PDA

View Full Version : Адски гаден живот



kaibakor
10-03-2007, 16:42
Здравейте,
На 13 години съм. Живот тът ми от както съм се родил поне според мен е доста тежък. Когато бях малък баща и работеше цяла сутрин, следобяд спеше, а вечер излизаше с приятели да пие и да пуши и се прибираше в 4 през нощта. Като малък нямах никакви приятели. Затова реших да се уча да играя на компютъра с идеята компютъра да ми е приятел. Когато бях олен бях с баща си в работата му по цял ден и той ме учеше как да боравя с компютъра. Записа ми игри и почнах да играя. Бях на 5 години. Когато станах на 7 и тръгнах да ходя на училище още в първите дни всички ме намразиха. Незнам защо става така, но винаги съм игнориран от останалите деца. Стремя се да им помагам, да ги изслушвам, да играем така че и на тях, и на мен да ни е добре, но нещо не се получаваше. Нямаше ден в който да не се сбия с някой. Всички ми връхлитаха ей те така. Точно в същата година на майка ми й писна от баща ми, защото по цяла вечер ходеше да пие и да пуши и се изнесохме от нас заедно с майка ми и отидохме да живеем при баба ми. Училището ми стана много на далече и се преместих в друго. За моя зла участ и в новото училище набързо всички ме намразиха. Тъпото беше, че беше още по-гадно. Освен, че се бих всеки ден, но и ми измисляха какви ли не прякори(гарга,.....) от които тогава много се дразних. След една година спор майка ми и баща ми най-накрая решиха да се разделят. Точно един ден преди развода отидох да поговоря с баща ми. Незнам как го направих, но ги сдобрих. Баща ми спря да пуши и да излиза. Поправи се изцяло. Отидохме да живеем в къщата където живеят майка му и баща му(другата ми баба и дядо) която си имаше всичко - 3 етажа, две мазета, два гаража, голям двор, сална, басейн, много цветя, компютър няколко телевизора, таванно помещение,.......Този път понеже баща ми имаше кола не смених училището. Точно след като завърших трети клас на рождения ми ден нарекох дядо си свиня и баща ми ме наказа да не играя на компютъра, да не гледам телевизия и да не излизам от стаята си въобще до края на ваканцията. Естествено последните две наказания отпаднаха в последствие, но липсата на първото беше много гадна. Тогава първият ми братовчед(който е с 4 години по-малък от мен) беше вече достатъчно пораснал и и той беше почнал да играе на компютър. Бях наказан и само можех да го гледам и да се включвам в играта от време на време когато наще ги няма. Когато кандидатствах след 4 клас за СМГ решавах по 5 пробни изпита на ден(един пробен изпит = 3 задачи) и учих по цял ден математика. След като ме приеха почна мойта лятна ваканция където играхме с браточед си по цял ден. От тия дни имам страшна носталгия. Когато почнах 5 клас децата ми се сториха добри. След първият месец обаче пак почнаха прякорите, но този път без никакъв бой. Казваха ми гергана(аз се казвам георги), казваха ми, че съм педерас и, че харесвам един от нашият клас, а аз не бях никакъв педерас и т.н В средата на 5 клас се сближих с едно момче с който почнахме да си ходим на гости много често, играхме заедно с него по интернет на куп игри, седяхме на един чин,...... Когато свърши годината се преместихме с наще да живеем в къща много близко до тази на баба ми и дядо ми, та с бравчед си се срещах доста рядко и бях сам. Когато почнах 6 клас почнаха и лошите оценки за които наще ме биха и наказваха жестоко. Опитах се да се стегна, но не можах. Аз имам самочувствие. Мисля, че съм доста интелигентен и това е така. Когато има някаква напрегната ситуация обмислям доста ходове, а не като някой да си тръгна и каквото ще да стане. Когато си знам урока отговарям много добре, а и във форумите за възрастта си пиша добре в сравнение с другите на мойта възраст. Гадното е, че не мога да се съсредоточа. Когато седна да уча уча 5 минути и или седя и мисля, или отивам тайно на компютъра, или заспивам на леглото, или седя и мисля за хубавите спомени след 3 и след 4 клас. Понеже нямам приятели спомените с братовчед ми са единствените хубави неща. Някои от вас може и да не изпитват носталгия към хубавите спомени, защото те са много, но аз имах страшно малко хубави спомени и поради това всеки един такъв пораждаше в мен непоносима носталгия. Поради избягване на ниските оценки бягах от училище с моят приятел и ходихме на McDonalds или да Parkour-им(тогава бях запален много по този спорт). Бях си сменил личната лекарка скоро, та даже не ми помнеше и името. Па и беше бабичка и не помнеше колко пъти съм идвал. Възползвах се и си извинавах отсъствията при нея. В средата на 6 клас приятели ми намери общи интереси с други от класа и останах отново сам. Пак си бяхме приятели, но не и най-добри. Тогава ме обзе още по-силна носталгия и направо се побърквах. Като завърших 6 клас успехът ми беше 5.20 и баща ми ме наказа отново да не пипам компютъра цяла лятна ваканция. Сега съм 7 клас. Хубаво е, че си почивам сега при стачките, но после не ми се мисли. Както не мога да се концентрирам, а и това е най-важната година в живота ми(както казва баща ми.....). А и учителите казват, че в 7 клас е много трудно.... Докато не влязох в СМГ училището(обучението, а не учениците) ми харесваше много, но от както станах 5 клас ме погнаха да уча здраво и училището стана ад за мен. Намразих го повече от всякога. Докато трае стачката по цял ден вместо да уча тайно пак гледам анимации. Например във Land Before Time като видя как динозавърчетата си играят приятно и ходят на приключения(много обичам приключенията) направо ми се доревава. Като видя какъв живот водят те, макар и че са нереални, а аз не съм имал и капка от това направо...... Идва ми да се самоубия. Сега гледам Naruto. От малък си мечтая да правя някакви магии и това детско е перфектно за мен. Като гледам ми е много приятно, но когато баща ми дойде и ми каже "Отивай да учиш" и се вгледам в учебника и въобще в реалният свят заревавам, та рева един час. Колко много изкам и аз като нинджите от детското да използвам така чакрата, да водя битки макар и на живот и смърт, да има толкова хубави(и от вътре и от вън) момичета и истински приятели. От цялата тази история намирам даже много общо между мен и Naruto. И двамата сме отблъснати от обществото и искаме един ден всички да ни познава и да се чувстваме по добре. От това аниме даже ей сега ми се иска и да избягам от наще, да отида в япония и да се обучавам като тях. Но тези неща не съществуват на този етап. Само йогите го могат, но те отделят на това целия си живот, а аз искам да науча това за няколко години и след това да се отдам на приключенията и битките. Йогите живеят в забутани места, ядът само дървесни глупости и пак не е същото. Иска ми се да вляза в анимацията и да почна живот там като нов човек или най-добре като самият Naruto. Ако някой знае как може да стане това да каже по дяволите. В интернет чета как да отключим чакрата и всякакви такива и в мен гори надежда, че това е вярно и аз ще мога да го овладея. Че света ще се промени изведнъж и..... :cry: Колко е гаден света за мен. Като си помисля, че някъде в космоса може да има живот едно към едно с този от Land Before Time или Naruto и като погледна миналите ми мечти(да замина с братчед ми за америка и да станем програмисти), миналите ми мечти бледнеят пред другото. Идва ми да се гръмна и да се преродя в Naruto. Надявам се да ме разбирате как се чувствам. Даже понякога си помислям за какво да живея? Нямам приятели, мечтая да правя неща с чакрата които на този етап от развитието ни не могат да се случат, постояно уча,..... В Naruto по цял ден учат умения, докато ние учим някакви предмети като математика, биология, физика, химия, български език,..... Колко ми се иска по цял ден да уча нещо което ми е приятно. Даже ако умра или изпитам гадно чувство(загуба на майка или баща,.....) то ще си струва пред остатъка от живота ми. Но уви - в реалният живот ми се случват само гадни неща и нито едно хубаво. Моля ви кажете ми какво да правя. Мъчи ме чувството за прецаканост, а и като вмъкнем онази носталгия(която впрочем бледнее пред моят мечтан живот) ми се умира!

m1t3t0
10-03-2007, 17:03
Доста си се потрудил,за да си излееш душата,браво,имам много да ти казвам,но по-добре на лс,ако искаш ми пиши или поне си дай скайпа :)

sexa_na_kompleksa
10-03-2007, 17:19
Хм... Доста неща могат да се кажат по твоя случай ... Аз изчетох твоя роман,така че се надявам,че сега ти ще изчетеш моя. :-D
Първо смятам,че трябва да пораснеш малко.Да,вярно,че си само на 13,но все пак не можеш по цял ден да седиш пред компа или пък да гледаш анимационни филми.За теб това е една наистина важна година - предсоят ти изпити.Не е най-важната де,ще имаш много по-важни,но й отдели поне малко внимание.От това зависи как ще се развиеш ти - каква ще учиш по натам (като студент),какво ще работиш ... Абе важно си е,така че по-добре наблегни малко повечко на ученето.
Същото така не можеш по цял ден да си мислиш за миналото.Живей в настоящето и мисли за бъдещето ! С това няма да постигнеш нищо.Даже само ще ти пречи.То вече ти се е отразило така като гледам.Като влизаш по разни форуми никакви приятели ли не намираш ? Според мен това също е много важно - да намериш приятели.Те са тези,които ще те подкрепят най много в трудните моменти.Приятели можеш да намериш и като започнеш да тренираш нещо или пък се запишеш на някакви курсове.
Най-важното е да не се отчайваш.Ти си само на 13.От където и да го погледнеш живота е пред теб.Предстоят ти толкова много хубави мигове... Това,че си имал трудно детство,не означава,че и за напред ще е така.А и нали знаеш - колкото по-горчиво е миналото,толкова по-сладко ще е бъдещето. :wink:
Виждам,че има хляб в теб.Начинът ти на изказване е доста висок за годините ти.Преживял си доста ... Но има още много неща да видиш... Просто трябва да се стегнеш.Помогни си сам,за да ти помогне и Бог !
Не знам какво още да ти кажа ... Мога цял ден да ти говоря ... Ама ако решиш,че искаш продължение ми драсни някое съобщение.

kaibakor
10-03-2007, 17:41
Наистина ви благодаря за четенето и отговорите, но не ми олеква :( Имам чувството, че живея благодарение на анимацията. Когато се събудя мисля, че живота е перфектен, но седна ли да гледам анимето ми се дорерава. А да спра да гледам не мога. Като наркотик е :roll: Ако не мога да изживея такъв живот поне искам да имам надеждата, че като умра може да се преродя в такъв свят или, че планетата ще се развие и...... Много гадно ми става. Ако искате пишете в темата, ако искате на ЛС, ако искате на мейла - darkgeorgi@gmail.com , ако искате и на skype - bloodknight2012 Исками се да знам мнението ви.

Baby_b
10-03-2007, 17:45
От тва което прочетох ще ти кажа само да не си мислиш толкова за миналото ква е ползата все пак няма да се върне. Погледни към бъдещето - учи щото 7 клас си е важен. И да ти кажа родителите ти желаят само доброто така че когато те помолят да свършиш нещо - върши го. И недеи стои по цял ден на компа излизаи , сприятеляваи се. Приятелите са богатство =D>

kaibakor
10-03-2007, 17:57
Забравих да спомена, че имам сестра, която е 10 години по-малка от мен. Сега е на 3 години и половина, но с нея не мога да общувам. Сега е във такава възраст, че само се бие, псува, инати се,...... Имам приятел от Гоце Делчев. Целият род на баща ми е от невркопски край, т.ч си мисля, че се разбирам с децата от Гоце Делчев именно, защото съм родом от този край, а със софиянците,...... Гадното е, че в Гоце Делчев ходя само за 2 седмици всяка лятна ваканция :( Ходя на курсове по Математка и Български. И на двата курса сме едни и същи деца. 6 момичета и 2 момчета сме. С едното момче се сприятелих, но нещо интересите не ни съвпадат много :( Аз по форуми само давам съвети и задавам въпроси. Не съм пробвал да се сприятелявам. По-късно може и да пробвам :roll:
Впрочем, вие какво мислите за чакрата(превод от японски - енергия). Дали наистина може или ще може след време да се използва както във анимациите. Да се скача на височина 5 метра, да се тича с 70 км/час, да се ходи върху вода,..... Наще все ми повтарят да си гледам сега ученето, но ми се иска все да си осъществя мечтите. Ако имах възможност по цял ден щях да правя опити докато не овладея енергията. Също така ми се иска да тренирам ОИТ(Опитности Извън Тялото) - тялото ми да заспи и аз със духът си да си летя по земята и в космоса. Но нито едно от двете не става, защото имам много за учене :(

sexa_na_kompleksa
10-03-2007, 18:02
За пръв път чувам от теб за тази чакра,но с извинение,смятам,че е пълна глупости и че никога няма да стане реалност.

chaos_
10-03-2007, 19:10
Първо да ти кажа,че Naruto не е детско ,а е аниме /хъъ/.А иначе това момче от уроците ти да кажем,това ,че интересите ви не съвпадат не е болка за умиране,е разбира се ако се чувствате като хора на други планети е съвсем друго.Намери си нови интереси,защото само с игра на компютър няма да стане.Бях 7 клас и честно казано почти не учих и незнайно как/хора наистина нямам никаква идея как се случи/успеха ми накрая на годината беше 5.95/ся не се хваля/.Не учих много в къши,но в час гледах да слушам учителите и така много лесно научвах уроците.Също така твоя стремеж да имаш най-най най-добър приятел ,може би е грешка.Това,че авера ти общува/занимава се/е приятел и с други хора на теб не разбирам какво ти пречи,защо и ти не се сприятелиш с тях.Като последен вариант е да си намериш приятел по интернет,което аз не го намирам за удачен вариант,но както си решиш.А работата с чакрата просто я забрави за този етап.Това е за изключително напреднали хора,това че в анимето деца го правят е друга работа,все пка това е аниме!

kaibakor
10-03-2007, 19:48
Благодаря ти за коментара. Чакам още.

ражур
10-03-2007, 20:46
Значи след като са те отблъснали ти си решил да се затвориш в себе си и си си изградил нещо като свой собствен свят,който се състои от анимационни игри,компютри и хубави мечти от отминали времена когато си си се чувствал нормален човек :roll:
Значи първо не трябва да ти пука какво мислят тея от твоя клас,защото дори да те смятат за смотан,какво толкова след време дори няма да ги помниш а и те също със сигурност.И не е толкова важно на какво място учиш,а как учиш,защото това трябва да го правиш за себе си,понеже след време тази знания диплома ще ти трябват.
Спри да се вживяваш с тези анимационни герои и да се затваряш в себе си и стига с този компютър :-D
Запиши се на някакъв спорт например Плуване :arrow: Ако си от София в Спартак басейна е пефектен
Волейбол,Баскетбол има голямо разнообразие поразрови се в Гугъл
И ако ще се записваш на нещо спортувай за себе си,а не за да си намериш приятели,те ще дойдат от само себе си.
Просто не трябва да ти пука какво мислят тея от твоя клас нито никой друг важното е ти какво мислиш за себе си :!:
Ако имаш нещо друго да кажеш ми пиши на ЛС

Cougar
10-03-2007, 22:02
тъй като четох до там дето споменваш анимацийте че неможеш да живееш без тях
и установих че си пълен 100% задръстеняк
предполагам че си и дебел щом неизлизаш от вас и само Свещения за теб компютър е важен явно ти си живееш в някъв си твой измислен свят
и мисълта ми е такава вземи отслабни ако си дебел де,вземи излизай на вънка спри с тоя компютър намери си приятели намери си и приятелка ходи спортувай нещо и си живей живота не да си набиваш филма че си няква нинджа или там квито глупости гледаш
осъзнай са малко .

ArTanDra
10-04-2007, 05:05
Интелигентен ли си ? Бих казала , че си ... (няма да употребявам цинизми). Еми баща ти много добре прави като те наказва да не сядаш на компютъра .. така ще имаш повече време да прочетеш някоя друга книжка. Животът ти не е тежък , ти си го правиш такъв. Постът над мен е малко остър , ама е верен!!! Естествено , че всички ще те смятат за загубеняк - ти не излизаш , сигурно изглеждаш като изпаднал германец и т.н. Ето ти причини децата да те убиждат и ако не си привлекателен за околните ще има нападки и за външния вид... Първо стягай се , направи малко тяло (за момчетата това е важно) прочети някоя друга книжка и завържи някакъв разговор с някой от съучениците си. Предлагам ти да тренираш футбол , защото тя се играе най - много от момчетата. И като си тренирал и като влезеш да играеш по физическо (примерно) момчетата ще забележат , че си добър и ще се почне разговор. Виждаш ли как от едното след другото. Ти щом искаш се самосъжалявай , ама ще се тормозиш много години. Щом искаш да си задръстен бъди си , никой не ти е виновен!

kaibakor
10-04-2007, 08:13
Незнам защо си правите супер грешни изводи за мен :roll: Не съм дебел. Точно обратното. Най-голямата хилка в класа съм, след един друг де. Тренирам всеки ден да заякна, защото наистина не съм много силен. На футбол съм един от най-добрите в класа и подавам много! Баскетбол преди 2 години тренирах за доста време обаче въпреки, че съм висок метър и седемдесет разбрах, че тоя спорт не е за мен и го зарязах. Волейбол когато ми се наложи играя, но попринцип - не. По тоя спорт паркур(прескачане на огради по различни начини) запалих всички момчета от класа и всяко междучасие тренираме. Също така и по трикинг(салта). Живея във вилната зона на Кокаляне. Излизам всеки ден за по 3 часа в градината като обикалям и мисля. При мен няма никакви деца. Само старци. Децата са на 1 километър на вътре в центъра на селото, а и не ги знам какви са. Преди когато беше периода където живеех само при баба ми имах един приятел който живееше в същия блок и постояно излизахме. Беше една година и половиан по-голям от мен :roll: Излизахме в 10 сутринта и се връщахме в 8. Когато съм във Гоце Делчев пък излизам в 9 сутринта, прибирам се в 2 да ям и уча и след това излизам в 5 та до 12. При къщата на другите ми баба и дядо в Панчерево имам един приятел през две къщи. Той е 3 години по-малък от мен, но няма значение :) Навънка сме от 10 до 2, след това отиваме да си учим и в 4 до 6 докато дойдат да ме вземат все сме навън. Караме колелета, ритаме с другите деца от махалата,...... Ако си мислите, че не излизам и, че нямам други интереси освен компютъра много грешите. Просто съм на такова място където няма никой! А и сега понеже съм 7 клас и да искам наще не ме пускат да отида при баба ми или при другата ми баба и дядо за да играя, защото "уж" имам много за учене. След училище веднага ме взимат и не мога да отида с някой някъде. Нито пък да сии хвана гадже и да се обвържем. Просто съм страшно прецакан! А и както казах в училището всички ми се подиграват, искат да ме пъхат в кенефа,.... Сигурно се възползват от това, че съм слаб. Затова и почнах да заяквам, но истинският приятел не се интересува от това дали си слаб или силен :roll:

10-04-2007, 09:12
Don’t believe everything that you breathe
You get a parking violation and a maggot on your sleeve
So shave your face with some mace in the dark
Savin’ all your food stamps and burnin’ down the trailer park
:wink:

или може да ми станеш роб?

punkrock
10-04-2007, 18:30
Е как да нямаш приятели? В другите градове нали имаш много познати. Все е нещо. Не се отчайвай и не се давай толкова лесно да те правят на нищо и да ти се подиграват. Опълчи им се малко, и гледай да не ти пука много какви са ти съучениците.
Сега си 7-ми клас и ще кандидатстваш, така че другата година ново даскало - нов късмет! :)
И ще те посъветвам да спреш с тоя Наруто и разните там японски чакри за енергии и летене, щот наистина е странно. Извинявай много ама и аз няма да дружа с някакъв дето си мисли, че може да прави магии и да лети, и дето по цял ден седи у тях и гледа детски филмчета.
Просто изобщо ги забрави тея глупости! Или поне се опитай да не говориш за тях с другите, щот най-много да те помислят за пълен задръстеняк! И те явно го мислят де :roll:
Еми след като си научиш излизай с някое приятелче от даскало. Оговорете се да излезете някъде следобед. Като няма деца в твойта махла(тъй да се изразя :D) отивай на някоя друга улица.
:D

Shadow_Walker
10-04-2007, 21:34
Неприятностите в училище са породени от поведението ти и отношението ти към света.Живота е гаден - да така е, но не трябва да му се даваш.Важното е да си имаш самочувствие, естествено с покритие, и да си живееш живота като мислиш оптимистично.Да не гледаш само лошото.И да не ти пука особено.
Ти каза, че си спортна натура.След като добре играеш футбол поискай да се запишеш да тренираш - ще се научиш на повече дисциплина и воля, ще си запълниш ежедневието с нещо полезно и интересно.Ще имаш някакъв стимол.А също така ще имаш възможност да се запознаеш и сприятелиш с нови хора.Освен това каза, че тренирате с момчетата от класа това паркур нещо- еми защо не пробваш да се посближиш с тях, нали всеки ден прескачате огради заедно.
Няма как, трябва и да се учи.Можеш да си изработиш накаква система за да зопомняш по-бързо това, което е важно.Също така да показваш на вашите, че знаеш, за да не те карат по цял ден да зубриш.Тази година може да се запишеш на някакви курсове - да ходиш на допълнителни уроци в някаква група, където те подготвят за кандидатсването.Така ваще няма да ти опяват, че не учиш за изпитите след 7клас, а също и ще си намериш нови познати, с които да се сприятелиш.
Доколкото разбирам ти учиш в София, а си от близко до нея село и заради това те прибират веднага след даскало, а ти не искаш - Можеш да говориш с родителите си да те прибират по-късно или пък да те карат до Сф, когато сте се разбрали да излизате нанякъде.
Относно тези анимета и т.н. - това не е реалния живот, не се вманиячавай.Няма как да станеш гирой от дестко филмче, а и всичките неща, които спомена, са прекалено далеч от раелния живот, особено в България.

Като цяло ти казвам - промени си отношението към живота и търси нови възможности за намиране на приятели.

MindYourMind
10-04-2007, 22:26
Почнал си да пишеш доста еуфорично, стараейки се да не пропуснеш нещо, но не си мисли, че и да забравиш някой факт, на хората прочели постинга ти няма да им стане ясно. До тук разбрахме, че си поредното 13 годишно хлапе, станало роб на компютъра и интернет. Брато, още не се изживял дори гимназията. Ако продължаваш така ще вземеш и нея да пропуснеш, да се събудиш някъде към 12 клас от дълбоката кома, в която си бил и да осъзнаеш, че си прекарал най-хубавите си години пред компютъра. Трябва да се разделиш с детството по-бързо, остави Наруто, PC игрите, зарежи безкрайно тъпите форуми, в които пишеш, намали изобщо интернета. Раздели се с тези неща, те те правят свой роб. Живееш в някакъв илюзорен свят, нито си пораснал, нито си научил нещо от тях. Не си създавай погрешната предсава, че си надрасъл връсниците си и нямате общи интереси. Напротив, вече навлизаш в пубертета, спри да се интересуваш само от анимета и pc игри. Тези неща е вече време да ги надраснеш и с оглед на тежката година, която ти предстои напълно да ги игнорираш. И понеже годината вече тече ще ти кажа, кое ще е най-доброто, което може да направиш за себе си. Нека обобщя и добавя в плана няколко неща.

1во. Оставяш аниметата, зарязваш тъпите форуми, изтриваш си PC игрите от харда.
2ро. Избери си спорт, почни да тренираш. Там ще се сприятелиш постепенно с другите деца и вече ще имаш контакти извън училище.
За кратко време ще се запознаеш и техните познати и ето ти още приятели. Чудесно, как ти се струва? Пък ако е някакъв спорт като карате, таекоундо или нещо от сорта тамън пасва на представите ти за
герой от аниметата. Даже ще ти стане интересно !
3то. Учиш, плана е след като кандидатсваш да попданеш в свено училище в свесна среда. Вече си се поучил от старите си грешки, имаш нова възможност да бъдеш харесан от нови хора. Постепенно се сприятеляваш с новия си клас. Вече имаш приятели както в училище, така и извънкласни контакти с други хора. Предните вече са ти приятели от 2ра точка. Така вече имаш куп познати, а вероятно към това време ще си сформирал и няколко наистина верни приятелсва.
4то. Поддържай имидж, излизай често и не изпускай покани! Хората ще те харесват ако си популярен, покзвай им че познаваш повече хора, бъди организатор! Обаждай се на десетки другари, събирайте се големи компании, старай се да си в центъра!
5то. Вече си тийнейджър, не се забърквай в неприятности, гледай да не правиш бели, вдъхвай риспект към себи си в хората около теб, поддържай лидерска позиция! :)

Готов си !
:smt006
пп. Всяка точка е от значение и изпълнявай всичко в съответния ред. Ако нещо не е наред пиши пак! И дай приоритет на спорта, утре предполагам ти е свободен ден ! Не го прекарвай по форумите, потърси си спорт !

Айде успехи ! Вярвам, че ще постигнеш промяна !

kaibakor
10-05-2007, 15:44
Еми аз съм Събота от 8:30 до 11:30 на Математика. В Неделя съм от 7:45 до 10 на Математика пак и после от 10:30 до 13:30 на Български език. Математиката ми в Събота и тази в Неделя са на едно и също място(една школа). Там както казах и преди сме 2 момчета и 6 момичета. На Математиката в Неделя сме най-изявените по математика от всичките паралелки 7 клас в даскалото и людия даскал ни мъчи с някви задачи от 9 клас за да ходим по състезания. Не че нещо разбирам, но на родителските срещи юркат наще да се записвам и щат не щат трябва да дават 100 кинта за тая глупост. Аз по Математика винаги съм си бил много добре. По Български нещо все се въртя около петицата. Наще обаче държат и на общият успех. За четворка са ме били, а за петица са ме наказвали в 6 клас даже. Най-гадните предмети са ми Физиката(любимите ми предмети изобщо са квантовата физика и астрномията, но още не сме стигнали до тях) и Географията(попринцип обичам да изучавам природата, но уроците са направени отвратително гадно или поне според мен). По тия предмети годишните ми оценки за 7 клас бяха четворки(и по двата). Точно заради тях бях наказан за цяло лято. Днес правихме входно по Физика. Само г-жата по Физика не стачкува. Спуках се да уча(вчера 3 часа и днес рано сутринта 2 часа), но тъпата госпожа която много я мразя даде за 5 не много лесни задачи 10 минути. Остана ми една единствена елементарна сметка и тя ми взе контролното из ръката. Наще са ми казали тая година да нямам по-малко от 6 по Физика иначе ще ми се случила случка. Като и знам политиката на госпожата не ми се мисли :( Поне имам малко живот до другият петък. Не съм спортна натура. В някой области в спорта съм добър, но в други не. На футбол съм що годе добър, на паркур също - въпреки, че за да науча някакъв валт понякога ми трябват и месеци докато приятелят ми(този с който вече не общуваме много много но пак сме си приятели) ги прави от третият път. Аз попринцип искам да ходя или на футбол, или на плуване, или на бойни изкуства. На футбол наще не ме пускат, защото нося очила 2.5 диоптера и смятат, че някой с топката може да ми ги счупи. На плуване също не ме пускат, защото смятат, че в басейните всеки пикае и какво ли не и са много мръсни. Можел съм да хвана болест или обрив :roll: Остана варянта с бойните изкуства, но и това не ми дават, защото съм много слаб и ще ме скършат с една единствена хватка. Баща ми каза, че като види че съм заякнал ще ме пусне. Затова от един месец насам съм се захванал да дигам гири, да клякам, да правя коремни преси, да правя лицеви опори,.... па дано след един месец ме пуснат на нещо - Карате, Таекуондо, Айкидо,..... Искаше ми се да се уча да мятам шурикени и кунай, но такова училище в българия няма :( Иначе със момчетата от класа съм се сприятелил до известна степен. Постоянно си говоря с някой, като тренираме паркур сме все "приятели",.... Един ден си говорим нормално, друг ден се разлигавят и почнат да те удрят леко но гадно, да те будат в стената,...... Такъв е моят живот :( Иначе през учебната година и без това не ми дават да седя много на компютъра. Гледам по 4-5 серии на Naruto на ден(една серия е 20 минути), пописвам си от време на време по някой форум, Skype или XFire и тва ми е работата пред компютъра. През останалото време съм или със сестра си, която и тя като я доближа само ме рита, а като я хвана крещи и така..... Иначе малко се успокоих като прочетох, че Генджутсу(илюуинистки техики които карат упонента да вижда неща които не съществуват), да се движиш със скоростта на вятъра, тайджутсуто(бойните стилове), нинджутсуто(мятане на шурикени и кунай, работа с меч,.....) и "магиите" с чакрата ще са възможни за вбъдеще. Даже малцина и в момента ги умеят. В миналото всички горе описани неща хората са ги използвали и за битки, и за забавление. За най-чудното от всичките - движенето със скоростта на вятъра даже си има и книга :roll:

chipi_kaoo
10-05-2007, 16:16
Наистина всеки смята, че другия живе по-добре. Има и по-зле от вас. Има хора които се раждат и умират на улицата. Животът е такъв къвто си го напраиме!!!

MindYourMind
10-05-2007, 20:28
Всещност родителите ти са виновни за 90% от това, което си. От малък си отделян от децата, казваш че не те пускат да риташ, да плуваш, въобще да спортуваш каквото и да е. Баща ти е задръстен, не се засягай, обиждам го с цел това, което кажа да е по-силно като въздействие. Опитвам се да ти кажа, че родителите ти спират твоето социално развитие.
Това, което баща ти ти казва, че не те пуска да тренираш изобщо е погрешно, нали за да заякнеш трябва да спортуваш? Явно вашите те спират умишлено от всичко, което би те баправило по-свободен и контактен защото явно имат страхове, че ще се развали училището ти ако те пускат на спорт и т.н. Въпрос на зрялост е обаче да застанеш пред тях и да им обясниш, че спорта наистина ти е нужен. Родителите ти със своята свръх-амбициозност да те направят перфектен, всъщност те развалят без да осъзнават какви щети ти причиняват. Избери подходящ ден, за да разговаряш с тях, примерно носиш им някоя хубава оценка от училище, похвали им се, подметни темата за спорта ей така между другото. Тънко тънко намекни, че училището ти в момента ти върви много хубаво и мислиш, че имаш свободно време, което е по-добре да уплътниш със спорт вместо да стоиш пред компютъра, което 100% ще ги убеди да те пуснат.

Колкото до проблемите ти в училище, идва края. Съвсем скоро ще се разделиш с този клас, нали все пак ще кандидатсваш в края на годината. Горе главата! И ако има проблем в това да убедиш родителите ти пиши пак. Кажи как е минало "обработването" им. Най-важното е в никакъв случай то да изглежда като изнудване!
И помни, че ако нещо се обърка винаги може да прекосиш правилата.
Ако ти стига времето може да ходиш на някой спорт тайно.
:wink: :-$ Но се пази!

Успех! ;)

BaiboCo
10-05-2007, 23:57
Забравих да спомена, че имам сестра, която е 10 години по-малка от мен. Сега е на 3 години и половина, но с нея не мога да общувам. Сега е във такава възраст, че само се бие, псува, инати се,...... Имам приятел от Гоце Делчев. Целият род на баща ми е от невркопски край, т.ч си мисля, че се разбирам с децата от Гоце Делчев именно, защото съм родом от този край, а със софиянците,...... Гадното е, че в Гоце Делчев ходя само за 2 седмици всяка лятна ваканция :( Ходя на курсове по Математка и Български. И на двата курса сме едни и същи деца. 6 момичета и 2 момчета сме. С едното момче се сприятелих, но нещо интересите не ни съвпадат много :( Аз по форуми само давам съвети и задавам въпроси. Не съм пробвал да се сприятелявам. По-късно може и да пробвам :roll:
Впрочем, вие какво мислите за чакрата(превод от японски - енергия). Дали наистина може или ще може след време да се използва както във анимациите. Да се скача на височина 5 метра, да се тича с 70 км/час, да се ходи върху вода,..... Наще все ми повтарят да си гледам сега ученето, но ми се иска все да си осъществя мечтите. Ако имах възможност по цял ден щях да правя опити докато не овладея енергията. Също така ми се иска да тренирам ОИТ(Опитности Извън Тялото) - тялото ми да заспи и аз със духът си да си летя по земята и в космоса. Но нито едно от двете не става, защото имам много за учене :(
/rofl o.O spri da gleda6 tiq raboti i izlez da vidi6 kvo stava naokolo... tva nikoga nema da se slu4i...
edit : sry za latinicata ;o

Shadow_Walker
10-06-2007, 11:36
Малко инфо, което знам (от едно списание :lol: )
за чакрите...
Според източните вярвания (индуистки)по тялото ни има 7 чакри - енергийни центрове.Всяка отговаря за нещо относно поведението или здравето на човек. Свързват се със съответен цвят, който може да ги активизира.В съвремието е установено, че на всяка отговаря по накаква жлеза с вътрешна секреция, има натрупване на нервни окончания и т.н.
Ето какво намерих в нета по въпроса
тук (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0), а ето тук (http://zashto-kak.hit.bg/chakri.htm) е обяснено по-подробно

Това е древна медицина, наука и спиритизъм.
В тези филмчета, които гледаш всичко явно е извъртяно, за да е по-интересно, но не отговаря на действетелността.

chaos_
10-06-2007, 14:14
Абе не е съвсем извъртяно,има някои верни неща,но те сападат до минимум.Иначе и аз съм съгласна с MindYourMind ,че родители те ти наистина те възпират.Иначе физиката за твое щастие в 7 клас е сравнително лесна,особено накрая,географията абе и тя не е голяма мъка.На мен специално химията адски ме измъчи,но финиширах на края на годината със добра оценка.

Lyricon
05-01-2008, 22:16
"Гадното е, че не мога да се съсредоточа. Когато седна да уча уча 5 минути и или седя и мисля, или отивам тайно на компютъра, или заспивам на леглото" Този проблем и аз го имам... Съвета ми е /не видях от коя дата е темата извинявам се ако вече е късно/ ходи на уроци по математика и български.... ама ходи често !! това хем ще те накара да учиш хем ще те отдели малко от компютъра.Започни да тренираш нещо ,излизай по често... или ако още нямаш приятели започни да играеш някоя по комуникативна игра,нещо онлаин понеже хем не зарибява много макар че си е краста... хем ще се запознаеш с много хора и ще имаш приятели макар и онлаин, а ако си от голям град нищо чудно в играта да срещнеш някой "комшия"

Наруто го забрави....спри го...не живей в измислен свят а ела малко на себе си... живота попринцип си е кофти и аз си имам адски МНОГО проблеми но продължавам напред и си давам вид че не ми пука

05-02-2008, 00:12
това че нямаш приятели нека да нете кара да съжаляваш живота си, жиж бъди активен ж някакъв спорт или начинание в което ще блеснеш сред мн хора ,но тогава те ще ти завиждат,и внимаваи избери приятеля внимателно,защото помни 1-ПРИЯТЕЛЯ Е СЯМО 1 ,нама 2,3 и т.н.... а пък и гледам че добре боравиш с PC така че занимаваи се с това което можеш наи добре и сичко ще си доиде на мястото..........

shmurkam
05-04-2008, 13:44
Леле,мн филми гледаш...
Наруто е просто анимационен филм.
Няма такива мании като подскоци на незнам си колко метра от земята. Всичко е направено за такива глупаци като теб,които забравят да живеят и си мислят,че целият живот е една голяма ебавка. Аз също не съм в мн цветущо положение в къщи. Баща ми за най-малкото нещо ме нарича курва и ме наказва. Понякога и бие. Скоро така ме ступа,че не можах да стана 3 дена от леглото. Куцах на училище една седмица. Страх ме е от него мн,но никой не иска да ми помогне. Това за мен няма значение. Като стана на 18 ще се изнеса и толкоз. Просто живей...