PDA

View Full Version : Есенна Умора?



09-23-2007, 09:43
Какво представлява? На какво се дължи? Как да я преодолеем?

Seniorita
09-23-2007, 09:46
Моята есенна умора трае 6 месеца. След това идва пролетната.. и тя толкова :-D

NerazreshenSimvol
09-23-2007, 10:29
Какво представлява? На какво се дължи?

Есенна умора = МЪРЗЕЛ :!:

namina
09-23-2007, 10:33
Освен пролетна има и есенна умора Ако през есенните дни чувствате известна сънливост, отпуснатост и умора, ако ви се струва, че сте малко “крейзи”, не е изключено това да се дължи на времето. Годишните сезони влияят положително или отрицателно върху организма и психиката на човека. През есента се повишава концентрацията на положителните йони, а това се отразява неблагоприятно на свръхчувствителните натури и може да предизвика внезапна умора, разсяност, дори и лека депресираност. Мрачните дни, сивото небе също въздействат потискащо. Специалистите говорят за “носталгия” по слънцето и препоръчват изкуствено осветление. Не се притеснявайте да работите посред бял ден на светнали лампи в кабинета или у дома си. Тази допълнителна светлина действа антидепресиращо и ще ви предпази или ще намали силата на есенната умора.




http://www.tialoto.bg/article.php?cat=33&id=1827

AnTiBuLLsHiTs
09-23-2007, 11:16
Мене есенната умора -> мързела ме държи 12 месеца в годината...е пуска ме за 1 до 7 дена ама на фона на 365 ми изглежда някак малко. :lol:

swords1010
09-23-2007, 11:42
Есенната умора се изразява във чувство за отпадналост, понижена физическа активност, нежелание за физически дейности и така на татък. Спомням си, че миналата година пих някакви хапчета (витамини, мисля) против есенната умора. Защо не попиташ в някоя аптека? :-k