PDA

View Full Version : имам няколко въпроса за прегледа при гинеколога



Yoh_
10-01-2007, 09:44
Здравейте,утре ще ходя за първи път на гинеколог.знам ,че темата е банална,но моля ви кажете :
в кабинета има ли съблекалня или трябва пред гинеколога да се събличам? :oops:
Как трябва да застана?на легло ли лягам или трябва да се "гъзя" :oops: чула съм за "магаре",ама идея си нямам какво представлява..направо умирам от притеснения и срам :|

flora23
10-01-2007, 10:10
purvo da ti kaja-spokojno! i az umirah ot strah purviq put kato hodih,daje to4no pred vratata na kbineta bqah gotova da si zamina,dobre 4e edna priqtelka be6e s mens 4e da me spre :lol:
ta po vuprosite:1- vseki lekar si ima razli4en kabinet,ama to dori da si ima sublekalnq(koeto me sumnqva,v pove4eto slu4ai ima stai4ka v koeto se provejda pregleda,koqto prosto e otdelena ot dr 4ast na kabineta)to doktora/doktorkata pak 6te te vidi bez drehi ,taka 4e i da ima i da nqma nqma osobena polza.ako tova 6te te uspokoi,tr da se suble4e6 samo ot krusta nadolu :roll:
2-pregleda se pravi na magare.tova e edno kato stol,hm ili po skoro leglo,abe ne6to sredno :lol: na kojto si ima mesta za krakara da gi vdigne6 tam(malko e dosta nekomfortno,ama...).a i moje da ti napravqt i pregled na videozon,ama spoko to ne e gadno ;)
aaa samo da ti kaja edin suvet-kato te sloji na magareto i re6i da trugne da te 4ovurka otdolu,koeto e mn nepriqtno :-& ta otpusni se i nedej da misli6 i da se pritesnqva6,6toto moje da te zaboli,a i kaji i8mu 4e si za pruv put na pregled i 6te podhojda po leko (pone pri men be6e taka :wink:

flora23
10-01-2007, 10:12
nadqvam se da sum bila dostatu4no iz4erpatelna :) ,ako ima6 o6te vuprosi-pitaj,moje i da upeq da otgvorq :wink:

fiama
10-01-2007, 16:34
На първо време- спокойно! :) Прегледът не е никак страшен. Има си отделна съблекалня, поне в този пабинет, в който ходя аз. После лягаш на ... легло- така да се каже, и те преглежда с обикновен или вагинален ехограф, като разликата между двата е, че при вагиналния ти вкарва уредът, тънък като химикал във влагалището. Докато при нормалния ехограф намазват зоната, която ще се наблюдава със някакво мазило и минава областта с апаратчето. На магарето лягаш, разкрачваш се- има къде да си поставиш краката и си те преглежда отдолу. Май е това. Късмет :)

biskvitche
10-01-2007, 19:44
Ами по въпроса за събличането- в някои кабинети има нещо като параван, в други не. Но дори и да няма не се срамувай- на лекарите това им е работата, едва ли ще ги впечатли твоето събличане. Самия преглед става на магарето (това е нещо като полулегло с поставки отстрани за краката) и може да изпиташ съвсем лек дискомфорт, но не е нещо особено, а и обикновено трае не повече от минута-две. После може да те погледнат и на ехограф. Накрая се обличаш и това е. Не е страшно, макар че и аз като теб доста се бях притеснила преди да ида за пръв път. :oops: Но явно е било излишно :-D

Yoh_
10-01-2007, 20:36
благодаря за успокоителните отговори :D дано утре не се реша да си тръгна!а последно да попитам:аз съм с направление и се чудя трянва ли да ходя до регистратурата на поликлиниката за номерче?направлението веднага ли да го дам на лекаря или в края? :roll:

biskvitche
10-01-2007, 21:05
Ами аз ходя на частно, с направление не съм била, но щом на регистратурата дават номерчета, значи трябва първо да си вземеш и ти. А направлението мисля, че трябва да го дадеш още в началото, или поне да кажеш, че си с направление, а когато лекаря го поиска-тогава. Дано съм помогнала, успех :D

pitan4icata
10-01-2007, 22:30
edin trik ot men sloji pola ;) i samo svalq6 ga6tite i diga6 polata ;)
drugoto ti go kazaha (nqma da se povtarqme) ne e nikak stra6no \:D/

Yoh_
10-03-2007, 20:41
днеска отидох на прегледа и не беше нищо страшно \:D/ \:D/
а аз ли нещо не разбрах или нз...тя ми изписа полижинакс и в упътването пише 4е не трябва да се спира по време на цикъл,но тя ми каза ,че се спира..може и да не съм разбрала,но кое от двете да послушам?някой ползвал ли го е ?

mp3f
10-03-2007, 20:47
днеска отидох на прегледа и не беше нищо страшно \:D/ \:D/
а аз ли нещо не разбрах или нз...тя ми изписа полижинакс и в упътването пише 4е не трябва да се спира по време на цикъл,но тя ми каза ,че се спира..може и да не съм разбрала,но кое от двете да послушам?някой ползвал ли го е ?

ами ако и имаш номера и се обади и я попитай нищо не ти пречи,често се случва в опътването да пише едно а лекаря да каже дръго

biskvitche
10-03-2007, 21:21
Мисля, че не се ползва по време на менструацията, но за по-сигурно се обади да питаш. :wink:

_butterfly_
10-04-2007, 18:44
Аз също знам, че не се ползва по време на цикъл!

Yoh_
10-04-2007, 20:02
дано да не ми дойде тия дни,че да си мине нормално лечението :D ама на опътването пише да се ползва по време на цикъл :roll: Лекарката спомена ,че трябва да излезне от матката под формата на лекарство.Това дали значи да съм го спряла или да сам продължила?За жалост и нямам телефона да я питам :cry:

Seducti0n
10-04-2007, 20:13
По-добре да отидеш пак,при нея за да ти разясни.Няма смисъл да провеждаш лечение след като не знаеш с точност кога трябва да приемаш хапчетата. :wink: