PDA

View Full Version : Мононуклеоза?



Barbie
10-03-2007, 10:51
Баси късмета - последни 10 дена в България и на мене ми излизат докторите с диагноза "мононуклеоза". :smt009 :smt012
А най-веселото е, че вече съм боледувала от мононуклеоза и навремето ми казаха, че тялото си изгражда имунитет и болестта не повтаря. Сега пък друга докторка каза, че няма такова нещо, а трета ми заяви, че веднъж като се разболееш, след това вирусът продължава да "спи" в тялото и от време на време се обажда. Трима различни лекаря ми казват три различни неща. Предписват ми различно лечение. За два дена 3 пъти ми взимаха кръв. Кого, за Бога, да слушам?! :smt009
Някой да е боледувал от мононуклеоза? Да е имал подобни проблеми? Какви са ви били оплакванията? Как са ви лекували?

(Много съм нещастна. :cry: Исках последните дни в България да си ги прекарам весело, а наще са се шашнали и се опитват да ме затворят вкъщи на легло. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: )

Barbie
10-03-2007, 11:11
здр,ами незнам някои от д-рите обикновенните не помагат много,но ако искаш наистина да се излекуваш ще ти дам кординатите на 2-ма хомеопати аз така преди години имах проблеми със кожата,но ходих продължително време и вече нямам помен от тия проблеми със кожата........ хомеопатите помагат за много неща,майка ми преди години имаше проблеми със щитовидната жлеза нещо и за малко да я сложат под ножа,но с хомеопатията се оправи и сега няма помен от тези проблеми и то не благодарение на д-рите по поликлиниките и болниците а благодарение на ХОМЕОПАТИЯТА.
ако искаш повече да разбереш драсни 1 ЛС. :wink:
хомеопатите могат точно да разберат какво ти е докато д-рите обикновенните казват общо казано какво ти е вярвам че хомеопатите ще ти помогнат дано да се оправиш.

Лекувала съм астма с хомеопатия и, да, помогна ми. Но в случая мононуклеозата е вирусно заболяване, за което съм по-склонна да се доверя на популярната медицина. :-) Мерси все пак. :-)

bengi
10-03-2007, 11:40
ne 4e ne6to ama asmata si e astma i ne se lekuva...izpolzva6 inhalatorii pro4ie...ama da q izlekuva6 savsem da q nqa?! :wink:

mp3f
10-03-2007, 20:21
здр,ами незнам някои от д-рите обикновенните не помагат много,но ако искаш наистина да се излекуваш ще ти дам кординатите на 2-ма хомеопати аз така преди години имах проблеми със кожата,но ходих продължително време и вече нямам помен от тия проблеми със кожата........ хомеопатите помагат за много неща,майка ми преди години имаше проблеми със щитовидната жлеза нещо и за малко да я сложат под ножа,но с хомеопатията се оправи и сега няма помен от тези проблеми и то не благодарение на д-рите по поликлиниките и болниците а благодарение на ХОМЕОПАТИЯТА.
ако искаш повече да разбереш драсни 1 ЛС. :wink:
хомеопатите могат точно да разберат какво ти е докато д-рите обикновенните казват общо казано какво ти е вярвам че хомеопатите ще ти помогнат дано да се оправиш.

Лекувала съм астма с хомеопатия и, да, помогна ми. Но в случая мононуклеозата е вирусно заболяване, за което съм по-склонна да се доверя на популярната медицина. :-) Мерси все пак. :-)


я ми кажи излекува ли астмата със хомеопатия защото и аз имам астма но не съм я излекувала все още :cry: :cry:

на мен лично хомеопатията не ми помогна ... :smt012

mishaaa
10-09-2007, 12:26
Астмата се появява по принцип в ранните детски години и постепенно преминава с растежа. :-)

*SwEeTy_KiTtY*
10-11-2007, 19:50
Ооооо,и аз съм я карала тая болест! #-o А шибаното ми GP докато разбере какво ми е ме натъпка с какви ли не скъпи и безполезни антибиотици от които така се обринах,че като се видях в огледалото се уплаших!За щастие след това попаднах на свестен доктор и той ме излекува!Каза,че се изгражда имунитет и не може да те повтори!Не знам при теб как е станало,но се надявам да оздравееш по-скоро! :)

Exoras
10-13-2007, 00:02
И аз съм боледувал от инфекциозна мононуклеоза :evil: Даже ми се наложи да вляза в болница заради некадърното ми ДжиПи.

Важно за мононуклеозата е, че НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПИЯТ АНТИБИОТИЦИ ОТ ПЕНИЦИЛИНОВАТА ГРУПА. НИКОГА! те провокират размножаването на вируса и той се реактивира въпреки антителата на имунната система.

kalpazanka
10-13-2007, 06:02
Не се пият антибиотици, защото се провокира обрив! Само се бориш с температурата, пиейки аналгетици. За 10тина дни ще отмине. Между другото имунитет наистина се изгражда, но отслабва с времето. По тази причина можеш да преболедуваш шарка два пъти в живота си (на теория).

dzver
10-14-2007, 19:42
ЗА 2 седмици болестта я няма...само гледайте да не те заведат при инфекциозната клиника, щото ако отидеш там с отслабена имунна система може да фанеш хепатит, после черния ти дроб, който е увеличен от болестта в следствие на хепатита ша стане на пастет и 3 месеца на легло не ти мърдат...(ако имаш късмет да не хванеш хепатит за 7 дни на системи минава болестта)

shadow4e
10-14-2007, 22:20
По тази причина можеш да преболедуваш шарка два пъти в живота си (на теория).
Не само на теория. Дядото на една приятелка е карал варицела като дете и преди 2 години се разболя пак/ на 81 години/. За щастие, а преодоля. :)

{sweet4e}
10-15-2007, 07:35
ЗА 2 седмици болестта я няма...само гледайте да не те заведат при инфекциозната клиника, щото ако отидеш там с отслабена имунна система може да фанеш хепатит, после черния ти дроб, който е увеличен от болестта в следствие на хепатита ша стане на пастет и 3 месеца на легло не ти мърдат...(ако имаш късмет да не хванеш хепатит за 7 дни на системи минава болестта)
Еми и аз боледувах от мононуклеоза преди 1 година и мен ме вкараха в инфекциозна ама не виждам как като си в болницата ще хванеш хепатит.Би трябвало да се поддържа добра хигиена ако за това говориш.
Та по темата - да,минава за 7 дни,но после си още една седмица на хапчета за черния дроб и още 7-8 месеца трябва да ходиш на изследвания,за да видят докторите дали е отшумяло.А също така се спазва и диета.Щом си боледувала предполагам знаеш всичко това,но после трябва да се пазиш.Мононуклеозата е известна повече като болестта на "целувката".Но можеш по различни начини да го прихванеш.Най-добре е да си направиш едни изследвания и да се разбере точно дали те е повторило или е нещо друго.Симптомите са болки в долната част на корема,губене на апетит,температура(при мене не беше мн висока),гадене,отпуснатост, а също и в горната част на корема... все едно си преяла,доста неприятно.И другото е подуване на лимфните възли и налепи по сливиците.Също езикът ти се покрива с някакво бяло вещество - не знам точно как беше.
Надявам се да съм ти помогнала с това! :-)

devil4e_kiss4e
10-18-2007, 08:56
predi dosta vreme sestra mi be6e bolna ot taq bolest...be6e mn zle...gorkata...be6e v otdelenie 2 sedmici i sled tova hode6e na izsledvaniq i pie6e vitamini....4uvala sum 4e se polu4ava pri slaba imynna sistema... barzo ozdravqvane ot men

angel_cat
10-27-2007, 13:53
Аз в момента съм болна от мононуклеоза и трябва да си седя вкъщи. Просто е ужасно! :cry: Можете ли да ми кажете каква точно трябва да бъде диетата и какво не може да се яде?

CaSsIe
02-26-2008, 18:41
Zdrasti az sum boleduvala ot linfomomunokleoza i she ti kaja za kfo stava vupros.. :mrgreen:
i ti znaesh,adski gadno e i stavat jult ,zashtoto ti se vuzpalqva cherniq drob i tova e edin vid hepatit ,gurloto te boli adski ne moje da govoerish piesh hap4eta za droba i za tva da se izchisti ot himiqta i si e ebalo maikata.No i na men mi kazaxa,che uj ne povatarql,no polu4avaneto mu e adska slaba imunna sistema za tova sega se zarejdai s vitamini i silna hrana,a po povod povtornoto boleduvane ot monunokleozata shtom sa ti kazali lekarite znachi znaqt ! pazi se :|
лелеле една приятелка е болна от същото в момента ужасно е беше в болница 1 седмица, не и даваха да излиза от тях след това, но слава богу се оправи сега всичко е наред, само дето не може да пие алкохол 6 месеца...хах а тя много обича да пие..горката :(

batkodoki
02-27-2008, 00:03
Баси късмета - последни 10 дена в България и на мене ми излизат докторите с диагноза "мононуклеоза". :smt009 :smt012
А най-веселото е, че вече съм боледувала от мононуклеоза и навремето ми казаха, че тялото си изгражда имунитет и болестта не повтаря. Сега пък друга докторка каза, че няма такова нещо, а трета ми заяви, че веднъж като се разболееш, след това вирусът продължава да "спи" в тялото и от време на време се обажда. Трима различни лекаря ми казват три различни неща. Предписват ми различно лечение. За два дена 3 пъти ми взимаха кръв. Кого, за Бога, да слушам?! :smt009
Някой да е боледувал от мононуклеоза? Да е имал подобни проблеми? Какви са ви били оплакванията? Как са ви лекували?

(Много съм нещастна. :cry: Исках последните дни в България да си ги прекарам весело, а наще са се шашнали и се опитват да ме затворят вкъщи на легло. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: )

хмммм....инф мононуклеоза изобщо не е толкова безобидно нещо, колкото всички се опитват да го представят!

в общи линии е точно така - вирусната контамнация си остава за цял живот и персистира според условията. но важното е другаде: Epstein-Bar вируса е най-първия кандидат за онкогенен вирус у човека, следван от HBV

The Shadows Madame
02-27-2008, 11:02
Бях болна то това септември месец.Не се стигна до болница,но ми бяха забранени тежки физически упражнения (това за мене е почти невъзможно) и пазих диета.Стоях в къщи 2 месеца.Бях и на диета,която беше доста сериозна,но беше 1 месец (някой доктори дават 6).Ходих в Исул няколко пъти в онко-хематологията да ми взимат кръв и да ме прегледат.
До колкото знам вече за това не пращат в хематологията а при уши,нос, гърло.
Вече сред тези 2 месеца когато ми беше контролния преглед ми казаха,че съм се напълно излекувала.Но не ми казаха дали имам имунитет,нито дали вируса ще се проявява от време на време,което ме притеснява,защото много мои приятели са болни от това.Даже имам притеснения,че може да е епидемия...

Аз в момента съм болна от мононуклеоза и трябва да си седя вкъщи. Просто е ужасно! Crying or Very sad Можете ли да ми кажете каква точно трябва да бъде диетата и какво не може да се яде?
Не могат да се ядат животински мазнини,и някой растителни и продуктите,който ги садържат-пици,баници,всякакво месо без пилешко и риба и мляко.
Най-важното е да не пиремаш никакви антибиотици и лекарства,които натоварват черния дроб.
Също не трябва да се пие никакъв алкохол и цигарите да се спрат.Не искам да ви плаша,но това е доста сериозен вирус.

SnoopCatt
06-06-2008, 13:32
Мм хора и аз май съм напът да прихвана тази болест..засега ме боли само гърлото като преглъщам но в понеделник съм на кръвни изследвания :(

azzz6662
01-25-2010, 15:39
Знам,че темата е стара,но сега се заинтересувах и я намерих... Проблемът е,че приятелят ми е болен е от тази болест,но до днес не знаехме,следователно не знаехме че е и заразно тъй като симптомите бяха уголемен далак и черен дроб.. както и да е,не сме се пазили,имахме близки контакти. От днес той е в болница с тази диагноза(потеърдена е) аз все още нямам симптоми,но пише,че могат да се проявят и след месец. Другата седмица,ще си направя нужното изследване,но може ли да ми кажете горе-долу на какво да наблегна.Да пия витамини,фервекси,чайове? Говорехте за някаква диета, каква по точно? Мисълта ми е просто да пресека нещтата в начален стадии.. да не се стигА до болници и такива неща,по принцип имам добър имунитет.Рових се в интернет пише витамини,диета,почивка и това е...но не пише какви ввитамини,каква диета?...Благодаря предварително.

batkodoki
01-29-2010, 01:13
Знам,че темата е стара,но сега се заинтересувах и я намерих... Проблемът е,че приятелят ми е болен е от тази болест,но до днес не знаехме,следователно не знаехме че е и заразно тъй като симптомите бяха уголемен далак и черен дроб.. както и да е,не сме се пазили,имахме близки контакти. От днес той е в болница с тази диагноза(потеърдена е) аз все още нямам симптоми,но пише,че могат да се проявят и след месец. Другата седмица,ще си направя нужното изследване,но може ли да ми кажете горе-долу на какво да наблегна.Да пия витамини,фервекси,чайове? Говорехте за някаква диета, каква по точно? Мисълта ми е просто да пресека нещтата в начален стадии.. да не се стигА до болници и такива неща,по принцип имам добър имунитет.Рових се в интернет пише витамини,диета,почивка и това е...но не пише какви ввитамини,каква диета?...Благодаря предварително.

нищо не можеш да направиш освен да се молиш имун ти система да е от типа елиминираща вируса овреме.
към момента знаем, че мнозина са невъзприемчиви (без това да е имунитет в собствен смисъл) но не ни е ясна в детайли механиката на тази невъзприемчивост, знаем само че е свързана с мутация картиранана в ген и нищо повече.