PDA

View Full Version : Щастие



Valar
09-23-2007, 09:55
Сутрин отдели време да се протегнеш, да подушиш свежия въздух навън и да погледаш изгрева... Почувствай как топлината му влиза в теб и как свежият въздух те изпълва с енергия... ако не можеш да разбереш тази красота, моля те, направи ми една услуга и спри да четеш...

Като си говорим за разбиране на красотата, разбери красотата на децата, които си играят, плачат, пеят, смеят и викат като луди... да, те са луди... и ти си бил... това е лудост, от която не боли – можеш да се наслаждаваш на всяка минута от нея...

Когато растем, ни учат да сме зрели, което означава скучни, депресирани и самотни... не позволявай на искрата на тази лудост да угасне...

Говори с по-възрастните... говори с хората, които правят неща без показност и за които дори не се замисляш... Автобусния шофьор, портиера, охраната... всички те са много различни... от тях можеш да научиш за живота само за 30 минути много повече, отколкото за 12 години в училище...

Те виждат младите и си спомнят собствената младост... и си спомнят нещата, които биха искали тогава да са знаели, и се опитват да ни предупредят... въпреки че знаят, че няма д аги разберем...

Разбирай... разбирай хората... разбери, че някои те обичат, но не могат да го изразят по начина, по който ти предпочиташ... разбери, че някои хора никога няма да те обичат по някакъв подходящ начин... просто не си губи времето с тях... или го губи, но си вземи поука...

Не се страхувай да имаш сърце, да харесваш хората, да обичаш хората и да си щастлив, тъжен, разорен... просто не използвай сърцето си като хранилище за омраза... то е създадено да съхранява любов и щастие... другите чувства влизат в кръвта ти, докато ги изгониш от там...

Прави нещо ново всеки ден… дори ако това е да се качиш на друг автобус, да ядеш нещо, което никога преди това не си ял... ще получиш много приятни изненади...

Не очаквай много от хората... още по-добре, не очаквай нищо... просто остави нещата да се случват и се радвай на изненадите... Ако съвсем честно говориш с хората без да очакваш нещо от тях, цялата вселена почва да прави заговор в твоя полза...

Прави прости, глупави и честни смешки с хората... смей се с тях, карай ги да се смеят, научи се как да накараш хората да се смеят... това ти дава чувство за мир и пълнота, което е страхотно... подарък отгоре...

Научи се да разбираш и обичаш семейството си... ти не си нищо друго, освен конкретизация на тяхната любов и мечти... Това не е ли голяма чест? Родителите ти са прекарали месеци или години, като само са си мислели за теб, и са се опитвали всичко да е наред за теб... Бъди благодарен и ги направи щастливи, като просто си щастлив и се държиш мило с тях...

Внимавай със сърцата на другите... уважавай чувствата им и ще ги накараш да се чувстват по-щастливи!

Щастието е дар, което се увеличава, ако го споделиш... вместо да го запазиш за себе си, го сподели с другите... това е като огън, който ще изгасне бързо, ако не го използваш, за да запалиш колкото може повече факли...

Бъди целеустремен и живей за мечтите си... Викай, бий си, тичай... Почувствай силата на решимостта, която ти помага да успееш... Стреми се към това чувство и му позволи да ти помогне в спорта, в живота и в бизнеса...

Танцувай – танцувай и пей много... не бъди дървена глава, слушай музика, която те кара да танцуваш и да танцуваш... танците са дар за човечеството... дар да забравиш различията и да бъдеш щастлив с прекрасна физическа дейност... танцуването освобождава ендорфините... танцуването те прави по-щастлив и по-здрав... слушай музика, която те кара да танцуваш!

Разбери, че страстта и омразата, похотта и отегчението, щастието и тъгата не са завинаги... те ще идват и ще си отиват, на вълни... постоянно увеличаващи се вълни...

Научи, че малките радости, като кученце или топка за децата, са тези, които те карат да се чувстваш ведър... ведростта е повече от щастието и тъгата... Преследвай щастието, но бъди винаги ведър...

Старите хора са ведри... те знаят, че времето им е отминало... те са си взели поуките... и се радват на неща, като изгрева, свежия въздух, луната, звездите, двойки, които вървят ръка за ръка, децата, тичащи наоколо...

Приятели... сприятели се с много хора... направи усилие да имаш истински приятели и да бъдеш приятел... приятелите ще те научат как да бъдеш търпелив... и в замяна ще ти отдават вниманието си... ще им пука за теб и ще върнат ведростта ти...

Усмихвай се – усмивката привлича хората както красивото цвете привлича пчелите... Усмивката идва от душата... Не можеш да я подправиш, а дори и да го направиш, е по-добре от нищо, нали?

Гледай хората... отдавай им вниманието си, те искат да бъдат забялязани, те правят много неща, като мислят повече за другите, отколкото за себе си... кажи, че косата изглежда страхотно, че новата обеца е страхотна и т.н...

Слушай хората... понякога те просто искат да бъдат разбрани... искат да споделят през какво минават... слушай без да очакваш да бъдеш слушан ти самият... един ден, когато наистина, наистина имаш нужда някой да те изслуша, ще го получиш...

Прегръщай – прегръщай хората... прегръщай сестра си, брат си и приятелите си... прегръдката те кара да се чувстваш по-човечен... и прави другите хора щастливи...

Не прави неща, в резултат на които очакваш същото... направи ги и не очаквай нищо в замяна... защото когато наистина, наистина имаш нужда, ще ги получиш...

Някои хора съществуват, други оцеляват, а трети живеят...

И някои от тях биват запомнени завинаги... те маркират живота на хората и местата, през които минават, по начин, при спомена за който всеки се усмихва... а това е безценно... заради това живеем...

Бъди като комета, която осветява всичко по пътя си, за да изчезне и да отиде да осветява и други места... и като всички комети, някой ден ще се върнеш и красотата на твоето сияние вече ще е легенда...

Недей да съществуваш, недей да оцеляваш, недей да живееш...

Направи нещата незабравими... времето е прекалено кратко, за да остане забравено...

Това за мен е щастие! :wink:
Ако някой има други представи моля да ги представи в темата.
Пожелавам ви много любов и близост, щастие и ведрост в живота... :)

Борат
09-23-2007, 10:00
мноо дълго :shock:

да,щастлив съм :-D

09-23-2007, 10:08
Когато растем, ни учат да сме зрели, което означава скучни, депресирани и самотни... не позволявай на искрата на тази лудост да угасне...
Много точно.
Тази лудост определено няма да угасне в мен.
Да, щастлива съм.

bEbsI
09-23-2007, 10:52
Щастлива съм,защото обръщам внимание на малките неща в живота. O:)

gLoRiOuS_aNGeL
09-23-2007, 11:09
Hubavo e napisano,no ako go ponamali6 6te go pro4etat pove4e hora!

KiLLeR_InSTiNkT
09-23-2007, 11:23
Малко дълго, но интересно. :wink:

Valar
09-23-2007, 13:29
Ако го намаля ще се изгуби есенцията!
Така ми дойде размечтах се и го написах сравнително дълго. :wink:

09-23-2007, 14:35
gLoRiOuS_aNGeL, не знам защо си мисля че тази (http://free-zona.net/hosting/images/1190558259.jpg) картинка ще ти стои по-хубаво на подписа ;)
Много добре е написано, браво!

AliceSw
09-23-2007, 17:42
И някои от тях биват запомнени завинаги... те маркират живота на хората и местата, през които минават, по начин, при спомена за който всеки се усмихва... а това е безценно... заради това живеем...

малко ме дразнят някои клишета, които използваш, това го прави като статия от списание...но не го казвам, за да критикувам...казал си не едно вярно нещо, като това горе...щастието е твърде субективно и лично, всеки го изживява по свои начин и го разбира така...

teenkopele
09-23-2007, 20:31
В момента съм 1/2 щастлив.