PDA

View Full Version : За всички които ще кандидатстват след 12-ти клас



Music Is Life
09-24-2007, 16:38
Neka vseki da spodeli kude misli da kandidatstva.. zashto i kakvi prespektivi vijda vuv visheto uchebno zavedenie,koeto e izbral,zashtoto naistina polojenieto v momenta e paradoksalno...

Sred ikonomicheskite uchilishta za cqla Evropa,ikonomicheskiq universitet v Svishtov e pred UNSS,spored EU. Po-tochno e na 20 mqsto... a UNSS nqkade mnogo nazad
Ot EU udobrenite VUS-ove v BG sa
- NBU
- Sofiiskiq
- natfis

UNSS vuobshte go nqma :smt005 ,a seki se buta tam i sred bulgarskiq student cari mnenieto,za tezi koito iskat da se zanimavat v ikonomicheskata deinost,che v UNSS e nai-dobre..
Po elitnost
NBU - 1-vo mqsto!!!
Ne vi li se struva nenormalno....

Chuh za nqkakuf ikonomicheski universitet v Pravec,koito sled purvata godina ot nego oje da se premestish v Avstriq,nqkoi da znae neshto za nego..

Music Is Life
09-24-2007, 16:52
Da dopulnq poznat.. uchil v nqkakuv si VUS... ne znaen.. s izpiti.. da ne kazvam kakvi.. che i 8-mo klasnik shte gi naprai perfectno.. ot tam se prehvurlq v NBU i si dovurshva visheto v nai-elitniq... :smt005
Sichko e takava kasha...
Cqlata situaciq e tolkova zle,che nqmam dumi

Blab
09-24-2007, 17:09
НБУ въобще не го броя за ВУЗ, т'ва 'се едно Американския колеж да го имам за СОУ... :roll:

За мен:
1.журналистика в СУ - медиапрофил "печат и агенционна журналистика"
2.Не съм решила втората специалност, но:
*архитектура - УАСГ най-вероятно...
* счетоводство и контрол/финанси - УНСС - просто изпитът е елементарен тест, а и не се учи особено много...

Ще ми се да запиша театрознание в НАТФИЗ, просто защото ме влече и ще ми е безкрайно интересно.

Music Is Life
09-24-2007, 17:16
NBU ne go broqt mnogo,no po poslednite danni e na purvo mqsto => nai-dobra diploma

UNSS lesno? :shock:
Dneska bqh v UNSS za informaciq.. choveka ot mi kaza che s diploma po-malka ot 5.50 za momche ,za momiche e poveche.. i 6.00 da izkarash na priemniq izpit.. polovinata ne vlizali... :shock:

Blab
09-24-2007, 17:44
NBU ne go broqt mnogo,no po poslednite danni e na purvo mqsto => nai-dobra diploma

UNSS lesno? :shock:
Dneska bqh v UNSS za informaciq.. choveka ot mi kaza che s diploma po-malka ot 5.50 za momche ,za momiche e poveche.. i 6.00 da izkarash na priemniq izpit.. polovinata ne vlizali... :shock:
хех, и какво пречи да сме от другата половина :wink: тестчето е елементарно, да...дипломата..., да, притеснява ме, но какво от това...

AliceSw
09-24-2007, 20:46
be_true :shock: :shock: :shock:

егати комбинацията от специалности си направила :smt005


аз....съм 12 клас...ще кандидатствам архитектура в УАСГ...мислила и обмисляла съм го много време, но реших да е това, въпреки ужасното напрежение дали ще вляза...такъв човек съм, че не мога да правя нещо, което не обичам, а това е може би идеалът ми за професия


може да пробвам ТУ или Лесотехнически специалностите с рисуване...може да ида на английски и математика в СУ и да си харесам някоя специалност...но дано не ми се налага

Blab
09-24-2007, 20:52
be_true :shock: :shock: :shock:

егати комбинацията от специалности си направила :smt005


хах, не ми се смей, че ще има 5-5 по дупето :lol:
Дам...всички така реагират, но това е:
-От 3-ти клас математиката ми е развлечение, рисуването ми е страст...с чертане ще се справя.
-А литературата и по-точно писането ми доставя неистово удоволствие...и смятам, че ми се отдава:))
-Театрознанието чудесно се връзва с писмената журналистика...., следвам примера на Любенов и едно успяло девойче.
Таааа, странно е съчетанието, но не мога да оставя нито математиката, нито литературата....а рисуването.....и дума да не става :P

sherry
09-25-2007, 06:23
НБУ въобще не го броя за ВУЗ, т'ва 'се едно Американския колеж да го имам за СОУ... :roll:

За мен:
1.журналистика в СУ - медиапрофил "печат и агенционна журналистика"
2.Не съм решила втората специалност, но:
*архитектура - УАСГ най-вероятно...
* счетоводство и контрол/финанси - УНСС - просто изпитът е елементарен тест, а и не се учи особено много...

Ще ми се да запиша театрознание в НАТФИЗ, просто защото ме влече и ще ми е безкрайно интересно.
Еее, супер, аз също мисля да кандидатствам журналистика в СУ, дано и двете ни приемат още от първия път! :) Интересно съвпадение е, че и аз изпитвам голямо влечение към театъра, много ми допада!
Стискам ти палци и ти стискай за мен! :smt006

Blab
09-25-2007, 07:32
НБУ въобще не го броя за ВУЗ, т'ва 'се едно Американския колеж да го имам за СОУ... :roll:

За мен:
1.журналистика в СУ - медиапрофил "печат и агенционна журналистика"
2.Не съм решила втората специалност, но:
*архитектура - УАСГ най-вероятно...
* счетоводство и контрол/финанси - УНСС - просто изпитът е елементарен тест, а и не се учи особено много...

Ще ми се да запиша театрознание в НАТФИЗ, просто защото ме влече и ще ми е безкрайно интересно.
Еее, супер, аз също мисля да кандидатствам журналистика в СУ, дано и двете ни приемат още от първия път! :) Интересно съвпадение е, че и аз изпитвам голямо влечение към театъра, много ми допада!
Стискам ти палци и ти стискай за мен! :smt006
ааааа :smt058 стискам, стискам :D

lLady_MooN_RaiN
09-25-2007, 07:42
Решила съм да кандидатствам в Софийския, Туризъм. Това ми е мечта отдавна, макар и много хора да са ми казвали, че не се влиза лесно. За УНСС съм чувала много противоречиви мнения, но все пак мисля да се пробвам и там.също Туризъм. Единственото, за което се колебая е ако не ме приемат Туризъм в СУ, дали да си избера някоя друга специалност в СУ, или да предпочета УНСС, но сърцето ми подсказва да е СУ...

fiama
09-25-2007, 13:54
be_true, комбинацията ти е убиец, само едно ще ти кажа- две дини под една мишница.... не става. Но не те познавам- може да си всестранно развита личност. Късмет ти желая :) alice sw, архитектурата е много амбизизна специалност, много учене и мерак ти трябва. На мен ми беше мечта, но не мога да рисувам, и се отказах. Математиката там е може би най-сериозната из цяла България! Късмет и на теб :) За НБУ- да не засегна някой, но с тези цени на семестрите, малко действително кадърни хора биха влезли там, дори и да имат желание. Не казвам, че влезлите вече там не са кадърни, но все пак.... за мен това си е ВУЗ, в който се влиза с пари! УНСС- познавам хора влезли финанси срещу "скромни суми", както и такива влезли със солидни знания и здраво учене. Те май каквито влязоха- такива и излязоха, или другояче казано- въпрос на манталитет. За мен СА-Свищов е класи над УНСС!

RoyTheReaper
09-26-2007, 11:01
НБУ въобще не го броя за ВУЗ, т'ва 'се едно Американския колеж да го имам за СОУ... :roll:

За мен:
1.журналистика в СУ - медиапрофил "печат и агенционна журналистика"
2.Не съм решила втората специалност, но:
*архитектура - УАСГ най-вероятно...
* счетоводство и контрол/финанси - УНСС - просто изпитът е елементарен тест, а и не се учи особено много...

Ще ми се да запиша театрознание в НАТФИЗ, просто защото ме влече и ще ми е безкрайно интересно.

Ъъ... мислиш да пишеш 2 специалности в различни университети едновременно? :-s

Jamalska
09-26-2007, 13:19
Хм...
-криминалистика в Симеоново с БЕЛ,история,физкултура и психотест
-физическа подготовка към БА и МВР в НСА с БЕЛ и физкултура...
и другото са некфи крайни вариянти дето не ги щъ ...сиреч нещо не-толкова-тъпо с ист и бел:/
искам във военно:(ама мразя мат

shadow4e
09-26-2007, 21:20
Ще кандидатствам в СУ, ТУ и УНСС.
Искам да влезна в УНСС малко си сменям желанията, първо исках застраховане, после Мио, после финанси, после счетоводство, но така или иначе то първите 2 години се учи едно.
В СУ ще кандидатствам с математика и немски, но нямам конкретно желание. Получава плюс, че ми е на 10 минути от нас, а не е на майната си в Студентски... Други плюсове пред УНСС не виждам. Няколко човека се опитват да ме разубедят, обаче вече почти са на моето мнение :) ВСУ немска филология, политология, социологията въобще не са натоварени, също както е и в УНСС. На всякъде хоратата ти четат лекциите, ти пишеш и учиш колкото искаш. В УНСС си е законно да си платиш и да влезеш и си е направено класиране, което си е след 3-то. Винаги ще има хора, които си плащат и това мен хиче не ме бърка, хора с връзки има навякъде и някои като кажат, че заради хората с връзки, не са успяли да влезнат, направо ми става смешно. Учиш ли здраво и не се притесниш на изпита, ще си изкараш хубави оценки ище си влезнеш и да не е в първата специалност, то ще влезнеш...


Та отклоних се :)

В ТУ би ми било ужасно трудно, но ще кандидатствам като резервен вариант. Не ме е страх от ученето, а от това доколко ще ми е интересно и ще ми се отдава отвътре. И там не е трудно, просто трябва да ти се отдава :)

Blab
09-26-2007, 21:42
НБУ въобще не го броя за ВУЗ, т'ва 'се едно Американския колеж да го имам за СОУ... :roll:

За мен:
1.журналистика в СУ - медиапрофил "печат и агенционна журналистика"
2.Не съм решила втората специалност, но:
*архитектура - УАСГ най-вероятно...
* счетоводство и контрол/финанси - УНСС - просто изпитът е елементарен тест, а и не се учи особено много...

Ще ми се да запиша театрознание в НАТФИЗ, просто защото ме влече и ще ми е безкрайно интересно.

Ъъ... мислиш да пишеш 2 специалности в различни университети едновременно? :-s
журналистиката може да се учи задочно..., ще видя..., но да, мисля 8-[

RoyTheReaper
09-26-2007, 22:03
Не ми е познат механизъм, по който може да се запишеш в повече от един университет. Как смяташ да го направиш? :shock:

GossipGirl89
09-27-2007, 07:04
Аз ще кандидатствам с История и БЕЛ в СУ-искам право :wink: И евентуално за някаква икономическа специалност в някой друг ВУЗ - не е казано да е само УНСС. Мисля си и за това Висше Училище По Застраховане И Финанси-там може нещо финанси или счетоводство и контрол.

secretdream
09-27-2007, 08:21
Не ми е познат механизъм, по който може да се запишеш в повече от един университет. Как смяташ да го направиш? :shock:

Има тази възможност,но е много по-трудно. Например в държавно и частно,задочно и не.

-------------------------------------------------------------------------
Аз ще кандидатствам с история и български за СУ - психология и други специалности.
И НБУ - визуални изкуства.

Bamfi
09-27-2007, 12:58
Аз ще кандидатствам с история и български за СУ - психология и други специалности.
И НБУ - визуални изкуства.
Хаха, почти same here.

Английски или математика (където имам по-висока оценка) в СУ, основно се боря за социология, вероятно ще пиша и психология и други.
НБУ - визуални изкуства.

Като цяло се стремя към реклама, но ще видим какво ще стане. Мечтата ми е да се занимавам с рекламна фотография *момиченце пърха с две руси опашки*.

IKisseDAGirL
09-27-2007, 16:10
Решила съм да кандидатствам в Софийския, Туризъм. Това ми е мечта отдавна, макар и много хора да са ми казвали, че не се влиза лесно. За УНСС съм чувала много противоречиви мнения, но все пак мисля да се пробвам и там.също Туризъм. Единственото, за което се колебая е ако не ме приемат Туризъм в СУ, дали да си избера някоя друга специалност в СУ, или да предпочета УНСС, но сърцето ми подсказва да е СУ...
Абсолютно по същия начин съм.
За УНСС сигурно дипломата няма да ми стигне, но все пак ще опитам. Обаче повече клоня към СУ, туризъм :) От както бях на екскурзия в Египет и си говорих на дълго и на широко с нашата екскурзоводка, това ми е мечтата, страшно много искам да работя нещо, свързано с пътувания или поне уреждане на такива :D Все пак ако не ме приемат с Туризъм - английска филология :wink:

lLady_MooN_RaiN
09-29-2007, 21:39
Ние не стига, че мислим еднакво, ами май сме и от един град...!

IKisseDAGirL
09-30-2007, 07:56
Ние не стига, че мислим еднакво, ами май сме и от един град...!
Сериозно ли си от Д-град? Няма те в онази тема със списъка кой от къде е :P
Сега ако се окажем и от едно училище... :lol:

Jessika_MG
10-01-2007, 20:47
Аз ще кандидатствам с география и английски. Исках туризъм в СУ ама няма да ме огрее :cry: и се налага да вляза в ИУ (винса) във Варна и реших да са МИО там

vaca
10-01-2007, 21:40
a da vi pitam az iskam da u4a turizam s koi predmeti moga

vaca
10-01-2007, 21:41
koi predmeti moga da kandidatstvam shte mi obqsnite li

shadow4e
10-01-2007, 22:04
За турицъм в СУ държиш изпит по География и по език, взимат се и оценките от дипломата по тези два предмета.

XtRael
01-09-2008, 11:58
Аз ще кандидатствам тази година архитектура - главно в УАСГ, може и във ВСУ Любен Каравелов, зор е и то голям,... нооо няма друг начин :)

Sticky778
01-09-2008, 15:32
Цел номер едно ми е УАСГ първо мислех да кандидатствам с Архитектура обаче 3-те изпита по рисуване ме спъват ..тоест можех да се явя на курс по изобразително в университета с което рисуването нямаше да е проблем ..но за жалост изпуснах вече сроковете за записване на курса :(

Сега ще кандидатствам с Геодезия в УАСГ и в Минно-геоложкия
като резервен вариант ми е ССС (Строителство на сгради и съоражения) в УАСГ и във ВСУ Любен Каравелов

Ходеше ми се във ВИНС-а обаче приятели които са там ме разубедиха като ми казаха колко била сдухана обстановката както при студенти така и при преподаватели общо взето голяма брада

Nfan
01-09-2008, 15:57
Neka vseki da spodeli kude misli da kandidatstva.. zashto i kakvi prespektivi vijda vuv visheto uchebno zavedenie,koeto e izbral,zashtoto naistina polojenieto v momenta e paradoksalno...

Sred ikonomicheskite uchilishta za cqla Evropa,ikonomicheskiq universitet v Svishtov e pred UNSS,spored EU. Po-tochno e na 20 mqsto... a UNSS nqkade mnogo nazad
Ot EU udobrenite VUS-ove v BG sa
- NBU
- Sofiiskiq
- natfis

UNSS vuobshte go nqma :smt005 ,a seki se buta tam i sred bulgarskiq student cari mnenieto,za tezi koito iskat da se zanimavat v ikonomicheskata deinost,che v UNSS e nai-dobre..
Po elitnost
NBU - 1-vo mqsto!!!
Ne vi li se struva nenormalno....

Chuh za nqkakuf ikonomicheski universitet v Pravec,koito sled purvata godina ot nego oje da se premestish v Avstriq,nqkoi da znae neshto za nego..

Икономически университет в Правец няма. Тук са 2 университета - City University of Seattle, който е за мениджмънт и Breda, който е за туризъм. В това може да си 100% сигурен, понеже аз уча в Сити вече 2ра година, така че който ти го е казал, говори абсолютни глупости.

Yanichka
01-09-2008, 20:51
Аз ще кандидатствам тази година архитектура - главно в УАСГ, може и във ВСУ Любен Каравелов, зор е и то голям,... нооо няма друг начин :)Същото само че незнам как ще мина изпита по Математика понеже там има много стереометрия която не ми е особенно ясна...плюс Техническия като основно искам инженерен дизайн :wink:

Loshotia
01-10-2008, 05:56
Здравейте! Въпреки голямата ми страст- географията, май ще кандидатствам с история и български- имам време да реша, 11клас съм. Географията сигурно ще ми е втората матура. Инаеч съм се насочила към СУ- психология, социология, политология(най- вече), право. Журналистика най ми се иска, но все още не съм започнала подготовка за нея. Засега ходя само на курсове по история- виждат ми се доста обемни темите и реших от тази година да започна. В УНСС също ще пробвам, но ме притеснява първия модул- математиката. Някой може ли да ми разясни от каква сложност е тя?

secretdream
01-10-2008, 09:33
Аз ще кандидатствам с история и български за СУ - психология и други специалности.
И НБУ - визуални изкуства.
Хаха, почти same here.

Английски или математика (където имам по-висока оценка) в СУ, основно се боря за социология, вероятно ще пиша и психология и други.
НБУ - визуални изкуства.

Като цяло се стремя към реклама, но ще видим какво ще стане. Мечтата ми е да се занимавам с рекламна фотография *момиченце пърха с две руси опашки*.

Социологията и тя влиза в кюпа :) Вероятно ще я сложа на второ място в списъка,а да ме приемат в тази специалност,е по-възможно, отколкото психологията.
За визуалните в НБУ имам огромно желание за фотография и реклама \:D/
За там ще пиша и други специалности,включително психология,както и туризъм.
Въпреки противоречивите мнения да този университет,искрено се надявам обучение да е добро. В последно време,все по.негативни мнения чувам за образованието в Софийския...

XtRael
02-11-2008, 23:01
Като гледам, доста хора са се опътили към Архитектурата, голям наплив ще е ...

Цел номер едно ми е УАСГ първо мислех да кандидатствам с Архитектура обаче 3-те изпита по рисуване ме спъват ..тоест можех да се явя на курс по изобразително в университета с което рисуването нямаше да е проблем ..но за жалост изпуснах вече сроковете за записване на курса Sad

Курсове има през цялата година, всяка събота, ако не се лъжа дори, инъче интензивни ще има през Април и Юни, мисля ...
Като цяло обаче човекът, който подготвя най-добре по рисуване е Добаров!

ThePainIsReaL
02-16-2008, 16:31
Медицина в София или Пловдив. Засега първо желание си остава Пловдив, все по-добри мнения чувам за там, ама ще видим.. :-o

elitututu
02-16-2008, 18:43
11 клас съм в момента решила съм да кандидатствам психология или философия в СУ ..мн исках да у4а в нбу право но го няма като степен бакалавър ;(

daneva
02-25-2008, 15:36
Ще кандидатствам във ВИНС-а, от 9-ти клас ми е мечта :P , но също така и в Пловдив, Шумен, СУ, Бургас.. :) с историяяя :-P

christina_aguilera
02-25-2008, 16:23
Подготвям се за медицина за СУ и МУ в София. Просто мисля, че това най-много ми допада и ще ми харесва да го уча и работя :)

Yanichka
02-25-2008, 19:01
Като гледам, доста хора са се опътили към Архитектурата, голям наплив ще е ...То там всяка година е така и поради тази причина има много разочаровани затова трябва да имат резервен вариант тези които мислят в УАСГ да пробват