PDA

View Full Version : Напукани пети



kasiopea
09-25-2007, 13:49
Здравейте! На 15 съм, 50 кг съм и съм висока 165 см. Но имам проблем от 1-2 месеца. Петите започнаха да ми се напукват, станали са на бразди , имам вдлъбнанити и в тях се образуват като ранички, често тече кръв и боли като ходя. Мазах се с крем, но не помогна. Из нета четох , че става с оцет, но при мен не се получи. Знаете ли друг метод? Предварително ви благодаря!

namina
09-25-2007, 14:04
ами топи ги във гореща вода със морска сол,и некви кремчета.
и имам една друга версия малко гадничко и странничко :lol: :roll: да ги напикаеш :lol: ама сериозно без бъзик! :roll:

kasiopea
09-25-2007, 14:11
ами топи ги във гореща вода със морска сол,и некви кремчета.
и имам една друга версия малко гадничко и странничко :lol: :roll: да ги напикаеш :lol: ама сериозно без бъзик! :roll:
Ще ще опитам и това. От една страна погледнато напуканите пети не са чак болка за умиране, но от друга направо са си. Аз пък съм чувала като се порежеш или се одраскаш да си напикаеш раната, за да не се получи инфекция. За петите не съм чувала, но ще опитам.

thefreak
09-25-2007, 14:38
ами топи ги във гореща вода със морска сол,и некви кремчета.
и имам една друга версия малко гадничко и странничко :lol: :roll: да ги напикаеш :lol: ама сериозно без бъзик! :roll:
Абе какви са тия глупсоти бе?
Направи си разтвор от вода и калиев перманганат и си топи краката в него.
В аптеките продават.

KaTinCeTy
09-25-2007, 14:43
Изтъркай си петите с пемза. Мажи ги с някакъв омекотяващ крем или вазелин вечер преди да си легнеш и след това спи с чорапи. :wink:

namina
09-25-2007, 15:21
thefreak
звучи глупаво ама действа са ми казвали хората 8)

foreverr
09-25-2007, 15:59
Изтъркай си петите с пемза. Мажи ги с някакъв омекотяващ крем или вазелин вечер преди да си легнеш и след това спи с чорапи. :wink: и аз така ти препоръчвам да правиш :wink:

kasiopea
09-25-2007, 16:18
А знаете ли горе-долу колко е цената на пемзата?

namina
09-25-2007, 16:21
А знаете ли горе-долу колко е цената на пемзата?
до към 5 кинта сиг....

kasiopea
09-25-2007, 16:25
А знаете ли горе-долу колко е цената на пемзата?
до към 5 кинта сиг....
Звъннах на мама следобяда, за да ми купи пемза . И след малко ми звънни да ми каже, че има пемза, но струва 21.80 ст. #-o Каква ли е тази пемза ?

namina
09-25-2007, 16:27
А знаете ли горе-долу колко е цената на пемзата?
до към 5 кинта сиг....
Звъннах на мама следобяда, за да ми купи пемза . И след малко ми звънни да ми каже, че има пемза, но струва 21.80 ст. #-o Каква ли е тази пемза ?
верно ли??? :shock: :shock:

kasiopea
09-25-2007, 16:35
верно ли??? :shock: :shock:
Вярно.Аз направо се шашнах. Аптекарката е казала, че има и друга пемза, но тя била около 26 лв. Направо и аз се шокирах, защото си мислех, че е около 5-10 лв. :-# Виж това : http://beauty.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=40393&cat=3254&shop_id=12&c=1

namina
09-25-2007, 16:42
верно ли??? :shock: :shock:
Вярно.Аз направо се шашнах. Аптекарката е казала, че има и друга пемза, но тя била около 26 лв. Направо и аз се шокирах, защото си мислех, че е около 5-10 лв. :-# Виж това : http://beauty.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=40393&cat=3254&shop_id=12&c=1
:shock: :shock: БЕЗБОЖИЕ :shock: :shock:

kasiopea
09-25-2007, 16:47
:shock: :shock: БЕЗБОЖИЕ :shock: :shock:
Утре ще си купя едно вазелинче за пети. Че пемза няма как да си купя щом е над 20 лв. Трябва да посъбирам няколко дена парички и тогава. От мама не искам, защото и тя има много разходи. За сега ще е с вазелинче и някакво друго кремче, пък после може и с пемза.

namina
09-25-2007, 16:52
:shock: :shock: БЕЗБОЖИЕ :shock: :shock:
Утре ще си купя едно вазелинче за пети. Че пемза няма как да си купя щом е над 20 лв. Трябва да посъбирам няколко дена парички и тогава. От мама не искам, защото и тя има много разходи. За сега ще е с вазелинче и някакво друго кремче, пък после може и с пемза.
ъхъ...... :roll:

me4eto
10-11-2007, 19:09
и аз имам горе долу такъф проблем на4и мене само ми се образуват вдлънатинки ма не и рани имам на единия крак само две слава богу единстженото което използвам е един крем на avon с кафе хидратиращ е може да пробваш и един крем vitassin около 3лв е аптеките смърди гадно ама определено има ефект и не само за такива неща :) късмет