PDA

View Full Version : диета с притеин ?



jojo123
10-03-2007, 20:28
така... имам няколко въпроса относно протеиновата диета...
искам да попитам от къде може да се купи протеин и кой вид е подходящ.Също искам да ви попитам как трябва да протече диетата.. бях чела че за една седмица се свалят около 4 кг, но може ли да се продължи и след тази една седмица ако искаш да свалиш още?
А какво трябва да се яде и какво не трябва? И последно на ден по колко протеин трябва да се взема?
Благодаря предварително! И МОЛЯ нека само компетентни хора да отговарят!

m1t3t0
10-03-2007, 20:51
Доколкото знам ако живееш само на протеин нищо няма да остане от тебе,може и да умреш ако прекалиш.Ако искаш да отслабнеш има много начини да го направиш без протеин или диети.Един от тях е да ходиш редовно на фитнес.Моя приятелка ходи по 2 пъти седмично и е доста стегната и отслабна с поне 6-7 кг,няма смисъл да казвам преди каква беше.Може и да тичаш по 30-40 минути ако искаш :)

jojo123
10-03-2007, 20:56
Доколкото знам ако живееш само на протеин нищо няма да остане от тебе,може и да умреш ако прекалиш.Ако искаш да отслабнеш има много начини да го направиш без протеин или диети.Един от тях е да ходиш редовно на фитнес.Моя приятелка ходи по 2 пъти седмично и е доста стегната и отслабна с поне 6-7 кг,няма смисъл да казвам преди каква беше.Може и да тичаш по 30-40 минути ако искаш :)
да ама нямам много време за фитнес, а и аз не смятам да го пия този протеин цял живот.Аз ще ходя и на фитнес но не редовно. И искам да сваля около 10-12 килограма.

LuCiFersAngeL
10-03-2007, 21:38
Ами не знам дали изобщо някой от този форум е достатъчно компетентен, за да каже кое как ще се отрази на твоето тяло (аз поне не съм). По-добре се консултирай с диетолог или отиди в някой специализиран магазин, където продават тея протеинови добавки и попитай там. Те със сигурност ще знаят много по-добре и ще отговорят на всичките ти въпроси.

x-PeRiMenT
10-04-2007, 20:34
За всеобща радост разбирам малко или много от тези неща :lol: Шега. Спортувам и приемам добавки. Това че от протеина може да умреш е същото като да кажеш че като ядеш месо ще умреш. Това е смешака(не се подигравам на никой, просто искам да обясня, защото доста хора си мислят, че добавките са вредни). А към авторката - чула си за така наречената високо белтъчна диета(ВБД). При нея в хранителното меню преобладават белтъчните храни като месо, риба и яйца, като се изолират почти до минимум въглехидратите. Основния източник на енергия на тялото стават мазнините и белтъците, които се разграждат до аминокиселини, които от своя страна се усвояват от тялото и се разграждат до енергия. Като цялот този метод за отслабване се прилага с цел минимално сваляне на мускулна маса в период на понижаване на теглото. Колкото до протеина като добавка, той се използва ако в менюто не присъстват достатъчно белтъци. Ако те интересува вида искам да ти кажа, че има бавни и бързи протеини. Бавните са млечните и яйчните, а бързите - месните и соевите. Бавният протеин може да се срещне и под името Казеинов протеин или ако не - то просто млечно-яйчен. Той се приема от спортистите преди лягане, за да запаси тялото с белтъци за през ноща и да намали до минимум катаболните процеси в мускулите. Бъзите протеини както казах са месните и соевите, но до сега не съм среща да се продава някъде месен протеин, а само соев. За протеините не се сещтам какво друго да добява. Ако има неясности питай. Колкото до марките - това зависи от средствата, с които разполагаш. Съветвам те само да не пиеш български продукти на Нутрим, БиоГейм и май имаше още една фирма, но не се сещам. Лидерите на световния пазар са Optimum Nutrition, Universal Nutrition, GNC, BSN, Perfect Nutrition. Можеш да бъдеш спокойна - протеина няма да окаже никакво негативно влияние върху тялото ти. Има изследвания, които сочат, че ако се прекали с дозировката се получава стомашно-чречно разтрйство(аз му викам рядката :-D ), но при тези случай говорим за наистина големи количества - 0.5кг, 1кг и нагоре на прием. Относно самата диета и препоръчвам да ядеж меса, яйца и риба като източници на белтъци. Неизбежно е приемането на въглехидрати, даже мога да кажа, че е и доста силно препоръчително, но в умерени количества. По 1 варен картоф на ден или 100-150 грама ориз биха били достатъчни. Можеш да хапваш банани и други плодове. Яж 3-4 пъти на ден, но умерено. Препоръчвам ти ако не можеш да ядеш белтъчните храни тогава вече да си вземеш протеин. Трябва обаче обезателно да се занимаваш с някаква физическа дейност или спорт. Фитнеса, бягането и въртенето на педали са много добри предложения. Без натоварване тялото много трудно сваля килограми. Това беше от мен. Малко се отнесох, но се надявам да съм бил поне малко полезен. Ако има още нещо питай :D

Madness
10-05-2007, 08:44
Ае момиче ли си?

bawarec
10-05-2007, 19:21
Доколкото знам ако живееш само на протеин нищо няма да остане от тебе,може и да умреш ако прекалиш.Ако искаш да отслабнеш има много начини да го направиш без протеин или диети.Един от тях е да ходиш редовно на фитнес.Моя приятелка ходи по 2 пъти седмично и е доста стегната и отслабна с поне 6-7 кг,няма смисъл да казвам преди каква беше.Може и да тичаш по 30-40 минути ако искаш :)
да ама нямам много време за фитнес, а и аз не смятам да го пия този протеин цял живот.Аз ще ходя и на фитнес но не редовно. И искам да сваля около 10-12 килограма.


Много си бос в тая тема,не си мисли,че с тоя протеин ще направиш нещо!ПРи положение,че искаш да сваляш се пие Л-карнитин или някой ФАТ-БЪРНЪР (Ма от хубавите,че тия родното производство са ужасни).Яденето редовно течности и бегане+фитнес 2-3 пъти седмично и тия кила за 2-3 месеца ще ги свалиш.Е може и за 1 месец,но умунната система на организма ти няма да работи като хората ище си имаш проблеми!