PDA

View Full Version : Кандидатстване 1 година след завършване



kiro89sf
09-27-2007, 17:06
Значи мисля да не кандидатствам веднага, да не се мъча да съчетавам училище,матура,кандидатств ане в едно, ами да е по-спокойно. Не разбирам защо всички бързат толкова много... :?
Ще работя 1 година след завършването и ще си уча за следващата приемна година :roll: Възможно ли е това или изпускам някакви бонуси?

namina
09-27-2007, 17:08
мисля че е възможно.
посъветвай се с КРЕМЧЕТО! :)

HouseSoul
09-27-2007, 17:58
Моето мнение е че 1 година е голяма загуба .... Аз лично веднага кандидаствах и си влязах. Причините са: по рано ще завърша и по рано ще натрупам опит от тези които пропускат 1 година... Вече съм започнал и стаж по специалността си ... Зависи какви са ти плановете за бъдещето ... но ако те са големи, ти препоръчвам веднага да си кандидатстваш.. :roll: Много зависи от човека, примерно имах съученици, които мислеха като теб и почнаха веднага след гимназията да бачкат, обаче решиха че им дават добри пари и така си и продължиха,като си казваха има време за висшето... някои седнаха на 2-та година да учат за изпити ама заедно с бачкането не стана ... забравят повечето работи ... (е зависи дали си ги учил в училище...) Но пак казвам всичко зависи от самия теб!

shadow4e
09-27-2007, 20:47
За 1 година се забравят много неща, а и веднъж човек стане ли напълно самостоятелен, после трудно се връща към ученето, защото от можеш и да работиш и да учиш, но в 90% от случаите нещо не много доходно, което пък няма да те удовлетворява.

Това е точно като положението на брата на приятеля ми. Той зарочна 12 часова работа уж за един месец, но постепенно му хареса и разбира се, дори не успя да завърши 11 клас и сега ще повтаря... При това пак си работи, обаче не се усеща, че ако сега му стигат 300 лева, то след време ще са му малко като си хване и жена и дете и апартамент и кола и тн и тн.

ProstoAz
09-27-2007, 22:01
Напълно възможно е, а щом смяташ, че това е оптималният вариант, нищо не ти пречи да го направиш. Внимавай обаче плановете ти да не се объркат в последствие.
На запад много завършили гимназията ученици си взимат "a year-off", при тях е много разпространено и напълно нормално. :)

RoyTheReaper
09-28-2007, 07:33
Лоша идея. Като започнеш да работиш трудно ще ти остава време и желание да седнеш да учиш за изпити. Освен това се забравят нещата, които не се включват в изпита ти, но ти трябват за университета.

sasha_90
09-28-2007, 08:55
Може.Но защо да губиш 1 година.Можеш да работиш и да учиш,но е малко трудно.Мой приятел работи и ходи само на изпити.Справи се отлично даже сега второ висше ще кара.Успех.