PDA

View Full Version : Подписки против матурите!



feddel
09-26-2007, 16:03
От понеделник започват да се разпостраняват исканията на подписки в Кърджали. Група ученици ще изпратим призива до общината + подписките от 5 училища.Дано да има някакъв ефект.
Моля ви се организирайте нещо и във вашия град, за да докажем на "просветния министър " че не може да се подиграва и да си играе със съдбите на хиляди млади хора!

thefreak
09-26-2007, 16:05
Или май може а?

RoyTheReaper
09-26-2007, 16:14
И какви са ви доводите против матурите?

doctors
09-26-2007, 16:50
За съжаление нищо,няма да може да направите.Както е известно ясно е че ще има матури и е публикувано в Държавен вестник,а щом се публикува там нещо,то трудно се отменя!Повече по въпроса за матурите и за всичко около тях съм написал в другата тема за Матури!Не е нужно да се пускат по 15 еднакви теми!
Принципно матура не би трябвало да има за всички ученици които тази година са от 7-12 клас всички те трябва да завършат средното си образование без матури тъй като всички те са по една програма.А по новата програма са сегашните петокласници и шестокласници,така че те би трябвало да държат матурите,защото това е заложено в програмата им.Следователно първата матура би трябвало да се проведе най-рано след около 6-7 години!

Борат
09-26-2007, 16:54
И какви са ви доводите против матурите?
Щото са безсмислени! Да ни бяха предупредили по-рано :x
аз не съм учил и ще изкарам сигурна 2ка -> съсипаха ми живота! :x

secretdream
09-26-2007, 17:14
За матурите сме предупредени от миналата година. Предишният випуск не ги държаха,защото те нямаха време да се подготвят.
Всъщност,матурите не са толкова трудни,колкото си мислят някои - граматика и обща култура за произведенията и авторите.
Въпросът е,че не е справедливо да държим и матури,и кандидат-студентски изпити.

Борат
09-26-2007, 17:22
Всъщност,матурите не са толкова трудни,колкото си мислят някои - граматика и обща култура за произведенията и авторите.
Даа бе :lol:
аз се опитах да реша примерната матура по БЕЛ и получих 4 точки (от 100) :x като едната точка стана с налучкване ](*,)
а за онова нещо дето се пише - Ъпсурд ](*,) [-X

secretdream
09-26-2007, 17:26
Друг е въпросът,че ние не полагаме усилия да се подготвим за тях :wink:

Jack_Sparrow
09-26-2007, 17:32
Е как ще полагаме като ни кажат една година преди това,имаме и за кандидат-студентски изпити да се готвим,даже може да се учи и в чужбина,та не ме греят особено нашите министърски изцепки.

RoyTheReaper
09-26-2007, 18:30
За матури се говори от много отдавна. Първо щяха да са от 2003, после 10000000% сигурно щяха да са от 2006 (за мой ужас) и като дойде този министър ги отложи за 2008 (за което съм му благодарен, защото първоначалния вариант беше писане на ЛИС). Така че не може да кажете, че не сте предупредени. От 2003 до 2008 са 5 години - цяла гимназия сте изкарали, знаейки, че някога ще има матури.

Въпреки, че се радвам, че ги отървах, матури е логично да се въведат и все някой випуск трябва да го отнесе и да бъде първи.

ArTanDra
09-26-2007, 18:36
Всъщност,матурите не са толкова трудни,колкото си мислят някои - граматика и обща култура за произведенията и авторите.
Даа бе :lol:
аз се опитах да реша примерната матура по БЕЛ и получих 4 точки (от 100) :x като едната точка стана с налучкване ](*,)
а за онова нещо дето се пише - Ъпсурд ](*,) [-X

Къде ги намери примерните матури?
Аз съм за матури , обаче ако оценката се зачита за кандидастване във ВУЗ-ове , ама това няма да стане .. та едно нещо 2 пъти ще го правим.

Борат
09-26-2007, 18:47
Всъщност,матурите не са толкова трудни,колкото си мислят някои - граматика и обща култура за произведенията и авторите.
Даа бе :lol:
аз се опитах да реша примерната матура по БЕЛ и получих 4 точки (от 100) :x като едната точка стана с налучкване ](*,)
а за онова нещо дето се пише - Ъпсурд ](*,) [-X

Къде ги намери примерните матури?
Аз съм за матури , обаче ако оценката се зачита за кандидастване във ВУЗ-ове , ама това няма да стане .. та едно нещо 2 пъти ще го правим.
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi :wink:

doctors
09-26-2007, 19:12
Въпросът е,че не е справедливо да държим и матури,и кандидат-студентски изпити.Защо да не е справедливо?Вие какво искате с матури да си влизате в Университета? Това обаче няма как да стане!Не е редно матурата да е вход за ВУЗ,тя няма и как да стане вход за Университет!

С риск да се повторя ти копирам отговори на този въпрос!
Както е известно всички които завършават през 2008 и след 2008,ще държат и матури и кандидатстудентски изпити.Ако някой си мисли че кандидатстудентските изпити ще отпаднат просто се лъже много здраво.Ето ви повече инфо по въпроса,а и както знаете има причини по които вузовете няма да се откажат от тях,като пример загуба на финансови средства,оценките от матурите не са мерило за знанията на кандидатстудента и не се равняват на оценките от кандидатстудентския изпит,никаква съпоставка между сложността на матурата и кандидатстудентския изпити,демек че матурите са доста по-леки от кандидатстудентските изпити а и материала необходим за кандидатстудентски изпити е по-голям от този за матури,автономия на университетите и т,н.Ето повече инфо:
?Това няма как да стане обаче,и защо сега ще ви обесня:
1.На състоялата се среща на ректорите на университети през лятото,с гръм и трясък беше отхвърлена идеята,матурите да служат като вход за ВУЗ.Беше решено също че университетите ще продължат да си провеждат кандидатстудентски изпити и ,че чрез тях ще се осъществява прием на студенти в Висшите училища,а не с матури!.Или по-точно казано приема във Университет ще става по същия начин както и до момента.Кандидатстудентск изпити винаги е имало и ще има и за напред.Не само през 2008,но и през 2009,2010 и т,н.Ако някой си мисли че кандидатстудентските изпити ще отпаднат някой здраво се лъже или е доста наивен за да вярва на такива неща.Никой държащ на себе си Университет не би се отказал от кандидатстудентските изпити и да ги замести с матура,това няма как да стане.Както ви е ясно,преди време същия този министър каза че не може да наложи на вузовете да приемат с матури вместо кандидатстудентски изпити и че никой не може да им го наложи,защото всяка намеса по тези въпроси в решенията на университетите се вози като нарушаване на автономията им,а както е известно всеки университет си е автономен.И самите университети трябвало да решат дали да приемат с кандидатстудентски изпити или с матури.Ето университетите го решиха,че няма да приемат с матури,а че ще продължат да си приемат студенти по същия начин както до сега и за напред с кандидатстудентски изпити в самото висше училище.Както виждате всичко това което казвам съм го подкрепил с написаното по горе ви решение на университетите.Е да за някой университети които нямат кандидати може да отпаднат кандидатстудентските изпити и да приемат с матура,пример за университет от този тип са Шуменския университет и други като него.Но в Университетите които имат кандидати и за които има наплив,няма как да отпаднат кандидатстудентските изпити,или самия вуз да се откаже от тях,в тях приема ще си става както до момента и за напред,а не с матурите!Известно е че всички завършващи от 2008 и след 2008,ще държат матури за завършване на средно образование,а ако искат да учат висше ще трябва да се явяват на кандидатстудентски изпити,което показва че тези матури са излишни в случая,но пък може да се окажат като пробен изпит преди кандидатстудентските изпити и може в това отношение да се окажат полезни.Така че скъпи ученици,четете и се борете за да успеете.Не си мислете глупости и не се подлъгвайте че няма да има кандидатстудентски изпити или че те ще отпаднат и ще бъдат заменени с матури,това няма как да стане просто мислете трезво и правилно.Кандидатстудентс и изпити винаги е имало и ще има.Не си мислете глупости и не се лъжете че ще отпаднат,това просто няма как да стане от изказаните по горе от мен твърдения!Така че четете и бъдете упорити.Успех на всички вас!
Това е от мой друг постинг в темата!За да не го пиша на ново го копирам!!!
А както по-горе съм казал никой не може да наложи на университет да приема с матура и да отпаднат кандидатстудентските изпити,защото както ти е известно университетите са автономни и те си решават тези въпроси,а по-горе съм ти написал и решението на университетите!Така че нито министър нито когото и да било може да се меси в автономията на университетите и да решава каквото и да било!!!Те са автономни и никой не може да им се меси.Така че от всичко казано тук следва че кандидатстудентските изпити няма да отпаднат и ще ги има и за напред както през 2008,така и след 2008,2009,2010 и т,н.Всичко това е обяснено подробно малко по-нагоре!!!

повече по този въпрос в темата: там доста неща съм изписал и не искам и тук да се повтарям!

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=131596&start=90

Aggressive Perfector
09-26-2007, 19:42
Аз пък съм ЗА матурите. Burn in hell!

sasha_90
09-28-2007, 11:30
А защо си против матурите?Толкова ли не можеш да изкараш 3 или 4?На мен ми е все тая дали ще има-сигурна съм,че поне 3 ще изкарам.

protoss
09-28-2007, 12:17
НЕ НА МАТУРИТЕ!
ЩЕ СЕ ЛЕЕ КРЪВ :x

doctors
09-28-2007, 13:16
Не мога да разбера какво сте против матурите,ако сте си чели сериозно през годините,няма да имате проблем да си вземете матурите,ако пък въобще не сте поглеждали учебника е тогава проблема е много голям!
Все пак матурите са за да покажат че вие имате знания и заслужавате дипломата си,не може сульо и пульо да завършват средно образование!
Ти една матура ако не може да изкараш как ще изкараш кандидатстудентските изпити?Не вярвам някой да ви ощети с матурите!
Така че спокойно и стига вече сте създавали напрежение и сте шашкали вашите съученици и учениците които са в тази училищна възраст!

bossychick
09-29-2007, 17:50
abe mno qsno... fuck maturite!

feddel
09-29-2007, 19:37
Не мога да разбера какво сте против матурите,ако сте си чели сериозно през годините,няма да имате проблем да си вземете матурите,ако пък въобще не сте поглеждали учебника е тогава проблема е много голям!
Все пак матурите са за да покажат че вие имате знания и заслужавате дипломата си,не може сульо и пульо да завършват средно образование!
Ти една матура ако не може да изкараш как ще изкараш кандидатстудентските изпити?Не вярвам някой да ви ощети с матурите!
Така че спокойно и стига вече сте създавали напрежение и сте шашкали вашите съученици и учениците които са в тази училищна възраст!

абе много философстваш ама знаеш ли какво е да държиш 5 изпита през месец.
за какво да се готвя хода по три предмета на уроци,стресирам се като помисля за матурите и за кандидат студентския изпит за кое първо да се готвя.матури матури матури това е прекалено много натоварване какво като пулйо си взима дипломата ще може ли да си земе кандидатстудентския изпит така и така няма,а аз ако изкарам 5 на канд.стд. той ако изкара 3 пак мен ше ма приемат и каквопулйо си остава само с дипломата.Какъв е ефектът от тази матура?Да се докаже че някой си учил повече от друг ли?това го доказва и кандидат студентския!Вместо аз цяла година да се готвя по мат сега ми сервираха и още два.отгоре на това стачка има какво е това бе матури мсе щели да държим.Нали образованието е на европейско ниво.Нали има външно оценяване всяка година.За тези които не са държали им е лесно бе ей така си зимат дипломата без изпити без нищо.И какво аз уча цели 12 години и за да докажа че съм ги учила и се явявам на изпит ли?Явявам се на изпит да си взема дипломата а не да вляза във Вуз :smt013
Просто това е прекалено много стрес.Тези матури едва ли ще се вземат без извън училищна подготовка.Ние не сме най-умните :smt019 тоя министър да вземе да се ангажира със учителите и със заплатите им не може дори със това да се справи пък въвежда матури и за какво?за психологично пренатоварване.Бахти който не е държал матури и не го интересува нека да не пише.На вас ви е както и да е!Ама на мен не ми идва толкова леко всичко това!

Моля ти се и престани постоянно да публикуваш едни и същи неща.
doctors

doctors
09-29-2007, 20:23
абе много философстваш ама знаеш ли какво е да държиш 5 изпита през месец.
за какво да се готвя хода по три предмета на уроци,стресирам се като помисля за матурите и за кандидат студентския изпит за кое първо да се готвя.матури матури матури това е прекалено много натоварване какво като пулйо си взима дипломата ще може ли да си земе кандидатстудентския изпит така и така няма,а аз ако изкарам 5 на канд.стд. той ако изкара 3 пак мен ше ма приемат и каквопулйо си остава само с дипломата.Какъв е ефектът от тази матура?Да се докаже че някой си учил повече от друг ли?това го доказва и кандидат студентския!Вместо аз цяла година да се готвя по мат сега ми сервираха и още два.отгоре на това стачка има какво е това бе матури мсе щели да държим.Нали образованието е на европейско ниво.Нали има външно оценяване всяка година.За тези които не са държали им е лесно бе ей така си зимат дипломата без изпити без нищо.И какво аз уча цели 12 години и за да докажа че съм ги учила и се явявам на изпит ли?Явявам се на изпит да си взема дипломата а не да вляза във Вуз :smt013
Просто това е прекалено много стрес.Тези матури едва ли ще се вземат без извън училищна подготовка.Ние не сме най-умните :smt019 тоя министър да вземе да се ангажира със учителите и със заплатите им не може дори със това да се справи пък въвежда матури и за какво?за психологично пренатоварване.Бахти който не е държал матури и не го интересува нека да не пише.На вас ви е както и да е!Ама на мен не ми идва толкова леко всичко това!

Моля ти се и престани постоянно да публикуваш едни и същи неща.
doctors[/quote]

Ти не си човека,които ще ми казва дали философствам или дали не философствам!!!Аз имам право да си казвам мнението по всяка тема,доста по-голям съм от теб,за да ми държиш тон!!А да ти кажа,че въобще не философствам,просто съм си казал мнението!Мога да кажа че са единици хората които роптаят срещу матурите!!!И като виждам ти си една от тези малкото,които са против матурите!!!Мога само да ти кажа,че абсолютно нищо не може да направите,ако искате и 10 подписки правете,ако щете ги изпращайте на целия министерски съвет и министри и на когото щете,ама нищо няма да направите!!Щом са решили да има матура значи така са преценили!!Аз не мога да ти отговоря за какво е тази матура!Но главно според мен е да се види качеството на образованието в България,и то да се повиши!!Както ти е известно матурите,няма да ти ги проверяват учителите в училище,а национални комисии!!Ами стачка има,но заради стачката ако продължи дълго време ще ви бъдат отрязани ваканциите,и ще учите като наваксате пропуснатото!Да,образовани ето ни е на Европейско Ниво,от много страни твърдят че имаме доста качествено образование!Виждам че има доста злоба,срещу хората от предните випуски!Не може да злобееш срещу хората,при тях положението е било друго,а при вас също е друго в сравнение с тяхното!Ами матурите няма как да станат вход за Вуз,в много теми от форума съм писал защо и то доста подробно затова считам че няма смисъл пак да се повтарям!Ами ако бъдем честни,борсата за частни уроци ще увеличи приходите си(учителите които дават частни уроци),защото ще има ученици които ще ходят на уроци и за матури и за кандидатстудентските.Но матурата може и да се вземе и само с училищна подготовка.Незнам дали си погледнала примерните варианти на матури от страницата на Мон ако не си ги погледнала ги погледни!Ами не е министъра човека които трябва да се справи със заплатите на учителите,има финансов министър има министър председател и други.Министъра може да решава за матури и други неща,но считам че тези решения той не ги взема сам!
Министъра може да решава само въпроси свързани с училищата,а нито министъра,нито когото и да било,може да се намеси в автономията на Висшите учебни заведения!А учителите са си прави в исканията си!Тези хора заслужават достойни заплати!!Не съм аз човека които да оценява министъра!След като е там,явно си върши работата,но за да падне един министър,трябва да падне цялото правителство!А вие мислите ли че ако се смени министъра няма да имате матури,аз не мисля така,и друг министър да дойде той най-вероятно пак ще ви въведе матури.Така че вместо да мислите глупости се стягайте и четете!
Успех!

feddel
09-30-2007, 11:23
сега кво трябва да се подготвям за някви безсмислени изпити с които мога да си прецакам цялата диплома.... с която междувпрочем мислех да кандидатствам.... А трябва да се занимавам с простотии..... НЕ БЛАГОДАРЯ!
Аз не мисля, че има някой 12-класник, който да е на друго мнение и да е за матурите.... Ако има такива ги съжалявам просто.... ( не им е лек живота )
За това дайте да измислим нещо докато е време.... Не сме глупаци, че да ни правят на такива разни тиквеници! Който има някакви добри идеи и е готов да направи нещо да ми пише na skypa angelchem
Да разкажем играта на тоя ПЕНДЕЛ, който ми се нарича министър на образовението... :smt013 :smt013 :smt011 :smt014

doctors
09-30-2007, 13:49
сега кво трябва да се подготвям за някви безсмислени изпити с които мога да си прецакам цялата диплома.... с която междувпрочем мислех да кандидатствам.... А трябва да се занимавам с простотии..... НЕ БЛАГОДАРЯ!
Аз не мисля, че има някой 12-класник, който да е на друго мнение и да е за матурите.... Ако има такива ги съжалявам просто.... ( не им е лек живота )
За това дайте да измислим нещо докато е време.... Не сме глупаци, че да ни правят на такива разни тиквеници! Който има някакви добри идеи и е готов да направи нещо да ми пише na skypa angelchem
Да разкажем играта на тоя ПЕНДЕЛ, който ми се нарича министър на образовението... :smt013 :smt013 :smt011 :smt014

Айде стига си ревала!!Само ти и единици сте хората които ревете!!!
Щом е решено да има матури,ще се подготвяш и за тях!Много ми е интересно как ще си прецакаш дипломата,след като общия успех от дипломата не влияе никъде при кандидатстване,никой университет не взима общия успех от дипломата.Пак ще ти кажа,че общия успех от дипломата беше премахнат при кандидатставане,поради факта че поставя кандидатстудентите в неравностойно положение,това беше решено от Мон,ректори на Университети и академичният им състав,и това правило вече го няма при кандидатстване!Демек общия успех от дипломата ти не ти трябва за да кандидастваш.Така че никаква диплома няма да си провалиш и мога да кажа само,че доста преиграваш!Матурата по Бел е задължителна за всички,не само за теб така ,че не мисля че трябва да се чустваш ощетена,а след като мислиш да кандидатстваш с математика,яви се по математика на втора матура,тъкмо ще видиш как си научила материала за кандидатстудентския изпит.Какво мислиш и какво не мислиш си е твое мнение!Аз ти казах че много 12-класници подкрепят матурите,и мислят че ще се справят с тях и хората четат,и матурите не ги притесняват,а не мислят глупости като тебе!Не може да съжаляваш хора,които са на различно мнение от твоето,ти по тази логика трябва всички да ги съжаляваш,не ти отива на годините,да имаш такова мислене!Но живота ще те очука!Ти искаш само твоя випуск да не държи матури,тогава като ще се бориш за матурите,бори се за всички випуски които тази година са от 7-12 клас!А не само за твоя!Или не ти пука за другите,а гледаш как да отървеш ти кожата!Ама след като е решено матури да има,ще има и абсолютно нищо не може да направиш по въпроса!Така че вместо да мислиш глупости седни и чети сериозно и се готви!Не е редно да използваш епитети като тиквеници и пендел по адрес на министъра на образованието,защото говори за лошо възпитание от твоя страна!!!
Никаква игра на никой няма да можеш ти и твоите единици приятелчета които биха те подкрепили!!Ако сменят министъра си мислиш че пак ли няма да има матури,ами ще има,за задължителните матури се говори от 2003 година.Така че карай го по-спокойно и стига си мислила глупости вместо да четеш!И както казах и по-горе нищо няма да промениш или промените по въпроса!!!Тоест нищо не може да направите!

Борат
09-30-2007, 13:58
НЕ НА МАТУРИТЕ :x :smt067
Да му еба майката на скапания живот, егати нещастниците са тия от МОН :smt013

doctors
09-30-2007, 18:58
Вместо да правите подписки срещу матурите и да негодувате относно матурите!Вземете се заинтересувайте какво представлява матурата,защото в един форум днес срещнах едно изказване че едно девойче не знаело какво представлява матурата!Матурата е под формата на тестове!Ако с един тест не може да се справите,то тогава с какво можете!
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

Ето тук,са примерни варианти на матурите и наредба 1 с програмите за матурите и наредба 3,за организация и провеждане на матурите!
Сега като си отвориш примерния вариант по съответните предмети,ще видиш какво представляват матурите!Матурите са под формата на тестове,по всеки предмет!Така че не се бойте не е страшно!Успех!

protoss
09-30-2007, 19:11
Вместо да правите подписки срещу матурите и да негодувате относно матурите!Вземете се заинтересувайте какво представлява матурата,защото в един форум днес срещнах едно изказване че едно девойче не знаело какво представлява матурата!Матурата е под формата на тестове!Ако с един тест не може да се справите,то тогава с какво можете!
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

Ето тук,са примерни варианти на матурите и наредба 1 с програмите за матурите и наредба 3,за организация и провеждане на матурите!
Сега като си отвориш примерния вариант по съответните предмети,ще видиш какво представляват матурите!Матурите са под формата на тестове,по всеки предмет!Така че не се бойте не е страшно!Успех!
Пич, не е така :wink:
По БЕЛ има да се пише и съчинение или есе по изучавана творба и такива като мен (които не могат да пишат) ще го издухат яко :? Не може да не напишеш нищо (а според мен трябва щом направиш теста, да ти стигне за 4ка)

RoyTheReaper
09-30-2007, 19:20
Това със задължителното ЛИС е яко тъпа идея.

Иначе трябва да има някакви финални изпити след средното образование за да се види какво точно ви е влязло в главите за 5 години. А и да имате стимул да поучвате повече. Вярно, че първите опити на министерството ще бъдат жалки, но все някой випуск трябва да го издуха първи, за да се оправят за следващите.

doctors
09-30-2007, 19:23
Вместо да правите подписки срещу матурите и да негодувате относно матурите!Вземете се заинтересувайте какво представлява матурата,защото в един форум днес срещнах едно изказване че едно девойче не знаело какво представлява матурата!Матурата е под формата на тестове!Ако с един тест не може да се справите,то тогава с какво можете!
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

Ето тук,са примерни варианти на матурите и наредба 1 с програмите за матурите и наредба 3,за организация и провеждане на матурите!
Сега като си отвориш примерния вариант по съответните предмети,ще видиш какво представляват матурите!Матурите са под формата на тестове,по всеки предмет!Така че не се бойте не е страшно!Успех!
Пич, не е така :wink:
По БЕЛ има да се пише и съчинение или есе по изучавана творба и такива като мен (които не могат да пишат) ще го издухат яко :? Не може да не напишеш нищо (а според мен трябва щом направиш теста, да ти стигне за 4ка)

Разгледай варианта на матура по Бел,не бива да се притеснявате от него,текста по които ще пишеш ти е предварително зададен и просто трябва да се обосновеш!Не е точно есе,текса които трябва да напишеш,по текста които е даден трябва да се обосновеш!Ами ако няма да кандидатстваш с Литература,няма защо да се притесняваш за матурата,но дори и да кандидатстваш пак ще се справиш.Плюса ти е че ако не кандидатстваш с литература,оценката от матурата ти е без значение.Ами по писането на текст,ще напишеш толкова колкото можеш,но той не е толкова сложен,излишно се шашкате!А иначе теста ти носи около 80 точки,другите точки 20 ти идват от текста които ти трябва да напишеш!За около 5-ца може да ти стигне теста,но за пълно 6 трябва да напишеш текста!Ще се справите с матурите,вярвайте във вас!

kahn
09-30-2007, 19:30
сега кво трябва да се подготвям за някви безсмислени изпити с които мога да си прецакам цялата диплома.... с която междувпрочем мислех да кандидатствам.... А трябва да се занимавам с простотии..... НЕ БЛАГОДАРЯ!
Аз не мисля, че има някой 12-класник, който да е на друго мнение и да е за матурите.... Ако има такива ги съжалявам просто.... ( не им е лек живота )
За това дайте да измислим нещо докато е време.... Не сме глупаци, че да ни правят на такива разни тиквеници! Който има някакви добри идеи и е готов да направи нещо да ми пише na skypa angelchem
Да разкажем играта на тоя ПЕНДЕЛ, който ми се нарича министър на образовението... :smt013 :smt013 :smt011 :smt014

Айде стига си ревала!!Само ти и единици сте хората които ревете!!!
Щом е решено да има матури,ще се подготвяш и за тях!Много ми е интересно как ще си прецакаш дипломата,след като общия успех от дипломата не влияе никъде при кандидатстване,никой университет не взима общия успех от дипломата.Пак ще ти кажа,че общия успех от дипломата беше премахнат при кандидатставане,поради факта че поставя кандидатстудентите в неравностойно положение,това беше решено от Мон,ректори на Университети и академичният им състав,и това правило вече го няма при кандидатстване!Демек общия успех от дипломата ти не ти трябва за да кандидастваш.Така че никаква диплома няма да си провалиш и мога да кажа само,че доста преиграваш!Матурата по Бел е задължителна за всички,не само за теб така ,че не мисля че трябва да се чустваш ощетена,а след като мислиш да кандидатстваш с математика,яви се по математика на втора матура,тъкмо ще видиш как си научила материала за кандидатстудентския изпит.Какво мислиш и какво не мислиш си е твое мнение!Аз ти казах че много 12-класници подкрепят матурите,и мислят че ще се справят с тях и хората четат,и матурите не ги притесняват,а не мислят глупости като тебе!Не може да съжаляваш хора,които са на различно мнение от твоето,ти по тази логика трябва всички да ги съжаляваш,не ти отива на годините,да имаш такова мислене!Но живота ще те очука!Ти искаш само твоя випуск да не държи матури,тогава като ще се бориш за матурите,бори се за всички випуски които тази година са от 7-12 клас!А не само за твоя!Или не ти пука за другите,а гледаш как да отървеш ти кожата!Ама след като е решено матури да има,ще има и абсолютно нищо не може да направиш по въпроса!Така че вместо да мислиш глупости седни и чети сериозно и се готви!Не е редно да използваш епитети като тиквеници и пендел по адрес на министъра на образованието,защото говори за лошо възпитание от твоя страна!!!
Никаква игра на никой няма да можеш ти и твоите единици приятелчета които биха те подкрепили!!Ако сменят министъра си мислиш че пак ли няма да има матури,ами ще има,за задължителните матури се говори от 2003 година.Така че карай го по-спокойно и стига си мислила глупости вместо да четеш!И както казах и по-горе нищо няма да промениш или промените по въпроса!!!Тоест нищо не може да направите!

Много яко да коментираш като гледаш отстрани и аз искам така ама не става .Матурите са простотия и тва си е

doctors
09-30-2007, 19:34
Това със задължителното ЛИС е яко тъпа идея.

Иначе трябва да има някакви финални изпити след средното образование за да се види какво точно ви е влязло в главите за 5 години. А и да имате стимул да поучвате повече. Вярно, че първите опити на министерството ще бъдат жалки, но все някой випуск трябва да го издуха първи, за да се оправят за следващите.

Никой не е казал че ще е Лис втората част от матурата.
Това е за втората задача!
2. Задача за създаване на аргументативен текст, свързан с художествена
творба или с откъс от нея, с максимален брой точки 30.
• Интерпретира художествения смисъл от конкретен литературен текст.

doctors
09-30-2007, 19:37
Много яко да коментираш като гледаш отстрани и аз искам така ама не
става .Матурите са простотия и тва си е[/quote]


Това и за теб се отнася!Защото явно и ти не си се поинтересувал каква ще е матурата и какво ще включва!Вземи погледни за да знае а не да се занимаваш с глупости,вместо да седнеш да четеш!А както виждам единици са хората които роптаят срещу матурите!

Вместо да правите подписки срещу матурите и да негодувате относно матурите!Вземете се заинтересувайте какво представлява матурата,защото в един форум днес срещнах едно изказване че едно девойче не знаело какво представлява матурата!Матурата е под формата на тестове!Ако с един тест не може да се справите,то тогава с какво можете!
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

Ето тук,са примерни варианти на матурите и наредба 1 с програмите за матурите и наредба 3,за организация и провеждане на матурите!
Сега като си отвориш примерния вариант по съответните предмети,ще видиш какво представляват матурите!Матурите са под формата на тестове,по всеки предмет!Така че не се бойте не е страшно!Успех!

RoyTheReaper
09-30-2007, 19:38
Това доста прилича на ЛИС. Мисля, че по-подходящо би било едно есе, да проверява способността на учениците да се изразяват красноречиво и убедително, вместо да търсят художествен смисъл в текст а.к.а под вола теле.

protoss
09-30-2007, 19:40
Това със задължителното ЛИС е яко тъпа идея.

Иначе трябва да има някакви финални изпити след средното образование за да се види какво точно ви е влязло в главите за 5 години. А и да имате стимул да поучвате повече. Вярно, че първите опити на министерството ще бъдат жалки, но все някой випуск трябва да го издуха първи, за да се оправят за следващите.

Никой не е казал че ще е Лис втората част от матурата.
Това е за втората задача!
2. Задача за създаване на аргументативен текст, свързан с художествена
творба или с откъс от нея, с максимален брой точки 30.
• Интерпретира художествения смисъл от конкретен литературен текст.
Четох в един друг форум, че без втората задача (литературната) матурата ти ще е невалидна #-o
А освен това аз например искам да кандидатствам с история, но не мога да си избера нея за матура, защото ако се проваля (или изкарам 4,5) ще си проваля кандидатстването, понеже в дипломата имам 6....
а например трябва да избера биология, която няма да я ползвам никога, но пък не съм я учил от 10ти клас ](*,)

kahn
09-30-2007, 19:42
Много яко да коментираш като гледаш отстрани и аз искам така ама не
става .Матурите са простотия и тва си е


Това и за теб се отнася!Защото явно и ти не си се поинтересувал каква ще е матурата и какво ще включва!Вземи погледни за да знае а не да се занимаваш с глупости,вместо да седнеш да четеш!А както виждам единици са хората които роптаят срещу матурите!

Вместо да правите подписки срещу матурите и да негодувате относно матурите!Вземете се заинтересувайте какво представлява матурата,защото в един форум днес срещнах едно изказване че едно девойче не знаело какво представлява матурата!Матурата е под формата на тестове!Ако с един тест не може да се справите,то тогава с какво можете!
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

Ето тук,са примерни варианти на матурите и наредба 1 с програмите за матурите и наредба 3,за организация и провеждане на матурите!
Сега като си отвориш примерния вариант по съответните предмети,ще видиш какво представляват матурите!Матурите са под формата на тестове,по всеки предмет!Така че не се бойте не е страшно!Успех![/quote]

Вариамтите ги знам .за матурите ще се подготвя просто имама пари за частни уроци,но въпроса е че тапо хора които не са държали матура да викат коклко е необходима тя.В таази врузка мисля да следвам право и някой ден ще я осудя тази държава!!!!

kahn
09-30-2007, 19:43
Много яко да коментираш като гледаш отстрани и аз искам така ама не
става .Матурите са простотия и тва си е


Това и за теб се отнася!Защото явно и ти не си се поинтересувал каква ще е матурата и какво ще включва!Вземи погледни за да знае а не да се занимаваш с глупости,вместо да седнеш да четеш!А както виждам единици са хората които роптаят срещу матурите!

Вместо да правите подписки срещу матурите и да негодувате относно матурите!Вземете се заинтересувайте какво представлява матурата,защото в един форум днес срещнах едно изказване че едно девойче не знаело какво представлява матурата!Матурата е под формата на тестове!Ако с един тест не може да се справите,то тогава с какво можете!
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

Ето тук,са примерни варианти на матурите и наредба 1 с програмите за матурите и наредба 3,за организация и провеждане на матурите!
Сега като си отвориш примерния вариант по съответните предмети,ще видиш какво представляват матурите!Матурите са под формата на тестове,по всеки предмет!Така че не се бойте не е страшно!Успех![/quote]

Вариамтите ги знам .за матурите ще се подготвя просто имама пари за частни уроци,но въпроса е че тъпо хора които не са държали матура да викат коклко е необходима тя.В таази врузка мисля да следвам право и някой ден ще я осудя тази държава!!!!

doctors
09-30-2007, 19:49
Четох в един друг форум, че без втората задача (литературната) матурата ти ще е невалидна #-o
А освен това аз например искам да кандидатствам с история, но не мога да си избера нея за матура, защото ако се проваля (или изкарам 4,5) ще си проваля кандидатстването, понеже в дипломата имам 6....
а например трябва да избера биология, която няма да я ползвам никога, но пък не съм я учил от 10ти клас ](*,)[/quote]

Няма такова нещо,дори само теста да направиш матурата ти се зачита,смятат се точките от теста които си получил и получаваш оценка възоснова на направените точки,ако обаче направиш и втората задача ще получиш максимална оценка,а ако не можеш цялата втора задачка,то поне може да се опиташ да добавиш още някоя точица към оценката си.
Ами то по биология и другите предмети които се учат до 10 клас влизат неща които си учил до 10 клас!Тоест нещата от задължителната подготовка!Ако някой учи биология в 11-12 клас той я учи профилирано,а в матурите не влиза профилирана а задължителна подготовка!
До момента за някой университети знам,че ще приемат по-високата оценка като балообразуваща при кандидатстване независимо дали тя ти е от дипломата или от матурата.Някой университети могат да зачитат като балообразуваща оценката от матурите,като балообразуваща ако си се явил по даден предмет на матура(в смисъл ако в дипломата имаш оценка трите години примерно и оценка от матура).Но все пак си мисля че в университетите ще участва като балообразуваща по-високата оценка!Не вярвам да ощетят.Още повече си мисля че ако хора се явят на матури например по история или биология или по каквото и да било ще изкарат добри оценки,ако в дипломата си имат добри оценки и са учили през годините по тези предмети!
Успех!

vra4ka
09-30-2007, 22:44
Към защитниците на матурите:
1. Матурите ще понижат доста средния успех в дипломата. 2те матури плюс един избран предмет е 1/3 от средния успех.
За справка http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?t=7035 , като матурите ще бъдат вписани в първата част.
2. Провеждане на матурите е прекалено късно за кандидатстващите в чужбина. Докато ДЗИтата бъдат проверени и включени в дипломите, кандидатстващите няма да имат време след това и за заверяване, превод и прочие. Най-вероятно много няма да успеят да се запишат за зимния семестър в чужбина!
...

Трябва да има матури, нов момента има още доста недоизяснени въпроси, които могат много да ни попречат за бъдещото ни образование!

doctors
10-01-2007, 16:23
Много яко да коментираш като гледаш отстрани и аз искам така ама не
става .Матурите са простотия и тва си е


Това и за теб се отнася!Защото явно и ти не си се поинтересувал каква ще е матурата и какво ще включва!Вземи погледни за да знае а не да се занимаваш с глупости,вместо да седнеш да четеш!А както виждам единици са хората които роптаят срещу матурите!

Вместо да правите подписки срещу матурите и да негодувате относно матурите!Вземете се заинтересувайте какво представлява матурата,защото в един форум днес срещнах едно изказване че едно девойче не знаело какво представлява матурата!Матурата е под формата на тестове!Ако с един тест не може да се справите,то тогава с какво можете!
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

Ето тук,са примерни варианти на матурите и наредба 1 с програмите за матурите и наредба 3,за организация и провеждане на матурите!
Сега като си отвориш примерния вариант по съответните предмети,ще видиш какво представляват матурите!Матурите са под формата на тестове,по всеки предмет!Така че не се бойте не е страшно!Успех!

Вариамтите ги знам .за матурите ще се подготвя просто имама пари за частни уроци,но въпроса е че тапо хора които не са държали матура да викат коклко е необходима тя.В таази врузка мисля да следвам право и някой ден ще я осудя тази държава!!!![/quote]


Аз съм държал матури и не съм умрял,тъкмо два броя,по Литература и по Математика!Но съм минал и през матурите!Но седнах си на дупето,учих и ги взех без проблем!Хубаво си решил да следваш право,щом това ти харесва и те влече ти желая успех!Ами просто за да се подготвите за матурите,вие ще трябва да си седнете на дупето и да четете!

doctors
10-01-2007, 16:53
Към защитниците на матурите:
1. Матурите ще понижат доста средния успех в дипломата. 2те матури плюс един избран предмет е 1/3 от средния успех.
За справка http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?t=7035 , като матурите ще бъдат вписани в първата част.
2. Провеждане на матурите е прекалено късно за кандидатстващите в чужбина. Докато ДЗИтата бъдат проверени и включени в дипломите, кандидатстващите няма да имат време след това и за заверяване, превод и прочие. Най-вероятно много няма да успеят да се запишат за зимния семестър в чужбина!
...

Трябва да има матури, нов момента има още доста недоизяснени въпроси, които могат много да ни попречат за бъдещото ни образование!

1.Неточно си формулирала че матурите ще понижат средния успех в дипломата!Мога да ти кажа че тук е показано как се изчислява дипломата,а не дали матурите ще понижат общия успех в дипломата!
Мога само да ти кажа,че общия успех в дипломата няма никакво значение при кандидатстване или за каквото и да било.Преди години беше решено общия успех от дипломата да не се приема при кандидатстване защото поставя кандидатстудентите в неравностойно положение,и беше решено от дипломата да се взимат само оценките от балообразуващите предмети!Така че общия успех от дипломата няма значение към кандидатстването!Матурите винаги са вписвани в мястото на държавни зрелостни изпити!И друго да ти кажа,матурите са само две,едната по Бел която е задължителна за всички,и другата матура е по предмет избран от ученика!Така че имаш само 2 матури!
Матурите се провеждат в сесия Май-Юни,това е по закон!
Въобще не е късно провеждането на матурите,напълно нормално си е!
Датите за матурите са определени,както сигурно знаете матурата по Бел е на 1Юни,датите за другата матура са в периода от 4 до 10 Юни!Оценките ще бъдат ясни навреме,така че дипломите на завършващите ще бъдат дадени навреме!Няма да има никакво забавяне на дипломите,така че кандидатстващите за чужбина ще могат да ги получат до края на Юни!Оценките от ДЗИ се написват в дипломата за нула време,колко време мислиш е необходимо на учителите в едно училище да напишат две оценки в дипломата!Ами отговори си на този въпрос?Отговора е най-много няколко дни!Така че дипломите до момента винаги се даваха в края на Юни,първите дни на Юли!Така ще бъде и за напред,дипломите на завършващите през 2008 ,2009,2010 и т,н ще се дават както до сега,в края на Юни,най-много 1-2 Юли!Така че както ти обясних в предните няколко реда,дипломите няма да бъдат забавени на завършващите не само тази година,но и през следващите години!
Матурите,няма да ви попречат за бъдещото ви образование!Те както е ясно са изход от средното образование!Няма как и не може матурите да са вход за ВУЗ,това просто няма как да стане!Подробно съм го обяснил защо в другата тема за матурите!Успех!

CooL_BoY_Bg
10-03-2007, 14:33
значи тез матури могат да те прецакат мн яко щото когато получиш ниската оценка тя си остава и унижерситети ще вземат не предвит,та имам една идея на даскалите плачат да ги подкрепим в стачката ще ги подкрепим ако ите ни подкрепят против матурите!!! сговорна дружина планина повдига!!!ако вички се вземем в ръце и се оплъчим успеха няма да закъснее , вярвайте ми :o

Forslor
10-03-2007, 14:55
Не се плашете от матурите. Миналата година моето училище беше от избраните за пробни матури.
Не е никак трудно , под формата на тест е както казаха по горе има и едно интерпретативно съчинение да се направи и това е .
Аз бях избрал български и английски и се оказа ,че знам английския по-добре от българския :)
Сега ,че може да е пречка за кандидатстващите в чужбина не знам.

doctors
10-03-2007, 23:45
значи тез матури могат да те прецакат мн яко щото когато получиш ниската оценка тя си остава и унижерситети ще вземат не предвит,та имам една идея на даскалите плачат да ги подкрепим в стачката ще ги подкрепим ако ите ни подкрепят против матурите!!! сговорна дружина планина повдига!!!ако вички се вземем в ръце и се оплъчим успеха няма да закъснее , вярвайте ми :o

Виж сега,нека ти кажа нещо!Мисля че,няма да е така както ти го казваш,ще ти кажа защо,предполага се че като балообразуващи ще се ползват оценките от дипломата,също сигурно ще се използва по-високата оценка като балообразуваща,по дадения предмет,независимо дали тя е от матурата или дипломата.Освен това ще се даде право на кандидатстудента да избира коя оценка да си ползва!Освен това се предполага че ако в дипломата имаш по-ниска оценка а на матура изкараш по-висока ще си ползваш по-високата от двете оценки!А ако на матура изкараш примерно по-ниска да си ползваш като балообразуваща по-високата оценка в дипломата!Така че няма да има проблеми!Няма защо да сте против матурите!Няма защо да си мислите глупости!Всичко както знаеш се прави така,че да е във полза на учениците,и да няма ощетени!Така че,сядайте да учите,вместо да се занимавате с глупости!Успех!
Както е казал колегата по форум!Несе плашете от матурите!

doctors
10-03-2007, 23:48
Не се плашете от матурите. Миналата година моето училище беше от избраните за пробни матури.
Не е никак трудно , под формата на тест е както казаха по горе има и едно интерпретативно съчинение да се направи и това е .
Аз бях избрал български и английски и се оказа ,че знам английския по-добре от българския :)
Сега ,че може да е пречка за кандидатстващите в чужбина не знам.

Не,няма да е пречка за кандидатстващите в чужбина!Дипломите ще бъдат връчени навреме на всички завършващи не само през 2008,но и на завършващите в годините след 2008!Сесията на матурите е направена така Май-Юни,като датите се избират най-късно в първите дни на Юни!
Тази година датите са Матура Бел 1 Юни,Матура втора 3 Юни мисля че е!
Ако има разлика между датата за втората матура,най-много да е 2-3 дни!