PDA

View Full Version : И така дойде и моя ред...за ТОЕФЛ и САТ



mrysnika
10-02-2007, 22:42
Аз съм 11 клас и възнамерявам да се захващам с вземането на сертификати по английски език,само че се чудя кЪде да се запиша,при положение,че сЪм от Варна... Навсякъде в нет-а има инфо за София,но не и за Варна. Някой има ли тук от Вн,който е ходил на курсове/уроци/ и може да ми препорЪча някого? Освен това, може ли да ми разясните малко нещата за САТ и ТОЕФЛ-трябва ли и 2те да ги вземам,а какЪв е тоя сертификат САЕ (certificate advanced english) и трябва ли ми вЪобще? Какви са самите изпити за тях? Кое ми трябва? Може ли и инфото за Варна,ще сЪм ви благодарен. МЕрси и бай.

Water_lili
10-02-2007, 23:01
По принцип кой сертификат ще избереш зависи от това за какво ще ти трябва, примерно ако искаш да кандидатстваш в чужбина всеки университет си има свой изисквания.Но по принзип не те съветвам да взимаш ТОЕФЛ защото поне аз като го държах преди няколко години,той важеше само за 2 години и след това все едно никога не си го взимал,но не мога да гарантирам дали още е така след като аз си го взех правеха доста промени.

vra4ka
10-03-2007, 06:43
САТ е американската матура и ще ти трябва само ако кандидатстваш в САЩ, не съм чувала другаде да я искат.
Тойфела е признат сертификат за владее на английски в много чуждестранни университети, и наистина има давност 2 години ( САТа също има, но не съм сигурно колко години точно). В Америка попринцип се кандидатства след 11 клас, и ако си се насочила натам трябва да го вземеш тази година, но ако нямаш такова намерение го вземи следващата.
САЕ е приравним с Тойфела, така че ти трябва или едното или другото, но според мен Тойфела ще ти върши на повече места работа.
За Варна ето информация къде какво има
http://www.ed-cmfnd.org/centers/bg/varna.html

Успех! ;-)