PDA

View Full Version : Ревността



malkatast
09-24-2007, 20:07
kakav trqbva da vi e podxoda kam lubimiq 4ovek kogato vi revnuva,no ne neponosima revnost????????????
Divi skandali :smt014
ili prosto spokoen razgovor.
CoRrEctEd bY aB-uSeR
Заглавието трябва да е написано на кирилица!

_BoSSy_
09-24-2007, 20:15
Спокоен разговор,разбира се, но ако ми се изрепчи,съм винаги готова за скандал :-D :smt106

Seniorita
09-24-2007, 20:16
Спокоен разговор,разбира се, но ако ми се изрепчи,съм винаги готова за скандал :-D :smt106

Точно така.

naMy4Ho_KoTe
09-24-2007, 20:23
Аз съм свикнала и не ми прави впечатление, че трябва да искам разрешение за доста работи (от дискотеки до кафета с мъже) :) Въпрос на гледна точка. Ако обаче ми пречеше - спокойния разговор трябва да помогне. Поне на теория :roll:

xXxScreamxXx
09-24-2007, 20:29
ee revnost kat revnost de normalno e .....
to daje i az revnyvam ama tva e dr v1pros

GregoryHouse
09-24-2007, 20:39
СКАНДАЛ ВЕДНАГА !!! КФИ СА ТЕЯ!!! НЯМА ДА МИ СЕ РАЗКАРАВА С ДРУГИО САМО МС МЕН!!! :-D

Баси не е ли логичен избора...кЪт искаш викане,караници...дори тупаници...викай ебахти. Ама ако си с акълЯ си един нормален разговор стига...цаката е да не му даваш поводи за ревност ;)

BUFU994
09-25-2007, 00:57
СКАНДАЛ ВЕДНАГА !!! КФИ СА ТЕЯ!!! НЯМА ДА МИ СЕ РАЗКАРАВА С ДРУГИО САМО МС МЕН!!! :-D

Баси не е ли логичен избора...кЪт искаш викане,караници...дори тупаници...викай ебахти. Ама ако си с акълЯ си един нормален разговор стига...цаката е да не му даваш поводи за ревност ;)
Да ама тая цака не винаги работи,аз мойта я ревнувам от нейните приятели даже...

+1

BAYO
09-25-2007, 03:38
СКАНДАЛ ВЕДНАГА !!! КФИ СА ТЕЯ!!! НЯМА ДА МИ СЕ РАЗКАРАВА С ДРУГИО САМО МС МЕН!!! :-D

Баси не е ли логичен избора...кЪт искаш викане,караници...дори тупаници...викай ебахти. Ама ако си с акълЯ си един нормален разговор стига...цаката е да не му даваш поводи за ревност ;)
Да ама тая цака не винаги работи,аз мойта я ревнувам от нейните приятели даже...

+1

+1

koalka
09-25-2007, 07:37
Естествено, че спокойния разговор ще има много по-голям ефект.С караници нищо не се постига.

bEbsI
09-25-2007, 07:51
И спокойният разговор и виканиците и караниците ще помогнат само на теория.Човек си е такъв какъвто е ревнив и е невъзможно да го промениш.

rakiQ
09-25-2007, 07:53
аууу аз съм ужасно ревнива!!!!!!
и сега го ревнувам от една пикла

понякога скандали

Valento
09-25-2007, 09:20
Спокоен разговор,разбира се, но ако ми се изрепчи,съм винаги готова за скандал :-D :smt106

maybelline
09-25-2007, 09:55
Много зависи от възрастта ви.Ще ти представя нещата за определените възрасти и типове връзки и ти прецени кое е най-подходящо за вас двамата.Предполагам,че сте над 15 годишни и двамата.
Връзка тип "Сериозна"(и за несериозните връзки става,но няма голям смисъл да правиш усилието,ако ще скъсате скоро) :
По време на евентуална "сцена" (когато гаджето ти евентуално "има причина" да започне да ревнува) - Наблюдавай поведението си.Не гушкай/целувай по бузката/прегръщай други момчета дори да са ти приятели.Имаш пълната свобода да говориш със всеки без значение пол и възраст.Когато приятелят ти ревнува,не му се ядосвай,а го включи в разговора.ако няма такава възможност,не позволявай да те наблюдава докато говориш с другото момче (най-добре отидете някъде където никой няма да ви притеснява) - ще си спестиш "а ти защо после му се усмихна/му хвана ръката,го потупа по рамото?".Ако нямаш възможност и гаджето ти ще види разговора,просто го проведи,съвсем спокойно и се прави,че не забелязваш признаците на ревност у гаджето.Ако по някакъв начин ти пречи (подхвърля злобни забележки или прави физиономии),помоли го да направи нещо,което ще го отдалечи от вас за малко (да ти донесе якето, да ти сипе кола, да отиде да поръча бира, да пита някой друг за нещо...).Ако сцената на ревност се разиграе докато си чатиш с някое момче,продължи спокойно разговора и кажи на гаджето "Изчакай 5 минути" или "След малко ще го обсъдим".Ако започне да ревнува при телефонно обяждане,отиди в друго помещение и говори там.Ако гаджето ти ревнува когато му говориш за други момчета,прави го по-рядко,но не спирай да го правиш - така никога няма да спре да ревнува.
След сцената на ревност задължително трябва да поговорите.Гледай да сте на спокойствие - у вас или у тях (или насаме където ще имате поне 1 час спокойствие).Независимо какво прави и говори той (изключвам всякакъв вид насилие тук), трябва да останеш спокойна, уверена и да заазиш дбрия тон.Не го критикувай,не го обвинявай,не омаловажавай проблема,не се дръж презрително или грубо,не повишавай тон и не позволявай да станеш раздразнителна,не бива да си проличи в тона ти дори най-малката раздразнителност.Представ си,че говориш на 5-годишно дете,което зависи от теб.И не спирай да си го представяш (ще видиш,че гаджето ти перфектно ще заеме ролята и ще се представи чудесно за 5-годишно дете).
Започни разговора с нещо такова: "Искам да обсъдим един въпрос" или "А сега е време да поговорим за нещо".После продължи със "Забелязах,че днес се държа грубо с Митко/ми пречеше докато опитвах да разговарям с Гошо/се издразни когато аз и Димо...".Тук НЕ е мястото да питаш "Каква беше причината?".Поради мъжка гордост едва ли ще ти я каже,а и ти си я знаеш.Просто кажи "Ревнуваше,нали?" с тона,който описах в началото.Той ще ти каже "Да" или нещо,от което ще разбереш,че е "Да".Тогава продължи със "Би ли ми обяснил причината/ще ми кажеш ли защо...(ревнуваш)?".Остави го спокойно да си излее душата - дори да повиши тон или да каже нещо,което не е вярно или не се е случило,НЕ ГО ПОПРАВЯЙ.Само го изслушай.След като ти обясни всичко (без да си го прекъснала нито веднъж),вероятно ще си ядосана и изнервена - той те "напада" все пак.Възвърни си спокойствието максимално бързо и си "спомни,че говориш с малко дете"(без да му го казваш,разбира се).Тогава попиатй "А сега може ли и аз да кажа мнението си/да изразя позицията си/да ти кажа какво мисля?".След като каже "Да",започни (това не е искане на позволение,а така негласно му казваш "Изслушах те и сега е твой ред да ме изслушаш").Внимавай как ще започнеш и какво ще кажеш.Предлагам ти универсалната "формула",която можеш да използваш,в случай че не се сещаш какво да кажеш или искаш да постогнеш максимален ефект без да оставиш впечатление у приятеля си,че не държиш на него.Опитай с това: "Днес (вчера, преди малко) ми беше неприятно (притеснено, гадно) когато ти (се държа като дете/ обиди Митко/ ме изгледа странно/ подхвърли нелепа забележка/ се държа отчуждено).Зная,че причината е,че ревнуваш.И затова трябва да поговорим.Аз те обичам,а знам,че и ти ме обичаш и че това е главната причина да ревнуваш.Не искаш да ме изгубиш заради някой друг.Така ли е? (Обикновено на това място си улучила в десятката и чрез мрънкане или разсърден тон ще чуеш "Да" или нещо,което ще ти подскаже,че е "Да".Не забравяй,че все още говориш с малко дете).Добре.Аз те обичам много и съм много щастлива с теб - ти ме разбираш, подкрепяш, отнасяш се прекрасно с мен,защитаваш ме,нежен си към мен (и каквото се сетиш още,само внимавай да не станеш банална).Аз много ценя това.Искам да знаеш,че няма да тръгна с друго момче,само защото ми е харесало повече на външен вид или характер (тук вече зависи дали това е така наистина).И още нещо - момчетата, с които говоря са ми приятели,а аз не изпитвам чувства или любов към никой приятел.Любов изпитвам само към теб и това няма да се промени току-така.Обичам те и нкое друго момче не може да те измести,защото ти си момчето,което обичам истински.Ето защо много бих се радвала ако не ме ревнуваш от глупави ситуации,например като говоря с друго момче или се отделим от групата,за да обсъдим нещо.Винаги можеш да ме попиташ каква е била причината (да говоря с него,да се отделим от групата и т.н.) и аз ще ти обяснявам/ казвам.Също така ще се радвам,ак спреш да правиш забележки/ гледаш намусено/ се държиш така в присъствието на Гошо/ Иван/ Мартин/ някой друг... защото просто няма смисъл.Аз обичам теб и независимо с кого си говоря или се смея,ти си оставаш номер 1 в сърцето ми.Нямаш нужда от ревност - като ревнуваш,нараняваш себе си,а по-късно и мен (със забележки,гадно отношение).Няма смисъл - аз обичам теб и е безсмислено да ревнуваш от други момчета.Следващият път като разбера че ревнуваш,просто ще ти кажа "Спри това чувство - няма смисъл" и ще очаквам да се справиш с него.По-късно ще имаме време и да го обсъдим,ако прецениш,че има нужда/че си заслужава."
Ето това е общо взето,което трябва да кажеш.През цялото време запази добрия тон и не се изнервяй или ядосвай.Трябва да звучиш като майка на нараненото дете пред теб и да не го нараняваш допълнително с тона или отношението си.
Следващият път като усетиш,че ревнува,наистина кажи само това "Спри - няма смисъл" като го гледаш в очите,говориш сериозно, тонът е твърд, любезен и безкомпромисен.След това не го поглеждай докато не приключиш разговора,заради който гаджето ти ревнува.А после се дръж все едно всичко е наред и ако инстинкта ти подсказва,че приятелят ти не спира да ревнува,кажи му неочаквано "Мило,обичкам си само теб!" с мил тон и целувка.

Надявам се,че помогнах.Ако имаш въпроси,пиши ми ЛС,с радост ще ти отговоря ;)

sasha_90
09-25-2007, 10:44
От скандали няма смисъл!С тях нищо не се постига,само може да стане по-лошо.