PDA

View Full Version : Прекаленно слаба ли съм?



zoreto
10-02-2007, 18:58
Здравейте, имам съмнения ,че съм прекаленно слаба. Моля кажете аз съм на 14 години висока съм 165см, тежа 36 кг. Това въобще нормално ли е ?
Испуснах да Ви кажа , че се занимавам с балет вече 3-та година възможно ли е да е от това ? Въпреки , че преди да започна да се занимавам с балет (тоест в четвърти клас) аз тежах 23 кг ?
:cry:

Miracle-Heroe
10-02-2007, 19:03
neznam dali e normalno oba4e vuob6te ne e hubavo sporet teb ti si prekaleno slaba :smt009 zemi si nqkvi dobavki, ako ima6 problemi s hranata ili qj pove4e

p.s. 9 klas sam i ima edno mom4e ot klasa mi 150 42kg :mrgreen:

zoreto
10-02-2007, 19:17
Пробвала съм с ядене . Та аз не мога да изям повече от една филийка хляб на ден,да не говорим за сладко не сам яла повече от година и половина!

An4eSsS__
10-02-2007, 19:22
Мацка неискам да те плаша ама .... си доста слаба - дори прекалено :roll:
Опитаи се да ядеж по повече.Тъпчи се с по мазни неща.Е не постоянно да ядеж мазнотии и такива неща ама.. гледаи да е по-често и повече от колкото си яла до сега :wink:

love_only_one_boy
10-02-2007, 19:23
Мне е нормално!!! :x Консултирай се с лекар! ;) Трябва ти 4-6 кг да наддадеш!

LuCiFersAngeL
10-02-2007, 19:33
Здравейте, имам съмнения ,че съм прекаленно слаба. Моля кажете аз съм на 14 години висока съм 165см, тежа 36 кг. Това въобще нормално ли е ?
Испуснах да Ви кажа , че се занимавам с балет вече 3-та година възможно ли е да е от това ? Въпреки , че преди да започна да се занимавам с балет (тоест в четвърти клас) аз тежах 23 кг ?
:cry:

Миличка, най-добре се консултирай с лекар да направите нещо по въпроса. Наистина си много слабичка. Аз съм с 2 години по-голяма от теб, на ръст сме еднакви (165 см), но аз съм с 10 кг по-тежка от теб и хората ми казват, че и аз съм прекалено слаба. Вярно, че на различните хора и самите кости тежат различно, но колкото и да е...

gabrielka@a
10-02-2007, 19:34
Много си слабичка,мила!Яж повече иначе може това да доведе до болестно състояние. :wink:

iveto89
10-02-2007, 19:59
ti si na 14 vse pak..tepurva zapo4va6 da se razviva6 i 6te ka4va6 kilogrami.dokato si se usetila 6te teji6 dostatu4no,za da ne se misli6 za slaba,a za 4ovek s normalna figura.i az bqh kato teb...ne mislq,4e e ot baleta ,za6toto sum go trenirala 2 god i polovina,kakto i aerobika i sportni tanci..tova si e do natura..4rez sporta poddurja6 geneti4no zalojenata program v tqloto ti.

monityY
10-03-2007, 07:29
моми4е,ти си по4ти анорекси4ка

koalka
10-03-2007, 07:35
Много си слаба.

hey:)
10-03-2007, 07:47
моми4е,ти си по4ти анорекси4ка
Естествено, че не е анорексичка, иначе нямаше да осъзнава проблема си.И аз така до 5-6 клас бях 30 кг, след това в 8ми станах около 42 и сега съм 10ти и съм 52 и съм си доволна с ръст 169 :wink: Винаги съм яла най-много от всичките си приятели и ми се чудеха как съм такава клечка.Обаче по едно време на 14-15 почнах да пълнея и просто се отказах от закуските в училище, осъзнах, че не е особено полезно всеки ден да ядеш понички, шоколади, сандвичи и пици....Носех си плодове и зеленчуци в училище и всички ме гледаха странно и ме бъзикаха, ама сега поне не съм с паласки и ръце като баници.Естествено като ми де прияде нещо сладко, винаги се угаждам. :-D
Така че сега си хапвай каквото ти се яде, просто не прекалявай, ти си спортуваш и няма да имаш проблеми с отпуснати мускули и т.н.

biskvitche
10-03-2007, 09:17
Не е лошо да качиш 2-3 килограма поне...Но ти си още на 14 и според мен тялото ти не е оформено още. Не е нужно да се тъпчеш с разни мазни храни и други нездравословни боклуци. Мисля че като спреш да се развиваш и да растеш на височина, ще качиш нужните килограми по естествен начин. Ако все пак толкова се притесняваш, може да се посъветваш с диетолог или поне с някой инструктор във фитнеса как да качиш маса и все пак да изглеждаш добре :wink:

i'm so excited!
10-03-2007, 09:32
а как върви цялостното развиване , дупе ? цицки? а цикъл имаш ли?
не може да я караш на по една филия на един.

KissTheSky
10-03-2007, 10:17
Ами нз моят брат е висок 174 и е около 45 кила мах,но си е ок.Ако обаче се лишаваш от храна може и да е от това.Яж повечко и хич да не ти пука че си толкоз слаба. :-D Be happy!!!Но иначе съм съгласна с hey:)

bossychick
10-03-2007, 11:52
mnogo si slaba :-k

girl88
10-03-2007, 13:33
lele ama ti naistina si mn slaba znae6 li 4e za tvoite 165 trqbva da si sredno 55 kilograma nqkade bqh 4ela 4e taka se iz4isliava (naprimer tezi momi4eta koito sa visoki 160, sredno trqbva da sa 50 kg ,ako e 170 -60 kg i t.n.)po dobre se konsultirai s lekar i gledai da qde6 pove4ko za6toto taka moje da si hvane6 nqkoia boles da ne dava gospod a i ne iskam da me razbere6 pogre6no za kg tova 4e ti trqbva da si sredno 55 kg ne zna4i sega da se ma4i6 da stane6 tolkova (pak povtariam tova sa sr kg) spored men dosta dobre 6te izglejda6 v tqloto ako stane6 pone 45 kg (haide sega s 10 kg po -malko goliama rabota :wink: )

N0_feAR
10-03-2007, 13:36
със сигурност си много по-слаба от колкото трябва да си. Не искам дори да си те представям (не че си грозна, но просто си кожа и кости) Най-добре помоли майка ти да те заведе на диетолог и да ти направи специален режим за хранене. Човекът си знае работата.

Slave4You
10-03-2007, 16:21
Ами че си слаба-няма спор. Щом си била така в 4 клас явно такава структура имаш но балетът определено няма да ти помогне да наддадеш килограми(ако разбираш какво искам да кажа) ;)

Iria
10-03-2007, 16:25
Ами да слаба си.Консултирай се с лекар да направите нещо по въпроса. :wink:

ЕPu
10-03-2007, 18:26
ми да, като ти прочетох височината и килограмите си мисля, че си доста под нормата

ама то зависи де...може просто да имаш леки кости, да си с такава структура на тялото и т.н.

погледни се в огледалото - харесваш ли си тялото, имаш ли нужда от напълняване??

не е въпроса толкова в цифрата, колкото в това как изглеждаш като цяло :wink:

bebitooo___
10-03-2007, 18:38
Здр.. Определено има някакъв проблем.. Кое е по - важно да поддържаш фигура за спорта или здравето?!? АКо ще да ти коства на балета вземи се тъпчи с малко сладко ти сама казваш, че от година и половина не си яла все пак организма и от това се нуждае.. не може просто ей така да изхвърлиш захарта от списъка си.. Та дори диабетиците от време на време приемат.. Най - добре се консултирай с лекар, за да не лепнеш някаква левкимия или анорексия от прегладняване.. Все пак си на 14 организма ти тепърва израства и според мен една филийка на ден и режима, който предполагам че спазваш са си пълно самоубийство за самата теб.. Помисли и дано сме ти помогнали с нещо!

teenage_drama_queen
10-03-2007, 19:24
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: аз сам 163, 45кг и сам кожа и кости а теб дори не мога да си те предтавя #-o

caRamelO_cHicA
10-03-2007, 19:40
Тццц щом тренираш балет може да си по слаба и при мен е така аз ходя на художествена гимнастика и на курс за модели слаба но съм си в нормалната.Пфф и и все пак не е нормално да си толкова слаба виж кусолтирай се с лекар и започнай да ядеш каквото ти се яде не се ограницавай до това или онова .

zornitza
10-04-2007, 16:12
ne e vupros samo na tupkane s maznini.moge da uveli4i6 portziite i da se opita6 da natrupa6 muskolna masa 4rez podhodq6ti trenirovki.spoko vsi4ko 6te se naredi s vremeto.

hungry_vampire_f
10-04-2007, 16:16
Според мен си болна даже. Аз съм с 2 см по-висока от теб и тежа 50 кг и според мен изглеждам добре. Що не идеш да си направиш някакви изследвания :?

otka4ena
10-04-2007, 18:09
Оф Боже,не плашете момичето така.Първо:

Най - добре се консултирай с лекар, за да не лепнеш някаква левкимия или анорексия от прегладняване.. !
:smt005 левкЕмия е болест на кръвните клетки,а анорексия се получава,когато имаш болна мания да си слаб и след като се натъпчиш си бъркаш в гърлото и повръщаш.Моля ви образовайте се малко преди да дрънкате.
А по темата,когато бях на твоите години,бях 170 см и само 43 килограма,което е много по-зле.И аз бях много злояда,но имам и леки кости.В последствие като пораснах ми се отвори апетита,от което ми се разшири и стомаха,и малко по малко започнах да се храня нормално.Сега съм 174см и 53 кг.Не мога да кажа вече,че съм слаба.Когато си в пубертета,тялото претърпява много промени,така че не се плаши.НО [-X ако усещаш,че ти призлява или ти се вие свят често,съм съгласна,че трябва да потърсиш помощ.Бъди разумна във всички случаи и успех :wink:

monityY
10-04-2007, 18:47
моми4е,ти си по4ти анорекси4ка
Естествено, че не е анорексичка, иначе нямаше да осъзнава проблема си.И аз така до 5-6 клас бях 30 кг, след това в 8ми станах около 42 и сега съм 10ти и съм 52 и съм си доволна с ръст 169 :wink: Винаги съм яла най-много от всичките си приятели и ми се чудеха как съм такава клечка.Обаче по едно време на 14-15 почнах да пълнея и просто се отказах от закуските в училище, осъзнах, че не е особено полезно всеки ден да ядеш понички, шоколади, сандвичи и пици....Носех си плодове и зеленчуци в училище и всички ме гледаха странно и ме бъзикаха, ама сега поне не съм с паласки и ръце като баници.Естествено като ми де прияде нещо сладко, винаги се угаждам. :-D
Така че сега си хапвай каквото ти се яде, просто не прекалявай, ти си спортуваш и няма да имаш проблеми с отпуснати мускули и т.н. думата по4ти да ти говори не6то???

find_m3
10-04-2007, 19:15
Здравейте, имам съмнения ,че съм прекаленно слаба. Моля кажете аз съм на 14 години висока съм 165см, тежа 36 кг. Това въобще нормално ли е ?
Испуснах да Ви кажа , че се занимавам с балет вече 3-та година възможно ли е да е от това ? Въпреки , че преди да започна да се занимавам с балет (тоест в четвърти клас) аз тежах 23 кг ?
:cry:

23 в 4 клас :shock: много си била слаба и сега не си дебела де слабичка си ходи да видят дали си си наред ,че може и да ти има нещо :roll:

maroon
10-05-2007, 11:20
Zaradi tazi filiika dnevno, ostanah s vpe4atlenieto, 4e ti e super svit stomaha i ne moje6 da qde6 po-golqm obem. Ami probvai s 6okolad da go zapylva6. Spored men ima6 nqkakvo hranitelno raztroistvo, da ne te pla6a, ama mn seriozno se zamislqm :roll: Nalojitelno e da se posyvetva6 s lekar; az sym 164sm, 43 kg i vs mi vikat da napylneq, az est ne iskam; ne razbiram kak va6te ne sa te zaveli o6te na lekar :?

Slim_Shadyyy
10-06-2007, 10:24
Здравейте, имам съмнения ,че съм прекаленно слаба. Моля кажете аз съм на 14 години висока съм 165см, тежа 36 кг. Това въобще нормално ли е ?
Испуснах да Ви кажа , че се занимавам с балет вече 3-та година възможно ли е да е от това ? Въпреки , че преди да започна да се занимавам с балет (тоест в четвърти клас) аз тежах 23 кг ?
:cry:

Напълно си в нормата, всичко си идва с възраста.
Виж сега .. вземаме 2 човека .. и двамата са еднакво високи и тежат еднакво, но изглеждат различно .. единият изглежда по-пълен .. това е до структурата и генетиката на човека, пропорциите не са еднакви при двамата, това е защото почти нищо в човешкото тяло не е симетрично.
Ако изглеждаш и се чувстваш добре, няма проблем.
Видях някои доста безсмислени коментари в тая тема, които не че няма да ти помогнат(според мен нямаш нужда от помощ, била тя медицинска или друга), но и биха ти навредили.
Друг е въпроса ако се комплексираш понеже приятелките ти са по-пълни и ти пълнят главата с глупости от рода на "ще се счупиш","кой ще те хареса" и т.н. ... говорят така, защото лесно се пълнее, но трудно се отслабва(завиждат ти и искат да си като тях, за да не си им конкуренция за момчетата), запомни това !
Една поговорка гласи "За всеки влак си има пътници", малко са момчетата дето предпочитат "пълни" влакове.
Пълните(не дебелите .. там вече е прекалено грозно)момичета са груби и без финес .. това че ако качиш малко килограми ще си по-женствена, също е глупост.

fiama
10-06-2007, 13:50
Както и да са разпределени килограмите на телосложението ти- да, прекалено слаба си.

lazare
10-06-2007, 23:38
Ще ти дам един савет при мене помогна!!! Ядеш преди лягане за препоръчване са и така наречените "Среднощни закуски"
Повече тестени продукти, мн майонеза и маргарин ;-)
Само да не прекалиш че после пак трева да пишеш тема ......
Бз се аиде ББ от мене и успех ;-) ;-)

Wrathchild
10-07-2007, 00:44
Слабичка си и то доста.
Наистина яж преди да си легнеш и яж по-калорични продукти...

JuSt_a_GiRl_Uk
10-10-2007, 21:30
Da opredeleno edna konsultaciq s lekar nqma da ti e izli6na.Mislq 4e normata na tegloto v puberteta be6e okolo 45-50 kg...6te e dobre za teb da proveri6 kakvo stava,za da moje da se 4uvstva6 spokoina sled tova. :wink:

hint
10-10-2007, 23:05
Здравейте, имам съмнения ,че съм прекаленно слаба. Моля кажете аз съм на 14 години висока съм 165см, тежа 36 кг. Това въобще нормално ли е ?
Испуснах да Ви кажа , че се занимавам с балет вече 3-та година възможно ли е да е от това ? Въпреки , че преди да започна да се занимавам с балет (тоест в четвърти клас) аз тежах 23 кг ?
:cry:

Напълно си в нормата, всичко си идва с възраста.
Виж сега .. вземаме 2 човека .. и двамата са еднакво високи и тежат еднакво, но изглеждат различно .. единият изглежда по-пълен .. това е до структурата и генетиката на човека, пропорциите не са еднакви при двамата, това е защото почти нищо в човешкото тяло не е симетрично.
Ако изглеждаш и се чувстваш добре, няма проблем.
Видях някои доста безсмислени коментари в тая тема, които не че няма да ти помогнат(според мен нямаш нужда от помощ, била тя медицинска или друга), но и биха ти навредили.
Друг е въпроса ако се комплексираш понеже приятелките ти са по-пълни и ти пълнят главата с глупости от рода на "ще се счупиш","кой ще те хареса" и т.н. ... говорят така, защото лесно се пълнее, но трудно се отслабва(завиждат ти и искат да си като тях, за да не си им конкуренция за момчетата), запомни това !
Една поговорка гласи "За всеки влак си има пътници", малко са момчетата дето предпочитат "пълни" влакове.
Пълните(не дебелите .. там вече е прекалено грозно)момичета са груби и без финес .. това че ако качиш малко килограми ще си по-женствена, също е глупост.

Извинявай, ама момичето каза, че едвам изяжда филийка хляб на ден - тук очевидно има някакъв проблем и ти не й помагаш, като я успокояваш.

zoreto ти, ако не се харесеваш, наложи си да се храниш ритмично. Сутрин, обед и вечер за начало, а после увеличавай честотата - не количеството. Може да не ядеш мазни и тестени храни, а да наблягаш на неща, които ти харесват - плодове, плодови млека, супите са лека храна. Даже сутрин започвай с кисело млако и мед. Яж с хляб - на обед и на вечеря поне по една филийка. Явно нямаш навика да се храниш, а така изтощаваш организма си. В пубертета много можеш да си навредиш.

В никакъв случай не се паникьосвай обаче. Това е нещо сериозно, на което трябва да обърнеш внимание, но не е сериозно толкова, че да се притесниш и да си втълпяваш, че ти има нещо. Не, просто доколкото знам балета е едно сериозно натоварване за всеки детски и юношески организъм и слаботата е нещо често срещано при гимнастички и балерини. Май покрай репетициите не ти остава много време и спокойствие, за да се отпуснеш и да се поглезиш :wink:

Каквото и да правиш обаче, прави го заради себе си. Slim_Shadyyy има право, че не трябва да допускаш да те комплексират останалите - те не са като теб и всички сме различни. Ти мисли за себе си и за това как да се храниш редовно и начина ти на живот да стане по-здравословен, защото това е важно за теб и организма ти, който сега се развива. След 10 и дори 15 кг и три-четири години, ще имаш страхотно изваяно и фино тяло от балета, но трябва да натрупаш още материал, който да изпълни женствена и красива форма. Хапвай си, докато се научиш да се храниш :wink:

7oup
10-11-2007, 08:26
Според мен си много слабичка.Поне 40кг. стани.Аз съм 165см. 46кг. :lol:

FuCk`AnD`LoVe
10-11-2007, 15:15
Пробвала съм с ядене . Та аз не мога да изям повече от една филийка хляб на ден,да не говорим за сладко не сам яла повече от година и половина! Лол..

junk
10-11-2007, 15:57
И аз преди като тренирах по 7-8 часа на ден художествена гимнастика бях като теб.. на 14години си спомням, че бях 32кг.. Но си ядях, явно при теб наистина не е само от тренировките.. Според мен с времето шсе оправиш, като спрях да тренирам си качих малко кг-ми и сега съм си перфектно (: Ако се занимаваш наистина усърдно нз как след тренировки не озверяваш от глад.. поговори с ваште, треньорката.. лекар?

steisito
10-11-2007, 16:30
mnogo si slabichka

Kras4eto_lp
10-11-2007, 16:37
Пффф много си слаба бе :shock:

deninka@
10-11-2007, 17:27
qj narode :D

alkobalko
10-11-2007, 17:30
Ами да, слабичка си, но най-вероятно това се дължи на балета.

Sunarry
10-11-2007, 17:42
Po moite smetki trqq da si 55 kg :-k Toest: Rysta - 110 = Normalno teglo (za jeni); Rysta - 100 = Normalno teglo (za myje)

sappy
11-08-2008, 06:26
Zdr.az imam sushtiq problem :( 160 sum i teja 37kg.opitai se da ka4i6 malko za6toto si naistina slabi4ka :(

mirelS
11-08-2008, 09:21
моми4е,ти си по4ти анорекси4ка
Естествено, че не е анорексичка, иначе нямаше да осъзнава проблема си.И аз така до 5-6 клас бях 30 кг, след това в 8ми станах около 42 и сега съм 10ти и съм 52 и съм си доволна с ръст 169 :wink: Винаги съм яла най-много от всичките си приятели и ми се чудеха как съм такава клечка.Обаче по едно време на 14-15 почнах да пълнея и просто се отказах от закуските в училище, осъзнах, че не е особено полезно всеки ден да ядеш понички, шоколади, сандвичи и пици....Носех си плодове и зеленчуци в училище и всички ме гледаха странно и ме бъзикаха, ама сега поне не съм с паласки и ръце като баници.Естествено като ми де прияде нещо сладко, винаги се угаждам. :-D
Така че сега си хапвай каквото ти се яде, просто не прекалявай, ти си спортуваш и няма да имаш проблеми с отпуснати мускули и т.н.





извиняваи ,но моми4ето каза 4е никога не е яла пове4е от 1 филия хляб ,а ти казваш 4е си яла много и въпреки това си била слаба ... не я успокоявай.Най-добре да отиде на лекар може да не е анорекси4ка,но се съмнявам да и няма нищо ..

CherryKisS
11-08-2008, 09:26
Темата е стара!

cHooOpiHka___
11-08-2008, 12:01
nenormalno e ... nap1lnei malko.. :(

crazy_girl_4ever
11-08-2008, 13:00
spored men vzemi ne6to nap1lnei s 5 kilograma i 6te si idealna :)

Mirelchetoo14
11-08-2008, 14:35
Абе аз на 14(както и сега на 16) бях 165р 50 кг и пак ми казваха, че ще се счупя. Настина и така изглеждам. Твоето ми се вижда направо ужасяващо.

Pliok0019
11-08-2008, 17:06
Пробвала съм с ядене . Та аз не мога да изям повече от една филийка хляб на ден,да не говорим за сладко не сам яла повече от година и половина!
Поговори с родителите си.

След това - при психолог.

Попринцип това е нормално тегло за балерина...Обаче да ядеш по една филийка на ден...Това вече е страшно.

ask354
03-16-2011, 12:40
аз чесно казано съм на 11 години, а тежа 36 кг.не знам, може да е от балета, знае ли човек?наистина няма да е лошо да се консултираш с лекар, а ако вече си го направила, пиши как е било?

3oPuTy
03-16-2011, 12:42
Авторката отдавна е забравила за тази тема ... все пак е от 2007 година :?

Rebirthing
03-16-2011, 12:55
аз чесно казано съм на 11 години, а тежа 36 кг.не знам, може да е от балета, знае ли човек?наистина няма да е лошо да се консултираш с лекар, а ако вече си го направила, пиши как е било?

На 11-12 и аз бях толкова. Не изкарвай теми от преди 4 години !

zoreto
03-16-2011, 17:13
забавно, изровихте ми темата от преди 100 годинини :Д. Да сега съм си добре и се харесвам :р
предлагам да се заключи

bibss
03-16-2011, 18:06
Понеже аз имам подобен проблем на 14г., 153 съм висока и тежа , 37кг.
Та исках да те питам с какво успя да напълнееш, играе ли роля пубертета в надебеляването?

zoreto
03-16-2011, 18:40
Понеже аз имам подобен проблем на 14г., 153 съм висока и тежа , 37кг.
Та исках да те питам с какво успя да напълнееш, играе ли роля пубертета в надебеляването?


ми минаха 5 години от тогава ,продължих да си ям и да тренирам и ся съм си ок.Просто трябваше да мисля трезво с главата, а не да прая простотии.Храни се здравословно и спортувай и всичко ще е 6

tanch3t093
03-16-2011, 21:03
аз тежах 23 кг ?
:cry: ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО!!! :shock: :shock: :shock:

FATALITY
03-17-2011, 05:44
Ужасно слаба си. :shock:

shupishup
03-17-2011, 07:31
йей темата е стара, а аз написах дълъг отговор :-D

LadyDi
03-17-2011, 13:05
аз