PDA

View Full Version : Какво значи да си емо?



09-22-2007, 20:40
abe ko zna4i da si emo momi4e ili mom4e ako moje mi obqsnete kakvo zna4i emo

т.1 и т.7
кремчето

GerSity
09-22-2007, 20:50
awe 4estno i az nz kvi sa tez emo,kvo izpovqdvat i 6to za kreteni sa,ama men verno ne me kefqt...
ei vij tuk http://images.google.bg/images?q=emo&ndsp=20&svnum=10&um=1&hl=bg&start=0&sa=N sa6to taka ima takyv emot v skype :D
nz ne gi razbiram tiq hora?! ;]
ako nqkoi znae pove4e da ni svetne tuka! :P

xXxScreamxXx
09-22-2007, 21:19
awe razbiram gi teq raboti emo style......
moite best fr e takava
mi to razni 4erepi emo s1rca opredeleni cvetove (pove4eto se obi4at v 4eno bqlo lilavo i rozovo ) ima i mn de ne6ta pri4eskite obyvkite (kecove) i t1i natam

GerSity
09-22-2007, 21:22
e samo po stil na obli4ane li se razli4avat :?:

RoyTheReaper
09-22-2007, 21:31
Правилна категория. Това си е здравословен проблем. :smt005

xXxScreamxXx
09-22-2007, 21:41
awe mislex 4e i za bolestno s1stoqnie minava :smt005

xXxScreamxXx
09-22-2007, 21:43
ne e samo po stila na obi4ane ,.......... trqbva i ak1l :D:D:D :smt005 :smt005 :smt005
to si e do si4ko dr bezopasni igli , grima si4koto mu tam emo style-ne6to si :D




ama men ako me pitate nai-dobre si e FREESTYLE ;)

Aggressive Perfector
09-23-2007, 05:27
abe ko zna4i da si emo momi4e ili mom4e ako moje mi obqsnete kakvo zna4i emo

Емо е:
1. Да си с бритон на една страна и отзаде косата - на бодлички или нещо такова.
2. Емотата вечно са в "любовна депресия"
3. Да слушаш емо-кор
4. Да си режеш вените от мъка
5. Да си тъп
6. Да си бисексуален
7. Да си МНООООГО ТЪП
8. Да не приличаш на нищо...

:smt005

`Death`Whore``
09-23-2007, 06:23
Според мен 90% от имотата /поне в България/ дори не знаят, че имо музиката всъщност е имоушънъл и то кор...

sexa_na_kompleksa
09-23-2007, 08:38
Емо си,ако ваще са те кръстили Емо,Емил,Емилиян ...

Disrespect
09-23-2007, 08:47
attention whore

deathproof
09-23-2007, 09:00
Tova da kaje6 4e emo zna4i samo nqkvi typi dre6ki pokazva samo kolko golemi pozior4eta ste :D vse edno da kaje6 4e da si metal zna4i samo da hodi6 v 4erno i da nosi6 kubinki primerno. Az ne si padam po emota daje im se draznq. Oba4e i tova si e nqkva kultura ( makar i ligava i pedalska) i drehite sa samo 4ast ot vsi4ko- ot muzikata, vuzpriqtiqta, na4ina po koito gleda6 na jivota si.

Shadow_Walker
09-23-2007, 09:12
Според мен 90% от имотата /поне в България/ дори не знаят, че имо музиката всъщност е имоушънъл и то кор...
така си е...

paraline
09-23-2007, 10:18
eto vij za emo style -> http://oneweb.utc.edu/~wnx823/Style.htm

Борат
09-23-2007, 10:21
значи да си гей 8)

Fallen Leaf
09-23-2007, 11:55
Четеш и трите линка в подписа ми и приключваме темата.
Няма нужда от повече пояснения/shit по адрес на жанра.

find_m3
09-23-2007, 13:35
awe razbiram gi teq raboti emo style......
moite best fr e takava
mi to razni 4erepi emo s1rca opredeleni cvetove (pove4eto se obi4at v 4eno bqlo lilavo i rozovo ) ima i mn de ne6ta pri4eskite obyvkite (kecove) i t1i natam


олдскуул кецове да поясним ,но като гледам много емота са толко извратили стила ,че повечето носят скейтшуус кецовете #-o

Anger
09-23-2007, 17:27
Пичове, наскоро бях в Германия, там наистина успях да видя истинско Имо, такова, каквото е... Първо,като облекло истинските депресирани и чувсвителни Имота изобщо не биха си помислили да се облекат така, че да привличат внимание,нещо, което с този наложен стереотип на обличане е невъзможно, бих казал, че те са доста нечистоплътни и неприветливи на външен вид, чорлави(нямат никакви специални грижи по косата), и раздърпани. Това показва вътрешното състояние на човека, а не модни уж Имо парцалки, с които тукашните Имо ,,последователи`` се контят и надуват дори...Повярвайте ми, нито едно Имо не би се държало така, те имат проблеми с общуването с хората, граничещо с болестно състояние, развити паранои, и т.н... С такова създание не може да се проведе човешки разговор, те бягат от хората.... А и да не ми разпраят някои какви пичове били тия, колко печени и не знам си какви още.., просто не знаете колко проклети могат да бъдат тези.. Доста проблемни са и са аутсайдери, но тук в БГ понятията са доста изместени, за съжаление, но какво да се прави, тук просто няма условия да се зароди такава истинска общност, просто сме си разглезени,малко или много, което в западното общество се коригира и поправя от ранна детска възраст, нещо, на което тук не сме свидетели... :shock:

#Gravity Of Love#
09-24-2007, 13:25
Ееей брао на Anger :wink:
Сега след като се образовах малко по тая тема.. (или поне така аз си мисля :-D ) ще си изкажа "великото" мнение... :lol:
Емотата като цяло не са лоши... вярно е че са супер депресирани отчаяни и пълни с желание да видят задгробния живот... Но те са аутсайдъри... => как можем да говорим за тях, че са яки или, че не са... в смисъл.. не ги познаваме.. не знаем какъв живот имат.. не знаем.. какви проблеми имат.. че за да са толкоз зле.. пцихически.. (но тук говоря само за истинските емота... :wink: )
Колкото до тея позьорчета.. в нашата велика държава.... не нямат почти нищо общо.. с истинското емо.. мислят си.. че като ги е зарязало гаджето, което токлоз са "обичали" е дошъл краят на света... а с това... и безкрайните им приказки за самоубийство.. просто защото сега е поредния път.. когато емото е на мода... те са решили че това е интерено.. и че ще спечелят доста внимание.. що да не пробват тогава?? мн ми е интересно.. преди да са "станали емота" кви ли са били... чалгари??? скейтъри???? пффф ](*,)

MaCeTo_
09-25-2007, 09:00
Емо си,ако ваще са те кръстили Емо,Емил,Емилиян ...

Ей тва е най-точния отговор :smt005 :smt005 :smt005

Child_In_Time
09-25-2007, 09:21
http://img526.imageshack.us/img526/1536/65281902yk7.jpg


Хахаха

takedowned
09-25-2007, 09:26
Абе да ви еба черепчетата и сърчицата и изключително тъпото "emo style" .
Емото няма нищо общо с тва да си някъв шибан депресант,да се режеш,щото приятелката ти те е зарязала,да имаш някъв грозен бретон,кецове и не знам кво,въобще всичко дето го изброихте са ебати глупостите.Тия групи като dashboard confessional и my chemical romance не са емо и чесно казано нямат абсолютно нищо общо с емото.Просто някъв малоумен журналист от тъпо тийн списание ги е нарекъл емо и от там се е преебало всичко.
Значи,емото възниква в Washington,DC в средата на 80те и пика му е 85-та известна като революшън самър с групи като Rites of spring,Embrace,Gray matter,Fire party,Faith,Moss icon,One Last Wish,Dag nasty и т.н. които правят истинс революция в тогавашната хардкор сцена и биват по емоционални по време на концертите си и въобще обръщат повече внимание на емоциите си (тва не значи че се режат и сякви простотии) После Ian Mackaye (:smt041 ) от Embrace и Gui Piciotto от Rites of Spring (считана за първата емо банда) след разпадането на групите си сформират Fugazi които вкарват доста инди рок в емовското си звучене и съответно емото се популяризира и става инфлуенс за тогавашните инди рок банди и съответно групи като Hot Water Music,Texas is the reason,The promise ring,Sunny day real estate и други започват т.нар. втора вълна на емото (макар че според мене всичко след фугази не е никво емо) която е доста по радио-френдли доста по-лека,няма го крещенето на ранното емо,емоционалните актове и т.н. Jimmy eat world е първата "емо" група подписала с major label,съответно по-късно групи като Jawbreaker също подписват с комерсиални лейбъли и така започва комерсиализацията.После идват още по шитавите dashboard confessional,afi,senses fail,my chemical romance,death cab for cutie,fall out boy и т.н. и на тва му викат трета вълна имо,което повечето български и световни имота слушат,а тия дето се имат за знаещи слушат и втората вълна,обаче истинското имо винаги е било първото и ако все пак има такова нещо като имо хлапе то ще изглежда така:

http://freewebs.com/youdontknowemo/la_quiete_show.jpg
а не така:
http://www.fnokd.com/wp-content/uploads/2007/06/emo_kid.jpg
и слушайте повече олдскул хардкор [-X

monityY
09-25-2007, 10:13
http://vbox7.com/play:62572c6e

fuckface
09-28-2007, 19:38
Да си емо значи да си педал

PY_MACKA
09-28-2007, 22:16
http://emolove.dir.bg/_wm/library/?df=353399&GDirId=69214bd44ebf149e6547b104007dddfa
РАЗГЛЕДАИ ТУКА
ИМА СИ СИ4КО :)
МИ ЕМОТАТА са депресанти...

rusalkata_
09-29-2007, 09:14
нз колко са "депресанти"(или може би имахте предвид "депресирани"),но си нямам на идея как изглежда тогава истинско емо,каквото го описа Anger.
виждала съм емо в България и Италия.за разлика от тук,там всеки 2 е емо,никой не ги мрази и оплюва.момичетата си се обличат с черно-бели гуменки,кецове или тези обувчици на точки,звездички и т.н.имат си бритоните на една страна или просто прав си бритон.
мен лично страшно ме кефи стила им на обличане,гримиране...
откакто си подстригах бритона на една страна(ест за да е хубав го оставих по-дълъг,така че да покрива едното око),изправям си косата с преса,за да е винаги права започнаха и на мен да ми викат емо. :-s цял живот съм си била с бритон,а сега като го промених всички забелязват.не мисля,че се обличам като емо...е,нося кецове,имам си типичната диадема и колан със звездичка,но не се възприемам като емо.аз съм си аз.слушам такава музика каквато ми харесва и само 3 емо групи.
но това да ти лепват етикети без да те познават и да знаят какъв си го мразя от край време.така че не лепвайте етикети,че емотата са еди какви си,метълите са нз какви си-глупаво е!!!

Doomcryer
09-29-2007, 09:23
Да си емо значи да си педал
=D>
Emo Boys = "fuckface" вече го каза :mrgreen:
Emo girls rlz :-D

FeelTheBeat
09-29-2007, 14:45
Лично на мен ми харесва емо стила на обличане, при момичетата. Както и грима... Но за момче, това просто не мога да го приема! :-s
http://www.youtube.com/watch?v=XEJDGLF-e18

r0yS
10-01-2007, 19:51
Абе да ви имам и ЕМОТАТА :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
некви черепи алабала направо се пуквам от смях. Тук в България е пълно с така наречените Емо-позьорчета!! или по точно така да ги наречен Емо-чалга Кидз :smt016 Как да кажа... просто !!shame!!! и някой хора (да има ги) така да кажем, истинските емо-та в Българиа ги е срам да се нарекат такива :smt005 поради простата причина, че някфи си 12 / 13 а и 14 годишни момиченца и момченца лепнали така наречения бретон, слойили вратовръзката на тате ии айде аз съм емо ... и все пак слушам и Гергана, да не забравим и Преслава.... има ги да да много са безброй вече... плаче ми се ... И така моето мнение за емотата е абе --Емоционален, Малолетен, Олигофрен (тоест негативно) сцийн е куде куде по яко (Въпреки че си е същото, НО си има едно голямо НО)
И имам молба към Emo wanna be kids плс ама наистина моля ви престанете с позьорските си истории СМЕШНИ СТЕ!! Оня ден гледах едно момиче сигурно на 13 седеше на пейката захлупила глава уж реве и естествено кривите крака ги има ...нали знаете.. :smt005 :smt005 :smt005 #-o :| :roll:

lovemusic
04-11-2009, 10:46
Пффф боже това ИМО не е стил ами душевност истинските имота не им пука как ш се обличат обличат се така както се чувстват и си слагат бритони за да не им гледат лицата крият се защото са депресирани.В България вече всяко второ чаве гледало картините в нета се опитва да се прай на ИМО и тука само тва си знаем ИМО КИД та ИМО КИД като имаш бритон вече ти лепват етикет ТЪПО ИМО ДЕТЕ или пък ПРИЛИЧАШ НА ЕМО даже не знаят,че не се произнася ЕМО,а ИМО..... в България имо деца няма те само изглеждат така и това се нарича Сийн до колкото мисля.Аз уж имам някакви имо приятели който изобщо не се държат като имота смисъл печени са си,но това да слушаш определена музика и да имаш бритон и гривни не те прави имо.Истинските имота се движат на групички и общуват само по между си,те не са контактни и хората не ги разбират..... Аз честно казано не съм виждала истинско имо дете.В моя град се е напълнило с такива чавета дето питат "От къде мога да си зема дрехи ИМО СТАЙЛ" Или пък "Ще си направя имо прическа" и като имаш бритон и кецове и вече си имо.Аз нямам нищо против имотата тия дето горе-долу им се получава да изглеждат така ама тия дето са некви чалгари и се праат на имота си ги псувам като нищо.....

BrainlessROCKBABY
04-11-2009, 16:39
abe ko zna4i da si emo momi4e ili mom4e ako moje mi obqsnete kakvo zna4i emo

Емо е:
1. Да си с бритон на една страна и отзаде косата - на бодлички или нещо такова.
2. Емотата вечно са в "любовна депресия"
3. Да слушаш емо-кор
4. Да си режеш вените от мъка
5. Да си тъп
6. Да си бисексуален
7. Да си МНООООГО ТЪП
8. Да не приличаш на нищо...

:smt005

+ емоционално-малтретиран олигофрен. >.< Писна ми от псевдоимота, окупирали паметника на "Тройката" в Бургас, а насреща им винаги има скейтъри/байкъри, мегапсуващи ги, но с право.. Някои фейкове стигат далеч и я майка им, я баща им ги сварил мъртви с прерязани вени :lol:

sunlight44
04-12-2009, 16:53
"Мамо мамо,подай ми вените...опа ножа де! " :D мн зле..от такива кат тях кат варвиш по улицата особено момче емо кат вииш ти се повръща,с розожата тениска бррр.. "маже"...

r0r0
04-12-2009, 17:38
поровете се в нета има толкова мнооогооо писано по тая тема осовено тук --> http://www.theemo.net Айде радвайте се Пфф.. Не мина ли тая скапана мода на тия рошшави зализани отчаяни затъпели самоубийци.... :X В раздел Музика и Филми Хм... Висля че не е мястото тук за такава тема... :? :?

streamers
04-23-2009, 21:18
Истинските емота отдавна са си прерязали вените :D

kyker4y
10-08-2009, 13:23
Тематаа е добре замислена.Само искам да питам ако нося кецове подобни на converse и че нося суитчъри и винаги съм си весел не използвам гримове като фондютен или черен молив или някви такива не си режа вените. та въпроса ми е ЕМО ЛИ СЪМ? :-D :-D :D :D 8-) :D :D

Nefarian
10-12-2009, 16:44
abe ko zna4i da si emo momi4e ili mom4e ako moje mi obqsnete kakvo zna4i emo

Емо е:
1. Да си с бритон на една страна и отзаде косата - на бодлички или нещо такова.
2. Емотата вечно са в "любовна депресия"
3. Да слушаш емо-кор
4. Да си режеш вените от мъка
5. Да си тъп
6. Да си бисексуален
7. Да си МНООООГО ТЪП
8. Да не приличаш на нищо...

:smt005

Не сте запознати със същността на имо-то, описваш се модерни мейнстриим лайна ...

LoveRetroMusic
10-12-2009, 19:26
:smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078


А преди ги харесвах, боже ... :(

lovey0u
10-12-2009, 20:07
Истинските емота отдавна са си прерязали вените :D

+1 :razz:

Euryale
04-27-2011, 19:13
Има огромен спор за това кое е истинското имо?Кое е това,което различава поузърите от истинските?Сега ще ви изясня :

1.Истинското имо се чуства добре в дрехи,съвпадащи със стила и не се чуства добре в например кифленски или фешънски дрехи,а поузърите се овличат по лъскави,изсулени,много елегантни и тн. дрехи.
2.Истинското имо слуша скриймо,емокор и/или метъл и/или акустична музика.Поузърите си слушат чалга,поп,джаз,gangsta rap и тн.
3.Едно имо се реже защото болката от любовта плюс болката от ежедневието му идва в повече.Поузъра се реже защото е разглезен идиот,който мисли,че е много яко и е страдал достатъчно за да го прави,просто защото така е решил.
4.Момчетата имо НЕ СА ПЕДЕРАСИ!Те са просто по-чувствителни и според мен са по-добри гаджета от всеки друг стил.Плачат понякога,защото са хора,които обичат истински,също както и момичетата от този стил.Няма да видите имо,което ще завижда за гаджето на приятелката си като чалгарките,които пеят "Може да не е мой,но няма и да е твой" и неща от този род.Ако обичат,обичат задълго.Те знаят какво е да си "kicked when you're down" и не действат така егоистично и първосигнално.

ЗАПОМНЕТЕ!!!

1.Някои имота още не са открили своя стил и както вече споменах,не се чувстват добре в дрехи,които не съвпадат с него.Аз например слушах поп и се обличах като кифла,защото това беше музиката,която вървеше по телевизора и нямаше откъде другаде да слушам и да избирам.Чувствах се "неудобно в кожата си",докато не почнах да слушам емокор,когато ми пуснаха интернет и не смених гардероба си.
2.Едно имо може да не слуша само емокор,но например също и рап,някакъв денс и тн.Тази музика им е за когато са в определено настроение,което отразява тя.Важното е да им харесва истинската имо музика и да слушат главно нея.
3.Рязането може да бъде извършено по всяко време.Имотата държат тази болка в себе си постоянно и не могат да избягат от нея.Не си викат "А,нямам кво да прая,я дай да се резна",просто това е техния начин да притъпят болката.(Не се опитвайте да разберете частта за рязането,чувството,което ги кара да се режат е особено и не е за всеки начин на мислене.)
4.Това,че са много не е вярно.Да,има ги,но са ужасно малка част от обществото.Също,имото не е постоянно депресирано.То е така в повечето време,но тези хора също се забавляват.Не всички се оставят да бъдат тормозени и не всички дружат само с имота.Те предпочитат компанията на други имо,но не винаги това е възможно.

---
Това е от мен,дано съм пояснила поне бегло какво е имо за мен и дано по-малко хора го разберат погрешно.Благодаря на тези,които ме подкрепят.

RaWw
04-27-2011, 19:19
МОЛЯ ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА !

iLovePussyJuice
04-27-2011, 21:16
that's so 2007 :(

ArrowsOfDeath
04-27-2011, 21:29
Верно, отдавна им мина модата, не са интересни вече.