PDA

View Full Version : Лубрикантите!



ocenalia
09-29-2007, 10:05
:P Вече отскоро правя секс с приятелката си и всичко е супер, правим само вагинален секс и все още сме нямали проблеми с овлажняването, и ми се иска да опитаме с лубрикант.

И ще ви попитам:от опит харесват ли ви и какви използвате и колко често? :)

krem4et0
09-29-2007, 10:16
Ако няма нужда-не го ползвайте. не, че е лошо. Просто естественото овлажняване е по-добро.

hahavteen
09-29-2007, 11:37
Mi nie si vzehme ot sinia na Durex i niakolko puti go polzvahme no ne pri vaginalen seks(niama nikakva mirizma ili vkys).Vtoria koito si kypihme be6e 4ervenia Durex i be6e mnogo iako s nego za6toto purvo ima mnogo gotin vkys i vtoro kato dyhne6 vurhy miastoto kudeto si go slojil se zatoplia koeto e interesno pri liybovnata igra i oralnata liybov.Pri sex e prosto po-hluzgavo koeto puk deistva dosta vuzbyjda6to no ako niamate problemi s ovlajiavaneto ne vi triabva. :wink:

nelka_hubavelka
09-29-2007, 14:32
az sam polzvala samo gleidgelen mn qko miri6e struva okolo 5lv.
dovolna sam ako oba4e naistina nqmate nujda-nedei

foxy-to
09-29-2007, 14:46
v prezervativite sportex ima paket4e s ovlajnitel. samo takav sam polzvala, i nqmam zabelejki.

fiama
09-29-2007, 17:41
Ползвали сме само този лубрикант от презервативите Спортекс. Добър е. Но ако нямате проблем с овлажняването- няма смисъл да го ползвате.

palomaaa
09-29-2007, 17:44
i az ne sam polzvala nikoga,no sega gledam 4e na durex sa pusnali msovo lubrikanti,ima gi vav vsqka apteka i vseki super market i sa eftini-kam 3-4 lv

DarkAngelOfHope
09-29-2007, 17:49
az sam polzvala samo gleidgelen mn qko miri6e struva okolo 5lv.
dovolna sam ako oba4e naistina nqmate nujda-nedei
от сексшопа ли го взе?Или и в аптеките има?
Колко милилитра е?Защото аз търсих,ама по-евтини от 15 лв нямаше.(Говоря за около 50мл)

По аптеките трябва да го има аз често си купувам дозички, ама тия които си купувам мисля че не миришат на нещо :) те са мисля 6 мл и струват около 1.3 лв и една дозичка е предостатъчна за един секс :) мисля също че има и по големи опаковки но не съм питал

btw по секс шоповете е по скъпо :)

DarkAngelOfHope
09-29-2007, 19:54
az sam polzvala samo gleidgelen mn qko miri6e struva okolo 5lv.
dovolna sam ako oba4e naistina nqmate nujda-nedei
от сексшопа ли го взе?Или и в аптеките има?
Колко милилитра е?Защото аз търсих,ама по-евтини от 15 лв нямаше.(Говоря за около 50мл)

По аптеките трябва да го има аз често си купувам дозички, ама тия които си купувам мисля че не миришат на нещо :) те са мисля 6 мл и струват около 1.3 лв и една дозичка е предостатъчна за един секс :) мисля също че има и по големи опаковки но не съм питал

btw по секс шоповете е по скъпо :)
емм...скъпо е,ама...ще потърся из аптеките.Искам да си имам едно шишенце за "черни дни" :lol:

ами влизаш и питаш ... те дори да нямат би трябвало да те опътят на коя аптека в града има :)

SweetBunny
09-29-2007, 21:09
а вредни ли са лубрикантите?

Wrathchild
09-29-2007, 21:24
а вредни ли са лубрикантите?Ако не се лъжа някои са вредни за самият латекс... Но това може би по-скоро важи за подръчните овлажнители (бебешко олио например). Мисля, че примерно лубрикантите на Durex не са вредни.
Иначе няма смисъл да се използва лубрикант ако няма проблем с овлажняването...
Но пък така се допринася за по-голяма влага, което пък от своя страна е адски възбуждащо... (:
Така че ако е с цел просто да разнообразите не мисля, че има някакъв проблем...

136179
09-29-2007, 21:40
i az ne sam polzvala nikoga,no sega gledam 4e na durex sa pusnali msovo lubrikanti,ima gi vav vsqka apteka i vseki super market i sa eftini-kam 3-4 lv
къде има Дюрекс лубрикант за 3-4лв ако не е тайна?
аз освен опаковките по 50мл не съм жиждала по-малки разфасоФки .. Бтв, едни познати имат един ментов (Дюрекс лубрикант), от който изобщо не бях очарована и не исках да купувам нещо за 15лв което евентуално може да не ми хареса.. та светнете ме къде има и има ли изобщо 'малки лубрикантчета' от горе споменатите

DarkAngelOfHope
09-30-2007, 04:32
а вредни ли са лубрикантите?Ако не се лъжа някои са вредни за самият латекс... Но това може би по-скоро важи за подръчните овлажнители (бебешко олио например). Мисля, че примерно лубрикантите на Durex не са вредни.
Иначе няма смисъл да се използва лубрикант ако няма проблем с овлажняването...
Но пък така се допринася за по-голяма влага, което пък от своя страна е адски възбуждащо... (:
Така че ако е с цел просто да разнообразите не мисля, че има някакъв проблем...

Ами да има лубриканти които са вредни за презервативите (мисля че те са на силиконова основа), може да доведът до скъсване на презерватива ... за това ако ще се ползват със презерватив трябва да са на водн основа, а тия на Durex - Play са точно такива, а и то на тях си пише че може да се ползват с презерватив

иначе за самия организъм незнам да са вредни .... може би ако човека има някаква алергия ...


къде има Дюрекс лубрикант за 3-4лв ако не е тайна?
аз освен опаковките по 50мл не съм жиждала по-малки разфасоФки .. Бтв, едни познати имат един ментов (Дюрекс лубрикант), от който изобщо не бях очарована и не исках да купувам нещо за 15лв което евентуално може да не ми хареса.. та светнете ме къде има и има ли изобщо 'малки лубрикантчета' от горе споменатите [/b]

за по 3-4 лева незнам дали има но по 7-8 лева ги има :) по магазини и аптеки, тоя ментовия за който говориш не е чак толкова лош създава едно усещане хем че пари, хем че е студено, не ми харесва само че не е много хлъзгав :)

krem4et0
09-30-2007, 07:41
az sam polzvala samo gleidgelen mn qko miri6e struva okolo 5lv.
dovolna sam ako oba4e naistina nqmate nujda-nedei
от сексшопа ли го взе?Или и в аптеките има?
Колко милилитра е?Защото аз търсих,ама по-евтини от 15 лв нямаше.(Говоря за около 50мл)
Купих си от аптеката 20 мл за 4.50лв.

136179
09-30-2007, 16:10
къде има Дюрекс лубрикант за 3-4лв ако не е тайна?
аз освен опаковките по 50мл не съм жиждала по-малки разфасоФки .. Бтв, едни познати имат един ментов (Дюрекс лубрикант), от който изобщо не бях очарована и не исках да купувам нещо за 15лв което евентуално може да не ми хареса.. та светнете ме къде има и има ли изобщо 'малки лубрикантчета' от горе споменатите

за по 3-4 лева незнам дали има но по 7-8 лева ги има :) по магазини и аптеки, тоя ментовия за който говориш не е чак толкова лош създава едно усещане хем че пари, хем че е студено, не ми харесва само че не е много хлъзгав :)
Паломаа твърди че има такъв, затова питах .. иначе не ми се взима голям и защото много рядко се прибягва до лубриканти в моя случай.

My_Dear
09-30-2007, 17:14
Durex Play Feel - синичкия. Супер мека консистенция, без загряващ ефект (него го мразя), без аромат (не ми харесва да мирише) и т.н. Сега като му гледам цената е 6.80лв.

Barbie
10-01-2007, 18:07
В аптеките глайдгелен е 4-5лв, а дурекс - 7-8. Ползвала съм само дурекс - синия и чермения. Доволна съм. Не са вредни, съвсем подходящи са за ползване с кондом, отмиват се лесно. Ползвала съм много малко, но в крайна сметка е много добро решение, когато не можеш да се овлажниш.

Barbie
10-01-2007, 18:34
Ами...може и да потрябва понякога.За всеки случай да си имам.Ама...червения или синия е по-хубав.Разбрах,че червения е със затоплящ ефект.Как действа той?Има ли съществена разлика в цените на синия и червения???

Синият е 7лв, червеният - 8. Не усетих особена разлика. И двата нямат миризма. Червеният се води загряващ, но не мисля, че е много по-различен от синия. С две думи - струва ми се, че няма значение кой ще избереш. :-)

hahavteen
10-01-2007, 18:52
Синият е 7лв, червеният - 8. Не усетих особена разлика. И двата нямат миризма. Червеният се води загряващ, но не мисля, че е много по-различен от синия. С две думи - струва ми се, че няма значение кой ще избереш. :-)

Stranno... :-k Pri men si se zatoplia6e(zatoplia6tia efekt se poiaviava kogato dyhne6 vurhy miastoto kudeto e nanesen lybrikanta) i osven tova ima6e sladuk vkys.

Ina4e naistina ako ti triabva prosto lybrikant sinia e perfekten.4ervenia e pove4e za igri4ki :lol:

TopTa
10-01-2007, 19:39
priatelq mi vednuj me iznenada s nqkakuv lubricant be6e zatoplia6t i meri6e6e mn priatno! nepomnq to4no kakuv be6e no gi ima v sex shopa! :wink:

`Death`Whore``
10-01-2007, 19:41
За какво ви е затоплящ лубрикнат, след като вагината винаги е гореща? С мъжо използваме едно подобно на лубрикант по лекарско предписание...без него е по-хубаво...

hahavteen
10-01-2007, 20:10
За какво ви е затоплящ лубрикнат, след като вагината винаги е гореща?

Za6toto ako si sloji6 takuv lybrikant i mom4eto ti pravi oralna liybov i dyhne e stra6no hybavo i stranno za6toto vmesto da ti stane hladno se zatoplia.Osven tova moje da se izpolzva i po drygi erogenni zoni za6toto ne lepne,ne miri6e i ne ostavia petna po drehite.Spored men e napraven po skoro za liybovnata igra ot kolkoto za sex tui kato zatoplianeto ne se yse6ta po vreme na akta puk i ima vkys :roll:

My_Dear
10-01-2007, 20:34
Не харесвам загряващия ефект на лубрикантите. Пари ми и ме боли.

bossychick
10-01-2007, 20:50
Da zemete si,dori da nqmate problem s ovlajnqvaneto da probvate :) men toq 4ervenq durex play warming me izkefi :) eno zatoplq6to takova mmm :oops:

krasyn4o
10-04-2007, 12:16
hora lybrikatite e po dobre da sa skapi zastoto sa ot estesveni materiali i niama hesta koito mogat da vi navrediat pri tiah a ot po evtinite mose da poly4ite vaspalenie zasto obiknoveno sa po neka4estveni :D :D :D


_______________________

interesen sait
http://punkd.info/vote.php?id=414

SuN4o_F
10-04-2007, 21:46
ползвала съм преди доста време .. но не помня какъв беше, но определено е по-добре с него :) утре мисля пак да си взема и да го тествам

linda1111
03-10-2010, 16:29
аз ползвам LUBEXXX, много е по-добър и е по-евтин от Durex,не лепне и не цапа Има го в аптеките, той е водна+силиконова основа и не уврежда презервативите (даже предотвратява евентуално скъсване)

Sofff
03-10-2010, 16:43
ми ползвала съм ... но по - яко си е естествено овлажняване иначе няма лошо