PDA

View Full Version : Всичко за emo style-a: ТУК



machoka
09-24-2007, 20:15
Правя тази тема, за да се обсъжда всичко относно въпросната суб култура тук - дрехи, аксесоари, музикални течения - всички дискусии ще протичат тук, а други теми за 'ЕМО' ще се заключват :)

Mitakaaaa
09-24-2007, 20:20
йееееееее, ше дразня момиченцата, дето си мислят, че са емота, като сложат едни черно-бели гуменки и си слушкат FALL OUT BOY \:D/ :-D :-D
Та както написах във другата тема емо ракиви4ки от де моа си купа във Варна ?

[Soulmate].!
09-25-2007, 15:00
Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!
Аплодисменти и за колегата който носи дънките на сестра си!
И за момичето което беше чалгарка но си пусна бретон и проноси блузки на карета!
Също и за мъжа който не се срамува да носи грим пред всички или да започне да се реже само за да докаже че е ТРЮ!
Вашите аплодисменти за момичето което не чака да порасне и си сложи фалшив пиърсинг!
И за симпатягата който казва че слуша емо но след като стане от компютъра си плуска ПЛАНЕТА ТВ и казва "няма проблеми аз съм emo inside"!
Искам да ви чуя за мъжа който е по женствен от приятелката си.
И за момичето което зараяза всичко и стана малка поза!
Да отдадем почит на този който си обеща и го направи И НЕ СЕ ПРИНИЗИ НА ТЯХНОТО НИВО!
Иии аплодисменти за всички WannaBe Emo's,които успяха! Събраха се и комерсиялизираха ЕМО-то..направиха го на FashionCore!!! Нека станем на крака и да ги аплодираме!

find_m3
09-25-2007, 15:03
.!]Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!
Аплодисменти и за колегата който носи дънките на сестра си!
И за момичето което беше чалгарка но си пусна бретон и проноси блузки на карета!
Също и за мъжа който не се срамува да носи грим пред всички или да започне да се реже само за да докаже че е ТРЮ!
Вашите аплодисменти за момичето което не чака да порасне и си сложи фалшив пиърсинг!
И за симпатягата който казва че слуша емо но след като стане от компютъра си плуска ПЛАНЕТА ТВ и казва "няма проблеми аз съм emo inside"!
Искам да ви чуя за мъжа който е по женствен от приятелката си.
И за момичето което зараяза всичко и стана малка поза!
Да отдадем почит на този който си обеща и го направи И НЕ СЕ ПРИНИЗИ НА ТЯХНОТО НИВО!
Иии аплодисменти за всички WannaBe Emo's,които успяха! Събраха се и комерсиялизираха ЕМО-то..направиха го на FashionCore!!! Нека станем на крака и да ги аплодираме!

само първото изр. не зацепих ,щото емотата по принцип не носят ванс ,... тва е по-скоро за скейтърите и блейдърите...,а може и просто да съм се объркала :mrgreen:

I'm crazy
09-25-2007, 15:11
Малко информация за стила "Емо"

Emo(съкратено от “emocore”, от своя страна съкратено от “emotional hardcore”, използвано обикновено като “emotional”) е термин, който описва почти всяка форма на алтернатив-рок, който изразява емоции извън рамките на традиционния пънк, показващ ограничена палета от емоции свързани с отчуждението и яростта. Използван е също така, за да опише феновете на този жанр, повечето тийнейджъри (Emo Kid). Въпреки терминът, Емо произлиза от hardcore-punk сцената в Съединените Щати някъде в средата на 80-те. Корените на стилът могат да бъдат открити в две групи от post-punk ерата. През 1983 г. албумът VS на Mission Of Burma постига много в отношение – разширяване границите на пънка фиксирайки първичната емоционалност и съдържа proto-emo класиката Thats When I Reach For My Revolver. През 1984г. Husker Du издава Zen Arcade доказвайки подробно какво е всъщност emo: комплекс от сурово китарно звучене с емоционални вокали и завладяващи съзнанието текстове. Понятието emocore навлиза в употреба през 1985г. и е използвано да характеризира убедително групи от Washington D.C. хардкор-сцената, които за ужас на хардкор-феновете започват да бълват много нетипични за пънка емоции в своята музика, включително тъга, надежда, състрадание и дори любов. Две банди се открояват като типични emocore на първо време и това са Rites Of Spring и Embrace. Стилът привлича, банди като Moss Icon, Policy Of Three, Navio Forge и Indian Summer стават като просто наричаното “emo”, стил, който увеличава драматичните аспекти на вокалните изпълнения с идеята за реализиране на голям пробив сред аудиенцията. И успяват, резултатът е смайващ – след края на всяко представление на емо-групи остават плачещи или крещящи фенове. Много ефективно, като отворен екран за емоции това кара хардкор-феновете да се чувстват некомфортно и често има търкания между двата лагера. С голямата масовост на алтернатив-музиката през началото на 90-те, новият вторично-произлязъл стил наречен “hardcore emo” преживява огромни бъдещи успехи с гладките, емоционални вокали. Известните хардкор емо групи са Heroin, Angel Hair, Antioch Arrow, Swing Kids и Mohinder. Много от тези хардкор емо групи, като Antioch Arrow, взривяват сцената на Западното крайбрежие на Щатите. След упадъкът на повечето значими групи в движението, фокусът пренасочва емо на изток. Screamo изпъкват в Европа. По-късно през 90-те групи като Sunny Day Real Estate и Mineral се открояват като по-модернистични форми на емо, които смесват ранното emocore от сорта на Rites Of Spring с post-hardcore иновациите на Fugazi. Първата група претърпяла комерсиален успех е Weezer, които са голяма сензация по MTV през 1994 г. с дебютното си CD. Днес терминът “емо” е доста по-неясен. С успеха на поп-пънк групи като The Get Up Kids, Jimmy Eat World и The Promise Ring, музикалната индустрия си присъединява терминът “емо” като маркетингов трик. Следователно емо-лейбълите предлагат много различаващи се поп-китарни групи като Thursday, Taking Back Sunday, Dashboard Confessional и New Amsterdams и много предимно мелодични, тихи групи с акустично звучене като Bright Eyes

09-25-2007, 16:00
Feel free to say NO to EMO! :x :x :x
http://www.youtube.com/results?search_query=emo+hunter&search=Search
http://www.youtube.com/results?search_query=emo+beatdown&search=Search

Jamalska
09-25-2007, 18:35
.!]Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!
Аплодисменти и за колегата който носи дънките на сестра си!
И за момичето което беше чалгарка но си пусна бретон и проноси блузки на карета!
Също и за мъжа който не се срамува да носи грим пред всички или да започне да се реже само за да докаже че е ТРЮ!
Вашите аплодисменти за момичето което не чака да порасне и си сложи фалшив пиърсинг!
И за симпатягата който казва че слуша емо но след като стане от компютъра си плуска ПЛАНЕТА ТВ и казва "няма проблеми аз съм emo inside"!
Искам да ви чуя за мъжа който е по женствен от приятелката си.
И за момичето което зараяза всичко и стана малка поза!
Да отдадем почит на този който си обеща и го направи И НЕ СЕ ПРИНИЗИ НА ТЯХНОТО НИВО!
Иии аплодисменти за всички WannaBe Emo's,които успяха! Събраха се и комерсиялизираха ЕМО-то..направиха го на FashionCore!!! Нека станем на крака и да ги аплодираме!

само първото изр. не зацепих ,щото емотата по принцип не носят ванс ,... тва е по-скоро за скейтърите и блейдърите...,а може и просто да съм се объркала :mrgreen:
а това да ти говори нещо? http://www.made-in-china.com/image/2f0j00BejtprSnETbZM/Vans-Canvas-Shoes-G0031-.jpg

freakchild
02-17-2008, 15:19
Хм,до миналата година се кефех на емотата.Но нямах намерение да подържам тоя стил(Исках да бъда Гошооо :-D ). Стана ми адски тъпо след като вляза в някъде(сайт) гледам на всеки на аватара му имо кид :-o .. И когато напишеш някъде колко си депресиран,колко е гаден живота :cry: .. Ти си 'Emo Inside' .. :shock: . Бях чела това - "Как да свалиш емо от дърво? - Отрежи важето' или " На Тошко му свърши розовия лак и изпадна в депресия :smt022" Хайдее стига с мойте глупости :) :smt011

mulgore
02-17-2008, 15:23
.!]Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!

Ааа не не..Ванс-а няма нищо общо с тоя шибан стил..
Ванс са една от най-старите скейтърски фирми.. :smt007

Ellie
02-17-2008, 15:35
Не му ли мина модата на тва... :-x

Seducti0n
02-17-2008, 15:38
Заблудените позьори, повечето от представилите на имо-стайла, никога не ще осъзнаят, колко смешни са в опитите си да бъдат "различни" и "готини", от което следва, че и манията ще им си остане за дълго, според мен. :)

TellMeYourName
02-17-2008, 15:41
За какво се борят емотата?

mulgore
02-17-2008, 15:42
За какво се борят емотата?
За внимание..

bebeto0o
02-17-2008, 15:42
.!]Благодаря,благодаря! И аплодисменти за момчето което си купи VANS и наистина си помисли че стана ЕМО!
Аплодисменти и за колегата който носи дънките на сестра си!
И за момичето което беше чалгарка но си пусна бретон и проноси блузки на карета!
Също и за мъжа който не се срамува да носи грим пред всички или да започне да се реже само за да докаже че е ТРЮ!
Вашите аплодисменти за момичето което не чака да порасне и си сложи фалшив пиърсинг!
И за симпатягата който казва че слуша емо но след като стане от компютъра си плуска ПЛАНЕТА ТВ и казва "няма проблеми аз съм emo inside"!
Искам да ви чуя за мъжа който е по женствен от приятелката си.
И за момичето което зараяза всичко и стана малка поза!
Да отдадем почит на този който си обеща и го направи И НЕ СЕ ПРИНИЗИ НА ТЯХНОТО НИВО!
Иии аплодисменти за всички WannaBe Emo's,които успяха! Събраха се и комерсиялизираха ЕМО-то..направиха го на FashionCore!!! Нека станем на крака и да ги аплодираме!

:D MNN QkoO :D:D:D

RuKsP1n
02-17-2008, 15:45
Да умрат.......... :-P :-P :-P

Seducti0n
02-17-2008, 15:45
За какво се борят емотата?

Внимание, може би. :)

run
02-17-2008, 15:49
Не му ли мина модата на тва... :-x
pfff spored men emotata sa na vtoro mqsto po razprostranenie sled 4algarite, taka 4e dosta vreme 6te gi gledame po pametnika i na drugi mesta...ma na men ne mi pre4at, prosto sa totalni komedianti...

Skullbreaker
02-17-2008, 16:27
Един вид протест мейби...Обаче идеята на тоя стил е размита...
А така е с повечето стилове тбх..Рандом атеншън хорета питат по рандом форуми "Ама какво да правя за да съм метъл/емо/пънк" и тн, без да разбират за какво иде реч ..Обличат 2-3 парцала взимат рандом мп3-ка с рандом "стил" музика и айде , вече са най-големите..

Гг , просто гг..

Madness
02-17-2008, 16:57
|-| /-\ |) /-\ /\ |/|

:grin: успях

mulgore
02-17-2008, 16:58
|-| /-\ |) /-\ /\ |/|

:grin: успях
:lol:

w0sh
02-17-2008, 16:58
И помнете деца.
Режете се по посока на вените, а не напреки на китката.

NH3
02-17-2008, 17:00
DIE EMO DIE !!! :x

Briseis
02-17-2008, 17:37
Добре, че съм чалгарка :razz:

Blacklisted
02-17-2008, 17:38
Помнете: емо децата са хора също! :-x

NH3
02-17-2008, 17:39
емо децата са измет която трябва да бъде бита на пичивки докато се освестят

Blacklisted
02-17-2008, 17:42
Рецидивист!

ЕPu
02-17-2008, 17:44
Вземаш една емо-двойка, биеш момичето и ебеш момчето, за да може и двамата да реват.

А, пардон...моя грешка, то емо момчета всъщност няма. :-D

NH3
02-17-2008, 17:57
Рецидивист!

що да съм такъв ??? моя живот да не е песен случайно и аз си имам проблеми грижи разочарования и т.н но не сам седнал да рева да викам че няма смисал да живея да си мисля за самоубийство а сядам и мисля как да си реша проблемите и да си облекча живота ;)

Blacklisted
02-17-2008, 17:59
И ти ли си имо бе? Защо мразиш твойте братя??? ЪЪъ сестри искам да кажа.

NH3
02-17-2008, 18:01
аз емо :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Blacklisted
02-17-2008, 18:08
Стига бе, емотата дори не заслужават да бъдат бити. Агресията срещу такива създания е смешна, те са жалки, но не пречат нали? Освен ако това, че отвътре си същата путчица като тях, не те дразни и търсиш на кой да си го излееш... Един познат лятото, на паметника на Съветската, много се кефеше да земерва 12-13 имо момиченца с бутилки бира, издървих му се и се покри говньото...

NH3
02-17-2008, 18:14
ухааааааааааааа супермен

не съм казал че си изливам агресията върху 13-годишни емо-та просто казвам рецептата по която ще се оправят ;)

Blacklisted
02-17-2008, 18:15
Ех... пак подмина съществената част в поста :) Амоняче, амоняче - само се пениш ;p

NH3
02-17-2008, 18:24
като веро от 60 стотинки се пеня ;) кожи коя е съществената част ?

Blacklisted
02-17-2008, 18:26
Какъв е смисъла да се правиш на мъж пред емота? :)

NH3
02-17-2008, 18:31
никаф в общи линий

Blacklisted
02-17-2008, 18:32
разбрахме се ;)

NH3
02-17-2008, 18:39
якоо :)

са мое да полеем постигнатото споразомение :)

Blacklisted
02-17-2008, 18:41
Зависи с какво... ахаха аз съм претенциозен :-D

NH3
02-17-2008, 18:45
каквото дал Господ .:)

kapinka
02-17-2008, 19:10
ЕМО не е мода :-x ЕМО Е РЕЛИГИЯЯЯ !! 8)

Disrespect
02-17-2008, 19:12
ЕМО не е мода :-x ЕМО Е РЕЛИГИЯЯЯ !! 8)

що всичките сте еднакви като не е мода?

NH3
02-17-2008, 19:14
тъка повелява религията нищо не разбираш :)

Christ
02-17-2008, 19:38
ЕМО не е мода :-x ЕМО Е РЕЛИГИЯЯЯ !! 8)

що всичките сте еднакви като не е мода? Религията е лошо нещо. Мода... и т'ва е лошо, ама по-малко. :-D

chocoleptic
02-17-2008, 19:52
ЕМО не е мода :-x ЕМО Е РЕЛИГИЯЯЯ !! 8)
да бе .. има само една религия - house music ..

NH3
02-17-2008, 22:08
хауса е УРИНА !

Omen
02-17-2008, 22:13
ЕМО не е мода :-x ЕМО Е РЕЛИГИЯЯЯ !! 8)

що всичките сте еднакви като не е мода? Религията е лошо нещо. Мода... и т'ва е лошо, ама по-малко. :-D
az s1m ateistka

Special K
02-17-2008, 22:31
хауса е УРИНА !
QFT
:)

EarthShaker
02-18-2008, 10:17
ЕМО не е мода :-x ЕМО Е РЕЛИГИЯЯЯ !! 8)

успя да ме разсмееш !

И каква е религията? Поясни ми само... да си толкова слаб психически че да не си превъзмогваш душевната болка и да се режеш? Или да крадеш елементи от други стилове (за черно-елите квадратчета например, които са символ на СКА от 50 години)... аре набутай си я тая религия отзад да не ти я набутам аз...

OddBird
02-25-2012, 21:43
Гледай как се изказвате- направо тръпки да те побият. Вярно, емо стилът беше много брутално комерсиализиран и всяка жалка кифла, която слуша Evanescense (или по- точно, само една тяхна песен, която чула отнякъде) се води емо. Ако става въпрос, вие наричате емо всичко, що има по- дълга коса и носи карирани ризи. Така че, с цялото ми уважение, оставете хората на мира. Тия, които се режат, здраве да е, ще им дойде акъла. Но не може да слагате всички под общ знаменател, не е честно.
ПС: Четох в поста с аплодисментите по- горе за "фалшивия" пиърсинг и искам само да кажа, че е много добра алтернатива ако имаш панически страх от игли (като мен хД) и не искаш дупка в устната или носа. Все пак всичко е до желанието да носиш бижу и не виждам защо това да е характерно само за фалшивите емо-та.

psychopath
02-25-2012, 22:55
Боже, мислех, че тази тема отдавна е забравена...

Alex_BaBy
07-07-2012, 20:14
емо стила при децата е много харесван, ее и аз съм дете, но, стила не е лош, напротив много готин !!! И си заставам зад думете !!!

just lie
07-24-2014, 13:27
емо децата са измет която трябва да бъде бита на пичивки докато се освестят
емотата чрез стилът си показват болката насъбрала се у тях....Но има и такива които се подиграват с този стил само за да изглеждат ''готини'' и да са ''популярни'' -.- ! Емо стилът е начин на изразяване...рязането също..въпреки че не е правилно...но поне веднъж се опитай да разбереш такива хора вместо да ги нападаш...всеки човек има сърце нали...Въпреки че някои са били толкова наранени за да изключат сърцата си и да се преструват на коравосърдечни клонинги...но зад всяко грубо лице се крие доброта...И ми е любопитно ти какво толкова имаш против тези хора и изобщо против този стил?

InnocentFuck
07-24-2014, 15:35
Oh my God .... :D :D :D :D: D ahahaha :D :D :D :D

Death Gun
07-24-2014, 15:37
емотата чрез стилът си показват болката насъбрала се у тях....Но има и такива които се подиграват с този стил само за да изглеждат ''готини'' и да са ''популярни'' -.- ! Емо стилът е начин на изразяване...рязането също..въпреки че не е правилно...но поне веднъж се опитай да разбереш такива хора вместо да ги нападаш...всеки човек има сърце нали...Въпреки че някои са били толкова наранени за да изключат сърцата си и да се преструват на коравосърдечни клонинги...но зад всяко грубо лице се крие доброта...И ми е любопитно ти какво толкова имаш против тези хора и изобщо против този стил?

Боже, мислех, че тази тема отдавна е забравена...
.