PDA

View Full Version : Защо са толкова жестоки?



09-24-2007, 13:35
Здравейте!
Искам да ви попитам защо, ако едно дете е по-пълничко от другите или се различава по някакъв начин от другите (в моя случай,че нямам никакви гърди,а съм 8-ми клас :( ) веднага трябва да му се подиграват и да му набиват комплексите??? :smt013 :smt013 :smt013 Децата са ужастни същества :smt010

thefreak
09-24-2007, 13:38
УжасНИ са, да.
Така е, намира се слабоста на един човек и не го оставяш да я забрави никога.
Има изход от тази ситуация.

ivakavlad
09-24-2007, 14:07
Здравейте!
Искам да ви попитам защо, ако едно дете е по-пълничко от другите или се различава по някакъв начин от другите (в моя случай,че нямам никакви гърди,а съм 8-ми клас :( ) веднага трябва да му се подиграват и да му набиват комплексите??? :smt013 :smt013 :smt013 Децата са ужастни същества :smt010

Не се безпокой бъди непокист като мене на мен от както се помня ме обиждат защото на 5 годикни си счупих носът и ми беше (то още ми е) станал огромен после ми го чупиха и в момента неприличам на нищо постоянно ми се подиграват заради това ама да не ти пука.А между другото не само децата са такива повечето хора са такива нещастници и само се присмиват на другите просто така е устроен светът и надали някой ще може да го промени за съжаление :smt011

Aggressive Perfector
09-24-2007, 14:14
Поредната депресирана... :-({|= Гадни емо-та! :evil:

Sweet__baby
09-24-2007, 14:52
Абе то на днешно времее...толкова неща са се променили, чее направо няма да ми стигне времето да ги изброя...
По темата: не обръщай никакво внимание, на тези, които ти се подиграват и т.н.! Това да не ти е проблема...Още поне 3 години и ще спреш да караш пубертета, а дотогава ще настъпят и още промени в теб! :wink:

09-24-2007, 15:10
Абе що се не гръмнете някъде ми не е ясно!
Били ли сте в нейното положение, та само пискате "Не им обръщай внимание, остай ги..."
Не е лесно, разбирате ли? Имате ли си напредстава колко е трудно да пропуснеш това покрай ушите си? Щом тук търси помощ значи е опитала!
Това е ужасно което се случва в днешно време.
Много добре те разбирам, била съм в твоето положение, макар и не по същата причина, всички ми повтаряха да не ги слушам-но-това пак към онея пискащите-НЕ СТАВА ТАКА!
Тя дори да ги остави всичкия гняв се събира в нея и накрая или се затваря в себе си което не и носи нищо добро или става бомба със закъснител и избухва върху приятел, родител или кфото било там.
Точно тук е грешката!
Опълчи им се.
Кажи -Къв ви е проблема на вас?
Никой не е идеален, колкото и клиширано да звучи, намери нещо лошо в тях и отвърни с удар!Лично аз така направих и подейства.Мразя хора които търпят другите да ги подиграват и си мълчат, поне аз не съм с такъв характер и затова го смятам за недопустимо.
Ако не стаа дай тука да събираме форумна армия да сплашиме кой треа и кой не и ш' се опрай ралтата.

alkobalko
09-24-2007, 18:59
Защото и те са комплексари и се опитват да се изкарат силни, като набадат другите. Да не ти пука обаче. Те не са с нищо повече от теб.

foreverr
09-24-2007, 19:31
да наистине в днешно време всеки се подиграва без да се поставя на мястото на този който се подиграва-по добре не обръщай внимание на подигравките , защото ще си в огромна депресия ](*,) :x

_butterfly_
09-24-2007, 19:49
За съжаление е така. Човек мачка и се подиграва на всеки който според него е под нивото му. Ако някое момиче е пълничко, без самочувствие, не пуши и не прави секс и обувките му са под 100 лв- край то е обект на подигравки които още повече подбиват самочувствието му. Изходът не е да се правиш, че нищо не е станало, а да убедиш самата себе си че си пълноценна личност и че другите не падат по-долу от теб. Разбереш ли го ти самата, ще го разберат и те. Не се затваряй още повече в себе си, не се депресирай и си придобий самочувствието.

i'm so excited!
09-24-2007, 20:47
всички сме били обект на подигравки, било то заради едни цици или нещо друго, всички сме минали от там.
на мен до днес са ми останали някакви комплекси, които са ми били набивани в осми клас да речем.
не можеш да ги накараш да спрат да ти се подиграват щом вече са започнали.
и да ти порастнат гърди с едното *щрак* те ще се хванат за нещо друго, мисля, че ти е известно това.
съсредоточи се върху други по-важни неща в момента. а циците ще дойдат, имаш още година, две, три, четири.
а всъщност дори и да не дойдат, голяма работа. гарантирам ти, че след 4 години вече изобщо няма да ти пука :D

Liar
09-25-2007, 13:58
Относно физическия проблем-ходи на фитнес и спазвай диета.Виждала съм доста пълнички хора,които въпреки всичко си хапват вафли,чипсове и т.н.
Относно психическия-кой каквото и да казва,върви с високо вдигната глава,дръж се като непукист(в границите на нормалното,разбира се),а и ти също можеш да отвърнеш!Потърси недостатъците у тях и ги изтъкни!
Ако ти самата не се възприемаш като равноправна личност и достатъчно приятели няма да имаш.
Успех,мила :)

PaSs1on
09-25-2007, 15:42
Абе що се не гръмнете някъде ми не е ясно!
Били ли сте в нейното положение, та само пискате "Не им обръщай внимание, остай ги..."
Не е лесно, разбирате ли? Имате ли си напредстава колко е трудно да пропуснеш това покрай ушите си? Щом тук търси помощ значи е опитала!
Това е ужасно което се случва в днешно време.
Много добре те разбирам, била съм в твоето положение, макар и не по същата причина, всички ми повтаряха да не ги слушам-но-това пак към онея пискащите-НЕ СТАВА ТАКА!
Тя дори да ги остави всичкия гняв се събира в нея и накрая или се затваря в себе си което не и носи нищо добро или става бомба със закъснител и избухва върху приятел, родител или кфото било там.
Точно тук е грешката!
Опълчи им се.
Кажи -Къв ви е проблема на вас?
Никой не е идеален, колкото и клиширано да звучи, намери нещо лошо в тях и отвърни с удар!Лично аз така направих и подейства.Мразя хора които търпят другите да ги подиграват и си мълчат, поне аз не съм с такъв характер и затова го смятам за недопустимо.
Ако не стаа дай тука да събираме форумна армия да сплашиме кой треа и кой не и ш' се опрай ралтата.

аз съм го чуствала беше ми много гадно миналата година едно момче дето беше 2 год по голям от мене 7клас а аз бях 5ти и тои си мислече че след като мойта плоска приятелка носи сутиен натъпкан с подплунки тва значи че сички тряа да носат аз се си повтарях не ми дреме догодина кат почнат да ми растат ще видят тия дет ме обиждат а по догодина още повече ама дори и да им го кажеш те пък почват да ти се подиграват още повече само и само щото си се опитал да се опълчиш срещу тях и почват да ти го връщат веднъж ме бутна мн гадно и ме удари мн злобно и то нарочно напрао беше мн гадно и така напрао изпуших накрая :smt013

ouT-oF(coNtr0L)
09-25-2007, 16:26
Напълно съм съгласна с о.с.!!Авторке, разбирам те напълно, повярвай ми.Не са ми се подигравали за това, а за други работи .. което не е важно.Истината тук е , че повечето хора са едни пълни нещастници и комплексари! Това " не им обръщай внимание" не помага - от личен опит го казвам.. Хубаво не обръщам внимание обаче раните си остават , милички .. :smt011 не можеш да се измъкнеш!Няма начин .. !И сега след вече 2 години срещам тези хора по улицата казвам и "здр" и те хващат безумната тема и започват да се подиграват с мен.Да децата са жестоки.Много жестоки..!

biskvitche
09-25-2007, 19:11
Хората (и особено децата) много често усещат слабите ни места. Когато се чувстваш неуверена и не се харесваш, другите го забелязват и го използват срещу теб. Положи малко усилия да се харесаш сама, да се почувстваш красива и уверена, тогава и другите ще те харесват :wink:

UnaBletoLoVeU
09-25-2007, 21:20
В класа ми има един голям комплексар. Търси дефектите у другите само, за да отметне погледите от неговите. Понеже аз и една моя приятелка не обичаме да се заяждаме за съжаление станахме обект на неговите нападки. Едни мои приятели го набиха. Това НЕ помогна. Всичко се трупаше в мен, понякога не издържах и го изкарвах на приятелите си, а в последните седмици преди промяната всеки ден се връщах от даскало, скарвах се с някои от нашите, заключвах се в стаята си и ревах. Един хубав ден, когато онова "сладко детенце" ми се изрепчи насреща хвърлих всичките учебници, които държах върху него. Започнах да викам и да крещя, хората минаващи по коридора до стаята ни се обръщаха. Бях готова да хвърля дори чина по него. Изкарах на яве ВСЕКИ един негов дефект. Казах какъв е и защо ни напада..за да прикрие собствените си недъзи!
На следващия ден мина кротко покрай мен и седна в другия ъгъл на стаята!

Успех, миличка!

laracools
09-28-2007, 12:12
Да,децата са изключително жестоки особено на тема външен вид.Но по-лошото е че някои от тях си остават такива завинаги.На мен лично постоянно ми се подиграваха.Подиграваха ми се че съм по-пълничка-това в 5-6 клас.Е после отслабнах и започнаха да се подиграват че съм бяла като сирене.Наистина се засягах и лятото на 8ми клас хванах тен.След това ми се подиграваха че съм прекалено примерна и много уча-започнах да ходя по купони да ставам 'готина'...Чак сега разбирам колко съм била глупава...Но не съжелявам за нищо.Дори мисля че съм станала много по-силна след всички подигравки-което не те убива те прави по-силен нали знаете...И направих извод че каквото и да правиш все ще намерят повод да те закачат- или поне тези,на които не си симпатичен.А голата истина е че неможеш на всички да се харесаш колкото и да се стараеш...В днешно време смятам че всеки трябва да премине през фазата 'подигравки'.Може да прозвучи странно но така се каляваш и в известна степен спира да ти пука за това което мислят другите.Но не дотолкова,че да се отецепиш от света...Защото идва ден в който всички-и 'силните' и 'слабите' излизат навън.Това че някой е всявал страх в училище не означава че ще продължава да го прави и по-нататък.Но ако си преживял унижението може да се каже че си закоравял и дори метафорично казано 'вакциниран срещу подигравки'
Радвам се че е имало подигравки.Голяма работа че е боляло...Много повече щеше да боли после.Както и да е.
Разбирам че си свестно момиче и че няма да правиш глупости.А това че някой е глупав и ти се подиграва говори лошо за него.'Подиграва'-колко детска дума немислите ли?

monityY
09-28-2007, 15:06
znam,tova ne se otnasq samo za gurdite a za kufto i da e problem.. tqh ne gi interesuva kak se 4uvstva6,gledat samo sebe si!pulni egoisti.. nqkoi den oba4e 6te izpitat si4ko tfa na gurba si i 6te vidat kolko e priqtno da se podigravat na drugite...v dne6no vreme ne samo decata,ami i si4ki sa stanali ujasni hora! moga samo da ti pojelaq uspeh za natatak i da ne im obru6ta6 vnimanie,te sa samo edni prosti kompleksari!

slavito007
09-30-2007, 09:08
Ако говориш за даскалото - това да ти се подграват е закон Божи.На всеки поне веднъж са му се подигравали за нещо.И на мене от време на време ме бъзикат,ама аз или ги игнорирам,или се смея и аз на т'ва дат ми се подиграват.Няма да се подтискам ,я !