PDA

View Full Version : Обекти,които носят името на своя откривател..



UnKn0wN_
09-26-2007, 15:34
Хора,може ли малко помощ.Трябват ми 5 обекта,които носят имената на откривателите си.Може и повече да дадете,ако знаете..Ако може без Колумбия и Америка,защото всеки ще пише за тях,а аз искам за някои други..

И още нещо,ако някой знае `Защо великите географски открития са велики` и ми каже...цена няма да има :D

Благодаря предварително

И btw за утре ми е,така че след като стане 'утре' може темата да се заключи.Благодаря :)

Fluffy^;pp
09-26-2007, 15:52
Фернандо Магелан -Потеглил начело на испанска експедиция от 5 кораба на 20. 09. 1519 г. на запад, открил Магелановия проток <-- за това се сетих само..

а защо са велики..намерих инфо ,което може да ти е от полза -------Великите географски открития дали тласък върху развитието на търговията, която придобила световен характер. В обръщение влезли нови стоки, като тютюнът, какаото, кафето, чаят и др. и сравнително по-малко употребяваните по-рано ориз, захар и др. Спекулациите с колониални изделия станали масово явление. Антверпен, Лион и др. градове се превърнали в центрове на стоковите борси. От Средиземно море международните търговски пътища се преместили по бреговете на Атлантическия океан. Големите външнотърговски компании, покровителствани от монарсите, изместили средновековните гилдии, охраняващи занаятчиите от пристъпите на феодалната анархия. Нахлуването на евтино придобити огромни количества благородни метали (злато и сребро) довело до необикновено покачване цените на стоките, известно под названието “революция на цените”. В края на ХVІ век количеството на златото в Европа се увеличило повече от два пъти, а на среброто – повече от три пъти. По този начин се ускорява разлагането на феодалните производствени отношения и в положението на трудещите се прослойки от населението.