PDA

View Full Version : вентилатора на видео картата



MARKOS
10-02-2007, 10:41
Става въпрос за вентилатора на видео картата. той издава един непостоянен, дразнещ, пърхащ звук. Все едно опира някъде, ама не опира никъде. Погледнах го, докато работи и видях, че заедно с издаването на този звук леко отива надолу и нагоре.
вентилатора беше залепнал и го бутнах и взе че трагна

Forslor
10-02-2007, 11:00
Решението е да го смениш . Не е трудно.

thefreak
10-02-2007, 11:51
Разцентровал се е. Трябва смяна.

ForeverZ
10-02-2007, 12:22
Смени го и моя така правеше.

MARKOS
10-02-2007, 12:24
az iskam da go smaja no nz kak da go svalq ot videoto
ima edni plasmosovi ne6ta nz kak se kazvat i nz kak da gi mahna
nqkoi znali kak se maha
pls kajete
4e mn qko bu4u vse edno sam pusna cirkolqr v staqta

thefreak
10-02-2007, 12:32
az iskam da go smaja no nz kak da go svalq ot videoto
ima edni plasmosovi ne6ta nz kak se kazvat i nz kak da gi mahna
nqkoi znali kak se maha
pls kajete
4e mn qko bu4u vse edno sam pusna cirkolqr v staqta
Ти какво? Чете ли какво сме писали въобще?

MARKOS
10-02-2007, 14:11
4eta kvo mi pi6ete !
no kak da go mahna ot videoto toq ventilator

Forslor
10-02-2007, 18:29
4eta kvo mi pi6ete !
no kak da go mahna ot videoto toq ventilator
Каква ти е видеокартата ?
Няма значение ... отиваш купуваш си нов вентилатор да не е някакъв за 3-4 лева само. Разбира се ще споменеш и модела на видеокартата си пред продавача. Дава ти той вентилатора ти изключваш компютъра след което махаш видеокартата от слота много внимателно . Отсраняваш щифчетата със пластинково ножче(тези който държат вентилатора) от видеокартата като внимаваш да не я одраскаш. След което със леко въртеливо движение махаш вентилатора. Почистваш чипа от термопастата със малко спирт и парцалче. Поставяш новите скоби ...слагаш от термопастата която идва в комплекта ...на чипа . Свързваш вентилатора със захранването и готово. Поставяш видеокартата във слота и се наслаждаваш.
Това е.

MARKOS
10-02-2007, 19:15
видео картата ми е GF5500-8X 128MB DDR 128BIT
аз винтилатора го смакнах от видеото и тези пласмосовите ги срязах с кле6тите за да мога да го извадя и ре6их да го смажа но сега не ба4ка и 6те си купувам нов
да знае6 колко струва доло горе вентилатора ми е супер малак крагъл и пи6е инвидиа ?
а това сас спирта да по4истя термо пастата спирта мойе ли да прецака не6то 6тот не трябжа се мокри ни6то по компа е то вярно 4е спирта се изпарява мн барзо но все пак ...
а видео картата трябжа ли да я махам мойе ли на място да поставя вентилатора.
и искам да те попитам като си купя винтилатора дават ли ми такива пласмасови скоби?(нз как се нари4ат) и термо паста
БЛОГОДАРЯ ТИ МН 4Е МИ РАЗЕСНИ НЯКОИ РАБОТИ!
:) 10X

Forslor
10-02-2007, 20:01
видео картата ми е GF5500-8X 128MB DDR 128BIT
аз винтилатора го смакнах от видеото и тези пласмосовите ги срязах с кле6тите за да мога да го извадя и ре6их да го смажа но сега не ба4ка и 6те си купувам нов
да знае6 колко струва доло горе вентилатора ми е супер малак крагъл и пи6е инвидиа ?
а това сас спирта да по4истя термо пастата спирта мойе ли да прецака не6то 6тот не трябжа се мокри ни6то по компа е то вярно 4е спирта се изпарява мн барзо но все пак ...
а видео картата трябжа ли да я махам мойе ли на място да поставя вентилатора.
и искам да те попитам като си купя винтилатора дават ли ми такива пласмасови скоби?(нз как се нари4ат) и термо паста
БЛОГОДАРЯ ТИ МН 4Е МИ РАЗЕСНИ НЯКОИ РАБОТИ!
:) 10X
Виж сега щом е NVIDIA :lol: особено GF5500 какти на 5200 вентилаторите се скапват мн бързо. И на мен ми се случи така ,но в неделен ден когато всичко беше затворило ...но намерих един отворен магазин и от там взех каквото имаше , а именно TITAN COOLER... обаче незнам колко точно дадох или 19 лева или 15 .
Вътре си има всичко което ти е нужно , дори отзад на опаковката има упътване със картинки кое как трябва да се сложи.
Незнам как би могъл да направиш това без да махаш видеокартата ,защото просто е много неудобно и рискуваш да прецакаш я дънната платка некой резистор и айдее. Затова внимателно я извади ...отвърташ болченцата после натискаш щифчето (тип щипка) и дърпаш леко картата.
Термопастата може да се отсрани и със клечки за уши и малко сприт (няма да я къпеш) . След което слагаш от новата паста малко в средата (под малко разбирай ..ммм... колкото едно хапче витамин C :lol: )
http://nix.ru/autocatalog/titan_coolers/24025.jpg
Ето как протича смяната :

http://www.fscked.co.uk/writing/04_Shiny_things!.tn.jpg
http://www.fscked.co.uk/writing/05_Ready_to_clean_the_card.tn.jpg
http://www.fscked.co.uk/writing/06_Heatsink_fitted.tn.jpg
http://www.fscked.co.uk/writing/07_All_done_closeup.tn.jpg


Ако не можеш да го смениш ...просто извади видеокартата отскочи до някой компютърен сервиз или магазин ...закупи си новия вентилатор и им кажи да ти го сложат. Съмнявам се да ти вземат пари за труда :wink:

Forslor
10-02-2007, 20:40
Бахти грамадната видео карта. :shock:

Мойта пък няма вентилатор. 8) 8)
Да подчертая това не е моята видеокарта :lol:
Твоята няма вентилатор..... а си представи ако имаше :lol: Вероятно има само едно радиаторче отгоре да "разсейва" топлината :)




<<<<---------------------------------------->>>>
От няколко ден творя един бизнес проект и се бъгнах ....тука разтоварвам ...пък за скайп няма време ... дума да не става
lol: Да се оплача аз по реда си :lol:

EternalSilence
10-02-2007, 20:54
да не ти е някой вграден боклук че нямаш вентилатор :-D

AnTiBuLLsHiTs
10-03-2007, 05:16
Моито АТИ има вентилатор ама ми изглежда доста малък за видеокартата.Е все пак е по добре от MX440-ката която нямаше и изгоря когато играех една игра.

Относно бръмченето..моите вентилатори в компа бръмчат като резачки..само,че малко след стартирането му се догаждат оборотите и спират. :D

MARKOS
10-03-2007, 09:17
ok sega 6te izlqza s edin fr da si kupq ohladitel i kato se varna 6te go slagam mislq 4e moga da se spravq ako ne6to ne mi qsno 6te vi popitam
mn mi pomognahte mn blagodarq