PDA

View Full Version : Урочасване?



09-24-2007, 07:58
Здравейте?
Какво знаете за урочасването?
Какви са признаците, когато някой те урочаса. И след колко време след като ти "баят" ти минава?
ПЛС без ебавки.Който не вярва на тези неща нека да не пише.

quench
09-24-2007, 08:06
ако вярваш силно, сложи си дриймкетчър над леглото

все пак да кажа, че самовнушението ти влияе, защото знаем за силата на психосоматичните въздействия

sh3_1s_7h3_0n3
09-24-2007, 08:09
Признаците не са ли строго индивидуални? :-k
Аз знам, че ако усетиш, че някой те е урочасал (ъъ..не знам как ще усетиш) трябва да си измиеш очите с вода.
Помня, че като бях малка, винаги, когато майка ми ми правеше прическа и излизахме, независимо дали навън или за у-ще, и ми завързваше един синец в панделката "против уроки" :-k

нооо не знам да ти минава с 'баене'... освен ако не говориш нещо като 'леене на куршум', но то вече там е др работа.. не е 'против уроки' :roll:

KaTinCeTy
09-25-2007, 10:30
Аз съм си доста суеверна и вярвам, че наистина има урочасване и от баба ми знам, че има хора които имат "лоши очи" и дори и несъзнателно могат да те урочасат като например ти кажат "Какво хубаво дете" или нещо от сорта. Затова много хора носят на ръцете си червени конци или синьо око. Също така знам, че за да се предпазиш да не те урочасат, трябва да се "заключиш". Това става като си кръстосаш пръстите на ръцете(показалеца и средния), като си кръстосаш ръцете или като си кръстосаш краката, а за най сигурно и трите едновременно :-D . А аз за да се предпазя от уроки нося на ръката си от тия гривнички с кръстчета, които ги правят по манастирите и се продават в църквите, и винаги преди да тръгна някъде се прекръствам. :)