PDA

View Full Version : Повишение на ученическите стипендии.А защо не ?



monnddeo
09-22-2007, 16:12
След като има вероятност да се повишaт учителските заплати, защо да неповишaт и стипендиите на учениците със същия процент? Според мен и според почти всички хора от моето училище, така ще е справедливо. Вие какво мислите по въпроса ?

Blab
09-22-2007, 16:14
пффф...ти чуваш ли се, въобще #-o
Не стига, че те стимулират да учиш и ти дават някакви пари...'баси злетата, честно...я се осъзнайте!

thefreak
09-22-2007, 16:26
А студентските стипендии :roll: ?

psycho_girl
09-22-2007, 17:10
След като има вероятност да се повишaт учителските заплати, защо да неповишaт и стипендиите на учениците със същия процент? Според мен и според почти всички хора от моето училище, така ще е справедливо. Вие какво мислите по въпроса ?
Ученическите стипендии не зависят от учителските заплати
те си определят от минималната работна заплата - някакъв процент от нея са
само ще кажа че стипендиите си стоят в размер на 21 лева поне от 1998 година :-({|=

BlueDevil
09-22-2007, 22:04
Хмм.. бях цитирала някъде за сипендиите едно нещо, но сега ще ви го преразкажа, че не ми се търси.
До 2000 година в закона има един ред, който казва, че стипендийте трябва да са 35% от минималната работна заплата. 1998 заплатата е 67лв., стипендията е определена от нея, после запатата се вдига, стипендията си седи и накрая за по-лесно махат този ред от закона. И така вече 10 години нещата са си все същите. А 35% от 180лв. хич не са малко за стипендия....

Blab
09-22-2007, 22:22
Хмм.. бях цитирала някъде за сипендиите едно нещо, но сега ще ви го преразкажа, че не ми се търси.
До 2000 година в закона има един ред, който казва, че стипендийте трябва да са 35% от минималната работна заплата. 1998 заплатата е 67лв., стипендията е определена от нея, после запатата се вдига, стипендията си седи и накрая за по-лесно махат този ред от закона. И така вече 10 години нещата са си все същите. А 35% от 180лв. хич не са малко за стипендия....
63 лв?Мхм...след 5-6 години може би... :roll:

krem4et0
09-23-2007, 08:17
А студентските стипендии :roll: ?
Колко получаваш. В Свищов е 50 лв на база успеха от последните 2 семестъра. За пълно 6 от 2-та семестъра е 60 лв. Сега ще вземам толкова най-сетне, защото все си влачех до сега по 1 5-ца. А имам само 2 за 3 години следване, но разпределени по мн кофти начин :?

sh3_1s_7h3_0n3
09-23-2007, 09:56
А студентските стипендии :roll: ?
Колко получаваш. В Свищов е 50 лв на база успеха от последните 2 семестъра. За пълно 6 от 2-та семестъра е 60 лв. Сега ще вземам толкова най-сетне, защото все си влачех до сега по 1 5-ца. А имам само 2 за 3 години следване, но разпределени по мн кофти начин :?

у0у ето това се нарича студент :) като гледах тия покрай мен, вече си мислех, че е невъзможно да имаш отлични оценки в университета... :roll:

а във вашия университет гледат ли дохода на родителите? защото при нас до колкото разбрах т'ва било 'мн важно' за стипендиите, за общежитията... или просто трябва да си едва ли-не връзкар, за да вземеш стипендия по успех пхах :roll:
ще го видя как е..., но ако е вярно... :? хм...

nikoceto
09-23-2007, 14:50
ми стачкувайте бре :D

sasha_90
09-25-2007, 13:03
Да,и аз искам да увеличат стипендиите.Ще бъде хубаво.

MayKyTy
09-25-2007, 13:06
пффф...ти чуваш ли се, въобще #-o
Не стига, че те стимулират да учиш и ти дават някакви пари...'баси злетата, честно...я се осъзнайте!
ан така ... те да земат на васички, всички приходи да им увеличат .... :smt005 :smt005 :smt005

namina
09-25-2007, 15:55
хахаха...айде утре и ние на стачка заради стипендиите :smt005 :smt005 :smt005
=D> :!: :!: :!: :-$

spit
09-25-2007, 16:55
Хахахаха леле целия български народ RUSH кой по напред да получи пари...стига алчност, стига ... Достатъчно ще ни преебат учебната година, та да се натресем и ние с някакви искания.Пък и кой ни слуша нас учениците(и студентите), ние сме последното стъпало на всичко [-X

ArTanDra
09-25-2007, 17:01
Май като не ходите на училище се чудите какви глупости да измислите.

krem4et0
09-26-2007, 12:00
А студентските стипендии :roll: ?
Колко получаваш. В Свищов е 50 лв на база успеха от последните 2 семестъра. За пълно 6 от 2-та семестъра е 60 лв. Сега ще вземам толкова най-сетне, защото все си влачех до сега по 1 5-ца. А имам само 2 за 3 години следване, но разпределени по мн кофти начин :?

у0у ето това се нарича студент :) като гледах тия покрай мен, вече си мислех, че е невъзможно да имаш отлични оценки в университета... :roll:

а във вашия университет гледат ли дохода на родителите? защото при нас до колкото разбрах т'ва било 'мн важно' за стипендиите, за общежитията... или просто трябва да си едва ли-не връзкар, за да вземеш стипендия по успех пхах :roll:
ще го видя как е..., но ако е вярно... :? хм...
То си е на точкова система. Но е направена така, че хората с успех над 5 винаги вземат стипендии, ако ще дохода на човек от семейството за месец да е 1000 лв.
Успехът се умножава по определени стойности, а после от произведението се вади дохода на член от семейството за месеца.
Стойностите са: от 4.00(толкова е минималното, за да кандидатсваш за стипендия) до 4.99 е 100
от 5 до 5.49 е по 200
от 5.50 до 6 е по 300
Смятам, че е направен доста добре и справедливо така. Отличниците да си получават стипендия. Аз все имам над 1500 точки.

UnaBletoLoVeU
09-26-2007, 13:59
След като има вероятност да се повишaт учителските заплати, защо да неповишaт и стипендиите на учениците със същия процент? Според мен и според почти всички хора от моето училище, така ще е справедливо. Вие какво мислите по въпроса ?
Недейте така, че министърът току виж получил удар и умрял от толкова много искания за ПАРИ(нали вместо в джоба му и в тези на колегите му , те "се давят и не са оползотворени"..естствено..много е по-важно те да си направят вилички на 6те обитаеми континента, пък кучетата ги яли учителите) :smt005 К'во ли си вика горкия човечец за тия даскали, пък сега и ние да се вдигнем :smt005 :smt005

An4eSsS__
09-26-2007, 18:40
hora kajete ne6to pove4e kato naprimer ot koi klas se po4va da se vzima stipendiq?
iii ne e li na vsi4ki edna i sy6ta #-o 6oto taka s1m 4uvala ](*,)
(i se izvinqvam 4e pi6a s tezi bukvi no dr gi nqmam :S)