PDA

View Full Version : Пръст



^Sam90^
09-27-2007, 12:37
Здравейте!
Имам следния проблем: след малка... схватка май съм си изкълчил котрето на дясната ръка. Не знам дали е точно изкълчване, но на това ми мяза. Малко се е подуло и отдолу е започнало да става леко синьо. Прочетох в Интернет, че трябва да му слагам лед по 20 минс на всеки час и това и правя, за сега не забелязвам особен ефект. Та... въпросът ми е дали имате други предложения и съвети, защото трябва да залича всички белези и т.н. до няколко дни... :P
Частта с доктора може да си я спестите, за сега няма да ходя... само ако е жизнено необходимо.

Благодаря предварително!

LaDy_DaQnA
09-27-2007, 13:24
mi az edin pyt kato igrahme basket si preste6nah kutreto i otidoh na lekar be6e mnou poduto i posinqlo prati me na rengen i se ukaza 4e malko e ostavalo da go s4upq i go obezdviji i sled 4 dni nqkyde se oprai

Seducti0n
09-27-2007, 13:32
Не знам дали това ще помогне но можеш да привържеш котрето за безимения пръст с бинт-това което каза момичето преди мен за обездвижването. :roll: Сега с сетих,че иаз миналата година докато играх баскет,топката отскочи от коша и праз върху пръста ми..не исскам да те тревожа,но синината и оттока не минаха много бързо,поне при мен.Иначе това с леда не е лоша идея.Успех. :wink:

^Sam90^
09-27-2007, 15:00
Предполагам, че не е счупен, защото мога да го движа. Оттока е отдолу и когато тръгна да си свивам пръста сякаш му пречи, защото е станало твърдо...
Слагам му лед, след около час ще ми донесат бинт, за да го обездвижа... предполагам, че ще е ОК :)

Мерси за отговорите и на 2те, помогнахте ми! ;)

kaka Albenka
09-27-2007, 15:39
Като за начало го обездвижи и студени компреси/лед/ това само през първите 24часа, после няма смисъл от студено, за разнасяне на кръвоизлива/синьто и отока/ можеш да се мажеш с Heparoid.Има го във всички аптеки.Но-най-добре си направи една снимка, може да си пукнал или счупил някоя костица и кутрето ти да остане частично и нацяло неподвижно, така, че по-добре не прилагай самолечения..но ти си знаеш.

sasha_90
09-27-2007, 15:49
Веднъж играех баскетбол и нещо подобно ми стана на пръста(на средния :-D )-веднага се поду и посиня-неможех да пипна нищо с него.Ходих при сестрата и каза,че нищо му нямало...С течение на времето сам се оправи,но сега е леко крив.Щом не искаш на лекар да ходиш ти остава само да чакаш да мине.

Seducti0n
09-27-2007, 16:49
Хехе,този баскетбол,много главоболия е донесъл не само на мен явно.^Sam90^-Искрено се надявам,скоро да има подобрение,защото знам какво е...бинчето 100 на 100 ще помогне,само не го стягай много да не спреш кръвообръшението. :wink: Успех. :wink: :wink:

^Sam90^
09-27-2007, 17:25
Благодаря на всички :)

shadow4e
09-27-2007, 22:20
Аз пък само ще ти пожелая да се оправиш бързо :)

ramaiana
09-28-2007, 21:44
Благодаря на всички :)
и ние ти благодарим.Смятам темата за изчерпана :-)