PDA

View Full Version : Плуване или фитнес???



Angel_Girl
09-30-2007, 22:04
Значи искам да се консултирам с вас за нещо, което много се колебая. Бях отслабнала доста ама сега нещо пак си върнах старите колограми :( та въпроса ми как по-лесно и ефективно се свалят килограми!? С фитнес или плуване!? Благодаря предварително :-D

thefreak
09-30-2007, 22:08
Първо фитнес, после плуване.
Не едновременно.

Lapin
09-30-2007, 22:11
плуване

vaca
09-30-2007, 22:20
pluvane razbira se

Blab
09-30-2007, 22:24
плуване

nice_bunny
09-30-2007, 22:42
Аз бих избрала плуването.Голямо ми е мъчение този фитнес [-(

sweety_blondy
09-30-2007, 23:06
fitnes predpo4itam

biskvitche
10-01-2007, 05:37
С плуване

sh3_1s_7h3_0n3
10-01-2007, 05:54
Аз съм пристрастна и предпочитам плуването.
Но ако искаш да има няк'ъв ефект от това 'плуване' трябва наистина да можеш да плуваш (или поне да се научиш) и да не правиш по 2-3 дължини и като се измориш да спреш, защото то така просто няма смисъл... Поне 1км плуване... в началото ест ще започнеш с по-малко докато свикнеш, но идеята е да не загребеш 5 пъти и да се откажеш...

Aко мислиш, че с това няма да се справиш... то по-добре иди на фитнес с инструктор и спец направена прог за теб... :wink:

x-PeRiMenT
10-01-2007, 07:09
Ако искаш да стягаш тялото - плуване, ако искаш да сваляш мазнини - фитнес.

kakadu
10-01-2007, 07:25
Зависи от целите. Плуването е супер за цялостно отслабване, с фитнеса правиш релеф. Аз съм за фитнеса, особено с правилната програма можеш да направиш от тялото си каквото искаш. Е, и храненето има значение...

poshh
10-01-2007, 08:35
Според мене от плуването се пълнее 8-[ водата не е топла, на тялото му е студено и събира мазнини. :-s най- лесното е бягането.Друсай се малко повечко и ще видиш как за 1 месец ще свалиш поне 7 кг ако не и 8

viki_nt
10-01-2007, 08:57
zavisi kakvi uprazneniq pravi6 vuv fitnesa.az po su6tiq na4in edno lqto otslabnah i posle si vurnah kilogramite.ve4e ot polovin godina hodq na fitness i sum mnogo dovolna.ako iska6 da svalq6 kilogrami su6to taka trqbva da spazva6 hranitelen rezim

IKisseDAGirL
10-01-2007, 11:41
Фитнесът в повечето случаи върши работа, когато искаш да си стегнеш тялото или да качиш мускулна маса.
Ако се храниш както обикновено - ще отслабнеш с фитнес, ама друг път :roll:

Не знам кой каза, че се пълнеело от плуването, ама много се смях :shock:
Ако плуваш правилно и то не само по 200-300 метра - ще отслабнеш, не ами... :D

sexa_na_kompleksa
10-01-2007, 12:23
Прави това,което ти е по-приятно.Аз лятото плувам,пролетта и есента тичам,а зимата ходя на фитнес.

marina star
10-01-2007, 12:30
Първо фитнес, после плуване.
Не едновременно.

:wink:

_BoSSy_
10-01-2007, 14:12
Плуването развива цялото тяло,но в комбинация с фитнес и зимен спорт-ски или сноуборд,избощо тренировката е перфектна :P

KaTinCeTy
10-01-2007, 15:16
Аз съм за плуването,защото много обичам да плувам. Въпреки, че и фитнеса има ефект, на мен ми е по-лесно да отслабвам с плуване. :)

caRamelO_cHicA
10-01-2007, 15:51
аз практикувам и двете и двете ми помогат.Но ти препоръцвам фитнеса.Иначе аз предпоцитам плуването хем тренирам хем ми е приятно

stealthyGirl
10-01-2007, 16:18
плуванеХем е забавно, хем по-лесно, хем извайва много добре :wink:

Angel_Girl
10-02-2007, 22:56
Мерсиииииииии много на всички :-D

monityY
10-03-2007, 07:26
фитнес и лек хранителен режим!!!

freedom
10-03-2007, 08:07
Прави това,което ти е по-приятно.Аз лятото плувам,пролетта и есента тичам,а зимата ходя на фитнес.

+1 Целогодишно трябва да се тренира... А не ей така,като надебелееш да ходиш да правиш нещо,после да се седнеш на задника и да се тъпчеш със сладко като невидял/а ... Така трябва да е..ЦЕЛОГОДИШНО :)

x-PeRiMenT
10-03-2007, 10:13
Не проумявам от къде идва тази заблуда, че от плуването се слабее??? От плуването се стяга цялото тяло и се повишава тонуса. За да се свалят килограми трябва тялото да повиши пулса и телесната температура. Това няма как да стане с плуване първо защото от време на време трябва да задъждаш дъха си, а това забавя пулса и второ тялото не може да повиши температурата си, защото е постоянно потопено в по-хладка вода. За отслабване най-добрите упражнения са тичане и въртене на педали(ако може на гладно най-добре) и ако са комбинирани с хранителен режим резултатите ще са бързо на лице.

Imaginar4e
10-03-2007, 13:32
Аз съм твърдо "ЗА" фитнеса.Ходя от два месеца и се стегнах много, определено ми харесват резултатите...вмисъл не че бях много дебела ама си имах тластинки...плуването не го знам обаче със сигурност ти казвам, че ако ходиш на правилния фитнес и с желание отиваш в залата ще си много доволна от себе си накрая

N0_feAR
10-03-2007, 13:40
препоръчвам ти плуването. Хем забавно хем полезно ;)

Slave4You
10-03-2007, 16:45
Еми то за фитнеса има различни програми-за стягане и за отслабване. Зависи какво ще правиш там. Но мисля че като цяло фитнеса има по-голям ефект в стягането отколкото в отслабването,а плуването е повече за отслабване. Абе нзззз :?

biskvitche
10-03-2007, 17:01
Не проумявам от къде идва тази заблуда, че от плуването се слабее??? От плуването се стяга цялото тяло и се повишава тонуса. За да се свалят килограми трябва тялото да повиши пулса и телесната температура. Това няма как да стане с плуване първо защото от време на време трябва да задъждаш дъха си, а това забавя пулса и второ тялото не може да повиши температурата си, защото е постоянно потопено в по-хладка вода. За отслабване най-добрите упражнения са тичане и въртене на педали(ако може на гладно най-добре) и ако са комбинирани с хранителен режим резултатите ще са бързо на лице.

За температурата на водата и тялото си прав, но това не е решаващо в случая.За да се отслабне, трябва да се горят калории, а при плуването изразходваните калории са много, тъй като съпротивлението, което оказва водата на тялото е 10 пъти по-голямо отколкото съпротивлението на въздуха. А пулса изобщо не се забавя, напротив, затова и плуването е доста препоръчвано кардио упражнение.

koalka
10-03-2007, 17:28
Кардио.

x-PeRiMenT
10-03-2007, 19:33
Не проумявам от къде идва тази заблуда, че от плуването се слабее??? От плуването се стяга цялото тяло и се повишава тонуса. За да се свалят килограми трябва тялото да повиши пулса и телесната температура. Това няма как да стане с плуване първо защото от време на време трябва да задъждаш дъха си, а това забавя пулса и второ тялото не може да повиши температурата си, защото е постоянно потопено в по-хладка вода. За отслабване най-добрите упражнения са тичане и въртене на педали(ако може на гладно най-добре) и ако са комбинирани с хранителен режим резултатите ще са бързо на лице.

За температурата на водата и тялото си прав, но това не е решаващо в случая.За да се отслабне, трябва да се горят калории, а при плуването изразходваните калории са много, тъй като съпротивлението, което оказва водата на тялото е 10 пъти по-голямо отколкото съпротивлението на въздуха. А пулса изобщо не се забавя, напротив, затова и плуването е доста препоръчвано кардио упражнение.

А като я няма нужната телесна температура как ще изгориш мазнините? Вярно е че се топят калории, но това въобще не означава, че са от мазнини. Например мускулите се разграждат много по лесно от мазнините именно защото за мазнините трябва повече енергия за разпадане на масните вериги, а тази енергия идва от телесната температура.

biskvitche
10-03-2007, 20:56
Не проумявам от къде идва тази заблуда, че от плуването се слабее??? От плуването се стяга цялото тяло и се повишава тонуса. За да се свалят килограми трябва тялото да повиши пулса и телесната температура. Това няма как да стане с плуване първо защото от време на време трябва да задъждаш дъха си, а това забавя пулса и второ тялото не може да повиши температурата си, защото е постоянно потопено в по-хладка вода. За отслабване най-добрите упражнения са тичане и въртене на педали(ако може на гладно най-добре) и ако са комбинирани с хранителен режим резултатите ще са бързо на лице.

За температурата на водата и тялото си прав, но това не е решаващо в случая.За да се отслабне, трябва да се горят калории, а при плуването изразходваните калории са много, тъй като съпротивлението, което оказва водата на тялото е 10 пъти по-голямо отколкото съпротивлението на въздуха. А пулса изобщо не се забавя, напротив, затова и плуването е доста препоръчвано кардио упражнение.

А като я няма нужната телесна температура как ще изгориш мазнините? Вярно е че се топят калории, но това въобще не означава, че са от мазнини. Например мускулите се разграждат много по лесно от мазнините именно защото за мазнините трябва повече енергия за разпадане на масните вериги, а тази енергия идва от телесната температура.

Добре, ще ти го обясня по друг начин. Това, че по време на плуването тялото не прегрява(човек не се поти), не означава, че мазнините не се топят. Т.к. водата е с по-ниска температура от тази на тялото, за да се запази телесната температура 37 градуса, на тялото му е нужна енергия, която пък идва от мазнините. Иначе човек би се превърнал в ледено кубче :lol:
Енергията от своя страна идва от разграждането на мазнините и въглехидратите. Първо се разграждат въглехидратите (процеса протича по-лесно), а когато те свършат, започват да се топят мазнините, т.к. те са енергийния резерв на тялото. Слава богу мускулите не се разграждат толкова лесно. :lol:
А за енергията и телесната температура си наистина в голяма заблуда. Енергията не "идва" от телесната температура, а телесната температура се поддържа благодарение на енергията. :wink:

x-PeRiMenT
10-04-2007, 20:01
Добре, ще ти го обясня по друг начин. Това, че по време на плуването тялото не прегрява(човек не се поти), не означава, че мазнините не се топят. Т.к. водата е с по-ниска температура от тази на тялото, за да се запази телесната температура 37 градуса, на тялото му е нужна енергия, която пък идва от мазнините. Иначе човек би се превърнал в ледено кубче
Енергията от своя страна идва от разграждането на мазнините и въглехидратите. Първо се разграждат въглехидратите (процеса протича по-лесно), а когато те свършат, започват да се топят мазнините, т.к. те са енергийния резерв на тялото. Слава богу мускулите не се разграждат толкова лесно.
А за енергията и телесната температура си наистина в голяма заблуда. Енергията не "идва" от телесната температура, а телесната температура се поддържа благодарение на енергията.

Наистина не ми се спори. Чел съм и са ми казвали друго, виждал съм резултати и от двете неща. Едва ли ще успея да те убедя в моето, а и ти няма да ме убедиш в твоето, за това да не спорим. Нека момичето си избере какво да спортува, но каквото и да е ще й се отрази добре. По живо по здраво.

bebitooo___
10-05-2007, 05:32
Прави това, което ти харесва! Но моето лично мнение е ПЛУВАНЕЕ.. :roll: :P

hungry_vampire_f
10-05-2007, 05:52
Аз бих предпочела фитнес, защото като ги гледам плувкините кви са ръбати....

LuCiFersAngeL
10-05-2007, 05:54
Ако искаш да стягаш тялото - плуване, ако искаш да сваляш мазнини - фитнес.

+1
Само, че в никакъв случай не преви двете едно временно и двете, защото ще претовариш тялото си.

rosen_cholakov
03-30-2014, 18:36
Избери плуването! Тренирам плуване от 7 години и наистина е чудесен спорт! Няма да съжалявaш!

mayaaa
03-30-2014, 23:53
^Тя и темата е от 7 години...