PDA

View Full Version : Призив към младите мислещи хора !



KATETO1aeg
09-27-2007, 15:19
Qvno mn sym sbarkala foruma , tuk ne sreshtam misleshti hora , koito da ne se kriqt zad klisheta i koito da sa deistveni naturi , a ne prosto da si 4eshat ezicite. Molq mod-a da iztrie temata..Blagodarq predvaritelno

ArTanDra
09-27-2007, 15:27
За какво по точно искаш учениците да изкажат глас ? За стачката или за учебната система , против министъра ? Уточни се...

Борат
09-27-2007, 15:31
матурите ли? :roll:

Pagane
09-27-2007, 15:34
Здравейте,
Наистина крайно време да престанем да гледаме отсрани! С това късогледство и "а бе да се оправят" до никъде няма да стигнем!Аз съм за! Да докажем, че сме сила - вижте как добре се обединяват в Народното събрание - хората четат " Обеденинението прави силата!", е ние поне можем да се обединим за по- добро , а не да крадем народа си ! Имате подкрепа - Let's do it! :smt027

My_Dear
09-27-2007, 15:40
Хора, докато не станете на 18 не сте никаква сила...
Sad but truе, както се пее в една песен на Металика.

KATETO1aeg
09-27-2007, 15:44
Искам да се изкажем в полза на собственото си бъдеще.... което отнесено към настоящия момент означава да подкрепим учителите в техните искания. Иска ми се , да покажем на господина, който смята , че има няколко столични общини в България , че си прави сметките без кръчмаря..вчера бяха матури , днес ще ни съкращава ваканциите...кой знае утре каква гениална идея ще му хрумне !
П.С аз съм на 18

Pagane
09-27-2007, 15:45
Елементарно Уотсън:
(Български учител + достойно заплащане)*квалитетно образование = По- добро бъдеще за БЪлгария

ArTanDra
09-27-2007, 15:51
Искам да се изкажем в полза на собственото си бъдеще.... което отнесено към настоящия момент означава да подкрепим учителите в техните искания. Иска ми се , да покажем на господина, който смята , че има няколко столични общини в България , че си прави сметките без кръчмаря..вчера бяха матури , днес ще ни съкращава ваканциите...кой знае утре каква гениална идея ще му хрумне !
П.С аз съм на 18


Не ти личи да си на 18..

KATETO1aeg
09-27-2007, 16:03
Съжалявам , ако изказванията ми не звучат достатъчно зряло..Но в крайна сметка не съм оратор и смятам ,че не това е най-същественото !Смятам за по-належащо да се фокусираме върху проблема . Вижте , нека да се разберм адресирала съм темата , към младите мислещи хора , не желая да ангажирам вниманието на безразлични и безлични хора !

so^sweet
09-27-2007, 16:06
Mislite li 4e v b1lgariq ima dostat14no mladi hora koito biha mogli da napravqt ne6to(V1PREKI 4E NE STAVA QSNO KAKVO)...tova e absurdno. Moje da govorq protiv svoeto pokolenie s risk da b1da obvinena, no si e taka. Malko na broi sa horata s b1de6te v B1lgariq. Ejednevno s1m zaobikolena ot zadr1steni duhovno neobrazovani i nenadejni vr1snici.Ne kazvam 4e az s1m ne6to pove4e ot tqh-prosto ne moga da si predstavq kak edin den nie 6te upravlqvame tazi d1rjava.A kak moje da stava v1pros da napravim ne6to sega kogato mislim samo kak da si izvinim ots1stviqta i k1de da se sk1taem da izpu6im edna cigara.Tova e nemislimo...zvu4i v1lnuva6to , no nqma koi da go os16testvi

Erin
09-27-2007, 16:10
Проблеми в образованието, колкото си щеш. И всичките искат разрешение, вярно е. Обаче аз викам първо да вземем да се стегнем по въпроса за матурите и тогава да мислим за дължината на ваканциите, размера на стипендиите и т.н. Освен твоя призив в този форум, Кате, има и още един. И той вече се разпространява. Насочен е срещу държавните зрелостни изпити и апелира същите тези "млади и мислещи хора" да насочат силите и потенциала си натам. Предлагам ти да приемеш този проблем и като своя кауза, да се справим с него и после да оправяме цялото образование. :)

ArTanDra
09-27-2007, 16:16
Съжалявам , ако изказванията ми не звучат достатъчно зряло..Но в крайна сметка не съм оратор и смятам ,че не това е най-същественото !Смятам за по-належащо да се фокусираме върху проблема . Вижте , нека да се разберм адресирала съм темата , към младите мислещи хора , не желая да ангажирам вниманието на безразлични и безлични хора !

Някой , ако иска да изкаже гласа си ТРЯБВА да е оратор , за да изкаже мнението си както трябва. Ето 3 поста си написала не мога да те разбера за какво искаш да се вдига бунт ... искаш да се вдигнат заплатите на учителите , а аз искам да се вдигнат заплатите изобщо!!! Дай да подкрепим това ... не искаш да ти отменат ваканцията - детска работа , това е най - дребното.. искаш да няма матури , а аз искам нека всеки да покаже знанията си. На тебе харесва ли ти как селяните (по местоживеене говоря) с дипломи 6.00 изкарани благодарение на кокошки и прасета влизат в училищата след 8 клас където си поискат , а тези от градовете са се трудили за тези оценки?! Защо тези , които завършват обикновенно СОУ имат 6.00 диплома и каднидастват и изкарват 3 на изпита влизат , а тези които имат 5 на изпита , обаче имат лоша диплома не влизат... ЗА МАТУРИТЕ СЪМ! Нека да надигнем глас за образователната система да я променим .. не може история на България да се учи чак в горните класове (то има и в ниските , ама е много набързо) и т.н. И ако си здравомислещ човек ще разбереш , че никой не го интересува. Виж учителите надигат глас , спряха се часовете и пак не желаят да говорят с тях , а едва ли ще говорят с деца ние не даваме нищо на държавата!

KATETO1aeg
09-27-2007, 16:18
Едисон е казал - Всяка революция се е зародила първо като идея в главата на един човек . Жалко е човек с потенциал , да разсъждава така отстъпнически . Какво значи не мога , моето поколение...пълни ала-балистики . Има само , тук , сега , аз...твоята среда е такава , но ти такав/а ли си ?!
Аз не виждам причина да не се съберем 50-60 човека , с тетрадки , в които да събираме подписи..или да се организираме повече хора за митинг..най-малкото можеш да си лепнеш един стикер - Подкрепям Ви

KATETO1aeg
09-27-2007, 16:24
Може би е добра идея да ги прочетеш отново , този път по-внимателно..И не , за да застанеш зад вижданията си и да потърсиш съмишляници , не е необходимо да си оратор. Освен това ти ако си на 18 и още не си дорасъл/а , а се имаш просто за дете..аз не съм така . Като обобщение ,аз държа кадърните учители , които и без това не са в такова изобилие , да получат достойно възнаграждение . Никого не дигам на "бунт"..живеем в демократична държава - има си начини.

ArTanDra
09-27-2007, 16:29
Това съм го мислила - точно като глас в пустиня е. Аз вече за себе си няма какво да помогна , можем да помогнем на идващото поколение. Трябва да се промени образователната система.. , но никой няма да ни обърне внимание. Един човек много добре каза "учителите не пречат на никого , обаче таксиметровите шофьори пречеха на движението и затова се взеха мерки". Ние няма как да направим нещо такова .. трябва да се вдигне един огромен бунт и цялата държава трябва да се вдгине на крака , обаче всички ги е страх за насъщния си хляб жалко , но факт! Това , което приказваш е просто нещо нереално. И един човек на 18 е още дете .. ето ти другата илюзия , че вече си готова за живота.

find_m3
09-27-2007, 17:57
как подобна тема е толкова посещавана :-s

secretdream
09-27-2007, 18:48
Какво бихме могли да направим ние? Та,всички ученици гледат само себе си,не проявяват никакво уважение към преподавателите,или поне към кадърните такива...
Дано постигнат резултат.

Държава,която не инвестира в образованието си,няма бъдеще...

sasha_90
09-28-2007, 11:26
А ти като можеш да мислиш,защо пускаш тема без смисъл?