PDA

View Full Version : Този министър прекалява!!!



MayKyTy
09-24-2007, 18:09
Думи нямам за това как този Манипулатор (умишлено го пиша с главно "М") се опитва да настрои учениците срещу техните преподаватели, защото едва ли има ученик, който да не се е подразнил от факта, че започва да се говори за намаляване на ваканциите заради стачките на учителите ...
Може прекалено много да се впрягам, но според мен трябва и ние учениците да подркепим учителите, и ако някой не искат да го направят заради това, че тези хора им наливат знания в главата и всеки ден са длъжни да слушат простотиите на учениците (срещу някакво мизерно заплащане), то поне да го направят за да не ни вземат от ваканциите [-( [-X [-(

thefreak
09-24-2007, 18:14
Стачкувайте не за ваканциите, а за заплатите на учителите, по-голяма стачка=по-бърза реакция от оргнаите, по-бърза реакция от органите=по-бързо учебния процес ще се нормализира =>няма да ви отнемат от ваканциите.
Мисля, че учениците трябва да подкрепят стачката на учителите, като не ходят на даскало и те.

SweetTeEscaPe
09-24-2007, 18:15
То не само министъра прекалява!Тая Янка Такиева къф цирк разиграва!Подкукоросва ги даскалите да искат 100% и то от раз!На всеки му е ясно,че няма как да стане това!Те хората бяха съгласни сега 20% и после още 80%,ама не - :smt011 квото каже тая - тва!На всичкото му отгоре тая нито е даскалка,а и пък не получавала мизарни заплати като на учителите,ами си била направо богата!Не мога да разбера за какво го прави тоя цирк като вижда,че учениците страдат най-много от тва,щото после тая стачка на нас ще ни излезе от незнай къде!

LizZz
09-24-2007, 18:16
Така е!Но се чудя как да ги подкрепим.... :-k

ThePowerOfLove
09-24-2007, 18:16
Разбира се,че подкрепям бълкарските учители! Едва ли ще намали ваканциите :-k може би иска така да ни сплаши...ама няма къде да бяга. Айде да не е 100% ама трябва да има някво увеличение,тея заплати не отговарят на труда на учителите [-X

beyond_transience
09-24-2007, 18:24
Министърът според теб какво да прави? Да вдига купон, затова че учителите са на стачка ли?! Ами нормално е да се отучва, при стачка от над три дена, както той днес се изказа по Нова ТВ. И какво да прави като не могат да се вдигнат заплатите незабавно и то със 100 %? Всичките все за тоя излишък говорят. Еми не ви ли хрумва, че не може тези пари да се използват ей така- те са били разпределени много преди настоящия момент. И не разбраха ли всички, че преди края на деветмесечието за конкретни числа не може да се говори. Нулева година- по-жестоки не могат ли да бъдат? Чие търпение е към края си -тяхното ли?!
Като имат изисквания, да представят и проекти. Или поне да не говорят с подобни ултимативи и крайности, защото тяхната теза е всичко или нищо.
Да, за увеличение на заплатите има съм!!! Не споря, че това са може най-важните хора в държавата (заедно с лекарите). Но не- не приемам, че някой, още повече учител може да използва такива крайни средства при разрешаване проблемите !

Blab
09-24-2007, 18:27
Мен ме събуди новината, че следващата ни ваканция(по мои сметки коледната) ще е с 3 дни по-къса... =;

MayKyTy
09-24-2007, 18:30
Министърът според теб какво да прави? Да вдига купон, затова че учителите са на стачка ли?! Ами нормално е да се отучва, при стачка от над три дена, както той днес се изказа по Нова ТВ. И какво да прави като не могат да се вдигнат заплатите незабавно и то със 100 %? Всичките все за тоя излишък говорят. Еми не ви ли хрумва, че не може тези пари да се използват ей така- те са били разпределени много преди настоящия момент. И не разбраха ли всички, че преди края на деветмесечието за конкретни числа не може да се говори. Нулева година- по-жестоки не могат ли да бъдат? Чие търпение е към края си -тяхното ли?!
Като имат изисквания, да представят и проекти. Или поне да не говорят с подобни ултимативи и крайности, защото тяхната теза е всичко или нищо.
Да, за увеличение на заплатите има съм!!! Не споря, че това са може най-важните хора в държавата (заедно с лекарите). Но не- не приемам, че някой, още повече учител може да използва такива крайни средства при разрешаване проблемите !
чакай малко бе не ми се карай ... неговата работа е това ... и той е виновен, защото ако постепенно бяха започнали да увеличават заплатите това нямаше да се случи!!! Учителите отдавна бяха започнали да приказват за стачки ама никой не ги зе на сериозно и на му ся на министъра един :smt018, но така няма да стане той да си оправя бакиите дет той ги е забъркал и изобщо д ане си и помисля да ни бара ваканциите, защото ние не сме виновни че той е некомпетантен мухльо дето не може да се справи със собствените си задължения!!! [-(

Shadow_Walker
09-24-2007, 18:32
Министърът е смотан.

MayKyTy
09-24-2007, 18:35
Министърът е смотан.
алелуя! още един освесен!
Значи според мен трябва някаква подписка ли да се събира или нещо такова и после да я изпратим с писмо до оня цайсат мухльо пък ако не подейства ... няя ходим на даскало - кой ще смее да се обърне срещу някой който го подркепя ?!?

jim_beam
09-24-2007, 18:36
Министърът според теб какво да прави? Да вдига купон, затова че учителите са на стачка ли?! Ами нормално е да се отучва, при стачка от над три дена, както той днес се изказа по Нова ТВ. И какво да прави като не могат да се вдигнат заплатите незабавно и то със 100 %? Всичките все за тоя излишък говорят. Еми не ви ли хрумва, че не може тези пари да се използват ей така- те са били разпределени много преди настоящия момент. И не разбраха ли всички, че преди края на деветмесечието за конкретни числа не може да се говори. Нулева година- по-жестоки не могат ли да бъдат? Чие търпение е към края си -тяхното ли?!
Като имат изисквания, да представят и проекти. Или поне да не говорят с подобни ултимативи и крайности, защото тяхната теза е всичко или нищо.
Да, за увеличение на заплатите има съм!!! Не споря, че това са може най-важните хора в държавата (заедно с лекарите). Но не- не приемам, че някой, още повече учител може да използва такива крайни средства при разрешаване проблемите !
чакай малко бе не ми се карай ... неговата работа е това ... и той е виновен, защото ако постепенно бяха започнали да увеличават заплатите това нямаше да се случи!!! Учителите отдавна бяха започнали да приказват за стачки ама никой не ги зе на сериозно и на му ся на министъра един :smt018, но така няма да стане той да си оправя бакиите дет той ги е забъркал и изобщо д ане си и помисля да ни бара ваканциите, защото ние не сме виновни че той е некомпетантен мухльо дето не може да се справи със собствените си задължения!!! [-(

podkrepqm :!:
a ministara ni e IDIOT

Blab
09-24-2007, 18:37
Министърът е смотан.
http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/froehlich/c035.gif
мхм http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/nahrung/c030.gif

Loshotia
09-24-2007, 18:41
Аз също подкрепям учителската стачка! Иска ми се по някакъв начин да им покажем, че сме зад тях. Тази стачка показа, че на никого на му пука за учениците. Мизерници- нали образованието било приоритет?

beyond_transience
09-24-2007, 18:53
Съжалявам, ако съм прозвучала нападателно, но ми омръзна да слушам глупости наляво и надясно. Министърът доста е свършил до сега и макар че с мн неща не съм съгласна, трябва да призная, че не помня друг до сега да е вършил толкова работа. С всичките си кусури, той е направо перфектен като го съпоставим с предишните министри.

И да- справедливо е да се отучва. Как иначе ще се навакса с материала? Или после - нулева година. Мерси много. Смятам да кандидатсвам и това не ме устройва.

И с подписка , и без подписка - нищо няма да постигнете. Те учителите не слушат- пък учениците ли ще послушат. Излишно хабене на време и енергия. Слезте на земята!

Борат
09-24-2007, 18:58
Министъра е гей :x
всички трябва да протестираме!!
учениците да не ходят на училище, айде да ги видя тогава :evil:
министъра настройва и другите професии срещу учителите с предлог, че ще им намалят техните заплати за сметка на учителските :x

Трябва БУНТ! Да подкрепим учителите =D>

MayKyTy
09-24-2007, 18:59
Съжалявам, ако съм прозвучала нападателно, но ми омръзна да слушам глупости наляво и надясно. Министърът доста е свършил до сега и макар че с мн неща не съм съгласна, трябва да призная, че не помня друг до сега да е вършил толкова работа. С всичките си кусури, той е направо перфектен като го съпоставим с предишните министри.

И да- справедливо е да се отучва. Как иначе ще се навакса с материала? Или после - нулева година. Мерси много. Смятам да кандидатсвам и това не ме устройва.

И с подписка , и без подписка - нищо няма да постигнете. Те учителите не слушат- пък учениците ли ще послушат. Излишно хабене на време и енергия. Слезте на земята!
слушай кво на тебе ако не ти се занимава много моля прав ти път ... обаче аз ваканция не давам и министърът изобщо не е перфектен!!!! като ти е омръзнало да слушаш глупости спри да четеш какво пише във форумите (щом тва са глупости за тебе) :smt019

sweet_unhappy
09-24-2007, 18:59
Министърът е смотан.
Добро утро!!!! Той е отвратителен!!!!!!!!!!!!!!!!!
Лошото е,че сега съм 7 клас и ще кандидатствам и той ще прецака всикоооооооооо!!! :smt010 :smt010 :smt010 :smt009 :smt009 :smt009 :cry: :cry: :cry: :smt089 :smt089 :smt089 :smt090 :smt090 :smt090

Shadow_Walker
09-24-2007, 19:03
Министърът е смотан.
Добро утро!!!! Той е отвратителен!!!!!!!!!!!!!!!!!
Лошото е,че сега съм 7 клас и ще кандидатствам и той ще прецака всикоооооооооо!!! :smt010 :smt010 :smt010 :smt009 :smt009 :smt009 :cry: :cry: :cry: :smt089 :smt089 :smt089 :smt090 :smt090 :smt090Аз не го откривам сега.Просто какво друго може да се каже за него?

beyond_transience
09-24-2007, 19:06
слушай кво на тебе ако не ти се занимава много моля прав ти път ... обаче аз ваканция не давам и министърът изобщо не е перфектен!!!! като ти е омръзнало да слушаш глупости спри да четеш какво пише във форумите (щом тва са глупости за тебе)

не знам на колко си години, но явно не са много :arrow: кой те пита дали даваш ваканцията си или не? поне се информирай малко преди да говориш

и не съм конкретизирала за чии глупости говорех, макар че в момента спокойно бих го направила ...

sasha_90
09-24-2007, 19:11
Каквото реши министъра това става.И на мен не ми харесва,но какво мога да направя?Иначе подкрепям учителите-и те са хора имащи нужда от пари.

alkobalko
09-24-2007, 19:14
Не съм съгласна с много от решенията на министъра. Подкрепям и учителите, да, нуждаят се от по-високи заплати. Не подкрепям обаче начина, по който искат да го постигнат. Вече не съм ученичка и не съм пряко засегната, но все пак. Ако наистина продължи около месец както го планират, а след това учениците не желаят да отучват ваканцията нищо чудно наистина годината да пропадне. За някои това е важна година, кандидатстват и държат матури, а пропуск от един месец е голям и може би фатален.
Нека се борят за правата си, всеки има право и те заслужават достойно заплащане, но нека за това да не плащт учениците.

Борат
09-24-2007, 19:19
Аз ще имам матури и кво от това?
Дано тая идиотщина изчезне по-скоро :x

Браво учители!
Дано има нулева година :D ще си поживеем като царе тогава =D>

Mimka_sweet
09-24-2007, 19:32
Абее........ :smt012 ( тфа е кисела физиономия :lol: )

MayKyTy
09-24-2007, 20:10
слушай кво на тебе ако не ти се занимава много моля прав ти път ... обаче аз ваканция не давам и министърът изобщо не е перфектен!!!! като ти е омръзнало да слушаш глупости спри да четеш какво пише във форумите (щом тва са глупости за тебе)

не знам на колко си години, но явно не са много :arrow: кой те пита дали даваш ваканцията си или не? поне се информирай малко преди да говориш

и не съм конкретизирала за чии глупости говорех, макар че в момента спокойно бих го направила ...
виж какво нямам намерение да се разправям с тебе .. мисли се за голямата кака и токоз ! И съм се информирала достатъчно ай със здраве :smt011

Nicole_Richie
09-24-2007, 20:34
Shto li mi se struva,che toq ministar ne si vzima redovno hapchetata

pachob
09-24-2007, 21:15
абе тоя министър наистина е мн тъп просто но комент :roll:

??????
09-25-2007, 00:26
Незнам каква е възрастовата граница тука, ама явно не е голяма. Ваканцията щели да им вземат, давайте да умираме!Взимат им три дни...о, иде ми да се самоубия...Да ви имам проблемите, дечица мили!Не се ли замисляте обаче за тези, които ще кандидатстват тази година, дето им предстоят матури и какво ли още не, те как ще се справят според с вас с тази нулева година... и не се ли замисляте ако анулират годината какво ще се случи с вас? Ще повтаряте?
Учителите добре са го замислили: Давайте да стачкуваме в началото на учебната година, като провалим срока и те ше ни увеличат заплатите!Защо не стачкуваха лятото? Щото нямаше да им обърнат внимание, а сега знаят, че ше представлява голям проблем. Министъра не е цвете за мирисане, ама учителите прекаляват! 100 увеличение, чакайте малко! "Един учител не може да взима колкото един шофьор!" А защо не, питам аз?Да не би да вършат повече работа от него?"Няма място за сравнение"-ше кажете вие. Да си учител, тва е голяма работа, нали? Колко от вас обаче знаят, че специалност "Педагогика" в един университет се влиза най-лесно, с 3 и 4?Ше извинявате ама не им е толкова тежко на учителите: Работно време: от 8 до 14:00. Кеф ти събота и неделя, кеф ти ваканции. България верно е в Европейския съюз, ама за да стигнем европейските стандарти е нужно време! Смятам, че е доста нагло и безотговорно от страна на учителите да поставят на карта цяла една учебна година! Не ме разбирайте погрешно, не съм против стачката им, но не и по-този начин и не и с тези безумни проценти!

Loshotia
09-25-2007, 06:08
????, я се замисли защо Педагогиката е най- лесно достъпна в университета. Да не би, защото на учителите не им плащат добре? Също така, вземи прочети постовете над себе си и ще видиш, че не им пука заради ваканцията на хората, а, защото може да им провали кандидатстването- не говори наизуст. И ми обясни моля ти се, с кое един човек със средно образовение превъзхожда някой от учителите ми по английски примерно, които освен задължителната педагогика и английски филология, карат ежегодно някакви курсове- сещам се в момента за компютърни или пък учителката ми по физика, която свен техникум( до където се ограничава образованието на шофьора), висше физика и химия, висше МИО има и сертификати по английски(които тя със знаение си е изкарала). М?

Nicole_Richie, кога ще кажеш нещо смислено?

Послепис: поради невъзможността ми да се присъединя по някакъв друг начин към учителския протест сложих едно символично [s] пред ника си в скайп. Знам, че това нищо не променя, но нека и тези, които не знаят позицията ми по този проблем, по този начин да го разбира. Ако някой се интересува за текста към това s-че, да ми пише на лично[

koalka
09-25-2007, 07:42
Тоя е абсолютен идиот!Няма какво повече да кажа...

jim_beam
09-25-2007, 08:04
Незнам каква е възрастовата граница тука, ама явно не е голяма. Ваканцията щели да им вземат, давайте да умираме!Взимат им три дни...о, иде ми да се самоубия...Да ви имам проблемите, дечица мили!Не се ли замисляте обаче за тези, които ще кандидатстват тази година, дето им предстоят матури и какво ли още не, те как ще се справят според с вас с тази нулева година... и не се ли замисляте ако анулират годината какво ще се случи с вас? Ще повтаряте?
Учителите добре са го замислили: Давайте да стачкуваме в началото на учебната година, като провалим срока и те ше ни увеличат заплатите!Защо не стачкуваха лятото? Щото нямаше да им обърнат внимание, а сега знаят, че ше представлява голям проблем. Министъра не е цвете за мирисане, ама учителите прекаляват! 100 увеличение, чакайте малко! "Един учител не може да взима колкото един шофьор!" А защо не, питам аз?Да не би да вършат повече работа от него?"Няма място за сравнение"-ше кажете вие. Да си учител, тва е голяма работа, нали? Колко от вас обаче знаят, че специалност "Педагогика" в един университет се влиза най-лесно, с 3 и 4?Ше извинявате ама не им е толкова тежко на учителите: Работно време: от 8 до 14:00. Кеф ти събота и неделя, кеф ти ваканции. България верно е в Европейския съюз, ама за да стигнем европейските стандарти е нужно време! Смятам, че е доста нагло и безотговорно от страна на учителите да поставят на карта цяла една учебна година! Не ме разбирайте погрешно, не съм против стачката им, но не и по-този начин и не и с тези безумни проценти!


1.naistina nqma kak edin prost 6ofior koito nadali ima i sredno obrazovanie da vzima 2 pati kolkoto u4itelite...........
2.rabotnoto im vreme ne e ot 8 do 14.....
3.zanimavat se s mn po golemi idoti otkolkoto tapite 6ifiori........

az zastavam zad u4itelite,dori i da ni sakratqt vakanciite (za koeto sam protiv) te imat nujda ot uveli4enie na zaplatite i mislq 4e trqbva da gi podkrepim ama nz po kakav na4in......

Blab
09-25-2007, 08:29
Незнам каква е възрастовата граница тука, ама явно не е голяма. Ваканцията щели да им вземат, давайте да умираме!Взимат им три дни...о, иде ми да се самоубия...Да ви имам проблемите, дечица мили!Не се ли замисляте обаче за тези, които ще кандидатстват тази година, дето им предстоят матури и какво ли още не, те как ще се справят според с вас с тази нулева година... и не се ли замисляте ако анулират годината какво ще се случи с вас? Ще повтаряте?
Учителите добре са го замислили: Давайте да стачкуваме в началото на учебната година, като провалим срока и те ше ни увеличат заплатите!Защо не стачкуваха лятото? Щото нямаше да им обърнат внимание, а сега знаят, че ше представлява голям проблем. Министъра не е цвете за мирисане, ама учителите прекаляват! 100 увеличение, чакайте малко! "Един учител не може да взима колкото един шофьор!" А защо не, питам аз?Да не би да вършат повече работа от него?"Няма място за сравнение"-ше кажете вие. Да си учител, тва е голяма работа, нали? Колко от вас обаче знаят, че специалност "Педагогика" в един университет се влиза най-лесно, с 3 и 4?Ше извинявате ама не им е толкова тежко на учителите: Работно време: от 8 до 14:00. Кеф ти събота и неделя, кеф ти ваканции. България верно е в Европейския съюз, ама за да стигнем европейските стандарти е нужно време! Смятам, че е доста нагло и безотговорно от страна на учителите да поставят на карта цяла една учебна година! Не ме разбирайте погрешно, не съм против стачката им, но не и по-този начин и не и с тези безумни проценти!


1.naistina nqma kak edin prost 6ofior koito nadali ima i sredno obrazovanie da vzima 2 pati kolkoto u4itelite...........
2.rabotnoto im vreme ne e ot 8 do 14.....
3.zanimavat se s mn po golemi idoti otkolkoto tapite 6ifiori........

az zastavam zad u4itelite,dori i da ni sakratqt vakanciite (za koeto sam protiv) te imat nujda ot uveli4enie na zaplatite i mislq 4e trqbva da gi podkrepim ama nz po kakav na4in......
Така е!Аз съм 12-ти клас и, естествено, се притеснявам как ще се стекат нещата, но подкрепям учителите.
Въобще не ми говорете за шофьорите, аз съм на мнение, че интелектуалният труд трябва да е по-високо платен от физическият.

Loshotia
09-25-2007, 08:45
be_true, поледното написано от теб знаеш ли на какво ми напомня- сигурно се повтарям. Имаше един виц...малко гаден де...дето двама безработни си говорили " навремето наште ми казваха, учи сине, за да не работиш, и се оказаха прави". С малко интерпретация става и за този случай. Още нещо ми е чудно обаче. Вчера гледах някаква статистика за настроенията на родителите относно стачката и ми направи впечатление процента на неодобрение. Виждам някакъв вид консуматорско мислене. Защо на родителите не им пука? Нима това не е повърхностно мислене? Един вид хлапето изкарва ниски оценки, следователно системата не е правилно? Колко народ се е замислил, че може би проблемите на образованието са заключени, поне част от тях, в учениците. Четейки често постовете и темите в този форум, достигам до заключението, че на тези ученици няма кой да им обясни, по- скоро да възпита у тях истината за училището. А именно за какво служи и за какво са тези клети хора там. Казвам клети, защото познавам себе си и съучениците си и мога да кажа, че един голям процент от учещите сега ще метат улиците. Просто явно никой не осъзнава проблема и не се опитва да го реши в зародиш.

andrea
09-25-2007, 09:08
Незнам каква е възрастовата граница тука, ама явно не е голяма. Ваканцията щели да им вземат, давайте да умираме!Взимат им три дни...о, иде ми да се самоубия...Да ви имам проблемите, дечица мили!Не се ли замисляте обаче за тези, които ще кандидатстват тази година, дето им предстоят матури и какво ли още не, те как ще се справят според с вас с тази нулева година... и не се ли замисляте ако анулират годината какво ще се случи с вас? Ще повтаряте?
Учителите добре са го замислили: Давайте да стачкуваме в началото на учебната година, като провалим срока и те ше ни увеличат заплатите!Защо не стачкуваха лятото? Щото нямаше да им обърнат внимание, а сега знаят, че ше представлява голям проблем. Министъра не е цвете за мирисане, ама учителите прекаляват! 100 увеличение, чакайте малко! "Един учител не може да взима колкото един шофьор!" А защо не, питам аз?Да не би да вършат повече работа от него?"Няма място за сравнение"-ше кажете вие. Да си учител, тва е голяма работа, нали? Колко от вас обаче знаят, че специалност "Педагогика" в един университет се влиза най-лесно, с 3 и 4?Ше извинявате ама не им е толкова тежко на учителите: Работно време: от 8 до 14:00. Кеф ти събота и неделя, кеф ти ваканции. България верно е в Европейския съюз, ама за да стигнем европейските стандарти е нужно време! Смятам, че е доста нагло и безотговорно от страна на учителите да поставят на карта цяла една учебна година! Не ме разбирайте погрешно, не съм против стачката им, но не и по-този начин и не и с тези безумни проценти!
Първо за шофьорите - това са хора без висше образование, вярно трябват и такива, обаче това са хора, които в 90% от случаите не могат да се реализират другаде и това е начина да преживяват. Но да имат претенции за високи заплати,по-високи от учителите това вече не е нормално - това е нещо, което може да стане само в България. Ми давайте никой да не учи и да става шофиор в градския транспорт.
За педагогика - влиза се най-лесно защото малко са лудите, които при тези учителски заплати искат да стават учители. А има хора, за които това е призвание и това им е един вид мечта, тъй като да си учител не трябва да означава, мани го тоя, тва е няква измет, трябва да е престиж, да си горд да кажеш "аз съм учител". Това е една от най-важните професии с медицината. В крайна сметка в училище ставаш човек, там израстваш. В момента образованието е под сяква критика, имено заради ниските заплати и отношението на хората към учителите, заради ниския бал за педагогика, в момента учители стават сульо и пульо. Това води до още по-голям упадък в образованието. Ми са в крайна сметка за да имаш желанието да преподаваш, да научиш децата на нещо, да им предадеш твоите знания и опит не трябва да живееш кат просяк, с мизерна заплата, която да не ти стига да си купиш една книга. А и не знам защо си мислите, че работата на един учител се свежда до ходенето на работа от 9 до 14, ами нали трябва да подготви часовете, нали трябва да прочете нещо ново да се опита да даде всякаква информация на децата, да го направи интересен часа.

Аз подкрепям на 100% учителите, това са хората в тази държава, които заслужават нормално заплащане, това са хората, които трябва да са приоритет за една държава. Иначе ще запада още повече образованието, ще западне и държавата още повече, ако въобще има накъде.

malko mace
09-25-2007, 09:46
Ha...Na men pone liatnata vakancia ne mogat da mi butnat,zachtoto triabva da se kandidatstva vse pak...Izobchto letnite ni vakancii edva li chte gi promeniat... :? A prez zimnata vakancia sigurno chte sam v chujbina,tay che DGD!!! :smt019

beyond_transience
09-25-2007, 10:39
Не знам за работното време, но учителите са хората с най-големи почивки (едно на ръка) и второто, което е- няма учител без частни уроци!

Да, и времето е различно, и децата са други, но ако и учителите бяха други - нямаше да сме на този хаос (говоря единствено за общите познания- един вид култура). Т.е. - проблемът е мн по-сложен и никой не може да каже, че просто децата били "тъпи".

И какво консуматоско мислене откривате при родителите? Те самите са били възпитавани от учители от "старото поколение", както ги наричат (както аз го разбирам- истински учители) и най-добре би трябвало да познават значението на думата училище. Още нещо, учителите са прослойка, която един вид работи за обществото. Именно то - общественото е мнение е не по-малко важно, от това на учителите. И недоволството е оправдано.

Като се замислите, покрай учителите се вдигнаха на стачка и научните работници, днес чух за социалните работници, а се носят слухове че и висшето образование натам е тръгнало. Питам ви, те не заслужават ли също повишаване на заплатите? Разбира се, че да. Две мнения по въпроса не виждам. Но това не значи, че децата трябва да останат по домовете си и да са потърпевши от неуредиците в държавата. Защото така страдат те, страдат родителите, "страдат" работодателите, "страда" и икономиката и се завръщаме в началото на омагьосания кръг.

Положението в този си вид е нетърпимо и искрено се надявам, в най-скоро време д асе стигне до компромисно решение, което да удовлетворява в най-голяма степен всички страни.

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-25-2007, 10:54
абе глупости!не могат да намалят ваканциите!!има там едни 2 3 седмици които са предвидени да не се учи (по една или друга причина.. обикновено се дават за грипни дървени и всякви такива ваканции..) и не ни влияе на материала.. таи че да си говори колкото иска аз подкрепям учителите O:)

namina
09-25-2007, 10:57
a[N]D[i]T[k]a]абе глупости!не могат да намалят ваканциите!!има там едни 2 3 седмици които са предвидени да не се учи (по една или друга причина.. обикновено се дават за грипни дървени и всякви такива ваканции..) и не ни влияе на материала.. таи че да си говори колкото иска аз подкрепям учителите O:)

и аз ги подкрепям :!: :!:

monityY
09-25-2007, 11:24
и като ги подркепим кфо?пак 6е уду4ваме,а и 100% увели4ение няма да им дадът и нулева година няма да има,те не може да ста4куват цялата година я?ами те 6е умрът от глад ако се замислите,няма да полу4ават и минималната си заплата,ако спрът да преподават,така4е това не е в тяхна ползва,заплатите няма да се увели4ат на 100% и у4ителите няма да продължават дълго с тези ста4ки,просто няма да издържат! а и кой каза 4е искали да им увели4ат заплатите на 100% веднага?не разбира се,не искат от днес за утре,а за незнам си колко месеца наред,може да стане постепенно,ама да стане..при вси4ки слу4ай няма да стане,както казах,така4е жалко за изгубеното време на у4ителите и у4ениците,само дет са 6е уду4ваме,мноо весело,умирам от кеф!!! :smt013

sladkish_14
09-25-2007, 11:56
Може да е всякъв Министарът,но аз съм на мнение,че няма от къде да им изкопа по 100% увеличение :smt011 И те нищо не са видяли та само се оплакват за тяхната работа,все едно прават кво ли нещо :smt012 Си клатат краката по цял ден и 1000лв..Да чекат и вие с тях,щото няма да има такова увеличение :!:

(Аз съм Министарът :smt005 )

Mbp3eJlaH
09-25-2007, 12:29
и като ги подркепим кфо?пак 6е уду4ваме,а и 100% увели4ение няма да им дадът и нулева година няма да има,те не може да ста4куват цялата година я?ами те 6е умрът от глад ако се замислите,няма да полу4ават и минималната си заплата,ако спрът да преподават,така4е това не е в тяхна ползва,заплатите няма да се увели4ат на 100% и у4ителите няма да продължават дълго с тези ста4ки,просто няма да издържат! а и кой каза 4е искали да им увели4ат заплатите на 100% веднага?не разбира се,не искат от днес за утре,а за незнам си колко месеца наред,може да стане постепенно,ама да стане..при вси4ки слу4ай няма да стане,както казах,така4е жалко за изгубеното време на у4ителите и у4ениците,само дет са 6е уду4ваме,мноо весело,умирам от кеф!!! :smt013

Абе ти си много неграмотна. Дано по-скоро свършат тия стачки, че всички ще станем като теб умни (да да) :)

~BoRn^InLoVe~
09-25-2007, 12:33
и като ги подркепим кфо?пак 6е уду4ваме,а и 100% увели4ение няма да им дадът и нулева година няма да има,те не може да ста4куват цялата година я?ами те 6е умрът от глад ако се замислите,няма да полу4ават и минималната си заплата,ако спрът да преподават,така4е това не е в тяхна ползва,заплатите няма да се увели4ат на 100% и у4ителите няма да продължават дълго с тези ста4ки,просто няма да издържат! а и кой каза 4е искали да им увели4ат заплатите на 100% веднага?не разбира се,не искат от днес за утре,а за незнам си колко месеца наред,може да стане постепенно,ама да стане..при вси4ки слу4ай няма да стане,както казах,така4е жалко за изгубеното време на у4ителите и у4ениците,само дет са 6е уду4ваме,мноо весело,умирам от кеф!!! :smt013 :smt005 :smt005 :smt005 уду4ваме вика :smt005 :smt005 :smt005 ти още нормалните часове не си научила апък камо ли тея дето ще "уду4ваме"

VerryBerry
09-25-2007, 12:44
Стачкувайте не за ваканциите, а за заплатите на учителите, по-голяма стачка=по-бърза реакция от оргнаите, по-бърза реакция от органите=по-бързо учебния процес ще се нормализира =>няма да ви отнемат от ваканциите.
Мисля, че учениците трябва да подкрепят стачката на учителите, като не ходят на даскало и те.

saglasna sam :|

monityY
09-25-2007, 12:50
и като ги подркепим кфо?пак 6е уду4ваме,а и 100% увели4ение няма да им дадът и нулева година няма да има,те не може да ста4куват цялата година я?ами те 6е умрът от глад ако се замислите,няма да полу4ават и минималната си заплата,ако спрът да преподават,така4е това не е в тяхна ползва,заплатите няма да се увели4ат на 100% и у4ителите няма да продължават дълго с тези ста4ки,просто няма да издържат! а и кой каза 4е искали да им увели4ат заплатите на 100% веднага?не разбира се,не искат от днес за утре,а за незнам си колко месеца наред,може да стане постепенно,ама да стане..при вси4ки слу4ай няма да стане,както казах,така4е жалко за изгубеното време на у4ителите и у4ениците,само дет са 6е уду4ваме,мноо весело,умирам от кеф!!! :smt013 :smt005 :smt005 :smt005 уду4ваме вика :smt005 :smt005 :smt005 ти още нормалните часове не си научила апък камо ли тея дето ще "уду4ваме"tfa ne e tfoi problem

~BoRn^InLoVe~
09-25-2007, 12:53
и като ги подркепим кфо?пак 6е уду4ваме,а и 100% увели4ение няма да им дадът и нулева година няма да има,те не може да ста4куват цялата година я?ами те 6е умрът от глад ако се замислите,няма да полу4ават и минималната си заплата,ако спрът да преподават,така4е това не е в тяхна ползва,заплатите няма да се увели4ат на 100% и у4ителите няма да продължават дълго с тези ста4ки,просто няма да издържат! а и кой каза 4е искали да им увели4ат заплатите на 100% веднага?не разбира се,не искат от днес за утре,а за незнам си колко месеца наред,може да стане постепенно,ама да стане..при вси4ки слу4ай няма да стане,както казах,така4е жалко за изгубеното време на у4ителите и у4ениците,само дет са 6е уду4ваме,мноо весело,умирам от кеф!!! :smt013 :smt005 :smt005 :smt005 уду4ваме вика :smt005 :smt005 :smt005 ти още нормалните часове не си научила апък камо ли тея дето ще "уду4ваме"tfa ne e tfoi problem тфа не е мой проблем :smt005 това е мой проблем

Loshotia
09-25-2007, 13:36
Явно наистина не сте запознати с исканията- иска се увеличение 100% до края на 2008. Никой не иска от утре да взимат по 900лв. То може да иска, но не това е залегнало в исканията им.
beyond_transience, безспорно заплатите на държавните служители са ниски. Родителите ми също са на държавна работа и колкото и тъпо да знучи, намирам разлика между състоянието на моето семейство, и това на приятелката ми например, чиито баща има счетоводна фирма. Цените постоянно нарастват, а заплатите са си същите. Искам да те попитам нещо- не приемай въпроса ми като заяждане, защото не това целя: казваш, че на децата им била ниска културата...добре, съгласна съм, не на 100%, но донякъде. Според теб защо е така? Кой е виновникът за това? Учителите ли- не мисля. Въпреки че уча в елитна гимназия, разлика между съучениците ми има огромна. Не съм от най- прилежните ученици, които по всичко имат от горе до долу 6, но и не съм от тези, които гледат как да пропуснат часове или да се спасят от контролни, тестове и така нататък. Едни учители ни преподават! Нямам представа как е в другите семейства, но при положение, че едни хора ни обучават и критериите са едни и същи, си мисля, че проблемът е в семейството.
Послепис: коя прослойка не работи за обществото?

kasiopea
09-25-2007, 13:52
Разбира се,че подкрепям бълкарските учители! Едва ли ще намали ваканциите :-k може би иска така да ни сплаши...ама няма къде да бяга. Айде да не е 100% ама трябва да има някво увеличение,тея заплати не отговарят на труда на учителите [-X

I'm crazy
09-25-2007, 14:07
Министарът си мисли, че може всички да върти... =; Учителите скоро ще се откажат от тази стачка...Все пак не може седмица или повече те да стачкуват..министара да си клати краката...и аз с него също де...хаха...Икво неква промяна в нищо...Само загубено време!!! [-(

Blab
09-25-2007, 16:51
и като ги подркепим кфо?пак 6е уду4ваме,а и 100% увели4ение няма да им дадът и нулева година няма да има,те не може да ста4куват цялата година я?ами те 6е умрът от глад ако се замислите,няма да полу4ават и минималната си заплата,ако спрът да преподават,така4е това не е в тяхна ползва,заплатите няма да се увели4ат на 100% и у4ителите няма да продължават дълго с тези ста4ки,просто няма да издържат! а и кой каза 4е искали да им увели4ат заплатите на 100% веднага?не разбира се,не искат от днес за утре,а за незнам си колко месеца наред,може да стане постепенно,ама да стане..при вси4ки слу4ай няма да стане,както казах,така4е жалко за изгубеното време на у4ителите и у4ениците,само дет са 6е уду4ваме,мноо весело,умирам от кеф!!! :smt013 :smt005 :smt005 :smt005 уду4ваме вика :smt005 :smt005 :smt005 ти още нормалните часове не си научила апък камо ли тея дето ще "уду4ваме"Кво значи "уду4ване" :-k 8-[
:smt081 стига де, монитУУУ е моят идол 8-[

spit
09-25-2007, 17:07
Их... Чета, и не мога да разбера кой какво точно цели.Стачката я има и като се има предвид алчноста на учителите(и на хората като цяло) няма да се откажат скоро ако някой не направи нещо по въпроса... Какво подкрепяте? Подкрепяте ги че се нуждаят от пари и трябва да им се плати? Еми да,всеки човек има нужда от тях ама не става толкова лесно... Не всички от тях заслужават увеличение, много са малко тези които имат основание да го искат... Ама какво да се прави - България. Доколкото знам заплатите се определят от БВП и от финансиите които се отделят за образованието... Не сме кой знае колко богата държава, за да се искат чак такова увеличение... и все пак - нямам думи;)

Продължавайте с изказванията от типа на "министъра е гей" да видим до къде ще го докараме.Какво зависи от нас?А какво е зависело някога от нашето мнение? Просто нищо :wink: стига сте се впрягали(не че аз не се дразня ама...) Всичко е в ръцете на далеч по издигнатите от нас хора, така че...нека се оправят, нека ни преебат ваканциите;))) то се е видяло...

Blab
09-25-2007, 17:17
Всичко е в ръцете на далеч по издигнатите от нас хора, така че...
мхм "издигнатите", а не "издигналите се"...

пп:нямаше "Хъшове" за мен днес:((, затова пък почетох "Малкият принц":))

beyond_transience
09-25-2007, 17:30
Не съм казала, че децата са "тъпи", а това че всички използват тези думи, за да оправдаят неспособността на някои учители да преподават и да се справят с безредието в час. Възпитанието се започва в семейството и продължава в училище. Двете неща са неразделни.
Т.е. четете мнението ми внимателно :wink:

spit
09-25-2007, 17:32
Всичко е в ръцете на далеч по издигнатите от нас хора, така че...
мхм "издигнатите", а не "издигналите се"...

пп:нямаше "Хъшове" за мен днес:((, затова пък почетох "Малкият принц":))

Съжалявам, звучи ми доста по неестествено :wink:

mon4eto
09-25-2007, 17:39
Val4ev NA SAPUN :smt013 :smt067 :smt067 :smt067

bqsna_teenagerka
09-25-2007, 18:43
:-D имам 4увството 4е скоро и ние у4ениците ще вдигаме ста4ка

MayKyTy
09-25-2007, 18:51
:-D имам 4увството 4е скоро и ние у4ениците ще вдигаме ста4ка
А не ли бе ... ще седим и ще ги гледаме .... пффф много ме разочарова учителското съсловие... явно не са наясно как се стачкува! Да земем ние да им покажем къде е ключа към бараката :-D

malone
09-25-2007, 19:05
:-D имам 4увството 4е скоро и ние у4ениците ще вдигаме ста4ка
А не ли бе ... ще седим и ще ги гледаме .... пффф много ме разочарова учителското съсловие... явно не са наясно как се стачкува! Да земем ние да им покажем къде е ключа към бараката :-DЪъЪ незнам дали учителите са наясно или не как да стачкуват,но аз бих излязъл да стачкувам.Първо не съм толкова за самата ваканция колкото до това че то самия министър е предложил и подписал че ваканцийте тази година ще са от еди кой си дата до еди коя сии и.По този начин той ще наруши собствентото си решение ще стане за смях и ще раздразни учениците.Второ бих излязъл да стачкувам,защото за тези няколко дни изслушах достатъчно истории в доказателство че учителската професия се е превърнала в пример за некъдърност коието е твърде далеч от истина.И 3-то но не напоследно какъв е този министър който от както се говори за стачка не намери да каже и една добра дума за учителите.Той не уважава тяхната професия което достатъчно убидно и жалко.

teenkopele
09-25-2007, 21:24
Министърът е смотан.

"министърът" ...

UnaBletoLoVeU
09-25-2007, 22:38
Според мен министърът е кретен. Откъде накъде ще се подиграва с учителската професия и ще кара хората, с цената на подигравките от невежите, да се борят за това, което им се полага по право. ТЕ трябва да получат увеличение, защото я се замислете..министърът ли ви учи да пишете? Сега, много години след 1ви клас всички приемаме писането едва ли не за "даденост", но не е така.. Смешно е един човек, в чиито ръце стои бъдещето на младото поколение на страната да мизерува-откъде ще намери самочувствието да се изправи пред 26 ученика, повечето от които фрашкани с пари и с нос, стигащ небето, откъде ще намери сила да се опита да ги накара да слушат и още по-важно-да разбират?
Глупавото според мен е, че даскалите се делят. Искат ли нещо-заедно да са. Не "Ами аз..не мога да си позволя.." Аз това, аз онова и накрая нищо. Според мен може да се основе фонд със смс-и и да пращаме за учителите, за да се компенсират някакси и без това минималните им заплати в периода на стачката И ДА СЕ ВДИГНАТ ВСИЧКИ ДО 1! А ние и родителите ни също трябва да застанем зад тази инициатива, защото това се нарича единна нация. Но понеже всеки си прави това, което на него му изнася, затова сме на това ниво!

ПП. Сори, ако имам грешки някъде, но ми се спи много и сега и се ядосах :smt011

vra4ka
09-25-2007, 22:45
UnaBle_to_LoVe_U много си права! =D>
Нека всички да стачкуваме заедно, иначе ефектът ще нулев!
Нека да има чувствително повишение на заплатите, иначе да не се отказват.

Ако завършим започнатото ще бъде голям успех, но нека да се стачкува не само от някои, а от всички учители и нека да се види подкрепата на обществото!

Във Франция подпалиха Париж, заради минимално увеличение на студентски карти, при нас учителите, които образоват децата мизерстват буквално!!!

YaNcHeToOo
09-26-2007, 13:56
няма какво да се прави..така е..ние не сме виновни.но въпреки това ние пла6таме!

Fluffy^;pp
09-26-2007, 14:47
..Кой ще чуе стачкуващите учители-..обикновените хора,които наистина разбират какво е да имаш нужда от пари и то не за да живееш в лукс ,а за да платиш сметката за тока,да купиш хляб и да осигуриш учебниците на детето си за новата учебна година.Добре облечените чичковци ,с къщи и коли за милиони..не ги интересува..ще измислят начин да замажат очите на всички до следващата безрезултатна стачка.А министъра може да е галош,но поне не брои стотинките ,с които да си купи хляб на другия ден..Учители,лекари,военни, олицаи,чистачи,шофьори-всички сме хора ,всички сме равни и заслужаваме по-добър начин на живот..проблема е в това,че няма кой да ни го осигури тук-в България.

09-26-2007, 15:59
Подкрепям протеста на учителите! Има преподаватели, които не си вършат работата добре и според мен не заслужават увеличение на заплатите. Но за разлика от тях, има учители, които наистина заслужават много повече от тази мизерна заплата. Точно заради тези хора, аз подкрепям учителската стачка.

MayKyTy
09-27-2007, 05:41
По новините даваха снощи че учителите ще стачкуват пред общините в няколко града и честно казано съм МНОООГО доволна от този факт ... време беше да започнат да правят нещо, а не да си седят по учителсите стаи! \:D/ Дано да постигнат това което искат!!! :::

malone
09-27-2007, 09:13
UnaBle_to_LoVe_U много си права! =D>
Нека всички да стачкуваме заедно, иначе ефектът ще нулев!
Нека да има чувствително повишение на заплатите, иначе да не се отказват.

Ако завършим започнатото ще бъде голям успех, но нека да се стачкува не само от някои, а от всички учители и нека да се види подкрепата на обществото!

Във Франция подпалиха Париж, заради минимално увеличение на студентски карти, при нас учителите, които образоват децата мизерстват буквално!!!

Точно така ееее.Тази стачка ще има смисъл когато и учениците я подкрепят.Редно е да ударим по едно рамо на даскалите,защото те са хората на които е поставена не леката задача да изучат поколения и поколения деца възпитавайки в тях морал себеуважение и уважение към всички висше стоящи инстанции.Нека докажем на обществото че учителите не са некъдърни както ги обвиняват.

Fluffy^;pp
09-27-2007, 09:25
http://www.bgpetition.com/teachers/index.html <-- може някои от вас вече да са подписали тази петиция..аз лично го направих..Нека подкрепим българските учители дори и чрез една подписка..