PDA

View Full Version : разяснение за боите за коса



blaah
09-30-2007, 18:45
знаааачи искам червена коса :lol:
обаче въобше не съм наясно с боите ,обезцветявания и тн.
Косата ми много тъмно кафява, а искам да я боядисам наситено червена.
Предполагам че преди това трябва да се обезцвети? :roll:
Знаете ли някоя боя ,с която да не трябва да я обезцветявам и после боядисвам..мисля че имаше някаква такава на палете , но не съм много сигурна..
Преди си мислех с червена къна да с еправя, нотова със сигурност няма да стане червено май :lol:

Marge
09-30-2007, 18:49
Ще стане ще стане :wink:

blaah
09-30-2007, 19:04
Ще стане ще стане :wink:
това з акое се отнасяше :lol:

Marge
09-30-2007, 19:16
Ще стане ще стане :wink:
това з акое се отнасяше :lol:
Къната :wink: Ще стане хубаво червена, но не и ярко червена като червен фулмастер

blaah
09-30-2007, 19:55
еми косата ми си е бая тъмна-почти черна..
и исках да знам за боите ,щото мисля да се правя в нас.
та тая боята сега се сетих как се казваше - палете ХХЛ.ХОдих в един козметичне магазин да разпиам и продавачката нещо и тя не знаеше.Но точно за тази боя съм чувала че е с обезцветител и колкото и тъмна да ти е косата , пак може да се получи ярък/светъл цвят.Знаете ли нещо по въпроса?

bossychick
10-01-2007, 19:42
Ami kato bqh po malka se pravih s kuna stava polu4ava se no ne stava qrko 4erveno ako tova iska6. A ako misli6 da se pravi6 v ku6ti si kupuva6 blondor sedi6 s nego 20tina minuti kosata ti izsvetlqva,i sled tova maje6 4ervenoto nqma na4in da ne stava az sum go pravila,no vse pak malko ili mnogo ti skapva kosata!

LuCiFersAngeL
10-02-2007, 06:52
Къна не мога да ти препоръчам поради две причини:
1. Резултатът не е гарантиран ( ако изобщо има такъв)
2. След като веднъж си са къносала косата ти няма да задържа боята за дълго и цветът ще се отмие постепенно.
Колкото до боята.. чувала съм за тази Palette Radiance. Била подходяща за тъмна коса, щото изсветлявала и боядисвала едновременно, но не съм я пробвала, защото аз моята коса си я потъмнявам :-)

Briseis
10-02-2007, 23:52
Аз бях с кестенява коса, не много тъмна и без да ме изсветлява фризьорът ми ме направи "рубинено червена". Сега се клепам у дома, но в самата кутийка има оксидант и боята. В оксиданта се съдържа различен процент перхидрол. Като ще се правиш сама си вземи XXL червена за кичури. При XXL има по-висок процент перхидрол в оксиданта. И стой примерно 5-10 минути повече отколкото е написано на кутийката. Малко ще си изгориш косата, но не е болка за умиране. :-)