PDA

View Full Version : Уголемяване на гърдите



Problem_girl
09-24-2007, 13:39
Преди малко прочетох нещо и искам след като го прочете да изкажете мнението си:P
И ще удебеля най-важното за темата :

-----

Преди да може напълно да се разбере как работи един продукт за подчертаване или уголемяване на гърдите, трябва да се разполага с известни познания за причините, на които се дължи развитието на гърдите при жената.

Научните изследвания доказват, че нарастването на гръдната тъкан е в резултат на въздействието на хормоните естроген, прогестерон, пролактин, простагландини и човешкия хормон на растежа. Важно, е че всички тези хормони присъстват в тялото при определен баланс, с оглед на нормалното развитие на гръдната тъкан.

През детството естрогени се отделят в малки количества. След пуберитета количеството на естрогените отделяни под влияние на хипофизните хормони (FHS, LH), се увеличава около 20 или повече пъти.

През този период половите органи се променят от онези на дете, до такива на възрастен човек. Външните генитали се увеличават. Ефектът на естрогените върху гърдите причинява преразпределение на мастните депа, развитие на стромната тъкан, нарастване и разширение на проводящата система. След достигане на полова зрелост заедно с естроген, в по-високи количества се отделят прогестерон и пролактин. Тези два хормона сa причина за нарастване на лобулите и алвеолите на гърдите.

Прогестеронът стимулира развитието на лобулите и алвеолите, което води до размножаване на алвеоларните клетки, до тяхното уголемяване и превръщането им в естествено секретиращи клетки. Прогестеронът обаче не води до отделяне на мляко от алвеолите, освен ако те не се стимулират от пролактина отделян от хипофизата. Прогестеронът предизвиква частично набъбване на гърдите поради промени в лобулите и алвеолите. Частичното набъбване на гърдите се предизвиква и от увеличеното задържане на течност в подкожните тъкани на тялото.

Учените са доказали, че стимулирането на естрогенните рецептори в гърдите, с естроген или естрогено-подобно вещество (фитоестрогени), може да увеличи размера на женските гърди до 150 %.

---------

Естрогенът инициира растеж на гърдите и е отговорен за характерния външен вид на зрелите женски гърди.

При жените яйчниците, на които не произвеждат достатъчно количество естроген, може да се наблюдават недоразвити гърди. С възрастта яйчниците бавно започват да произвеждат все по-малко хормони, което води до провисване на гърдите. Съществуват научни доказателства, че допълнителното въздействие с естроген, може да стимулира уголемяването на гърдите.

Фитоестрогените са изключително близки по структура до естрогените произвеждани от човешкият организъм, поради което проявените ефекти са почти идентични. Въпреки, че фитоестрогените имат по-слабо действие, положителни ефекти се наблюдават във повечето, ако не и във всички чувствителни на естроген тъкани на тялото.

-------

Това вярно ли е ? п.с. това са цитати от една доста обемна информация за гърдите.И ако това е вярно,откъде могат да се набавят тези неща-естроген и тези другите ? 8-[

sexa_na_kompleksa
09-24-2007, 14:23
Защо вместо цял ден да висиш пред огледалото и да си създаваш дефекти,не започнеш да се харесваш такава,каквато си ? Ако гръдната ти обиколка стане по-голяма - какво ? По-интелигентна ли ще се чувстваш ?

Problem_girl
09-24-2007, 14:58
Не пуснат темата,за да ме критикувате,а ако сте запознати с това да ми кажете с нещо вреди ли по някакъв начин на организма,изобщо помага ли и т.н. Човек след като не се харесва,защо да не вземе мерки,да подобри външния си вид? Нали все пак е важно и ти да си се харесваш,а при мен в повечето случаи ме избиват комплекси на тази тема :smt012

Theoatguy
09-24-2007, 15:33
baby, ако искаш да пробваш с фитоестрогени ях соя (не пържена), купи си соево протеинче на прах и прочие, не очаквай и минимално действие.

VerryBerry
09-24-2007, 15:52
mi az tezi ne6ta za prav pat gi 4uvam..nai populqrna si e operaciqta..ama nz-6tom se haresva6-pravi kakvoto iska6,no gledai da ne sajalqva6,za6toto tiq namesi v organizma sa noj s 2 ostrieta i ne se znae kade moje da izbie ''strani4niq'' effekt :wink:

sexa_na_kompleksa
09-24-2007, 16:34
Не се заяждам,просто ти казвам.Писала си тук,защото искаш менения - е,аз го дадох.
:smt006

n0va_s1m_tYk
09-24-2007, 16:52
Не мисля, че може да има лоши признаци...


--- Учените са стигнали до извода, че загубата на хормона естроген, която съпровожда менопаузата, води до затлъстяване и хипертония.

Както е известно, естрогенът защитава жените от сърдечни заболявания, а когато настъпва периодът на менопауза, нивото на естроген в кръвта значително пада, като по такъв начин лишава сърцето от защита.

Именно поради това жените започват да напълняват, разкрива доктор Лурдес Фортепяни из Медицинския център на Тексаския Университет в Сан-Антонио.

По време на изследванията върху възрастни женски плъхове, нестрадащи от сърдечни заболявания, недостигът на естроген довел до повишено кръвно налягане, а след това и до затлъстяване.

Плъховете с отстранени яйчници (което намалява нивото на естроген) имали значително по-високо кръвно и набирали тегло два пъти по-бързо от «контролните» плъхове с яйчници: „Повишаването на кръвното налягане е свързано с увеличаването на теглото”, - резюмира д-р Фортепяни.

Отстраняването на яйчниците също така предизвикало увеличение със 70% на съдържанието на мастния хормон лептин и с 35% на захарта в кръвта.

Когато плъховете били подложени на лечение с естроген, всички ефекти от липсата му започнали на изчезват: „След естрогенната терапия, теглото се увеличава значително по-малко, а кръвното налягане спадна”.

Освен това плъховете, на които веднага след отстраняването на яйчниците бил инжектиран естроген, не изпитвали никакви хормонални и метаболитни ефекти.

По думите на Фортепяни, това откритие ще помогне за откриването на нови терапевтични методи за лечение на постменопаузна хипертония сред жените. ---


Но ако мислиш да се захващаш с това, няма да е зле първо да се консутлираш с доктор.. Успех :)

Problem_girl
09-24-2007, 17:50
Просто ми попадна като информация.И аз не бях чувала.Ама нещу ме е срам да се консултирам със личния си и да му обясня за какво става дума.Да знаете някой сайт,където пишат доктори ?

i'm so excited!
09-24-2007, 20:32
само един съвет ще ти дам - не си играй с хормоните

Problem_girl
09-25-2007, 12:29
Някой знае ли тези вещества в кои храни се съдържат ? :smt017

Arr0gAnT
09-25-2007, 12:55
моето мнение е че тва е доста опасно - не може да се тъпчеш с хормони от малка и да ти няма нищо, не разбирам от това, но според мен е вредно, освен ако нямаш някакъв здравословен проблем, за който се изисква да ти дават хормонални таблетки и т.н.

Liar
09-25-2007, 16:16
Ако нямаш хормонален дисбаланс,допълнителното приемане на хормони може да ти навреди,пиеш ги,без огранизма ти да има нужда от тях.Но не съм експерт в тази област, за това ще се поразровя из нета.
А аз с удоволствие бих се наливала с хормони,но ако нещата бяха толкова прости,едва ли по улиците щеше да има жени с малки гърди :wink:
И все пак ще отделя нужното време,като се опитам да се образовам по въпроса,темата ме заинтригува!

biskvitche
09-25-2007, 18:37
Ако беше толкова лесно да се уголемяват гърдите, мислиш ли че толкова много жени щяха да си дават парите за скъпи пластични операции? А и е доста опасно да се нарушава хормоналния баланс :roll:

Problem_girl
09-27-2007, 07:48
Това ми е ясно,че е възможно да е вредно,баланса как мога да си го проверя дали не е под нормата ?
А и не говорим в големи количества и всеки ден тъпчене с такива неща,става дума все едно да идеш и да си купиш един шоколад примерно за деня или пред няколко дни

Barbie
09-27-2007, 07:59
След пуберитета количеството на естрогените отделяни под влияние на хипофизните хормони (FHS, LH), се увеличава около 20 или повече пъти.


ПуберИтет?! Къде, за Бога, си намерила тая неграмотно написана информация?! :-s

Грешно написаните термини я правят да звучи особено достоверна... :-s

bqsna_teenagerka
09-27-2007, 08:20
Защо вместо цял ден да висиш пред огледалото и да си създаваш дефекти,не започнеш да се харесваш такава,каквато си ? Ако гръдната ти обиколка стане по-голяма - какво ? По-интелигентна ли ще се чувстваш ?

i'm so excited!
09-27-2007, 08:27
Това ми е ясно,че е възможно да е вредно,баланса как мога да си го проверя дали не е под нормата ?

лекар :!: изследвания :!:

Problem_girl
09-27-2007, 12:40
След пуберитета количеството на естрогените отделяни под влияние на хипофизните хормони (FHS, LH), се увеличава около 20 или повече пъти.


ПуберИтет?! Къде, за Бога, си намерила тая неграмотно написана информация?! :-s

Грешно написаните термини я правят да звучи особено достоверна... :-s

Незнам,така си беше,просто ми стана интересна темата дали наистина се влияе по някакъв начин. :-k

Liar
09-27-2007, 13:23
Ако имаш проблем с хормонния баланс,това влияе на растежа на гърдите.Може би трябва да си направиш изследвания...(и аз искам ама нз към кого да се обърна,май към личния лекар предполагам)

Problem_girl
09-27-2007, 15:34
Ако имаш проблем с хормонния баланс,това влияе на растежа на гърдите.Може би трябва да си направиш изследвания...(и аз искам ама нз към кого да се обърна,май към личния лекар предполагам)

Възможно е :smt017 На мен гърдите са ми малки,пък и много съжалявам,че като бях по-малка и бях обсебена от манията,че съм дебела и почти не ядях,нали знаете човек като е в пубертета...сега съжалявам,защото като се отслабва така и от гърдите се губи,сега и да ям ми се трупа другаде,а на гърдите не :cry:
Само,че проблема е,че ме е срам да попитам личната си лекарка,по какъв начин да и кажа,за какви точно изследвания като ме пита защо :oops:

otka4ena
09-28-2007, 10:32
Моля ви се не се излагайте с подобни изказвания.Първото което е,ако някоя от вас имаше хормонален дисбаланс,определено щеше да се разбере-от нередовен цикъл до странно окосмяване и т.н. Тези неща никога не могат да останат скрити,винаги се проявяват.А ако някоя от вас реши да пробва,не очаквайте резултати,най-много да ви порасне брада,не гърдите!

deninka@
10-08-2007, 13:44
sori za v1prosa no Problem_girl ti na kolko godini si?Moje bi ima vreme da ti se dorazvie bjust1t! :!:

Problem_girl
10-08-2007, 13:46
17 и нещо,то закога вече да се развива? :|

deninka@
10-08-2007, 13:52
g1rdite na jenata se razvivat dokato zabremenee.gore glavita macka

Problem_girl
10-08-2007, 14:01
хаха,това не ме успокоява :wink:

deninka@
10-08-2007, 14:12
emi :oops:

hungry_vampire_f
10-08-2007, 15:54
Писна ми от комплексарски истории :evil:

DisciplineAndOrder
10-08-2007, 15:58
Писна ми от комплексарски истории :evil:

:::