PDA

View Full Version : НЕ СМЕ НИЕ ВИНОВНИ ДА ВДИГАМЕ СТА4КА :D



bqsna_teenagerka
09-27-2007, 18:41
хора,вижте 4е покрай тая ста4ка ние сме най пострадалите,ако продължи месец ста4ката (тъй като моите даскали ли4но ми казаха,4е няма да се откажат докато няма резултат) това са 22 дена!!! как ще ги наваксваме???? освен 4е ще ни съкратят ваканциите,ще ни струпат от у4ене!!! ще у4име и събота и сигорно и неделя!!! а някои говорят и за анулиране на годината!!! :smt010 .едва ли на вас ви се иска,да кандидатствате с година по късно???? било то дали за в гимназия или университет! да вземем и ние да заплашим 4е ще вдигнем ста4ка в помощ на у4ителите,да можем да задействаме нещата да се уледотворят желанията на у4ителите и у4ебната година да си продължи успешно!

VerryBerry
09-27-2007, 18:44
podkrepqm te napalno,golqma barkotiq stana s tiq sta4ki.. ](*,) ama tr li da puska6 3 pati temata si?

bqsna_teenagerka
09-27-2007, 18:46
podkrepqm te napalno,golqma barkotiq stana s tiq sta4ki.. ](*,) ama tr li da puska6 3 pati temata si?
:-D направих го без да искам сори!!! компа ми нещо бъгна :smt012

SuNsEt
09-27-2007, 18:47
podkrepqm te napalno,golqma barkotiq stana s tiq sta4ki.. ](*,) ama tr li da puska6 3 pati temata si?
:-D направих го без да искам сори!!! компа ми нещо бъгна :smt012 простено ти е :-D

VerryBerry
09-27-2007, 18:48
podkrepqm te napalno,golqma barkotiq stana s tiq sta4ki.. ](*,) ama tr li da puska6 3 pati temata si?
:-D направих го без да искам сори!!! компа ми нещо бъгна :smt012 простено ти е :-D

v imeto na kauzata-est. :D

bqsna_teenagerka
09-27-2007, 18:49
АМА ХОРА ГОВОРЯ ВИ СЕРИОЗНО ДА НАПРАВИМ НЕЩО!!!!
:evil: МЕН лесно ще ме запишат на уроци,но те достатъ4ни ли ще са за кандидатстването? едва ли! А И НЕИСКАМ ДА ИСПУСКАМ ЦЯЛА ГОДИНА!!! ДАЙТЕ СЕРИОЗНО ДА ИЗМИСЛИМ НЕЩО ЕБАТИ!

VerryBerry
09-27-2007, 18:51
saglasna sam..v moq grad(i u4ili6te) iskaha da pravqt podpiska v podkrepa na u4itelite,no ne6tata se provaliha-horata sa nastroeni protiv u4itelite..i nz.. :smt009

bqsna_teenagerka
09-27-2007, 18:53
saglasna sam..v moq grad(i u4ili6te) iskaha da pravqt podpiska v podkrepa na u4itelite,no ne6tata se provaliha-horata sa nastroeni protiv u4itelite..i nz.. :smt009
Предлагам...всеки който пише тука да навие класа си да ста4кува в подкрепа на у4ителите както писах по горе,да направим сайтове, да отидем пред президенството!!!! трябва да действаме!

cecko_boy
09-27-2007, 18:54
Вие мислите ли въобще не разбрахте ли че хората от министерството нямат от къде да ги вземат тия пари за да ги дадат на учителите вече са си предвидили бюджета ... за тая година

bqsna_teenagerka
09-27-2007, 18:59
Вие мислите ли въобще не разбрахте ли че хората от министерството нямат от къде да ги вземат тия пари за да ги дадат на учителите вече са си предвидили бюджета ... за тая година
ами тогава как ще се оправи положението?????
"придвидили си бюджета" придвидили те...каква е следващата нова марка кола! :smt012 :smt013

ArTanDra
09-27-2007, 19:09
Вие мислите ли въобще не разбрахте ли че хората от министерството нямат от къде да ги вземат тия пари за да ги дадат на учителите вече са си предвидили бюджета ... за тая година
ами тогава как ще се оправи положението?????
"придвидили си бюджета" придвидили те...каква е следващата нова марка кола! :smt012 :smt013


Бюджета е предвиден , може да се направи нещо чак 2008г. ... , а ти щеше ли да бъдеш така заинтригувана , ако темата не засягаше пряко тебе... (доколкото разбирам ще кандидастваш). Всеки гледа себе си , не може да се анулира годината трябват 3 месеца (може да се бъркам колко месеца трябват) според тебе кой възрастен човек може да си позволи да не взима заплата толкова месеци ?

VerryBerry
09-27-2007, 19:10
"придвидили си бюджета" придвидили те...каква е следващата нова марка кола! :smt012 :smt013

a v edni novini ima6e reportaj,kak deputatite nadminali ''rekorda'' si po stoene v parlamenta..s 1 4as po-malko..na tqh vaob6te ne im puka za daskalite :smt013 :smt013

bqsna_teenagerka
09-27-2007, 19:14
Вие мислите ли въобще не разбрахте ли че хората от министерството нямат от къде да ги вземат тия пари за да ги дадат на учителите вече са си предвидили бюджета ... за тая година
ами тогава как ще се оправи положението?????
"придвидили си бюджета" придвидили те...каква е следващата нова марка кола! :smt012 :smt013


Бюджета е предвиден , може да се направи нещо чак 2008г. ... , а ти щеше ли да бъдеш така заинтригувана , ако темата не засягаше пряко тебе... (доколкото разбирам ще кандидастваш). Всеки гледа себе си , не може да се анулира годината трябват 3 месеца (може да се бъркам колко месеца трябват) според тебе кой възрастен човек може да си позволи да не взима заплата толкова месеци ?
права си,и да не кандидатствах тая година а следващата пак щях да съм ядосана,все пак кандидатстването ми се отлага с една година....и да бях влязла в гимназия ве4е...следващото ми каднидатстване щеше да еотложено с 1г! за мен 1 г е мноого! за анулирането на годината според ме 100% няма да има....но ме тревожи 4е месец може да продължи ста4ката! ама вярно....едвали могат да си го позволят у4ителите...колкото до въл4ев според мен той ве4е е изритан! :-({|=

sweety_blondy
09-27-2007, 19:17
Off i az dneska razgovarqh s moq daskal po izobrazitelno i toi mi kaza che negovata zaplata e 320 leva , i nqma smisal da stachkuva zashtoto predi 3 god sa stachkuvali pak i e nqmalo rezultat .. Pak i to , vsi4ko na nas ni se otrazqva , zashtoto ponedelnik vtorin i srqda bqha dnite za staachka a tq prodaljava , tova zna4e 4e veche 1 den ot zimnata ni vakanciq zamina .. i to kfo , az dneska imax samo 1 chas risuvane no pak trqqshe da xodq do daskalo , utre imam 4 4asa - 2 biologiq i 2 istoriq .. pone kato stachkuvat vsi4ki da stachkuvat , vse edno sme v1v vakanciq .. ama ne vse shte ima nqkoi koito da se otcepi ot grupat ana daskalite .. e vseki si ima pravo da pravi kfoot iska ama vse pak malko i za nas u4ennicite trqbva da pomislqt..

bqsna_teenagerka
09-27-2007, 19:22
i kato prodalji o6te malko sta4kata i vaknciite otlitat v tez dni...kadeto nie ve4e sme si otpo4inali1 a kato ni potrqbva istinska po4ivka nqma da q ima!

qjte dreben penis
09-27-2007, 19:34
Вие мислите ли въобще не разбрахте ли че хората от министерството нямат от къде да ги вземат тия пари за да ги дадат на учителите вече са си предвидили бюджета ... за тая година
ами тогава как ще се оправи положението?????
"придвидили си бюджета" придвидили те...каква е следващата нова марка кола! :smt012 :smt013
о дикимаусе кой дебем иска да се оправи положението
анулирайте годината

tItEufFf
09-27-2007, 20:39
Ох и аз мнгого се притеснявам. Никога до сега не съм искала да тръгна възможно най-бързо на даскало!!! Ама честно казано аз не вярвам да помогнем ако и ние започнем да стачкуваме :smt009 което е много много лошо....Надявам се стачката да продължи до края на тази седмица, защото иначе ще лудна... :(

PINK_FLoyD
09-27-2007, 20:55
Аре стига сте мрънкали бе.......всички сме така.Не ви ли стана ясно,че живеем в Абсурдистан и тук се случват всевъзможни малоумщини.

sasha_90
09-28-2007, 10:17
Нищо не можеш да направиш сама.Трябв само да чакаме следващата глупост на министъра.

Fluffy^;pp
09-28-2007, 11:00
доколкото знам лица под 18 години нямат право да участват в стачни действия..А иначе и аз искам да направя нещо в подкрепа на българските учители,искам да ходя на училище с нормааални часове и програма,а не да висна пред телевизора и да слушам как министъра се подиграва с учителите и даже с нас учениците..Дано всичко приключи по-скоро-видяло се е ,че резултат от тая стачка няма да има ;/

sladkish_14
09-28-2007, 11:25
Най-тъпите същества са учителите :smt011

protoss
09-28-2007, 12:24
Най-тъпите същества са учителите :smt011
](*,)

АБЕ вие ТЪПИ ли сте ве?!
Трябва да подкрепим учителите каквото и да става!
Министъра трябва да си ходи и тогава всички проблеми ще се решат!
По-добре да се анулира годината, но да се въведе ред най-накрая!

bqsna_teenagerka
09-28-2007, 13:26
Най-тъпите същества са учителите :smt011
](*,)

АБЕ вие ТЪПИ ли сте ве?!
Трябва да подкрепим учителите каквото и да става!
Министъра трябва да си ходи и тогава всички проблеми ще се решат!
По-добре да се анулира годината, но да се въведе ред най-накрая!
пи4 имаш велик аватар2 :-D ВЪЛ4ЕВ ДА СЕ УДАВИШ В ПЪРВИЯ КЕНЕФ КОЙТО ВЛЕЗЕШ :smt012

boy_free
09-28-2007, 13:35
аз подкрепям учителите но от тия стачки ми омаръзнаха ](*,)

sladkish_14
09-28-2007, 14:13
Емиии подкрепяй те ги :roll: татко преди малко се прибра и каза,че са казали,че ако така продължава няма да имаме ВАКАНЦИЯ :arrow: ЗИМНА ВАКАНЦИЯ,ЕТО ДО КЪДЕ СТИГНАХА :arrow: ЩЕ УЧИТЕ НА КОЛЕДА :!: Честито :smt011 Подкрепяй те ги :smt009

didivid
09-28-2007, 14:16
Напълно съм съгласна, макар че нашите учители не стачкуват, а само подкрепят вашите, ато носят лентички! Но да се анулира годинита, да се съкратят ваканциите или да се учи в събота и неделя...Не става. Плюс това, даскалите ще стачкуват, ама ще им свършат паричните запаси и кво ще правят тогава?! Пак ще почнат да работят...

Но...Вие давайте! Правете протести и там квото ще правите, но съм с вас (макар и само духом! :wink: )

:wink: :wink: :wink:

mia
09-28-2007, 14:28
i az sam za sta4ka i nie da vdignem sta4ka protiv tova 4e 6te ni sakratqt vakanciite i protiv tova 4e sigorno 6te u4im i sabota i nedelq i 4e 6te trqbva da vzemem tolkova mn material za tolkova malko vreme{i tova e ako izob6to sta4kata spre za6toto e vazmojno da se stigne do 0 u4ebna godina} STA4KA! :cry: :!: :!: :smt018

zloto
09-28-2007, 16:17
Току що казаха по новиите че няма да съкращават ваканцията \:D/

Love_
09-28-2007, 16:56
не съм чела всички коментари но доколкото разбрах става въпрос за стачката на учителите аз няма какво друго да кажа освен
майната им на учителите на министъра на образованието и на др. които са замесени в тая смотана стачка вече седем години уча а грам незнам ако искат поче пари да спрат да обясняват на китайски в час когат се намираме в българия и да ни научат на нещо което ще ни е от полза в живота (по на кратко да ни научат да живееме )





(Нещичко от мен

Аз не пия,не пуша,и не псувам!..Мамка му изпуснах си цигарата в уискито!)

love_enrique
09-28-2007, 17:18
Учителите са прави!Няма значение,че ще ни излезе през носа!Те заслужават трудът им да бъде оценяван достойно,и образованието заслужава уважение и финансова подкрепа!Нека стачкуват,дано само да издържът по-дълго и да не се откажат,сега е момента да променят отношението на простия ни народ към просветната дейност!А,че веднъж са ни зели от ваканцията не е фатално-няма да умрем!И без това НИЕ учениците сме потърпевши когато назначават за учители некадърни и неспособни хора,защото качествените са отказали и са напуснали България заради ниската заплата!

SexYLipS
09-29-2007, 10:56
Гадното е че ако и анулират годината, ще трябва да завършим на по 19 :smt017 :smt010 ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) [-( [-( =; =; =;

Kisses_P
09-29-2007, 16:07
Подписах се в подкрепа на учителите.от мен до тук ::: как си представяте да анулират годината?Не вярвам да отучваме.Ние не сме виновни по никакъв начин.При това училищата които стачкуват не са толкова мнго.Повече от половината ми познати си учат.Друго.. има заложени около 2 седмици за грипни ваканции и непредвидени меучебни дни.. освен това накрая даскалите просто ще съкратат материала и ще вземат само това за задъжлтеилна подготовка, което е по план.. кво се филмирате незнам

sladko_teenche_v
09-29-2007, 16:28
V moito daskalo u4itelkite kazvat 4e i nie sme vinovni za sta4kata za6toto ne se durjim kakto trqbva v 4as i taka natatuk!!! :roll:

ice_cream_f
09-29-2007, 17:34
Az mislq 4e durjavata ima pari!!!Za da ima dobro zapla6tane trqabva ne samo u4itelite da se vdignat na sta4ka a vsi4ki(lekari,profesori,i t.e.).6tom se vdignat vsi4ki na sta4ka togava ve4e politicite nqma kak da kajat "nqma pari v durjavata"... :smt012 :smt012 :smt011 :smt011

Forest_girl
09-29-2007, 19:38
Подкрепям учителите, НО не всички!
Защо не го направят както е в Европа. Не всички да получават по равно, ами, ние да си избираме учители и по това колко добре преподават да им се определи заплатата. Защото има мн готини учители, има и такива, които не си заслужават и тази заплата!

LuDa_po_TaRkaN
09-29-2007, 19:54
Абееееееее вие луди ли сте кФи сте..??????? :shock: :shock: :shock: Как може да подкрепяте тази стачка въобще не мислите начиии :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 .. Та ние едва сме влезнали в Европейския съюз а Те искат 100% увеличение на заплатите.. На мен са ми разказвали едно време на какви заплати са били учителите.. например от 100 на 110 да се увеличават ( говоря за едно време ) кФо е тва 100% увеличение Те луди ли са кФи сааааа???????? :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 Ако януари са зимали 400 лева заплата ( примерно ) Февруари трява да зимат 1000 (примерно) много сори ама аз тва лично не го приемам за вас нз.. просто много искат само където ще ни развалят годината.. не гледат ли Новини тези хора не слушат ли какво говорят хората, политиците, министрите..... май НЕ....мНого жалко за което......... :smt011 :smt011 :smt011

LuDa_po_TaRkaN
09-29-2007, 19:57
Подписах се в подкрепа на учителите.от мен до тук ::: как си представяте да анулират годината?Не вярвам да отучваме.Ние не сме виновни по никакъв начин.При това училищата които стачкуват не са толкова мнго.Повече от половината ми познати си учат.Друго.. има заложени около 2 седмици за грипни ваканции и непредвидени меучебни дни.. освен това накрая даскалите просто ще съкратат материала и ще вземат само това за задъжлтеилна подготовка, което е по план.. кво се филмирате незнам

повечето ти познати учат предполагам, защото не са по програмата на Министерството на образуванието и науката.. ами са на министерствотто на зеледелието и транспорта...

Mimka_sweet
09-29-2007, 21:40
Ми аз не познавам някой,на който да не му е яко че не учи.

Нооо както и да е .Ако това продължи повече и ако после ни карат да учим събота и неделя- да се ебЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪт .

не сме ние виновни ,че ТЕ са стачкували.Баси.
Кто стане неделя и като ми кажа "Ела на даскало" само пък ще ида

ZaHaRcHe
09-29-2007, 22:40
Ем .... да така си е нии най - много ще си страдам еот тая стачка.Наща класна ни каза че докато не свалят министара няма да прекратят стачката и нз секи ден се дава нова информация и след 2 часа вече са казали нещо нова..Ама нии какво можем да напеавим нищо..Тези който нямат 18 не могат да дигнат стачка така че каквото стане стане

kael
09-29-2007, 23:45
хора,вижте 4е покрай тая ста4ка ние сме най пострадалите,ако продължи месец ста4ката (тъй като моите даскали ли4но ми казаха,4е няма да се откажат докато няма резултат) това са 22 дена!!! как ще ги наваксваме???? освен 4е ще ни съкратят ваканциите,ще ни струпат от у4ене!!! ще у4име и събота и сигорно и неделя!!! а някои говорят и за анулиране на годината!!! :smt010 .едва ли на вас ви се иска,да кандидатствате с година по късно???? било то дали за в гимназия или университет! да вземем и ние да заплашим 4е ще вдигнем ста4ка в помощ на у4ителите,да можем да задействаме нещата да се уледотворят желанията на у4ителите и у4ебната година да си продължи успешно! за 1ви пъ се чувствам щастлив че съм в частно даскало

Kisses_P
09-30-2007, 07:50
Абееееееее вие луди ли сте кФи сте..??????? :shock: :shock: :shock: Как може да подкрепяте тази стачка въобще не мислите начиии :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 .. Та ние едва сме влезнали в Европейския съюз а Те искат 100% увеличение на заплатите.. На мен са ми разказвали едно време на какви заплати са били учителите.. например от 100 на 110 да се увеличават ( говоря за едно време ) кФо е тва 100% увеличение Те луди ли са кФи сааааа???????? :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 Ако януари са зимали 400 лева заплата ( примерно ) Февруари трява да зимат 1000 (примерно) много сори ама аз тва лично не го приемам за вас нз.. просто много искат само където ще ни развалят годината.. не гледат ли Новини тези хора не слушат ли какво говорят хората, политиците, министрите..... май НЕ....мНого жалко за което......... :smt011 :smt011 :smt011
Защо да не може за запалтите?Погледни така преди месец хляба струваше 40ст, сега е 80- двойно.Кашквала също,яйца, сирене.Все продукти които се ползват ежедневно.И какво правиме сега?Дигат цените, живота става по скъп,а какво правим с тия заплати от 400лв с които трябва да се плащат ток,вода,телефон, данъци на жилище, да с еизхранва семейство,да се обличаш и обучаш?!?!?! Мислиш ли че ще стигнат.Защи не погледнеш от тук.КАк може тук да е по-скъпо от европа, да се се взимат мизерни запалти сравнение с други държави.а?Е затва са си в правото да искат увеличение.Друг е въпросът че не го прават по правилен начин и ощетяват и нас,а след тях ще тръгнат и хората с други професии да искат...

under_
09-30-2007, 08:24
Аве луди ли сте бе !! Вече почвам да се нервя!! :smt013
НЯМА да ни анулират годината,НЯМА да ни намелят ваканциите,НИЩО НЯМА ДА НАПРАВЯТ,ВЕ,ТОЛКОВА ЛИ СТЕ НАЙВНИ!!!Кво сте се завайкали толкоз!!
1.Има отрелени 10 дни през уч. година за екскурзии,хижи и такива глупости.22-10=12 дена,тоест не сме учили 2 седмици все едно и като се преразпредели материала и все едно нищо е нямало!
2.Трябва най-малко месец и половина до два да не сме учили,че да ни анулират годината!
3.Да ни вземат от ваканциите няма пак да стане,защото поне месец не трябва да сме учили!И да ни ги вземат,което няма да стане,кой заблуден тъпак ще ходи на даскало през ваканията?!
Направо ви се нервя супер яко на просотиите!!
Нищо няя загубите,бе,кво толкова се натягате!!

Ама те даскалите и те не знаят за кво стачкуват!!Е,оня ден по бТВ няква кокошка намазана под очите с бял молив,а отгоре с черен земала 350 ли 400 лева и пак стачкува,мамицата им скапани даскали за нищо не стаат!!! :smt013

PaRty'GirL
09-30-2007, 09:13
kakvo da napravim zaplatite im ne mogatda se vdignat sega i tova e ako gi vdignat na tqh, tova ozna4ava i na vsi4ki darjavni slujiteli da se vdignat zaplatite, za6toto ne samo na u4itelite zaplatite sa prekaleno malki za6toto vsi4ko poskapva no zaplatite ne gi vdigat
nie i 1000 sta4ki da vdignem kakvo 6te se promeni nie kato sta4kuvame nikoi ni6to e gubi edinstvenite koito gubim tfa sme nie
i ako ima nuleva godina pone da pii6at 6-ci na vsi4ki ;)
ili ako se polu4i ne6to takova az mislq da stavam 4astna u4enu4ka 6te hodq samo po izpiti i tova e

sladko_teenche_v
09-30-2007, 09:36
Az opredeleno ne q podkrepqm!
Mnoo e 6ibano taka!naprimer v na6to u-6te minalata sedmica u4exa samo 3 klasa!

malone
09-30-2007, 09:42
Аве луди ли сте бе !! Вече почвам да се нервя!! :smt013
НЯМА да ни анулират годината,НЯМА да ни намелят ваканциите,НИЩО НЯМА ДА НАПРАВЯТ,ВЕ,ТОЛКОВА ЛИ СТЕ НАЙВНИ!!!Кво сте се завайкали толкоз!!
1.Има отрелени 10 дни през уч. година за екскурзии,хижи и такива глупости.22-10=12 дена,тоест не сме учили 2 седмици все едно и като се преразпредели материала и все едно нищо е нямало!
2.Трябва най-малко месец и половина до два да не сме учили,че да ни анулират годината!
3.Да ни вземат от ваканциите няма пак да стане,защото поне месец не трябва да сме учили!И да ни ги вземат,което няма да стане,кой заблуден тъпак ще ходи на даскало през ваканията?!
Направо ви се нервя супер яко на просотиите!!
Нищо няя загубите,бе,кво толкова се натягате!!

Ама те даскалите и те не знаят за кво стачкуват!!Е,оня ден по бТВ няква кокошка намазана под очите с бял молив,а отгоре с черен земала 350 ли 400 лева и пак стачкува,мамицата им скапани даскали за нищо не стаат!!! :smt013Министъра може във всеки момент да реши да вземе от ваканциятаа,ама той е плъх и няма да го направи.Даскалите определенно знаят за какво стачкуват и за това не си права.Определенно 400 лева не взимат.Заплатите са в порядака от 250 до към 350 лева.В един толкова скъп съвременен свят и при всички месечни сметки тези пари не стигат по никой начин.Замислвете се или рпосто влезте в един от хипермаркетите и ще све уверите че е така.

DqVoLsKI_ChaRoVnA
09-30-2007, 11:07
da be e sa vednaga 6e pomagan na tupite u4ilteli kato sa im malko parite da si namerat druga rabota be !! Kvo tolko iskat da hodat da vla4at nekude i 6e zimat pove4e pari da ne mi se pravat deba kopeletata samo da mi preebat vakanciite i :smt018

Violenza
09-30-2007, 11:59
Даскалите определенно знаят за какво стачкуват и за това не си права.Определенно 400 лева не взимат.Заплатите са в порядака от 250 до към 350 лева.В един толкова скъп съвременен свят и при всички месечни сметки тези пари не стигат по никой начин.Замислвете се или рпосто влезте в един от хипермаркетите и ще све уверите че е така.
Напълно съгласна съм.
Имат право да стачкуват, защото нестига, че по цял ден се тровят със същества като нас, а и взимат малко пари.
Трябва да им увеличат заплатите.

Вярно е, че вие след т'ва ще учите по 3 урока на час и ще ви режат ваканциите ноо...

feddel
09-30-2007, 12:23
da be e sa vednaga 6e pomagan na tupite u4ilteli kato sa im malko parite da si namerat druga rabota be !! Kvo tolko iskat da hodat da vla4at nekude i 6e zimat pove4e pari da ne mi se pravat deba kopeletata samo da mi preebat vakanciite i :smt018

хаха брао братле :-D

Violenza
09-30-2007, 15:32
da be e sa vednaga 6e pomagan na tupite u4ilteli kato sa im malko parite da si namerat druga rabota be !! Kvo tolko iskat da hodat da vla4at nekude i 6e zimat pove4e pari da ne mi se pravat deba kopeletata samo da mi preebat vakanciite i :smt018
Говориш така за хората, които ти дават знания.
Глупачка.
Един ден ако станеш ти учителка ще е много забавно.
Но сега ти е лесно като те хранят мама и тати, нали ?

bqsna_teenagerka
09-30-2007, 16:57
прекаляват ве4е прекаляват! имаме толкова да наваксваме :x но на никой не му пука!

Tazuma_girl
09-30-2007, 17:42
И аз съм на мнение,че министъра няма да посмее да ни вземе от ваканциите. :twisted:
А иначе съм изцяло и напълно ПРОТИВ стачката!!!
Начи хората дето бъркат по цял ден зиме и лете цимент,мажат,варосват и всикото там дето го правят могат да вземат по 180-200 лева и може да си изхранват семействата(уж),а даскалите дето не бачкат 2 месеца в годината и бачкат до обед им са малко 250-250 лева!!
Баща ми може всеки ден да тръгва от нас 5 часа и да се връща по тъмно,по цял ден да стой по шахтите и муфите,да се катери по стълбове и да прикача телефони на скапани бабички,да стой на морко,на вън и да му зяпат,да копае в разни села да прикача пак телефони на скапани бабички и да взема 300 лева,и може да изхранва още 3ма човека освен него,а тия шибаняци даскалите им било малко!!Както каза един друг потребител(мн уважаван от мене) "кво реват,да не вдигат чували с цимент по цял ден"!!
Като ги гледам даскалите всеки ден с различни костюми,с ланците и пръстените,напарфюмирани.. ямали пари,айде бе.
...

Имат право да стачкуват, защото нестига, че по цял ден се тровят със същества като нас, а и взимат малко пари.


А..я чакайте малко.
"Тровят си нервите със същества като нас" С други думи творят си нервите защото по цял ден само си пишете бележки,приказвате,шумите, тговаряте на учителите,не си учите,правите се на големи..а така ли трябва да бъде?Някъде да е написано "говорете,не слушайте" и т.н. Малоумници..
Аааах,че не сме във миналото да видите кво е образувание...

50cent
09-30-2007, 17:51
тва че ние наи много сме пострадали го повтарям още от началото всички се радват че не сме на даскало обаче там кадето исках да кандидатсвам и все още искам във седми неможе затва чаак сега мога да кандидатствам и гледаи кво стана

PINK_FLoyD
09-30-2007, 18:08
Най-готино ще е да учим,но учителите да се драпат по оная работа и да не правим нищо в часовете.

kahn
09-30-2007, 18:16
Аааах,че не сме във миналото да видите кво е образувание...
невероятна грамотност.Ти сигурно си много образУвана ,а не образОвана. :twisted:

Violenza
09-30-2007, 18:24
А..я чакайте малко.
"Тровят си нервите със същества като нас" С други думи творят си нервите защото по цял ден само си пишете бележки,приказвате,шумите, тговаряте на учителите,не си учите,правите се на големи..а така ли трябва да бъде?Някъде да е написано "говорете,не слушайте" и т.н. Малоумници..
Аааах,че не сме във миналото да видите кво е образувание...
Не визирах себе си, но няма значение.
Като цяло наистина държанието на учениците е ужасно.

NightSky
09-30-2007, 19:00
С тая стачка ще ни разкажат играта. Поставили са някакви непостижими условия на министерството и нямало да спрат стачката докато не им ги изпълнят. Хич не им пука, че ние ще сме тези, които ще са най-ощетени от цялата история.

Tazuma_girl
09-30-2007, 19:14
Аааах,че не сме във миналото да видите кво е образувание...
невероятна грамотност.Ти сигурно си много образУвана ,а не образОвана. :twisted:

Не думай,всезнайнико. :twisted:

caRamelO_cHicA
10-01-2007, 05:45
Пффф учителите прекаряват не чаткат ли че няма пари #-o ей на тва му викам аз цирк.Нямам против да им увелицат заплатите но постепенно.Явно не чаткат че ние сме най-ощетени яяя те няма да учат през ваканцията няма да учат през Съботите и Неделите вярно ще идват да ни преподават ама след тва са свободни пфф :evil: :evil: .А ако се стигне до ануриране блякссссс ще полудея какво вместо да ни помогнат да си прекараме лятото весело ще учим да бе.И мисля че от стачка от наса странна няма смисъл напротив положението ще се усложни още повоче другото което е някой хора казват че сме били ядосвали учителите ами нека си изградят авторитет бе кво е тва да ти се лигави и ти да стойш като паметник.Давам пример моя клас нямаме такъв проблем защото сме прекрасен глас и по дисциплина и по успех но учителите са изградили авторитет през нас и за тва-

kakadu
10-01-2007, 07:10
Не знам и аз какво да мисля за тая стачка... Вярно е, че даже в Румъния и Сърбия даскалите получават повече от наште, вярно е, че при тия цени не се живее и ние сме говедца, ама 100% от раз не съм съгласна. Това с диференцираното заплащане ми се струваше добра идея, че какви екземпляри има... Чакаме развоя на събитията.

devil4e_kiss4e
10-01-2007, 07:20
ve4e nz kvo da mislq.napalno sam obarkana.........v na6to dasaklo ve4e 1 sedmica ne sme u4ili,ama ne e 4estno zaradi sta4kata na daskalite posle nii da otu4vame.az li4no ne podkrepqm sta4kata..........samo dasaklite li sa s malki zaplati....

mtg1992bg
10-01-2007, 07:31
в Румъния и Сърбия даскалите получават повече от наште, вярно е, че при тия цени не се живее и ние сме говедца, ама 100% от раз не съм съгласна.

Първо, не съм щастлива от мисълта за провалена учебна година, ама в крайна сметка какво всички хукнаха да се самосъжаляват? Ако случайно годината бъде провалена, ще е такава за всички ни! Я се стегнете малко де!
В Румъния учителите вземат средна заплата от около 1000 български лева! Нашите тука се блъскат за по 250... това е 1/4 ако не ме лъже мозъка...
Относно за 100% увеличение : Вие като се пазарите с някого не казвате ли нещо от рода : 20ст, другия - не, 60ст. И в крайна сметка не избирате ли нещо междинно? От рода на 45 ст? Хората се пазарят! Пределно им е ясно , че няма да получат целите 100%, обаче представете си че се хванат за 20%? Министъра ще се пазари за 5-10% и пак нищо! Затова казват 100% - за да получат ПОНЕ 50%!
Никой не е толкова тъп, за да реши , че ще вземе стопроцентно увеличение...
За отучването - по принцип всеки предмет си има по поне 10 часа, които могат да бъдат изпуснати без кой знае какви щети. Тия 10 часа са за упражнение, извънредни контролни и така нататък.
Може да ни поскъсят някоя ваканция, обаче за ученето в събота и особено за неделя - не мисля че ще се случи, още повече, че никой няма право да кара учителите ни да отработват нещо, за което не са вземали заплати. Защото в момента те не вземат пари за туй, че стачкуват.
Министъра не му стиска да ни анулира годината, просто щото вече хората ще го подпалят направо.
Ей за това ви казвам - стига се вайкахте всички!

kakadu
10-01-2007, 07:33
Всеки иска по-добър живот, ама няма да стане изведнъж.

bqsna_teenagerka
10-01-2007, 08:18
С тая стачка ще ни разкажат играта. Поставили са някакви непостижими условия на министерството и нямало да спрат стачката докато не им ги изпълнят. Хич не им пука, че ние ще сме тези, които ще са най-ощетени от цялата история.
именно именно!!! ](*,) толкоз ли не проумяха 4е сега няма как да им ги увели4ат заплатите с 100%? 6те им ги вдигат постепенно,и 2008 ве4е 6те са с 100% отгоре? кво ощще ста4куват? не става на момента...МАЛОУНИ ЛИ СА ИЛИ ДА? :smt013 леле ве4е много се нервя...днес отивам в даскало,да питам класната и защо ПОДЯВОЛИТЕ ОЩЕ СТА4КУВАТ?? КАТО НЯМА СМИСЪЛ....кво доесега с години са се примирявали със заплатите си а сега не могат да из4акат 2,3 месеца? сти бе?? :smt012 :? ама те хубаво ще обърнат у4ениците и родителите срещу тях! хубави4ко..

bqsna_teenagerka
10-01-2007, 08:21
=P~ =D> ох браво cherry_girl успокоиме...и наистина има голям смисъл в думите ти мерси много!

stealthyGirl
10-01-2007, 08:33
в Румъния и Сърбия даскалите получават повече от наште, вярно е, че при тия цени не се живее и ние сме говедца, ама 100% от раз не съм съгласна.

Първо, не съм щастлива от мисълта за провалена учебна година, ама в крайна сметка какво всички хукнаха да се самосъжаляват? Ако случайно годината бъде провалена, ще е такава за всички ни! Я се стегнете малко де!
В Румъния учителите вземат средна заплата от около 1000 български лева! Нашите тука се блъскат за по 250... това е 1/4 ако не ме лъже мозъка...
Относно за 100% увеличение : Вие като се пазарите с някого не казвате ли нещо от рода : 20ст, другия - не, 60ст. И в крайна сметка не избирате ли нещо междинно? От рода на 45 ст? Хората се пазарят! Пределно им е ясно , че няма да получат целите 100%, обаче представете си че се хванат за 20%? Министъра ще се пазари за 5-10% и пак нищо! Затова казват 100% - за да получат ПОНЕ 50%!
Никой не е толкова тъп, за да реши , че ще вземе стопроцентно увеличение...
За отучването - по принцип всеки предмет си има по поне 10 часа, които могат да бъдат изпуснати без кой знае какви щети. Тия 10 часа са за упражнение, извънредни контролни и така нататък.
Може да ни поскъсят някоя ваканция, обаче за ученето в събота и особено за неделя - не мисля че ще се случи, още повече, че никой няма право да кара учителите ни да отработват нещо, за което не са вземали заплати. Защото в момента те не вземат пари за туй, че стачкуват.
Министъра не му стиска да ни анулира годината, просто щото вече хората ще го подпалят направо.
Ей за това ви казвам - стига се вайкахте всички! тъй, тъй :smt016
Пък и не стаам за организатор.. :lol:

lLady_MooN_RaiN
10-01-2007, 09:09
Абе хора. вие луди ли сте...
1. Държавата има пари. Просто вместо да ги дадат на учителите някой си е купил вила, кола, яхта или нещо друго...
2. Вдругите държави след 20- 23 дни са им повишавали заплатите(например в Румъния, дето винаги се е смятало, че са много по-зле от нас)
3. Не ви ли е срам...за някакъв си месец ми реват тука. Ще си наваксате, не се бойте. Срамота е горките учители да получават мизерни стотинки, за толкова труд и усилия, които влагат в това ние, да станем по-умни. Как може тези, коио са отговорни за духовото здраве на нацията( ако мога така да се изразя, кой разбрал - разбрал) да плучават такова заплащане.Подкрепям стачката. Тези хора просто имат смелостта да се изправят сред стадото овце, които смо се оплакват, че нямат пари, да вдигнат глави и гордо да отстояват правото си на достойно зплащане!

punkrock
10-01-2007, 10:14
3. Не ви ли е срам...за някакъв си месец ми реват тука. Ще си наваксате, не се бойте. Срамота е горките учители да получават мизерни стотинки, за толкова труд и усилия, които влагат в това ние, да станем по-умни. Как може тези, коио са отговорни за духовото здраве на нацията( ако мога така да се изразя, кой разбрал - разбрал) да плучават такова заплащане.Подкрепям стачката. Тези хора просто имат смелостта да се изправят сред стадото овце, които смо се оплакват, че нямат пари, да вдигнат глави и гордо да отстояват правото си на достойно зплащане!

Абе на мен не ми пречи да си наваксам е! Не е в това проблема! Гадното е че заради тази стачка може да си провалим годината! Цяла 1 година! И на тебе няма да ти е хубаво да повтаряш нали?!

Съгласна съм, че не са им високи заплатите, ама като ги гледам НЯКОИ УЧИТЕЛИ не полагат кой знае какъв труд, с който да си я заслужат!!! =;

lLady_MooN_RaiN
10-01-2007, 10:42
Заради НЯКОИ учители не бива другите да получавт стотинки, а за годината не се тревожи...Не го ли виждате тоя мишок...не му стиска да на анулира годината...

love_enrique
10-01-2007, 11:50
, ама 100% от раз не съм съгласна.
Абе хора мноо сте зле,как не разбрахте,че синдикатите и учителите НЕ искат 100% увеличение на момента!Още от самото начало ,те искат поетапно увеличение,като до Декември 2008 да е станало 100%от сегашните заплатите!Като не сте информирани,айде не пишете глупости!

Lolla
10-01-2007, 13:06
Здравейте хора. Аз съм от Френската гимназия и оше мин. год бях свидетел как започна всичко. Учителите ни решиха символично да стачкуват като напишат на вси1ки 6 ( за да може всички да получават стипендии. А ако някои желае може да дари парите на училището). Много се радвам че го направиха, защото така показаха че си държат на думата и не се поддават на заплахи от страна на министъра. На мен лично не ми е заради оценките ( защото аз си ги бях изкарала) а заради твърдостта и отстояването на позиции. Последното нешо, което учителите ми ми казаха мин. година беше " другата година няма да започне нормално, защото ще има стачка". И наистина бяха прави. ВСИЧКИ СТАЧКУВАТ! Аз ГИ подкрепям напълно,защото след семейството училището е твоят втори дом, а учителите твоите наставници, възпитатели, приятели. Образованието е един от ГЛАВНИТЕ фактори за просперитета на нацията. Учителите трябва да бъдат уважавани, а това става все по- рядко. Представете си как се чувства една жена/мъж прекарал мн тежки години в университета, а после се изправя пред 27 разлигавени тинейджъри и се опитва да ми разясни дълбоката красота на науките.....Децата (в повечето селучай) не го уважават....но по-страшното е че и държавата не го уважава ( с тази малка заплата). Наистина е хубаво че се опитват да накарат държавата да ги уважава.....В =Румъния е станало, защото родителите са се дигналии на пртести. Но според мен сега няма да стане :(, зщото не са единни. Тук стачкуват, там не стачкува, някъде стачкуват половината....Наистина е гадно да седиш месеци наред без пари, но в крайна сметка успехът изисква жертви. Ако някои от моите родители беше уител аз щях да се задоволявам с по- малко 1, 2 месеца, но щах да го подкрепя.Ако всички са единни ще постигнат целта си! Освен това заплащането не трябва да бъде еднакво за вси1ки. Когати някой учител, на който не му изняся чуе тази подробност веднага отказва да стачкува... Например мойта госпожа по химия (която ми преподава на френски) получава за преподаването на чужд език 14 лева. Тя каза че тези пари и стигат за кафето пз меьдучасието за един месец. Представям си коко труд е положила, а сега плучава 14 лева, за езика които е учила толкова години........Последно ще кажа че учебната год ще се провали, ако до ч ви дек не се учи.

kakadu
10-01-2007, 15:20
Абе хора мноо сте зле,как не разбрахте,че синдикатите и учителите НЕ искат 100% увеличение на момента!Още от самото начало ,те искат поетапно увеличение,като до Декември 2008 да е станало 100%от сегашните заплатите!Като не сте информирани,айде не пишете глупости!
Айде откъсни ми главата сега... Те медиите едно си знаят. Това за поетапното увеличение наскоро го разбрах.

mtg1992bg
10-01-2007, 15:31
Аз ГИ подкрепям напълно,защото след семейството училището е твоят втори дом, а учителите твоите наставници, възпитатели, приятели. Образованието е един от ГЛАВНИТЕ фактори за просперитета на нацията. Учителите трябва да бъдат уважавани, а това става все по- рядко. Представете си как се чувства една жена/мъж прекарал мн тежки години в университета, а после се изправя пред 27 разлигавени тинейджъри и се опитва да ми разясни дълбоката красота на науките.....

Именно. Аз си нямах и на представа какво им е на учителите ни, докато майка ми , която е завършила за учител, не си беше намерила работа преди 2-3 години в Преслав.
Направо бях потресена от това което тя разправяше (тогава бях май 5 клас) - тя преподаваше на ученици от 11 и 12 клас ако не се лъжа. В едното училище, където си допълваше часовете, учениците не благоволяваха да се появят даже в часа й (химия) а в другото да не разправям че не е за разказване... и ти се блъскаш там от сутрин до вечер, опитваш се да им налееш малко акъл в главите и накрая какво? 200 лева... Добре че беше по заместване и другата учителка се завърна. Не бях щастлива че майка ми си няма работа, но се радвах че като се прибира вечер не е кълбо от нерви, което по инерция крещи, щото така е в училището...
Проявете малко разбиране към учителите си! Вие ги виждате за по 1 час и после се захващате да нервите следващия даскал... Ами на тях какво им е ? По пет часа на ден за по 40 минути...Вие си го сметнете какво е.
Ако случайно някой учител успее да накара учениците си да млъкнат, той веднага добива прякори и е нарочен за "гадняр" и т.н... А човекът просто се опитва да не изперка!
А защо стачкуват учителите толкова упорито ?
Ами защото шофьорите в София се вдигнаха на стачка и за една нощ и заплатите им се вдигнаха. Нямам нищо против тях, обаче в изявленията по новините се чуваше следното "Ами те ни заплашиха, че ще блокират града и затова..." Добре бе, да блокираш града по ли е страшно от това да си останеш необразован? Да провалиш учебна година?
Министърът НЯМА да обяви годината за анулирана, не се тревожете за това. Просто хората са много настроени против него и няма да посмее.
Само дано по-скоро им увеличи заплатите на хората, че туй да не получаваш никакъв доход не е работа [-X .

malone
10-02-2007, 11:17
С тая стачка ще ни разкажат играта. Поставили са някакви непостижими условия на министерството и нямало да спрат стачката докато не им ги изпълнят. Хич не им пука, че ние ще сме тези, които ще са най-ощетени от цялата история.Така еее.Учителите искат почти неизпълняеми неща.Но вярвам че министъра има пари които да даде за увеличаване на заплатат на учителите.Друг въпрос е че няма желание.Ние учениците сме ощетени винагии независимо от това дали има стачка или неее,просто този път когато стачката приключи и пак тръгнем на училище,трябва ясно да покажем че не ние сме виновни за стачката и съответнно ако изискват от нас да учим три урока за следващия път да покажем че това просто няма начин как да стане. :wink:

Mr.White
10-03-2007, 12:22
Направих си труда да прочета всички страници на темата, с единствената цел да се опитам да ви обясня че човек не е хубаво да говори за неща, които не разбира. Извадих една малка част от глупостите ви, които ми направиха по-"силно" впечатление.
Tazuma_girl написа:
И аз съм на мнение,че министъра няма да посмее да ни вземе от ваканциите. Twisted Evil
А иначе съм изцяло и напълно ПРОТИВ стачката!!!
Начи хората дето бъркат по цял ден зиме и лете цимент,мажат,варосват и всикото там дето го правят могат да вземат по 180-200 лева и може да си изхранват семействата(уж),а даскалите дето не бачкат 2 месеца в годината и бачкат до обед им са малко 250-250 лева!!
Баща ми може всеки ден да тръгва от нас 5 часа и да се връща по тъмно,по цял ден да стой по шахтите и муфите,да се катери по стълбове и да прикача телефони на скапани бабички,да стой на морко,на вън и да му зяпат,да копае в разни села да прикача пак телефони на скапани бабички и да взема 300 лева,и може да изхранва още 3ма човека освен него,а тия шибаняци даскалите им било малко!!Както каза един друг потребител(мн уважаван от мене) "кво реват,да не вдигат чували с цимент по цял ден"!!
Като ги гледам даскалите всеки ден с различни костюми,с ланците и пръстените,напарфюмирани.. ямали пари,айде бе.

Не се засягай от думите ми, нямам нищо против баща ти и работата му, обаче това е такъв вид труд, който може да се прави от 80% от мъжете. За него не се изисква завършена магистратура, нито пък някаква чак толкова специялно обучение/не казвам че не се изисква никакво обучение, а просто че занаята може да се овладее за 2-3 месеца, а не за 4г. както е при учителите/. Така че на каква основа заплащането на един работник трябва да е изравнено с това на учителите? Учителите, които са най-важната част от едно от най-важните звена на една държава - образованието. А относно това дали министъра "ще посмее" да анулира годината... мисля че той няма чак толкова голяма свобода на избора в този случай. То си има закони и наредби където се казва "минималния брой учебни дни е ..." и ако този брой не може да се изпълни, годината се анулира.

PaRty'GirL написа:

i ako ima nuleva godina pone da pii6at 6-ci na vsi4ki Wink
ili ako se polu4i ne6to takova az mislq da stavam 4astna u4enu4ka 6te hodq samo po izpiti i tova e


PaRty'GirL, само да ти изясня какво означава нулева година. Представи си просто че това е нещо като лятната ваканция, само че продължава 1 година, и с тази разлика че по време на тази ваканция, няма да можеш да ходиш на никакви изпити за взимане на класове като частен ученик, защото просто няма да има такива. А това за 6-ците...кви шестици като няма да има учебна година?
sweety_blondy написа:
[size=18]Off i az dneska razgovarqh s moq daskal po izobrazitelno i toi mi kaza che negovata zaplata e 320 leva , i nqma smisal da stachkuva zashtoto predi 3 god sa stachkuvali pak i e nqmalo rezultat ..

стачка от такъв мащаб не е имало със сигурност в последните 59 години, а може би никога не е имало, но за последното не мога да съм сигурен.
protoss написа:
sladkish_14 написа:
Най-тъпите същества са учителите

Brick wall

АБЕ вие ТЪПИ ли сте ве?!
Трябва да подкрепим учителите каквото и да става!
Министъра трябва да си ходи и тогава всички проблеми ще се решат!
По-добре да се анулира годината, но да се въведе ред най-накрая!

Говориш като типичен пенсионер Laughing и на тях министъра им е виновен, държавата им е виновна, глобалното затопляне също... според теб какво ще се промени ако министъра си подаде оставката. На негово място временно ще дойде настоящия заместник-министър, после ще изберат някой друг... и какво? Проблема в момента не може да се реши от министъра, проблема не може да се реши от никой! Защото в държавата няма пари. Единственото което ще се направи е обещание за постепенно увеличение на заплатите. Нещо, което и сегашния министър може да предприеме.

sladko_teenche_v написа:
V moito daskalo u4itelkite kazvat 4e i nie sme vinovni za sta4kata za6toto ne se durjim kakto trqbva v 4as i taka natatuk!!! Rolling Eyes

А ти на колко си години извинявай Laughing

OnFire
10-04-2007, 08:16
никога няма да отида на училище в събота или неделя, или по време на някоя ваканция. не съм аз този, който е стачкувал, така че не могат да ме накарат и като ми кажат да идвам събота или неделя на у-ще ще им покажа само това :smt018