PDA

View Full Version : За регистрацията?



1b2b
10-01-2007, 17:54
Известно време нямах възможност и не бях влизала във форума... Преди малко исках да напиша тема и да задам въпрос за един проблем, но открих, че не мога да го направя без да съм регистрирана... Бих искала да попитам защо е така? аз лично мисля, че възможността да пишеш напълно анонимно е много добра и поради този факт много хора си споделят проблемите и искат съвети без да се притесняват! Знам, че много хора имат регистрации, но при нужда да споделят проблем пишеха от името на "Гост". Аз също съм така - имам си регистрация, от която си пиша в темите, но когато искам да споделя нещо по-лично или да помоля за съвет по по-интимна тема няколко пъти съм писала като гост. Все пак ник-а, който съм използвала за регистрацията ми, го използвам и в много други сайтове и форуми, пощата ми, skype и т.н. и веднага мои познати ще разберат за моите проблеми! Не че ме е срам, но мисля, че за това се наричат лични проблеми - за да си останат само лично твои! Мисля, че форума е много полезен и е помогнал на стотици хора по ограмотяването им по редица въпроси и с помощ за взимане на решение по лични дилеми! Има страшно много хора, които ги изключително срам да пишат изобщо някъде по форумите и единствено опцията "Гост" ги караше да се размислят и да попитат за нещо "срамно" според тях. За това мисля, че функцията "Гост" е много полезна - така се помага на много хора които хабер си нямат от нещата с които се занимават и възникналите от тях последствия(имам предвид секс, болести и т.н.) Знам, че форума беше сериозно нападнат от някакви комплексирани хора, които си търсят глупави забавления, но все пак мисля, че това е един от най-развитите форуми в България и мисля, че е редно да има модератор по всяко време на денонощието, а пък в най-пиковите часове да има достатъчно модератори, за да се справят със спама и флууда! Мисля, че ако един месец се организира масирана защита на форума ще се намали спама и флууда до 80-90%, защото според мен не са много хората, които се занимават с тази глупава дейност и след като бъдат блокирани по IP вече няма да имат тази възможност! Според мен ако малко се увеличи контрола и се затегнат правилата за блокиране на IP-та всичко ще се оправи! Също така мисля, че функцията гост е необходима за форумите от раздел "Тийн интереси и проблеми", защото в останалите форуми се коментират популярни теми и вече които иска да участва в темите трябва да се регистрира. Според мен "Гост" е необходимо, когато някой иска да сподели или пита нещо по въпросите за чувствата, секса, болестите, външния си вид и т.н. - демек от неща, от които го би било срам да говори свободно. Нали все пак това е идеята на форума - да се помага на тинейджъри да си увеличават общата култура по така наречените теми "табу".

Мисля си, че това би имало и друг неприятен за форума ефект - сега за всеки въпрос или споделяне на личен проблем всеки ще си прави отделна регистрация и така регистрациите ще се увеличават главоломно, а пък мисля, че това не е хубаво за форума.

Извинявам се, ако вече има такава тема и вече това е дискутирано, но се опитах да потърся и не намерих подобна тема. Видях само темата " За 'гостите' и 'писането на лат/кирилица' " сложена като важна тема в началото на този раздел, която честно казано не разбирам, защото е написано, че може да се пише като гост! Ако някъде има дискусия по въпроса, които изложих ще се радвам някой да даде линк.

Приятна вечер!

xpucuto
10-01-2007, 18:14
напълно съгласна съм с теб

krem4et0
10-01-2007, 18:16
До преди седмица всички искаха да не пишат гостите, сега-защо не можело да пишат. Нямате угодия. Администраторите се постараха да изключат опцията за писане без регистрация, а сега пак искате да се връща. В известна степен всички тук сме повече или по-малко анонимни. Всеки може да пише каквото прецени, може да има няколко регистрации и да остане анонимен. Гледам, че си направил нова регистрация-решил си си проблема.
Относно деноношното наблюдние и модериране на форума-това е невъзможно. И ние модератори и администратори сме хора-ходим на работа, учим, имаме роднини и приятели, спим, храним се......не е възможно да отделяме 24 часа в денонощието на форума. Не мисля, че изобщо някой човек може.
Приятна вечер :wink:

fuck_you_baby
10-04-2007, 14:05
напълно съгласна съм с теб
+ 1 :wink:

Борат
10-04-2007, 14:30
Относно деноношното наблюдние и модериране на форума-това е невъзможно. И ние модератори и администратори сме хора-ходим на работа, учим, имаме роднини и приятели, спим, храним се......не е възможно да отделяме 24 часа в денонощието на форума. Не мисля, че изобщо някой човек може. :wink:
Аз мога :oops:
Искам да съм модератор :lol: Няма да напускам форума никога!

А по темата, така е по-добре.
Никъде другаде "гости" не могат да пишат :!:

didivid
10-04-2007, 16:21
напълно съгласна съм с теб
+ 1 :wink:
+1 :wink:

machoka
10-04-2007, 16:47
До авторката,

виж сега, ти си еднакво анонимна и с профил, и като гост. Можеш да си четеш 'напълно анонимно' форума, но ако искаш да пишеш - трябва да си регнеш и анонимен профил.
Тази мярка я въведохме главно заради флудерите, защото пречката с е-mail-ите ги спира на 60%.
По този начин с регистрация, също така се затрудняват много и съответно намаляват злонамерените потребители, които влизат чат-пат просто за да пуснат по 10 теми от рода на 'вчера изнасилих кучето, бременна ли съм'.

А който иска да е анонимен, винаги ще си остане такъв, дори да е с профил :)

Forslor
10-30-2007, 16:14
Aз пък не мога да си обясня ,защо толкова се притеснявате дали сте анонимни или не , като в случая и като гости и като регистрирани анонимноста ви e много относителна. :::


Анонимни сте само от страна на останалите обикновени потребители на форума :D

:::

shadow4e
10-30-2007, 17:12
В раздел Кофа, можеш да пишеш и като гост. Пиши си там :)