PDA

View Full Version : ХРЕМА



mp3f
10-03-2007, 20:12
Оле хора откачам,носа ми е като някво кранче на чешма.На всяка минута кихам и напрово се побърках.Даже днеска госпожата по биология ме изгони от час че съм и пречила *кучка*

Та да ... по темата : какво да правя дайте идея какви капки да си взема.Днеска като бях в аптеката аптекарката ми даде Ксилофарм обаче не ми помогна.Също така и гърлото ми адски ме боли,пия Хексоралетен.
Дайде идея какво да правя само и само да ми мине по-бързо :smt012

gabrielka@a
10-03-2007, 20:29
Еми настинала си.....Купи си "Гриповит" С КАСИС и ще ти мине! :wink:
Продават го в кутиики по 5-3 лева някъде

mp3f
10-03-2007, 20:32
Еми настинала си.....Купи си "Гриповит" С КАСИС и ще ти мине! :wink:
Продават го в кутиики по 5-3 лева някъде

а какво представлява този "Гриповит" ? :-s

thefreak
10-03-2007, 20:32
Виброцил за носа, Дуомокс 1000 за гърлото, ама за него ще ти трябва рецепта, така че марш при лекаря ти.

mp3f
10-03-2007, 20:37
Дуомокс 1000 доколкото знам е антибиотик.Немисля да прибягвам към такива средства

thefreak
10-03-2007, 20:38
Дуомокс 1000 доколкото знам е антибиотик.Немисля да прибягвам към такива средства
Да антибиотик е.
Какво му е лошото?

mp3f
10-03-2007, 20:41
Ами няма нищо лошо,но се старая да не използвам антибиотици.Само в краен случай ако немога да си мръдна задника от леглото :-D

m1t3t0
10-03-2007, 20:43
Аз съм против антибиотиците,предлагам мед,лимони,грейфрути,порто али и Fervex.Аз винаги се оправям за 2 дни по тоя начин :)

mp3f
10-03-2007, 20:49
Аз съм против антибиотиците,предлагам мед,лимони,грейфрути,порто али и Fervex.Аз винаги се оправям за 2 дни по тоя начин :)

хммм тва с меда и лимона мн пъти съм го пробвала и не ми е поамагало,а относно фервекса утре като излизам за училище ще мина през аптеката и ще си взема мерси :D

thefreak
10-03-2007, 20:50
И какъв е проблема на антибиотиците?
Цената?
Защо сте против?

mp3f
10-03-2007, 21:02
хаха определено не е цената
просто се опитвам да огранича опотребяването на всякъкви лекарства.Както помагат при няква болка или спец. антибиотиците се борят срещу някъкав вирус,така и вредят на черния дроб!просто лично мнение O:)

biskvitche
10-03-2007, 21:14
Ами то не е точно за хрема, ама...витамин Ц в по-големи дози, а може и някакви комбинирани витаминчета, ще ти помогнат да се оправиш по-бързо :wink:

thefreak
10-03-2007, 21:16
Ами то не е точно за хрема, ама...витамин Ц в по-големи дози, а може и някакви комбинирани витаминчета, ще ти помогнат да се оправиш по-бързо :wink:
Е, това което тя е описала не е точно хрема...

biskvitche
10-03-2007, 21:24
Ами то не е точно за хрема, ама...витамин Ц в по-големи дози, а може и някакви комбинирани витаминчета, ще ти помогнат да се оправиш по-бързо :wink:
Е, това което тя е описала не е точно хрема...

Ами писала е, че киха и я боли гърлото, значи или е настинала или е някакъв вирус, при всички положения витамините ще подпомогнат имунната система. А дори и да не подействат, поне няма да навредят :D

KaTinCeTy
10-04-2007, 07:10
Дам...напълно те разбирам как си, защото и аз в момента съм в същото положение-болно гърло, сополи, сълзящи очи гадното кихане. :( Но хремата не трае много дълго, а 3-4 дни. И аз ти препоръчвам "Фервекс". Адски е гаден и ми се налага да го пия(направо ми се повръща от него :smt078 ) и не мога да разбера защо майка ми толкова много ме тъпче с тоя "Фервекс" като е "Парацетамол" с витамин С, и мога да си ги пия двете поотделно и вкуса им би бил много по-приятен от тоя "Фервекс". :smt012 Но все пак е доста ефикасен и помага. :)

Slun4evko
10-04-2007, 07:55
За хремата-Фервекс + още някакви комбинирани витамини/разтворими най-добре,напр Supravit/
За гърлото-Хексоралетена си е много добър,но НЕ се пие а се СМУЧЕ/той е вид локален антибиотик,специално за гърлото си е/
И евентуално за хремата,ако Фервекса не е достатъчно ефикасен-капки Ксилометозалин или по-силните Виброцил/но вторите не повече от 10 дни да се ползват иначе пресушават прекалено носната лигавица/

white wolf
10-04-2007, 13:50
az prepora4vam tailolhot (mislq 4e tala se pi6e ) mnogo barzo deistva

thefreak
10-04-2007, 17:38
Ами то не е точно за хрема, ама...витамин Ц в по-големи дози, а може и някакви комбинирани витаминчета, ще ти помогнат да се оправиш по-бързо :wink:
Е, това което тя е описала не е точно хрема...

Ами писала е, че киха и я боли гърлото, значи или е настинала или е някакъв вирус, при всички положения витамините ще подпомогнат имунната система. А дори и да не подействат, поне няма да навредят :D
А, антибиотика е вреден тъй ли?

caRamelO_cHicA
10-04-2007, 18:09
И аз съм така самодето мойто е хронично демек синузит и ся още повоче пии Грипостоп и капвай капки

kaka Albenka
10-07-2007, 13:18
За да спреш хремата- капки за нос- Afrin - много ефикасни!А за самата настинка по-добре пий нещо универсално..поне няма да ти навреди - имам предвид Coldrex max, Фервекс..нещо такова.Всичките са на основата на Парацетамол..разликата е че от Фервекса ще си малко отпусната и сънена..от Колдрекса - не, а и съдържа витамин С, пък и сашетата/прахчетата/ не са гадни на вкус. :wink:
За гърлото можеш да смучеш Неоангин...също върши работа и не е опасен.Пий и повече течности - чайчета, витамини, особено витамин С.
Иначе не ти препоръчвам да пиеш антибиотици на своя глава..те не са никак безвредни, да не говорим, че много хора са алергични към даден антибиотик и това, че на някой му е помогнало изобщо не е гаранция, че ще помогне и на теб, а може и да ти навреди.Още повече, че щамовете непрекъснато мутират и антибиотик, който е бил ефективен преди месец, сега може изобщо да не е ефикасен...
Бързо оздравяване!

fiama
10-07-2007, 15:57
За хремата-Фервекс + още някакви комбинирани витамини/разтворими най-добре,напр Supravit/
За гърлото-Хексоралетена си е много добър,но НЕ се пие а се СМУЧЕ/той е вид локален антибиотик,специално за гърлото си е/
И евентуално за хремата,ако Фервекса не е достатъчно ефикасен-капки Ксилометозалин или по-силните Виброцил/но вторите не повече от 10 дни да се ползват иначе пресушават прекалено носната лигавица/

=D> Лекувам се така всеки път и наистина е ефектно!

awesomesheepy
01-07-2011, 11:30
Капки за нос,чайчета(билкови..),плодо ве,ФЕРВЕКС!,витамини.

kalpazanka
01-07-2011, 11:31
Аз.