PDA

View Full Version : Помощ за есе



kokooo0
09-26-2007, 09:49
Здравейте,
искам да попитам и по точно ви моля за следното.Скоро имам входящо ниво по литература и то е есе на темата "Най-българските символи". Моля ако някой е писал такова есе да ми помогне. Благодаря Ви предварително!!!!

danitooooooooooo
09-26-2007, 11:11
mi nqmam takova ese no vinagi e po dobre da go napi6e6 sam zatova se probai sam a moje bi spored men trqbva da pi6e6 za azbukata i kakvo 6te sme bez neq ako q nqma6e.ae uspeh ot men

Seducti0n
09-26-2007, 13:58
Най-лесно е да седна и да ти напиша едно есе,на тази тема,но въпросът е ти сам/а да го сътвориш.Учителят да прецени,твоите възможности,а не нечии други и все пак ето ти малко помощ,под фолманта на маркери.
:arrow: Бълг.знаме
:arrow: Гербът
:arrow: Оригиналите на ценни книжа и книги свързани с възходите и паданията на държавата ни в миналото.

Общо взето се опитай да направиш паралел между съвремието и миналото.Разсъждавай над това,до каква степен са се съхранили традициите и чувството на патриотизъм сред народа.Помисли над това дали в сегашните модерни времена,хората се сащат за корените си историята си.Сравни трите възлови компонента- :arrow: минало :arrow: настояще :arrow: бъдеще.взаимносвързани са.....това е в общи линии.Късмет....

sh3_1s_7h3_0n3
09-27-2007, 00:57
*шопската салата
**ракията :-k
8)

Seducti0n
09-27-2007, 09:53
Хихи и мама каза за шопската салата,звучеше ми абсурдно но..... :-D

kokooo0
09-27-2007, 20:43
Да. Аз за символите се сетих ама там е работата, че тая тема никак не ми е по вкуса. :D :D :D Е мерси все пак !!!

Erin
09-27-2007, 21:43
Да, ЦвЕтИт0 е права. Но само гледай да не се отклониш от основната тема, като тръгваш да разсъждаваш за "трите възлови компонента". В началото можеш да си изясниш съдържанието на понятието "символ", ама без тривиални реторични въпроси като увод. И не се концентрирай само върху знамето, герба и т.н. Символ може да е българската роза например, може да е някоя мелодия... всичко, което носи емоционален заряд, kоето е въплъщение на българщината и на националния дух. Наистина можеш да направиш паралел за символите в миналото (например конската опашка при прабългарите), настоящето (изброяваш каквото се сетиш), можеш да споменеш тези, които са се съхранили, като истински и непреходни (мартеничката например) и дори да направиш прогноза за бъдещето. :) Успех, дано не е късно!

Edit: Чшшш, абе на вас ви дават темите за класна предварително? О.о И ви дават есета??? Ех, да ви имам късмета!