееш си гащите догодина и учиш неща, които не си учил! :lol:

FelisDirus
10-03-2007, 23:37
Е, Octofunk, явно учебна година няма да има :lol:
и моля те, не ме подценявай толкова

Мда....И аз много искам да стане така...защото, ако годината се анулира, даскалите не са на работа, нямат пари....
децата не ходят на училище - нямат образование!12ти клас са преебани, седми клас са преебани, първи клас са преебани...
Хората се ядосват-някои за децата си, други за самите себе си, учителите- на правителството....става едно голямо мазало....И накрая тези политици ще разберат, че не струват и ще сложим Вили за министър! :lol:

Не знам защо, но от пети клас си мечтая да преживея някакъв политически преврат и сега май има възможност за това!Как искам преврат...ще го пише в учебниците по история и ще разказвам на внуците си! :lol:


няма да анулират годината, защото наистина ще стане страшно :D

teenkopele
10-04-2007, 05:32
:arrow: http://dnes.dir.bg/2007/10/03/news2174275.html

:arrow: Съкращение на 30% от учителите: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=185246.

quench
10-04-2007, 05:40
трябва да намалят учителите и заплатите ще се вдигнат сами

ето какви заключения прави привърженикът на една система, която обещава, че няма да има безработица

=D>

quench
10-04-2007, 05:47
ще ги вкючат като работници в други отрасли на икономиката !!!!!!!!!!1

в кои? в ураново-минната индустрия ли?

8)

не знам на 14 какво може да разбираш от икономика, ама айде ;)

quench
10-04-2007, 05:54
колко е лесно, нали? подписваш една заповед за преназначаване и отиваш да пиеш български шнапс, нали, германецо?

quench
10-04-2007, 06:06
да ти кажа, че и двете оръжия са двуръчни, първо - ааа, да, забравих - ти ще ги носиш, за да ти ги мушнат отзад

след като руските войни изнасилват грозните германки, са хванали и пленените войници

колко ли горди арийци са правели свирки на руските войски,а?

сигурно им е харесало, нали? :)

quench
10-04-2007, 06:49
отиди и ти да умреш за своя фюрер

даже мога да ти кажа спиритичен ритуал, при който можеш да рпизовеш духа на Хитлер в тялото на фанатизиран надрусан и откачен последовател

ще се жертваш ли? ;)

I'm crazy
10-04-2007, 11:03
Аз пък разбрах от новините, че ще се взима определена част от заплатите на родителите...или ще се заплащат допълнителни данъци за учителските заплати!!! :roll: ](*,) :-s

Mooo6no
10-04-2007, 12:17
Аз гледам НОВА, защото ми се струват най-обективни.

I'm crazy - Чудя се дали това е твоя измишльотина или телевизиите са казали подобна глупост. Доста е трудно да се прецени.

Disrespect
10-04-2007, 13:07
няма значение...важното е че догодина пак ще съм 11-ти клас

има и някои плюсове...ама пак остава СУПЕР ШИБАНО

FelisDirus
10-04-2007, 13:11
няма значение...важното е че догодина пак ще съм 11-ти клас

има и някои плюсове...ама пак остава СУПЕР ШИБАНО


самонавиваш се
все още не се знае нищо по въпроса

I'm crazy
10-04-2007, 13:27
Аз пък разбрах от новините, че ще се взима определена част от заплатите на родителите...или ще се заплащат допълнителни данъци за учителските заплати!!! :roll: ](*,) :-s

Евала на новините, по коя телевизия са го казали това, защото звучи като страхотен виц :)

Еми по БТВ го казаха :D

I'm crazy
10-04-2007, 13:29
Аз гледам НОВА, защото ми се струват най-обективни.

I'm crazy - Чудя се дали това е твоя измишльотина или телевизиите са казали подобна глупост. Доста е трудно да се прецени.


Най-обективна....Всички лъжат веее КОЧ :lol: :lol:

Да ве измислих си го...глей довечера новините и ще видиш :lol: :lol:

Борат
10-04-2007, 13:34
Искам да повтаряме. [-o<
1 година живот щото после без училище наште ще ме накарат да работя :smt010

Disrespect
10-04-2007, 18:17
няма значение...важното е че догодина пак ще съм 11-ти клас

има и някои плюсове...ама пак остава СУПЕР ШИБАНО


самонавиваш се
все още не се знае нищо по въпроса

еми...не сме много далече...

ЕPu
10-04-2007, 18:29
сл, вие стачкувате ли?

като гледам стачката си продължава и другата седмица, утре ще ходя на протеста пред президентството, да видя дали някои тъпак няма да каже нещо ново :roll:

Disrespect
10-04-2007, 18:30
ние не стачкуваме...няма как да стачкуваме просто.. гхахахах

The Interceptor
10-04-2007, 18:31
Учителите много им е мазен корбана за 100%. Слабо образование .. исканиятна нямат основа. Другото което е парите за тез заполати няма откъде да доидат ще вземат от някъде другаде. Ще започнат и други да стачкуват.
Срещу нашето правителвство е трудно да се спори... даскалите няма да издържат дълго ако нямат подкрепа отдругаде

И да свършва стачката че ще останем без ваканция

The Interceptor
10-04-2007, 18:43
Айде професоре кажи кое не е така?

The Interceptor
10-04-2007, 19:07
Добре че си ти да ме учиш как да пиша. :-) Радвам се че си се научил да четеш вестници и да гледаш новини. :-)

По темата ... Образованието в България е на много ниско ниво. Всеки ден съм свидетел как в училище учителите просто идват защото така трябва ... не че имат някаква работа.. разбирасе има и такива които си вършат работата съвестно.

Учителите нямат никакво основание да искат такова увеличение на заплатите. Инфлацията да не би да засяга само тях? От къде ще дойдат парите за заплатите им? Няма да паднат от небето .. ще ги вземат от пенсионерите или от другаде. А че заплатите им са ниски .. ниски са .. но не само тяхните са ниски и увеличение със 100% е подигравка.

Сами по себе си нищо не спечелиха, защото министъра съобщи че ще следват съкращения за да дойдат от някъде тези пари.

А че управляващите само спят е отделна тема...

Democrat
10-04-2007, 19:11
The Interceptor
Скрий се =;
Пари за учителите - има, желание - няма!

teenkopele
10-04-2007, 21:39
Аз пък разбрах от новините, че ще се взима определена част от заплатите на родителите...или ще се заплащат допълнителни данъци за учителските заплати!!! :roll: ](*,) :-s

Евала на новините, по коя телевизия са го казали това, защото звучи като страхотен виц :)

Скат? :lol:

freedom
10-05-2007, 08:25
Пълня шитня!