PDA

View Full Version : Фернандо Хосе Торес Санс



BlueAvalanche
10-03-2007, 18:16
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/28/Fernando_torres.jpg
Фернандо Хосе Торес Санс

Фернандо Торес е испански футболист, национал. Юноша е на "Атлетико Мадрид". Играл е като нападател за "Атлетико Мадрид".От лятото на 2007 г. той е закупен от Ливърпул за сумата от 36 мил. евро.(Рекордна за покупка клуба и рекордна продажба за Атлетико Мадрид).


Кариера :
Роден е в околностите на Мадрид,във Фуенлабрада.Той става най-младия играч , играл за Атлетико Мадрид , а по-късно става и най-младитят капитан на отбора (едва 19-годишен).Наричат го Хлапето (El Nino).

На 11 годишна възраст е впечатлен от скаутите на Атлетико Мадрид и е привлечен в школата на отбора.Печели младежката титла през 1998г. През 1999г. подписва първия си професионален договор с клуба.През 2001 г. става световен шампион с Испания за юноши.На финала вкарва единствения гол.Той приключва това първенство със 7 гола в 6 мача , а също така е и избран за най-добър играч на турнира.В края на сезон 2000-2001 Торес прави и официалния си дебют за Атлетико Мадрид - датата е 27 май 2001г. , мястото е Висенте Калдерон , а съперника е Леганес. Първия си гол за отбора вкарва само седмица след дебюта си в гостуването на Албасете. През сезон 2001-02 Атлетико Мадрид печели промоция в Примера дивизион. 17-годишния Торес обаче играе в само 6 от общо 36-те мача през сезона.През юли 2002г. Торес става европейски шампион за юноши с Испания , като вкарва единствения гол на финала и става голмайстор на турнира с 4 гола от 4 мача. В първия си сезон в елита през 2002-03 Фернандо вкарва 13 гола , а клуба му Атлетико Мадрид завършва на 12-то място. Същата година прави дебют в младежкия национален отбор на Испания. През следващия сезон вкарва 19 гола в 35 мача като през това време и става капитан на отбора.Фернандо Торес е извикан в мъжкия национален отбор на родината си и прави дебют на 6 септември 2003г. в приятелска среща срещу Португалия. През 2006г. е участник на Мондиал 2006. Там той вкарва последния гол срещу Украйна при победата с 4:0 в груповата фаза.В следващия мач Торес вкарва 2 гола на Тунис.След световното първенство името му сериозно е спрягано за трансфер в английския Челси , но все пак остава в Атлетико , за да гони евроучастие. След провала на отбора му и 7-мото място през сезон 2006-07 името му отново е в трансферните списъци на световните грандове. За подписа му се борят Арсенал , Ливърпул , Челси и Манчестър Юнайтед.На 4 юли 2007г. Фернандо Торес официално подписва с 5-кратния европейски клубен шампион Ливърпул .Сумата , за която той преминава в отбора е 20 мил. паунда + Луис Гарсия.

Успехи :

Сегунда Дивизион: 2001-02
1998 Найк Къп Eвропа
Испания


Световно юношеско първенство (до 16г.) 2001 г.
Европейско юношеско първенство (до 16г.) 2001 г.
Европейско юношеско първенство (до 19г.) 2002г.
Лични награди

Отличия
1998 Най-добър 14-годишен футболист.
Европейско първенство за юноши до 16г.
Голмайстор (7 гола в 6 мача), Най-добър играч


Европейско юношеско първенство до 19г.
Голмайстор (4 гола в 4 мача), Най-добър играч.

Официален сайт : http://fernando9torres.com

http://sportsvideos.files.wordpress.com/2007/06/fernando-torres-2.jpg

caRamelO_cHicA
10-03-2007, 21:13
един от любимците ми и единствения футболист от Ливерпул който харесвам много е сладък миличък един такъв готин.и като футболист се справя много добре играе страхотно вкарва красиви голове и е много талатлив

BlueAvalanche
10-03-2007, 22:03
А моля такива "фенкИ" да не ми развалят темата с " оу колко е сладък "

BlueAvalanche
10-04-2007, 22:20
А моля такива "фенкИ" да не ми развалят темата с " оу колко е сладък "Е кво фенове ли да пишат колко е сладък :lol:

Много си забавен :lol:

radito
10-06-2007, 18:12
Ооо моя човек. Аз по принцип много се кефя на национала на Испания и оттам ми направи впечатление. Как се кефя че и вече е в любимия ми отбор. Неоспоримо добър футболист е! Как бързо влезе в крачка с новите си съотборници... евалла =D>

BlueAvalanche
10-06-2007, 22:36
Аз вярвам в сърцето на простотията, ама предпочитам да не се лее в моята темичка :)

dunapren
10-06-2007, 22:59
Ооо моя човек. Аз по принцип много се кефя на национала на Испания и оттам ми направи впечатление. Как се кефя че и вече е в любимия ми отбор. Неоспоримо добър футболист е! Как бързо влезе в крачка с новите си съотборници... евалла =D>
аз му се кефя само защото е в любимия ми отбор :-D

BlueAvalanche
10-08-2007, 07:46
Вчера Фернандо отърва Ливърпул от загуба като домакин на Тотнъм с гол в 92та минута с глава, в най-скоро време ще го изнамеря гола и ще го кача 8) Това му е 7 гол за сезона
Едит :

До 30мин. видеото ще е достъпно на адрес!
http://www.zazz.bg/play:3ca87ac8

radito
10-08-2007, 10:30
Ооо моя човек. Аз по принцип много се кефя на национала на Испания и оттам ми направи впечатление. Как се кефя че и вече е в любимия ми отбор. Неоспоримо добър футболист е! Как бързо влезе в крачка с новите си съотборници... евалла =D>
аз му се кефя само защото е в любимия ми отбор :-D
Не го харесвам заради това! Ливерпуул може да ми е любим отбор ама не всички ме кефят. Има 1 2-ма дет според мене не са за там, ама... А на Торес му се кефя много преди да влезе в тоя клуб :smt019
вчера на мача с Тотнъм пак се изяви =D>

CrIsTiaNo_
10-08-2007, 17:33
i az haresvam igrata mu .