PDA

View Full Version : дерматолог



monityY
09-25-2007, 10:07
бях 4ула 4е на дерматолог се ходи само ако има6 някаква кожна болест,а не при6тявка да си маха6 пъпките,нз де.. ама др ми каза 4е той е за сякакви кожни проблеми,не зависимо пъпки ли са,комедони ли,луни4ки ли,или някакви по сериозни рани...аз пък знам 4е ако искам да ида да ми предпи6е не6то за пъпките,тряя да ходя на козметик и да си пла6там?да де.. ама и на дерматолог може според някои?без пари с направление?иии аз искам да ида само за консултация да питам дерматолога/дерматоложката за крем4ето clean & clear ма ддз.. искам да питам дали мога да се мажа с него,смисал има ли ефект,много от вас казват 4е има,но искам да видя мнението на лекар!и да питам дали мога да си го взема,а не да ходя за да ми предписва лекарства за по 30-40лв,не разполагам с толкова пари,и така... та въпроса ми е,дали дерматолога е само за кожни болести,или и за пъпки,6тото някои пъпките не ги смятат за болест и за тфа,а по скоро за при6тявка..та мога ли с едно направление от ли4ния лекар да ида на дерматолог само на консултация или задължително тряя да ми изписва некфи негови мазилца.. охх леле сри за дългата и безсмислена тема,така като 4ета в секи дер повтарям едно и съ6то,но мерси ако се ре6ите са ми отговорите,предполагам пове4ето от вас са по запознати от мене.. и така? :::

pepitaaa
09-25-2007, 10:19
Ми незнам, но предполагам, че можеш да отидеш. Все пак е лекар и тряа помага на хората :-D :smt016 каквито и проблеми да имат :) нали това им е работата :)

KaTinCeTy
09-25-2007, 10:58
При дерматолог не се ходи само за кожни заболявания! Можеш да отидеш ако имаш проблеми с акне, комедони и т.н. Също така ако искаш да си махнеш някоя бенка или петна от лицето. Или пък да си инжектираш ботокс или да си направиш някакви прицедури за стягане на порите или изглаждане на бръчките. Така, че мисля, че спокойно би могла да отидеш. :wink:

П.С. И аз ще ставам дерамтолог! Ако искаш изчакай десетина години и ела при мен. :-D

Sweetlove1990
09-25-2007, 11:06
Ходи се при всякакви проблеми с кожата. Можеш спокойно да отидеш само за консултация с направление от личния лекар. И браво, че ще отидеш да се посъветваш за това каква козметика да използваш.
Повечето само мацат какво ли не по кожата и после защо имали пъпки. Те за това са специалистите!

monityY
09-25-2007, 11:12
При дерматолог не се ходи само за кожни заболявания! Можеш да отидеш ако имаш проблеми с акне, комедони и т.н. Също така ако искаш да си махнеш някоя бенка или петна от лицето. Или пък да си инжектираш ботокс или да си направиш някакви прицедури за стягане на порите или изглаждане на бръчките. Така, че мисля, че спокойно би могла да отидеш. :wink:

П.С. И аз ще ставам дерамтолог! Ако искаш изчакай десетина години и ела при мен. :-D тогава ходенето на козметик не се ли обезсмисля? :-s

KaTinCeTy
09-25-2007, 13:32
При дерматолог не се ходи само за кожни заболявания! Можеш да отидеш ако имаш проблеми с акне, комедони и т.н. Също така ако искаш да си махнеш някоя бенка или петна от лицето. Или пък да си инжектираш ботокс или да си направиш някакви прицедури за стягане на порите или изглаждане на бръчките. Така, че мисля, че спокойно би могла да отидеш. :wink:

П.С. И аз ще ставам дерамтолог! Ако искаш изчакай десетина години и ела при мен. :-D тогава ходенето на козметик не се ли обезсмисля? :-s

Не, в никакъв случай не се обезмисля. Все пак дерматологът е лекар и неможе да се сравнява с козметикът. Неможеш да отидеш при дерматолог и например да му кажеш да ти направи кола маска или да ти изчисти веждите :mrgreen:. Наистина за премахването на комедони и акне се ходи при козметик, но има хора, при които проблема стои доста по-различно и дори може да е заболяване, а не обикновенните малдежки пъпки. Като например 30 годишни с акне. Такива хора наистина имат нужда от лечение, коета само дерматолог може да им предпише. Все пак неможеш да сравняваш способностите на човек, който е учил 10 години с тези на козметика, а пък и двете професии са доста различни една от друга. :wink:

monityY
09-25-2007, 14:36
При дерматолог не се ходи само за кожни заболявания! Можеш да отидеш ако имаш проблеми с акне, комедони и т.н. Също така ако искаш да си махнеш някоя бенка или петна от лицето. Или пък да си инжектираш ботокс или да си направиш някакви прицедури за стягане на порите или изглаждане на бръчките. Така, че мисля, че спокойно би могла да отидеш. :wink:

П.С. И аз ще ставам дерамтолог! Ако искаш изчакай десетина години и ела при мен. :-D тогава ходенето на козметик не се ли обезсмисля? :-s

Не, в никакъв случай не се обезмисля. Все пак дерматологът е лекар и неможе да се сравнява с козметикът. Неможеш да отидеш при дерматолог и например да му кажеш да ти направи кола маска или да ти изчисти веждите :mrgreen:. Наистина за премахването на комедони и акне се ходи при козметик, но има хора, при които проблема стои доста по-различно и дори може да е заболяване, а не обикновенните малдежки пъпки. Като например 30 годишни с акне. Такива хора наистина имат нужда от лечение, коета само дерматолог може да им предпише. Все пак неможеш да сравняваш способностите на човек, който е учил 10 години с тези на козметика, а пък и двете професии са доста различни една от друга. :wink: ок аз на дерматолог ли да ида последно?не 4е имам пари за козметик де?просто имам гадни 4ерни то4ки искам да си купя клеан енд клеар,6тото мн от потребителите тука казаха 4е помага,освен тфа имам и белези от то4ките,6тото съм ги стискала по носа и ми остават едни дуп4ици,а аз разбрах 4е ако се мажа с клеан енд клеар и масажирам кожата 6те ми я опъне постепенно и белезите няма да се виждат толкова,а между временно 6те ми махне и комедоните,така4е този продукт 2 в 1 ми харесва,а и не е мн скъп 8-9 лв,и просто 6те искам съвет от дерматолога дали да го използвам,да ми види кожата,дали е подходя6т за моята кожа и така,4е аз не мога да преценя даже кфа ми е кожата,май 4е е мазна.. :-s

KaTinCeTy
09-25-2007, 14:53
Ако е само за да попиташ дерматолога дали да си вземеш някакъв крем е излишно да ходиш. За този крем можеш да попиташ и в някоя аптека. Но виж за петънцата и порите, които са ти останали по лицето вече можеш да отидеш. Виждала съм специални процедури за стягане на порите както и за премахване на петънцата, които правят дерматолозите. А за петънцата мога да ти препоръчам и един крем казва се "Целерит", има го в аптеките и мисля че стува около 10 лв. За него знам, че има голям ефект и дори действа избелващо, но мирише малко гадничко.

monityY
09-25-2007, 18:08
Ако е само за да попиташ дерматолога дали да си вземеш някакъв крем е излишно да ходиш. За този крем можеш да попиташ и в някоя аптека. Но виж за петънцата и порите, които са ти останали по лицето вече можеш да отидеш. Виждала съм специални процедури за стягане на порите както и за премахване на петънцата, които правят дерматолозите. А за петънцата мога да ти препоръчам и един крем казва се "Целерит", има го в аптеките и мисля че стува около 10 лв. За него знам, че има голям ефект и дори действа избелващо, но мирише малко гадничко.kfi petunca,za komedonite li govori6?aa i vupreki si4ko mislq da ida na dermatolog,makar da e samo za konsultaciq..

KaTinCeTy
09-25-2007, 20:56
kfi petunca,za komedonite li govori6?


освен тфа имам и белези от то4ките,6тото съм ги стискала по носа
За тези петънца ти говоря или както ти ги наричаш белези. :wink: