PDA

View Full Version : Проблем със задача по информатика!



gub4eto
09-23-2007, 12:16
Зравейте на всички!! ;-) Имам една задача за домашно по информатика. Нещо като логическа задача е! Ето я и нея:
Имаме 9 монети, едната от който е фалшива, тя е по-лека. Разполагаме и с везна. Открийте фалшивата монета най-много с 2 притегляния.
Така значи аз се опитах да я реша, но не успях с 2 притегляния.
Надявам се че вие ще ми помогните, ще съм ви мн благодарна. :-)

BlueDevil
09-23-2007, 12:38
Аз го измислям с три... :roll:

thefreak
09-23-2007, 12:51
Невъзможно е с 2 претегляния.

VerryBerry
09-23-2007, 13:05
i na men ne mi izliza s dve...ne6to se e obarkala g-jata mai... :|

Obsession
09-23-2007, 13:50
Струва ми се невъзможно с 2 :roll: С 3 става обаче.

копче
09-23-2007, 15:59
Зравейте на всички!! ;-) Имам една задача за домашно по информатика. Нещо като логическа задача е! Ето я и нея:
Имаме 9 монети, едната от който е фалшива, тя е по-лека. Разполагаме и с везна. Открийте фалшивата монета най-много с 2 притегляния.
Така значи аз се опитах да я реша, но не успях с 2 притегляния.
Надявам се че вие ще ми помогните, ще съм ви мн благодарна. :-)

1 теглене: Взимаш 6 монети и мериш по 3 във всяка везна. Ако са равни, хвърляш ги и следва 2-то теглене с останалите 3 монети. Ако не са равни, вземаш трите по-леки монети и следва 2-то теглене с тях.
2 теглене: Мериш две от монетите - ако са равни, третата е фалшива, ако не - виждаш коя е по-лека, тя е фалшивата.

BlueDevil
09-23-2007, 18:03
Зравейте на всички!! ;-) Имам една задача за домашно по информатика. Нещо като логическа задача е! Ето я и нея:
Имаме 9 монети, едната от който е фалшива, тя е по-лека. Разполагаме и с везна. Открийте фалшивата монета най-много с 2 притегляния.
Така значи аз се опитах да я реша, но не успях с 2 притегляния.
Надявам се че вие ще ми помогните, ще съм ви мн благодарна. :-)

1 теглене: Взимаш 6 монети и мериш по 3 във всяка везна. Ако са равни, хвърляш ги и следва 2-то теглене с останалите 3 монети. Ако не са равни, вземаш трите по-леки монети и следва 2-то теглене с тях.
2 теглене: Мериш две от монетите - ако са равни, третата е фалшива, ако не - виждаш коя е по-лека, тя е фалшивата.
Уфф, да! =D> #-o #-o

gub4eto
09-23-2007, 18:13
Много благодаря на всички, които ми се притекоха на помощ!! =D>